Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Potres

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
466
Reaction score
164
Kosarka je neprofitabilan sport i to je cinjenica, moraju se ulagati pare i poslovanje je u minusu za tog koji ulaze.
To je u slucaju da ulaze jedan covek.

Lepo je sve to i 25 malih sponzora u pulu koji ce da odrzavaju deo budzeta, ali to je samo deo, ostatak moraju da daju ili covek privatnik kome te pare ne trebaju ili drzava, treceg nema.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Čekaj bre ,opet mi nije jasno ?!

Jel GTR Duletov sajt ?
Što bi GTR uopšte morao nekog da pita za nešto ?
Momci su pokazali da imaju muda do poda i nisu se plašili ni velikog premijera ni njegove mafijaške pudlice,a šta kao ,treba da se plaše Šilobada ?
Јебеш Шилобада, он је колетерална штета. Паразит, нездраво ткиво.
Као прво, треба добро одмерити да ли је могућ наставак сарадње председника и тренера. Ако јесте, треба смиривати тензије, чему ово јавно изношење поверљивих ствари не доприноси. Мени се у једној ситацији учинило да јесте могућ заједнички наставак, ал не тврдим да се нисам преварио.
Ако је дошло до или-или ситуације, опет оно што је гтр урадио није мудро. Шилобад је оговарао, неко је то пренео. Овако Шилобад зна да неко преноси информације. Сигурно да неће поновити исту грешку. Тај извор је Дуле могао да искористи паметније у важнијој ситуацији. Можда ја много гледам шпијунске филмове ;-)
Мени је онај статус гтр све, само није мудар.
Они имају 23 хиљаде пратилаца, то је сјајно, алу је и одговорност, велика одговорност.
Некада једна ситница може да промени ток неког свима нама важног догађаја;-) а што гтр каже "баш много волимо партизан". Ал та љубав некада не захтева храброст коју они свакако имају, него стрпљење, лукавство и одмереност.
 
Последња измена:

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Sve dok su isti u KKP i nište se ne promeni, od mene i ostalih Partizanovaca sa ove strane okeana, ni dinar! Ni novca, ni reklame, ni podrške.

Četiri miliona, na lepe oči, ma da kako da ne... nema od toga ništa. Ako se sada skupi pola miliona to je uspeh.

Mora to ozbiljno da se odradi i samo tako se može do cilja. Problem je šta posle toga. Isplatiti dug je jedno, a šta da se radi posle toga. Mora unapred da se napravi dugoročna strategija, a ne sve na o ruk.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Прво треба да се избистри ситуација у клубу. Да прође магла. Да видимо ко је тренер, ко председник, ко финансијер. Тек онда треба размишљати о парама. Да видимо да ли постоји сукоб снс против Дулета. Ко је уз кога у том сукобу? Ко ће победити? Тек онда паре, враћање дугова. Дуле нема много штихова у рукама и свако преурањено показивање истих није потребно.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.963
Reaction score
27.204
@Kecman

pitanje da li postoji sukob sns protiv Duleta je suvislo, bukvalno svaki dan na to pitanje dobijas odgovor. :wink:
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.955
Reaction score
4.898
Локација
Ndžamena
Postojao sukob ili ne, Šilobad je ciganštura koja je postavljena na to mjesto samo zato što je PSDov kum.
Vjerujem da kurcem nije mrdnuo da doprinese poboljšanju situacije u klubu.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Опленац, постоји сукоб, али ког је интензитета?
Да ли ће снс покушати да одстрани Дулета с места тренера?
Да ли је рат до истребљења или само пушкарање?
 

Dirigente

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2014
Порука
210
Reaction score
52
Kosarka je neprofitabilan sport i to je cinjenica, moraju se ulagati pare i poslovanje je u minusu za tog koji ulaze.
Ta mantra o kosarci kao neprofitabilnom sportu nije nikakva cinjenica nego samo izgovor za nesposobnost ljudi koji uredjuju sport, vode nase kosarkaske lige i klubove. Ako gledas Srbiju, naravno da je neprofitabilan sport, ovde je cak i fudbal neprofitabilan sport, vodeci klubovi u dugovima, a pare se vrlo neprofitabilno odlivaju politickim strankama i legendama tih klubova, dok se navijacima prosipaju bajke o neprofitabilnosti. Kosarka je itekako profitabilan sport, jedan od najprofitabilnijih, funkcionise odlicno dosta evropskih liga, najbolji primer ACB liga koja gura ULEB, da ne idemo do NBA koja je posebna prica. Sve vise sponzora se interesuje za kosarku, pogledaj samo tursku ligu koliko se podigla, mi mozda ne mozemo sa srpskom da napravimo nista slicno ali sa ABA ligom itekako jer okuplja ceo Balkan, a u takvoj Ligi smo osvojili masu trofeja, najprepoznatljiviji smo klub i brend.

