Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.034
Reaction score
7.728
Mislim da je ovo najviše deo one priče o ekonomskoj samoodrživosti o kojoj je Željko pričao na kraju prošle sezone..pogotovo imajući u vidu da nam držAVa još nije isplatila garantovane sponzorske ugovore iz prošle godine. Sričem polako utisak da smo u potpunosti prepušteni sami sebi,ili zapravo na to ograničeni jer je priliv iz drżavne kase prilično pritegnut,ako ne i potpuno obustavljen (nikada ne potcenjujte umobolnost mafijaške države i vrhovnog psihopate na čelu).
Bila je priča da će biti omogućeno plaćanje na rate,ne znam da li su izašle zvanične informacije,ali tu može da se napravi povoljna priča putem ugovora sa nekom bankom,kao što rade online trgovine. Pa ako je dovoljan broj rata,plus reselling opcija nekog povraćaja,cena može da bude u nekoj meri prihvatljiva.
Naravno, ovim ne želim ni u kom slučaju da opravdam ovoliko poskupljenje,pogotovo ne ovo majmunisanje sa promenom sektora, smatram da su postojali mnogo bolji modeli po kojima je sve moglo da se sprovede, već negde razumem sta je pokrenulo ovakav nesmotren i ishitren potez(u najblažoj formi rečeno).

Imaju naravno i kalkulacije..i one kazu da sa sezonskom kupuješ pravo na gledanje, čini mi se, najmanje 42 utakmice na domaćem terenu. Kada podeliš cenu sezonske sa tim brojem dobiješ opet prilično povoljnu/iju cenu karte po pojedinačnoj utakmici. Naravno, uvek je naveći problem "pljunuti" toliki keš odjednom i tu opcija plaćanja na rate, kao i opcija nekog povraćaja kroz reselling može da odigra najveću ulogu,naravno uz dobar marketing cela priča može da dobije veliki zamajac.

Sad,kako će zapravo sve biti ostaje.da vidimo, ono što jesam siguran je da nikada necu moći da imam poverenja nekome koje član SNS, pa makar i bivši..i to je ono što najviše plaši zapravo.
 

peptidde

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
92
Reaction score
941
Локација
Beograd
Nezavisno od necije platezne sposobnosti, ovakve cene karata su sramotne! Ne postoji nikakvo opravdanje za ovu kradju.

I ne, argument ‘pa jel hocete dobru ekipu’ nema nikakvog smisla. Cemu sluzi uprava ekipe na celu sa limenim predsednikom? KKP je tim koji je prosle sezone zaradio najvise novca u CELOJ Evropi na prodaji karata. Pored toga su navijaci kupovali clanske karte i placali porez (bar su rekli da ce time biti placen porez). I sta sad, ni to nije dovoljno? Opet preko grbace navijaca? Gde su sponzori? Ne umes da prodas najvredniji kosarkaski brend u Evropi nekom sponzoru, pa hoces da navijaci placaju tvoju nesposobnost?

Igrom prilika mogu sebi da priustim sezonsku i ove godine, ali im ovo necu oprostiti. Pozdravljacu vrhovnog poglavicu i limenog na svakoj utakmici.

ps. Hoce li se limeni zahvaljvati pickoustom na parama i ove godine iako mezimica ima blanko ček od drzave? Pitam za druga.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore

Jebem vam mater cigansku

Baš im jebo pas mater prljavu.

Ja vam kažem, oni pucaju od muke jer znaju da ćemo opet rasprodati sve sezonske, ponovo oboriti rekord, i popuniti 70% budžeta samo od ulaznica , što sezonskih što dnevnih.
To boli, mnogo boli.
Ovi tekstovi su ništa drugo nego suze psiha i ćoravog.
A svi znamo da su ciganske suze lekovite.

Evo mene su baš prijatno iznenadili sa cenama. KK Partizan ne živi od državnih sponzora, Agrobanke, grada Beograda, Gasproma. Ovaj klub se finansira isključivo od ljubavi svojih navijača, i privatnih sponzora koji su opet navijači Partizana.

Tako da, umrite cigani, ove godine imaćemo duplo veći budžet. Jer smo tako u mogućnosti.
 

