Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2023/24. Povratak kralja! 3.sezona

malicovek

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
185
Reaction score
1.768
Локација
Beograd
Jedan od najvećih problema ljudi odavde je izuzetno nezdrav odnos prema porazu i neuspesima, kao i pobedama i uspesima. Okej, nepotreban poraz, vidi se da su neki igrači poleteli, neki su mislima i dalje u Pireju, ali otpisivati titule, F4 i Top 8 zbog 2-3 poraza u oktobru (podsećam sezona je počela pre 20 dana) je opet najbolji dokaz o nepoznavanju i neshvatanju sporta. Dosta ljudi ovde meri (ne)uspehe po mutant klubu iz zamrzivača i ocenjuje 'prelazni rok' (moj omiljeni termin ovde) na osnovu kluba iz Železnika.

Opet, Dante je bio debeo, Lesor EK centar, Panter ciglar a Željka ste terali na 4-9. Ne kažem da ćemo ove sezone igrati Top 8, niti osvojiti ABA, ali je suludo dati konačnu ocenu Kaminskom, PJ-u, kapitenu i ostatku ekipe nakon manje od 10 takmičarskih utakmica (podsećanja radi, biće ih oko 80 ove sezone) i odmah ih otpisati. Prošle sezone je ALBA nakon otprilike isto odigranih kola bila najdominantnija ekipa u EL.
Niti će sezona biti 'spašena' niti 'izgubljena' pobedama i porazima nad mutantima, sezona teče i stvari se odvijaju kako se odvijaju, u junu ćemo shvatiti šta je bilo presudno, a šta ne.

Ova ekipa ima veliki potencijal, potrebno je vremena, rada, truda i što više podrške. Hvala Bogu, ona neće izostati i već u četvrtak igramo pred 20.000 ljudi.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.070
Reaction score
3.988
Локација
Beograd
Gde nisu imali udela, pa samo kada vidiš šta su svirali u 3/4 ne treba biti previše pametan pa reći da su i te kako uticali na rezultat.

Loše i makar sa moje strane nerezonski bilo bi reći da su najveći krivci za poraz, nisu, mi smo, samo ako uzmemo primer da smo u prvom poluvremenu dali 29p, a u 3/4 32, to je dovoljno. Na poluvremenu sam pomislio samo da koliko god da je razlika u kvalitetu na našoj strani, da Mega nije Cibona i da neće biti nimalo lako, ali da nisu ni Barsa pa da je preteško.

Neki igrači definitivno nisu još uvek "kliknuli", ali me plaši to što neki koji su već treću godinu u sistemu velikog Željka Obradovića nisu ni na približnom nivou kao prošle godine. Da napomenem, tu ne mislim na Pantera.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.906
Reaction score
7.803
Najjaca je ona floskula, "siri" roster ove sezone, jos i novinari i komentatori spinuju, potencira se siri roster, a preko brda 17 igraca i opet nesto ne stima i opet nedostaju igraci.
Nas je roster mizeran, 6-7 igraca upotebljiva za dva takmicenja.
Daj boze da ne bude nekih povreda, u ovakvom ritmu i kapiten e manje produktivan, Zek se trosi bez prave izmene, Naneli takodje.
U cetvrtak izgovora nema, pobeda se mora ostvariti.
 

gole79

Početnik
Учлањен(а)
22.10.2020
Порука
68
Reaction score
420
Локација
Beograd
nabavim par bromija za predstojeće utakmice sa nižom rasom da sačuvam nerve, zavalim se da lagano opušteno odgledam ali oćeš ku..c, ode već sad jedan od 3mg u pm, ladno su me izveli iz takta da sam sad u deficitu...ima li neko viška,
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Trifa jeste bio jako loš sinoć ali bilo je još loših i ne treba samo njega kriviti za poraz.

Krivi su svi. Od sramotnog početnog pistupa pa nadalje.

Videćemo reakciju već u četvrtak, nadam se onu pozitivnu po nas.
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
840
Reaction score
3.754
Локација
#вчћпдр
Otpratih jutros par "grobarskih" kanala na instagramu zbog pljuvanja Trife. Jeste igrao lose, iako po mom misljenju nije bio najlosiji sinoc. Sa njim na parketu smo se i vratili u igru. Nebitno, niko od njih nije zasluzio pljuvanje. Kritike jeste.