Problem je sto smo mi kao klub uvek bili reaktivni, nikad proaktivni. I kad se odlucivalo o ulasku u ABA, o sukobu FIBA i ULEB, kad se odlucivalo o domacoj ligi, nikad nismo imali stav koji je morao da dominira srpskom kosarkom nego uvek kao reakcija na dogadjaje, neka se neko seti jednog strateskog resenja u srpskoj kosarci da smo ga mi predlozili i izgurali. Kada smo imali sponzore i F4, opijeni titulama spavali smo na lovorikama, klub nije jacao ni u jednom segmentu osim u segmentu politickih kampanja.

Mi smo zvanicni kosarkaski butik otvorili 2015-te godine. Toliko o ekonomskim ekspertima i nobelovim nagradama.
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.533
Reaction score
23.730
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
@ kecman

Pa naravno da ce pokusati, sta vise, vec pokusavaju- Galetici, psiholozi kosarkaski strucnjaci, mediji (pa cak i one slike o kojima se pise na drugoj temi), uslovljavanje sponzora... Svi dobro znamo iz cije to kuhinje ide, ovde ne mislim na cokija legendu, jer on je samo mala pudlica, koja zalaje samo kad dobije dozvolu za to.

Naravno, ovakvim stvarima ne mogu oterati Duleta, ali to moze biti uvod u konacno razracunavanje sa debelim dukljaninom, psihopatom, koji maltretira svoje igrace u trenutku kad mu secer pomuti razum... Ko ce da zali za takvim covekom, bice dobro sto su ga sklonili iz sporta, i ucinili uslugu drustvu, plus ima i kradene slike!

E, pa nece proci!
 

showtime.pekka

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.379
Reaction score
1.158
Razmišljam dosta na ovu temu finansija i kako je (ne)moguće rešiti određene probleme.

Pre par godina, kada se javljao Bogićević kao mogući predsednik Partizana, bio sam protiv i bio sam u pravu, iz više razloga, počevši od partije, pa sve do opadajućih i na kraju propalih finansija, ogromnih dugova i problema. Nažalost, Srbija je „država“ gde neke burazerske priče prolaze, ali ni to nije održivo. Dakle, ako je moguće – odbraniti Partizan od direktnog političkog uticaja, pre svega na udarnim funkcijama. Ne bih voleo da vidim nekog Čovića na ključnim pozicijama u klubu.

Drugo, KK Partizan zaista ima ogroman potencijal u ogromnoj mreži ljudi koji su na različite načine bili povezani sa klubom, a većina njih je i dalje tu, možda kroz podršku, kritiku ili neki treći vid, ali tu su. I ubeđen sam da nikome nije opušteno kada vide u kakvim problemima je klub. Da li znate neki klub iz regiona koji ima ovoliko ljudi na svim kontinentima?

Uz aktiviranje i asistenciju brojnih prijatelja kluba, definitivno ide i nivo odgovornosti, korelacija između prava i obaveze, može se to nazvati različitim imenima, ali mora se znati ko šta radi i koje su posledice u slučaju da se nešto ne uradi. Kada sam pisao o Bogićeviću, pisao sam o tome da klub moraju da operativno vode ljudi koji su zaista školovani za to i koji nisu priučeni. I uvek sam za varijantu da se plati koliko treba, ali da se posao uradi na način na koji se to i očekuje. Nemam uvid u dokumente, ali sigurno je bilo grešaka, propuštenih rokova, kamata i ostalih gluposti koje su se mogle izbeći.