Helsinki

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2023
Порука
509
Reaction score
3.220
Локација
Nis
Kakvo ludilo

Prosle sezone poslao bratancu kes da kupi standard 1,40 tisuca i nesto preko,za tu clansku kartu,to mu je bio poklon za rodjendan.Jbg,ja vise ne dolazim,a on ide pritom zivi tamo,a i eto hteo da pomognem klubu.Planirao sam da nastavim i da svake godine ima od mene da gleda Partizan.Ali koliko kontam to je sad nekakav premium i kosta 80 soma hahaha

Ocekivao sam sinoc poruku gde kaze da je mnogo skupo i da nece medjutim mali cuti kao pizda xD

Ne znam sta su mislili sa ovim,da im neko slepo cuti i kaze pa dobro jbg,ocemo kvaliet i Zoca,kupuj.Oce kurac.Ili ce se po meni,zameniti postava ljudi koja idu,da to budu neki novi elitni napredni Partizanovci ili ce se poseta smanjiti pa bas za % poskupljenja karata.A vrlo je moguce da proradi i inat pa bude ono tipa " Ko sirotinja,daj 5 karata"

Cak me ne bi zacudilo da je ovo naredjenje ne bi li se smanjila poseta,kako bi pudlica mogla lakse da obara rekorde i bude najgledanija

Prosto mi neverovatno da su ove cene gde pritom pola nacije radi za 50 000 dinara.Moras kredit dici jbt zivot
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.916
Локација
Tu, odmah iza tebe

GraveDigger88

Početnik
Учлањен(а)
04.04.2023
Порука
120
Reaction score
596
Локација
Netherlands
Sa jedne strane razumem nezadovoljstvo cenama zbog ekonomske situacije u državi i ovog debilnog menjanja sektora. Sa druge strane hteli mi to da priznamo ili ne, tim je značajno skuplji nego prošle godine, vrednost novca iz godine u godinu je sve manja a vodjenje košarkaškog kluba je pre svega biznis koji i pored svih loših stvari i poteza ( čitaj SNS predsednik) ljudi koji se time bave, po mom mišljenju, žele da održe. Moje lično mišljenje je da su cene srazmerne kvalitetu tima i broju utakmica koje ćemo gledati. Da ne spominjem da je gledanje najvećeg košarkaškog uma neprocenjivo. Verujem da će hala i dalje biti prepuna, i da će rezultati ove godine sve ovo opravdati.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Svestan sam da tačne cifre nisu poznate široj javnosti, ali kako se ovo sa sigurnošću može tvrditi? Po mojim laičkim procenama tim je možda skuplji za najviše dva miliona, to je plafon, a od ulaznica je zarađeno 5 - 6 miliona.
Jednostavno je. Vlada veliko interesovanje za sezonske. Bilo je 30000 zahteva za članske karte, videli su i podigli cenu. Da ne prodaju ni jednu, opet ce arena biti puna od dnevnih ulaznica.Karta za novo 400 protiv oli Rma Bar kod tapkarosa bile preko 50e. A za četvrtfinale nivo 400 cena je bila 100e. "Postalo je prestiž gledati Partizan". Hvala mu sto je postavio te standarde.
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.034
Reaction score
7.728
Nisu laičke procene. Čak je i Zek rekao na onom Urbonus podkastu da mu je drago sto je KP dobio ono što zaslužuje od Partizana, a i on takodje. Plate udarnog tria koji je produžio ugovore su značajno veće. Plus Kaminsky sigurno nije jeftiniji od Lesora.

Neka realna procena je da nam je budzet za plate najmanje 35% veći nego prosle godine.
 

Krkan

Početnik
Учлањен(а)
04.06.2017
Порука
69
Reaction score
470
Ako su ulaznice u proseku 40% skuplje, nadam se da su bar toliko uvećani sponzorski ugovori i novac koji donosi uprava.
Plašim se ipak da nije tako i da je naprednjački ološ rešio da mu navijači drže budžet najvećim delom. Ajde druže lepo pokaži strukturu obezbeđenog novca i planova za budžet da vidimo to šta ti i tvoji pajtosi i koliko zapravo doprinosite a koliko mi navijači pa da srazmerno tome dobijemo i mesta u vođenju kluba.

Partizan ovim tempom dizanja cena ulaznica postaje polako privilegija imućnijih ljudi.Za Srbiju imućnijih. Recimo jedan profesor sa platom od 65k ne moze verovatno ni da sanja da priušti sebi i detetu sezonsku, ni najjeftiniju.Pa cak ni pojedinačnu.Takvi ljudi vagaju mogu li priuštiti da jedu meso dva puta nedeljno.