Bico i ovo dobro za nesto, imali smo slicnu situaciju i prosle sezone. Mene u svemu ovome najvise brine i ljuti cinjenica da ocigledno ne mozemo nadskakati nijednog ABA-ligasa....

Par trenerskih samarcina danas i fokus na cetvrtak!
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
659
Reaction score
5.286
Локација
Nis
Apsolutno razumem bes i frustracije ali mislim da ste prestrogi prema Trifunovicu. Ne razumem se preterano u kosarku pa moze neko argumentovano da me demantuje ali se secam da je prosle sezone Zeljko izjavio da je Trifunovic neko u koga ima najvece poverenje, valjda Zeljko zna zasto...
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.880
Reaction score
7.937
Moram nesto da napisem… malo smo mi grobari postali cigani…

Odjednom samo znamo za pobede, bitno nam je samo da se pobedi a sustinski zivot prolazi i treba da uzivamo u tome da nas vodi najbolji trener evrope i da uzivamo u procesu…

Kad citam postove sa foruma ali i masu drustvenih mreza, ubedjen sam da 99% nas grobara nikad ne bi smelo da uradi ono sto je Zeljko uradio za KK, a svi se kurcimo kako volimo klub i koliko volimo klub.

Nije lako, moguce i da izgubimo sledece utakmice protiv cigana, ali niko nije postao veliki samo da je pobedjivao, jer lako je onda, zajebano je kad se gubi, tad se napreduje i tad se postaje covek/igrac…

Da ne pametujem, i sebe uhvatim kako stalno nesto zameram, a sustinski mnogo pametujem i filozofiram, valjfa svi mi neke frustracije iz svakodnevnog zivota zelimo da izlecimo u pobedama Partizana…

Tako da… idemo dalje… trenera imamo najboljeg, igraci koji ce biti samo bolji uz njega… i njemu max podrska…
 

Velo

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
849
Reaction score
642
I prošle sezone smo upisali poraz prije njih, pa onda i izgubili od musavaca, pa bili na pragu poraza od Splita čime bi se samoubili, a onda Naneli bum i preokret sezone. Pa nakon toga kada se samo setim Budućnosti i teško održanog prvog mesta na tabeli, Univerzitetski centar da ne pričamo.... Polako, sezona je duga, naleće sve ovo....
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
335
Reaction score
1.759
Локација
Панчево
Važno da niko ne vidi Trifunovićev skok u napadu dva minuta pred kraj. Time nas je održao, inače bi bilo već tad gotovo. Što se poslednjeg koša tiče, malo neartikulisanost, malo nesreća, malo faul, što je koleginica lepo primetila. Popravio se, ja sam ga prvi kritikovao, ali popravio se. Ne preglupava više, ne greši u serijama, poneki skok pokupi, odigra poneku odbranu. Šut je misterija i dalje, priznajem (negde sam pročitao da važi za dobrog šutera?). Što se gubljenja titule već sad tiče (jer će FMP 2 da dobije sve do kraja, kao i mi, dabome), želje za kidanjem ligamenata našem igraču, idiotlukom kako je Olimpijakos nikad slabiji (jedna od najuigranijih ekipa iz sezone u sezonu, otišla im dva bitna, maltene se ne oseća, a tek ne bi da imaju još jednog sa poenima u rukama, ali to je već njihov problem), i svega ostalog što se može čitati ovde nakon poraza, o tome ne bih, već ste sve rekli, a i dobio bih ban (opet). A tek amplitude u ponašanju i očekivanjima (od osvajamo sve do ode Aba već sad), to je poseban stepen naše šizofrenije.
Mislite da nemate živaca i strpljenja? Imate, verujte. A sve i da nemate, ako imate za ovu vlast, onda imate i za Partizan.
Sve je pod kontrolom.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.331
Reaction score
37.526
Ma ljudi su u stanju da idu iz krajnosti u krajnost, kod nas nema sredine. Ili je sve idealno ili je smak sveta. Da sam ja neka vlast lepo bih juče ne dozvolio, nego još potpalio sve forumaše da se lepo ispljuju, pokolju, banovao posle sve uključujući i moderaciju zbog izazivanja mržnje i do iza dva meča sa limenkama svi mirni, nikoga na forumu. :D
 