Podržavam i da se izađe sa strukturom duga, iz vrlo jednostavnog razloga – da se zna gde bi pare išle. Pisao sam ranije da bih pomogao Partizanu, ali da bi akcija bila šira, svrsishodnija i kvalitetnija, neki podaci se moraju znati i to će uticati na veći broj ljudi da se uključi u akciju. Mislim ovde na ozbiljne priče, a ne na priče „prodajem kola i dajem sve Partizanu“, što ostaje uvek samo na rečima. Ima jedan čuven eksperiment gde se ljudi u anketi pitaju da li bi vodili decu sa posebnim potrebama u zoološki vrt 7 ili 8 puta u naredne dve godine. Rezultat je bio poražavajući, jer skoro niko nije mogao da se obaveže na tako nešto. Kada je postavljeno pitanje da li odveli decu jednom u godinu dana – 50% je reklo da i pridružilo se akciji. Dakle, smanjiti očekivanja i angažovati širi front i samo tako će akcija imati smisla.

Nisam hteo da pišem previše o skautingu, jer ne poznajem tu materiju, ali isto sam više nego ubeđen da imamo ljude opet na svim kontinentima i da je moguće uraditi nešto više po tom pitanju, baš da bi se izbegla burazerska ekonomija u Srbiji.

I za kraj, moja želja je da se Duletu stvore uslovi da se bavi poslom gde je najjači. Ne može Dule da bude PR, finansijski analitičar, marketing saradnik, pregovarač, pravnik, ekonomista, jer sve to oduzima previše vremena i energije.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
@ kecman

Pa naravno da ce pokusati, sta vise, vec pokusavaju- Galetici, psiholozi kosarkaski strucnjaci, mediji (pa cak i one slike o kojima se pise na drugoj temi), uslovljavanje sponzora... Svi dobro znamo iz cije to kuhinje ide, ovde ne mislim na cokija legendu, jer on je samo mala pudlica, koja zalaje samo kad dobije dozvolu za to.

Naravno, ovakvim stvarima ne mogu oterati Duleta, ali to moze biti uvod u konacno razracunavanje sa debelim dukljaninom, psihopatom, koji maltretira svoje igrace u trenutku kad mu secer pomuti razum... Ko ce da zali za takvim covekom, bice dobro sto su ga sklonili iz sporta, i ucinili uslugu drustvu, plus ima i kradene slike!

E, pa nece proci!
Све су то инциденти и смицалице. Али мене занима ко ће и да ли ће смети јавно да изађе и каже:"Дуле више није тренер, ми смо или ја сам тако одлучио".
Тек то је отворен сукоб. Да видимо да ли ће се то десити и ко ће кога подржати од људи око клуба и у клубу.
Наравно, тада ћемо се борити како ко зна и може. До тада, чувајмо адуте у заклону.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
... I za kraj, moja želja je da se Duletu stvore uslovi da se bavi poslom gde je najjači. Ne može Dule da bude PR, finansijski analitičar, marketing saradnik, pregovarač, pravnik, ekonomista, jer sve to oduzima previše vremena i energije.

Možda ne bi trebao da bude, ali mora jer nema ko drugi!

Očekujte opšte sranje po završetku sezone, sasvim nebitno da li se završi sa trofejom KLS, ili ne! Doduše, i treba da se reši to pitanje i da jedna struja konačno pobedi, a ne ovako kao do sada... svako vuče na svoju stranu a klub propada! Ko god da pobedi, neće nam procvetati ruže, sve dok ono SNS govno vodi državu!
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Još jednom ću ponoviti !

Aleksandar Vučić nije ciganski fanatik ,već fanatik vlasti ! I to ne kao što su naprimer bili žuti . Oni su vlast voleli samo zbog para ,a Vučić voli vlast i moć koju ona nosi .

Zar vam primer FK nije dovoljan . Čim je SNS u klubu i čim su malo navijači popustili ,eto sponzora . Nije baš kao čergi ,ali eto ,više nego u prethodnih 6 godina zajedno .

Vučić bi voleo da vidi ledja Duletu,jer ga ovaj konstantno proziva i ubedjen sam da Danilović to zna i da bi sutra vrlo rado ispratio Duleta iz kluba.
 

