Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.070
Reaction score
3.988
Локација
Beograd
Košarka koja je neprofitabilan sport, brat, bratu ima za 30-35% veći budžet nego ovi klovnovi u FK-u koji nam piju krv na slamčicu.

Mnogo toga govori i činjenica je da je to najvećim delom efekat Željko Obradović, ali Ostojah koga ozbiljno kritikujem za ovakav budžet treba da dobije pohvale.

Setimo se da smo na poslednji F4 otišli sa budžetom od 1.5-2 miliona eura i kakva je to magija generala DV-a bila.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
To ti je kao da se kao klinac zahvalis tati i mami sto su ti danas kupili da jedes.

Partizan je drzavni klub i normalno je da bude finansiran od drzave.
Problem je sto je jedan covek toliko bolestan da zahteva da mu se dizu spomenici i govore hvalospevi kao da radi nesto sto ne mora nego je on dobrocinitelj.
Razumem ja sta ti hoces da kazes.Drzava ne mora da daje pare KK Partizanu. Pogotovo ne 6m. Plus posalje ljude u uo. I dalje ne vidim sto tebi smeta da ce da se zahvali drzavi neko. Jedino sto ne treba je da se zahvaljuju direktno picoustom,a državni je ok. Navijači neka pevaju sta treba, ovi nek se zahvaljuju. Nista se tu ne menja...
 
  • Like
Reactions: BiP

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.239
Reaction score
2.807
Mene interesuje je li ko pratio one uplate za porez da li se poklapaju sa ovim sto je danas iznio kao ukupnu cifru, ako se to uopste moglo pohvatati?
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.026
Reaction score
7.668
Čestitam za prodate karte ali mi nešto nije jasno.
Bilo je u prvom krugu za sezonce prodato malo preko 11000, pa su pustili 2000, pa posle onih 1000 samo online. Ko i kako je kupio tih malo preko 2000.
Ovo pišem prvenstveno kao razočarani navijač koji nije uspeo da kupi nijednu kartu a planirao dve.

Nisu računati "najverniji" u prvih 11000, a u konačnom zbiru da..bar tako ja mislim,otkud znam. :confused-smiley-013:
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
840
Reaction score
3.754
Локација
#вчћпдр
Rezime

- Prodato 16000 sezonskih
- Prihod od sezonskih 6 miliona evra
- Drzava ucestvuje u budzetu 30%
- Sponzori su dali 6 miliona evra
- Vlasnik Prve TV i B92 postao clan UO
- Budzet nam je 25% veci od prosle sezone ali i igraci vise kostaju
-Dug za porez je jos 3,3 miliona eur i bice placen kreditom koji ce klub otplacivati narednih 5,6 godina
- Prosle sezone rashod 14,5 miliona eur, a prihod 14 miliona eur
- Dovodimo jos jednog igraca eventualno dva ali nista preko kolena
- Ciljevi isti kao i prethodne sezone ABA trofej i Top8 EL pa ako uspemo F4(pre govorio da je cilj F4)
- 2025 zele da dobijemo A licencu
E hvala brate, da ga ne slusam...

Jedna stvar mi bode oci - je li stvarno ovo rekao za ciljeve? Zar nije prije par nedelja izjavio da je cilj trofej EL?
 

Dragiša

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
57
Reaction score
367
Prvo, svaka čast za ovoliki broj prodatih sezonskih, baš sam oduševljen (iako sam nisam nabavio jednu).

Drugo, predlažem da ne tražimo dlaku u jajetu u vezi izjave o ciljevima za ovu sezonu, kada su oni dosta jasni.

Naravno da klub ima najviše moguće ciljeve. Prvenstveni cilj je doći do Top 8 i ozbiljno napasti Final 4, a onda je tamo sve moguće. Bilo bi neozbiljno da, bilo uprava kluba, bilo Željko "obećavaju" osvajanje Evrolige, jer je to nešto što niko nikome ne može garantovati, kakav god tim da je u pitanju.

Top 8 je knockout runda, gde ili si prošao dalje ili završavaš takmičenje, što samo po sebi znači da je to veoma rizična faza za bilo koji tim u Evroligi. A da ne pominjem tek F4, gde u 3 dana treba da dobiješ dve podjednako jake ekipe i ne smeš da izgubiš nijednom. Ko to na ovom svetu može bilo kome garantovati da će se 100% desiti?

Sa druge strane, sam prolazak u top 8 je nešto mnogo opipljivije i realnije, jer u borbi za ostvarenje tog cilja imaš čak 34 utakmice da pokažeš da li to zaslužuješ ili ne. Samim tim što je rečeno da je cilj ulazak u top 8, može se zaključiti, između redova, da želimo da napadnemo titulu šampiona Evrope.

Ali, da krenemo redom, još samo 7 dana... :)
 

Bankar

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2012
Порука
280
Reaction score
281
Prvenstveno hvala Zeljku sto se vratio, Zoranu sto je dosao da pomogne i svim igracima proslih sezona koji su doprineli tome da klub uopste dodje do ovoga. Ovoliko prodatih sezonskih i ovoliki prihod od istih je neverovatna cifra za nas klub. Ide ovo ka pravom putu, da se stabilizujemo i kao sto je Zoc rekao u intervju da se sami finansiramo i nezavisimo od drzave.