Braindead

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
3.216
Reaction score
15.826
Локација
Beograd
Ma ljudi su u stanju da idu iz krajnosti u krajnost, kod nas nema sredine. Ili je sve idealno ili je smak sveta. Da sam ja neka vlast lepo bih juče ne dozvolio, nego još potpalio sve forumaše da se lepo ispljuju, pokolju, banovao posle sve uključujući i moderaciju zbog izazivanja mržnje i do iza dva meča sa limenkama svi mirni, nikoga na forumu. :D
Crno ili belo. :D
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Jedan od najvećih problema ljudi odavde je izuzetno nezdrav odnos prema porazu i neuspesima, kao i pobedama i uspesima.
STRAST. U životu svako od nas ima milion briga i milion radosti... I svi to više-manje doživljavamo srazmerno događaju. Kada je reč o Partizanu, sve je na "ivici noža ili ruže". Svaki poraz je nervni slom a svaka pobeda ekstaza. Osećaj poput niskog starta pred svaku utakmicu kada je svaki mišić napet kao struna. I onda kada si u takvoj euforiji i sa toliko iščekivanja, sasvim je normalna eksplozija pozitivnih ili negativnih osećanja.

To je opet potpuno drugačije od širenja defetizma, mračenja uvek i u svakoj prilici kada pojedinci dodatno skaču po živcima a recimo, nema ih nigde da podele radost i sreću. Ono što je recimo kod mene slučaj, mnogo lakše podnosim poraze kojima lično prisustvujem u dvorani. Nekako tugu lakše podnosiš u okruženju 20.000 ljudi i imaš nekakav osećaj aktivnog učešća. Drugo, uživo se bolje vidi koliko je ekipa dala sebe na terenu i koliko ih boli taj neuspeh. Deo sam toga, zajednički smo izgubili.

Najteži su porazi koje gledam na TV-u, jer se na ekranu vidi svaki detalj pa unapred vidiš "kako je nešto trebalo da se odigra" i naravno da te onda još jače boli, naravno da sam onda "pametan". i da mislim kako su ovi na terenu "glupi". Ako dodate STRAST sa početka priče, onda je potpuno jasno čemu NEZDRAV ODNOS prema porazu i neuspesima. Nema ničeg "ZDRAVOG" kada se toliko ŽELI pobeda PO SVAKU CENU.

Košarka je posebno jeben sport jer ti je rezultat isti kada je 2-1 u prvom minutu i 101-100 u poslednjoj desetinki. Punih 40 minuta si napet kao strela i onda ti je kriv i onaj koji zapravo nema nikakvu krivicu, loš je i onaj najbolji. Da budem potpuno iskren, najpre SEBI PSUJEM sve po spisku, pa tek onda svima redom. To nema nikakve veze sa MIŠLJENJEM, STAVOM, niti ima veze sa ZDRAVOM pameti. A kad nema zdrave pameti - onda smo cigani što je ok jer svi znamo da cigani uopšte nemaju pamet a kamo li zdravu :D
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.331
Reaction score
37.526
Najteži su porazi koje gledam na TV-u...
Odavno sam počeo da se vodim parolom: Ako ne mogu da gledam uživo u hali, utakmicu uopšte ne gledam. U početku je bilo teško "disciplinovati" se i izdržati, ali vremenom se nekako čovek navikne. Ne mogu da kažem da li se zbog toga osećam bolje ili ne, ali makar materijalno i bračno stanje ostane nepromenjeno pre i posle utakmice. Mada za ovo drugopomenuto nisam siguran koliko je plus. :D
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd
Očigledno je da nam fali 1-2 prava igrača. Mislim da se čeka prava opcija, ako to znaci još par poraza to je skroz ok. Bolje nego da se dovodi bilo šta samo da bi se dovelo. Ubedjen sam da smo na 1-2 igrača + Ponitka u formi od top ekipe. Živi bili pa videli.
 
Top