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Опленац, постоји сукоб, али ког је интензитета?
Да ли ће снс покушати да одстрани Дулета с места тренера?
Да ли је рат до истребљења или само пушкарање?
Dovoljan da ne mogu zajedno vise,a DV ne da je u manjini nego je sam u toj prici.
Pa za njega je danilo kada je DV zadrzan onomad malo duze na VMA rekao
citiram
"daj bre da ga zadrze tamo sto duze,ne mogu vise da ga gledam"
Slicno naravno misli i Silobad,sta tek reci za ekipu koja se sprema da preuzme KKP?
Prvo sta su pitali Duleta je koliko mu je KKP duzan ,da mogu da ga isplate naravno i zavrse sa njim
Tako da Kecmane na pogrsnu stranu pucas kada je rec o GTR
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.577
Reaction score
3.468
Prica je vise nego jasna- sns stoka hoce Duleta van price jer pljuje po njima na svakoj konferenciji (a to posebno smeta vucicu), a da bi on to prestao ovi trebaju da se otvore za lovu, sto im ne pada na pamet, ALI da bi ga oterali moraju biti sigurni da nece biti jake reakcije u javnosti (mediji, protesti navijaca).

Prema tome, ako sam u pravu, vucica od izbacivanja Duleta sa klupe Partizana deli samo procena reakcije ova dva segmenta, a jedan od njih mu je jedan skoro pa podanicki posvecen. E, sad, kljuc je u ovom drugom segmentu, koji po nacinu reakcije se nije bas nesto pokazao, posebno kad je FK Partizan u pitanju, a imajuci u vidu dugogodisnje infiltriranje agenata na celu te kriticne grupe koja bi eventualno povela proteste, na dobrom je putu da sredi i tu drugu stvar.

Ako nama Partizanovcima nije toliko stalo, ne vidimo o cemu se radi, uspeju da nam proture tu pricu preko svojih medija i botova, da je Dule los za nas, kosarku, Srbiju, vaspitanje dece, itd.- mi ne zasluzujemo taj klub koji je od njegovog ponovnog dolaska osvojio 13 titula za redom, 6 jadranskih liga, naigrao se EL i usao u F4, stvorio gomilu igraca i sahranio ciganku.

Deluje da je slozeno- ali je u stvari prilicno jednostavno, i jedini je nacin sacuvati KK Partizan. Ako ne damo JAK javni otpor posle zavrsetka ove sezone, pravo ispred Vlade, u velikom broju, niti ga dovoljno volimo, niti imamo prava na taj klub. Ako nas u tome sprece agenture, vodje i ostali kriminogeni sljam, jbg, izgubili smo bitku. Ako nas obmane dovodjenjem (satro) "velikog" imena na klupi, kao ona igranka sa Grantom u FK, nista nismo naucili, i opet izgubili.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Još jednom ću ponoviti !

Aleksandar Vučić nije ciganski fanatik ,već fanatik vlasti ! I to ne kao što su naprimer bili žuti . Oni su vlast voleli samo zbog para ,a Vučić voli vlast i moć koju ona nosi .

Zar vam primer FK nije dovoljan . Čim je SNS u klubu i čim su malo navijači popustili ,eto sponzora . Nije baš kao čergi ,ali eto ,više nego u prethodnih 6 godina zajedno .

Vučić bi voleo da vidi ledja Duletu,jer ga ovaj konstantno proziva i ubedjen sam da Danilović to zna i da bi sutra vrlo rado ispratio Duleta iz kluba.
Premijer je fanatik kakav odgovara ovima sa zapada, da pozavršava sve ono što žuti nisu smeli, pri svemu tome on stvarno mrzi Partizan i preko infrastrukture svoje stranke instalirao je najveće ciganske fanatike, što neko reče, sa severa na državne funkcije.

Sam primer kako sns funkcioniše u PFC-u je pokazatelj koliko je Partizan diskrimisan, ta sponzorstva su možda deseti deo onoga što se daje ciganima u fudbalu, u košarci to ne bi bilo ništa drugačije, nego još grđe s obzirom da smo tu u dosta lošijoj finansijskoj situaciji. Taman bi postali ono što premijer iskreno želi, ikebana ciganima uz upriličen njima lep osećaj da pobedama nad Partizanom klub za koji sada navijaju osvaja trofeje. To je njihov osnovni cilj.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top