Kad ja sa svojim mungosima napravim puč i preuzmem klub, sezonske će biti besplatne i dobiće ih onaj ko bude najduže čekao u redu za njih.
Navijači ce preko svojih predstavnika aktivno učestvovati u odlukama i radu kluba.
Sposoban, kakvog me je priroda dala, dovući cu brdo sponzora koji ce se takmičiti ko ce dati više love da mu ime bude na dresu slavnog kluba.
Ispod broja na dresu pisaće debelim crnim fontom VUČIĆU PEDERU.
Dok i njega ne skenjam.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Ja razumem ogromno nezadovoljstvo ovde, licno sam to prozivljavao prosle godine kada sam video cene za sektor 200 na koji sam zeleo. Posto uzimam 2 karte to je za mene bilo preskupo bas, i od tada sam se pomirio da je terasica za mene. I ona je poskupela, ali toliko sam negde i ocekivao. Kada se sve sabere i oduzme realno je i trebalo da skoci cena u odnosu sta su nam Zoc i ekipa priustili prosle godine.
Za nivo 200 nemam komentar, jer je potpuno ludilo, i mislim da su preterali. I evo solidarisem se sa vama ako nesto znaci.
Ako nesto moze da pije vodu to je kredit koju su najavili, i reseling(mada licno na svaku idem pa mi nista ne znaci)
I sami smo bili bar zainteresovani kada je najavljivano da se oslobodimo lanaca drzave sto vise moze, e pa to nam je to.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.363
Reaction score
37.711
Ne znam za prosek, moja je ostala isti sektor, skuplja nekih 53%. Očekivao jesam skuplje, iskreno nekih 20%, naivno se nadao 10%, ali preko 50?! Pretpostavljam da će i dnevne karte pratiti ovaj trend pa će opet sezonska biti debelo isplativija, ali ipak... :eek:

A kad smo kod kritika, šta se dešava sa sajtom? Nemam društvene mreže niti me zanimaju, poslednja vest na zvaničnom sajtu je od 29.8, na engleskoj verziji od juna, kada smo završili sezonu... Jebali vas tviteri, X-ovi, fejsbuci, mete i ostala sranja. Zar je toliko teško dodati vest na zvanični sajt?

P.S. Sad gledam cene, lik red iza mene ima praktično isti pogled, sedište je fizički isto 100%, plaća 27000 manje. Da se pridružim kolegi @Стојанче Ристевски, njemu kobila, ja hoću tapacirano sedište iz Biznis klase British Airways i dve stjuardese tokom cele sezone. :D
 
Последња измена:

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
297
Reaction score
2.653
Локација
Beograd
Znam da nismo privatan klub, ali onakva emocija da se isprati samo cijenama karata je debilan potez. Naprosto je nemoguće da na cijelom svijetu, punom privatnih kompanija ciji vlasnici, suvlasnici, veliki akcionari sponzorišu košarku, uprava ne može da nađe sponzora nego dvake godine generalni sponzori su kladionice. Ovo je potez u fazonu ma onaj ko ima 350 evra imaće i 700 ili ko je imao 150 imaće i 230. Ono što me je strah je da će ove godine biti mnogo više praznih mjesta na aba utakmicama kad ne igramo protiv fmpa. Nešto sam računao, za 2 karte za nekadišnji standard 1 sad možeš kupiti PS5 i fenomenalan televizor plus pretplatu za sbb godišnju. I da ti ostane za netflix godinu dana eventualno. Znam da se ljubav i emocija ne može platiti, ali zeznut je izbor pred Grobarima roditeljima :)
 

Dragiša

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
57
Reaction score
367
Ovo je jednostavna biznis logika. Prošle sezone smo imali najveću posetu ikada (preko pola miliona gledalaca), imamo brutalno kvalitetan tim i napadamo da osvojimo sve ove sezone (da bude potencijalno najbolja sezona u istoriji kluba), a imamo i 30.000 registrovanih korisnika za duplo manje dostupnih sezonskih karata. Kako onda drugačije pristupiti ovom izazovu, nego korigovanjem cene?

Najviše cene u istoriji srpske kosarke (verovatno i sporta sveukupno), a svejedno, Arena će biti prepuna. To samo pokazuje koliko je naš KK porastao, što je mnogo značajna stvar za nas. Da imamo (kada budemo imali uskoro, nadam se) zdrav FK, uz njegovu donaciju od par miliona evra godišnje, plus sponzori, plus marketing... KK bi mogao biti 100% nezavisan od bilo kakvog državnog uticaja. A to bi svima nama trebalo da bude što skoriji cilj, zar ne?

Uostalom, sami rezultati prodaje karata će pokazati --> ako klub zaradi više para od prodaje karata u odnosu na prošlu godinu, onda se lako može zaključiti da je odluka o poskupljenju fenomenalna sa biznis aspekta.
 
Top