Klub sto se tice organizacije ima jos debelo da se popravi, videli smo svi kako je tekla ova prodaja sezonskih, gde nismo dorasli ovakom prihodu. Lepo je sto se izvinio navijacima, ali to mora bolje vec kad krene prodaja pojedinacnih. Sto se tice karata, tu je ostalo jos dosta pitanja, kako ce se prodavati, sta je sa famoznom reselling opcijom itd. Nadam se da su naucili nesto od ove prodaje i da ce to da bude bolje. Nece svako moci da dodje do karata niti do sezonskih ubuduce, ali svakako mora bolje.

Cestitke svima nama Grobarima, jer bez nas ovo nebi bilo moguce i uzivajmo u novoj sezoni!
 

malicovek

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
185
Reaction score
1.768
Локација
Beograd
Da ne grešim dušu, ali mislim da je i Savić (a možda i Ostojah) izjavio da je cilj F4 i pohod na EL, ali da će se konačni ciljevi utvrditi na zasedanju skupštine.

Što znači da ovo sad stoji kao zvanični cilj kluba, ali ne utiče na same ambicije za F4.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.070
Reaction score
3.988
Локација
Beograd
Mene interesuje je li ko pratio one uplate za porez da li se poklapaju sa ovim sto je danas iznio kao ukupnu cifru, ako se to uopste moglo pohvatati?

Baš sam to hteo da napišem. Čini mi se reče da je 23.000 (skoro) donacija uplaćeno.
Da su od 1.65 miliona evra oni iz UO skupili 850k. Njih 8 po 100k i ostali ukupno 50.

Ako prostom matematikom ovih 800.000 podeliš sa 22. 786 dobiješ da je prosek bio 35 evra ili oko 4.100 din.

Ako izuzmemo one ciganske fore sa uplatama od 1, 10, 100 din, na onoj listi nisam mogao da vidim nikoga ko je uplatio ispod 3.000 din, a samo ako uzmemo da je 1992-a donacija bila 6. 200 dinara + ko zna koliko još preko 3.000 nešto ne štima... Ugrubo ti ne računajući članove UO u prvih 200 donacija sigurno, ali sigurno imaš 200.000 evra.
Pritom imaš solidan broj donacija od 500 do 1000e.

Meni realnije deluje da smo mi kao navijači skupili ceo iznos, a da su oni dali đoku.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Nije ceo budžet veći za 25%, nego fond za plate igrača i stručnog štaba.
 

peptidde

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
92
Reaction score
941
Локација
Beograd
Meni na Tašu rekoše da će štampanje imena/prezimena na dresovima koji su tamo kupljeni biti 29. septembra (danas), i da ću blagovremeno biti obavešten o terminu i lokaciji. Pogodićete, niko se nije javio. :cekanje:
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Meni jedna stvar nije jasna.
Zašto dižemo kredit kod privatne banke d bi platili porez?
Zar nije logičnije da dogovorimo sa državom da platimo taj porez u rate, a ne da dajemo kamatu banci, i to u momentu kada su najveće kamate u istoriji?
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.026
Reaction score
7.668
Nijedna banka nema kamatne stope visoke kao "naša" Poreska uprava..to tinje prijatelju legalni kriminal.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.070
Reaction score
3.988
Локација
Beograd
Upravo. Pa ako razlog leži u tome da nas više ne drže za jajca i da nikada više ne čujem "ave Cezare" podržavam, ali za to su šanse 0.001% tako da...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Razumem ja sta ti hoces da kazes.Drzava ne mora da daje pare KK Partizanu. Pogotovo ne 6m. Plus posalje ljude u uo. I dalje ne vidim sto tebi smeta da ce da se zahvali drzavi neko. Jedino sto ne treba je da se zahvaljuju direktno picoustom,a državni je ok. Navijači neka pevaju sta treba, ovi nek se zahvaljuju. Nista se tu ne menja...
S obzirom da je država=on, jasno je kome se moramo zhvaliti.

Zahvaljivanje sponzorima treba da ide redom, po osnovu uloženog, što znači:
1. Navijači, zbog materijalne (sezonske+donacije za porez i nematerijalne investicije: širenje pozitivne slike o Klubu)
2. sponzori
3. država, ali ovde napomenuti uvek nejednak tretman.

Jer valjda je sada jasno koliko budžet oni imaju, sa 10+dovedenih i to kakvih igrača, a bez tolikog prihoda od karata.
 

durantula

Početnik
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
64
Reaction score
55
Pa to smo na vise mesta culi da su firme uzele za zaposlene.
PItanje je dal su placene ili ne.
Ja koliko se secam on je jednom izjavio kako je imao raspravu s Grovicem oko cene Arene, i da su uspeli da se dogovore da se cena podigne, ali da mi dobijemo one skybox-ove da prodajemo.
Sad dal je to istina ili ne. Ko može da veruje Ostoji...
Ja znam da je jedna privatna firma, jako bliska sns-u, kupila par sezonskih standard za zaposlene. Karte su placene sigurno, video sam fakturu
 
Top