Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.436
Reaction score
11.843
Локација
Beograd
http://www.partizanbcshop.rs/kk-partizan-timski-program.html
Нови дрес у продаји. Критикује се управа, хајде да нешто и похвалимо.
Коначно, није бувљак варијанта, већ има адидас лого. Сасвим пристојан дрес. Цена 4500 рсд без броја и презимена. Са бројем и презименом, 4800 рсд, дакле 40 € оргинал дрес. У односу цена/квалитет, сасвим ок понуда.
Чини ми се да је протеклих сезона било доста критика на рачун маркетинга. Можда је ово мали искорак у позитивном смеру.
Prosle godine sam kupio u istom shopu za iste pare originalni adidas dres Partizana tako da ne vidim iskorak...
 

Wizir

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
24
Reaction score
11
Локација
Бања Лука
Надам се да ово није истина.Не разумијем се пуно у кошарку али овај ми дјелује као добро осунчани Витковац.Низак је за позицију 4 и дебео и на том клипу што су ставили не приказује неку скочност која је нама неопходна и која би донијела напредак нашој игри.
 

Nadrealista89

Grobar
Учлањен(а)
13.08.2012
Порука
421
Reaction score
12
@Wizr Nizak za 4rku? Milojevic je sa 201 bio 5 Hajns 200 5.... čovek ima 203 115 kg pozicija 4/5 jak ko bizon ima Nba iskustvo, u Soleu imao 8 skokova po meču, znači ni košarka u evropi mu nije strana, to je igrač koji pokriva dve pozicije to nama treba iskreno se nadam da ce doći
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
http://www.partizanbcshop.rs/kk-partizan-timski-program.html
Нови дрес у продаји. Критикује се управа, хајде да нешто и похвалимо.
Коначно, није бувљак варијанта, већ има адидас лого. Сасвим пристојан дрес. Цена 4500 рсд без броја и презимена. Са бројем и презименом, 4800 рсд, дакле 40 € оргинал дрес. У односу цена/квалитет, сасвим ок понуда.
Чини ми се да је протеклих сезона било доста критика на рачун маркетинга. Можда је ово мали искорак у позитивном смеру.

Trening dresovi sa dva lica...nema ih u prodaji, nedostupni, prestao sam i da brojim mesece. Cirkus, treba onog kralja šalterušu sa stadiona da zovem između 9 i 12 za info, al da ga ne prekinem u pauzi dok gazi burek sa višnjom.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
MARKETING - sta je marketing. Ono sto sam ja nacuo je da za uparaznjavanje istog je potreban PROIZVOD, ciljno TRZISTE, KANALI I NACIN PRODAJE, REKLAMA i jos po nesto. Sta bi mi ponudili a da se odnosi na ovo boldirano, ne bi bilo lose da se zapitamo i kljucno .. koji su to konkretni finansijski efekti tog marketinga KK Partizan... Ili jos bolje, na koji KK u Evropi da se ugledamo pa da tako ustrojimo nasu marketing strategiju... ili mnogo igramo igrice pa vidimo da Arsenal ima marketing, ManUtd, Real (ali svi FK) tj klubovi kojima je planeta trziste , a ne 20 000 ljudi realnih konzumenata brenda KKP.
KKPartizan ima 4 nacina odrzivog finansiranja i to je to:
-Drzavno finansiranje: ovde je problem sto ovo nije sistemski uredjeno vec zavisi od volje pojedinaca na vlasti , oduvek bilo, plus moras da imas po nekog politicara koji ce kupi poene preko imena KKP
-Sekcija FKP: ovo je toliko puta apsolvirano
-Sponzorstvo velike kompanije: tipa Efes, T.airlines, ili slicne koje sipaju milione u kosarku i za ovo je bio momenat 2010 , nisam siguran da ne bi dali 2-3 miliona da ovakav klub nosi njihovo ime...ali ovo bi znacilo da se i oni za nesto pitaju a ne samo dvojac koji je mislio da sistem lako cemo, neko ce to da resi, mi smo drzavni klub, tj teraju sistem bez sistema...u sustini hoces vlast u klubu a neko drugi da finansira... epilog se vidi danas na zalost
-Bogati pojedinac kojem je KK igracka i velika ljubav

Sve ostalo je prodavanje magle tj sistem seci usi krpi dupe...

Ma da, koji kurac će nam marketing. Mi smo Partizan, klub za kojeg su svi već čuli!
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
..... Dok neki ovde( iskljucivo Jasmina) ocigledno, pokusavaju na sve nacine da prikriju svoju afekciju prema bivsem treneru, iako im to vrlo slabo ide. ......

Izvini, zašto bih krila afekciju, kako ti kažeš, prema njemu? Jel on uradio nešto lose za Partizan pa je sada sramota reći nešto pozitivno za njega? S druge strane, ja sam ovde sa još nekoliko članova bila među onima koji su DVu zamerili podršku Đuriću tako da mi je sada mnogo smešna priča da sam ja neki njegov "branilac".

Jedino jadno ovde je što ti ne shvataš suštinu, da nije u pitanju čovek nego princip. Ali to već nije problem stava koji zastupaš nego morala i IQ-a.
 

Wizir

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
24
Reaction score
11
Локација
Бања Лука
@Wizr Nizak za 4rku? Milojevic je sa 201 bio 5 Hajns 200 5.... čovek ima 203 115 kg pozicija 4/5 jak ko bizon ima Nba iskustvo, u Soleu imao 8 skokova po meču, znači ni košarka u evropi mu nije strana, to je igrač koji pokriva dve pozicije to nama treba iskreno se nadam da ce doći

Знао сам да слиједи поређење са Милојевићем и Хајнсом :D Кад сам причао о висини и килажи мислио сам да нам можда тренутно не одговара тај тип играча и да тражимо неког вишег и мршавијег тј скочнијег.Овај ми управо дјелује јак и и као 4/5.Можда гријешим,па се ограђујем потпуно, али сматрам да нам треба други тип играча по ономе што сам до сада имао прилику да видим.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Prvo da vidimo da li će ovaj igrač da dođe u Partizan.
Kad već trčimo pred rudu, ja baš mislim da nama treba ovakva četvorka, igrač koji može da se koristi i na petici. Uz to, za razliku od Dina Murića, ovaj Amer ima širok napadački arsenal... Hvala Dinu što hoće da dođe, al nama treba neko ko može da poentira.
Pera Božić je pokazao izuzetnu hrabrost da raskrsti sa šablonom koji koristimo godinama, u smislu pokušaja da na svakoj poziciji imamo što više igrače. Godinama smo pokušavali da na svakoj poziciji imamo igrače iznadprosečne visine (npr. Tepić).
Sada, delimično silom prilika, igramo sa nižim petorkama, što je velika hrabrost. Protiv MZT-a smo u jednom momentu imali petorku u kojoj su zajedno bili Cvele, Magdevski, Vanja i Batica. Hrabro, baš hrabro. U tu priču bi se odlično uklopio ovaj Amer na petici. Proširio bi nam arsenal napadačkih opcija. Npr. petorka Magdvski, Vanja, Vrabac, Edo i Amer...
S druge strane s Dinom dobijamo snagu i energiju ali smo prilično predvidljivi... Plašim se da nam je u tom slučaju potreban još jedan klasičan šuter u spoljnjoj liniji.
Mada, što kaže Božo Koprivica "sve jeste ako voliš". Može i Hrkljuš da bude lep oblik košarke. Rezultati tipa 52-50, 54-51, etc...
 
Последња измена:

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
KKPartizan ima 4 nacina odrzivog finansiranja i to je to:
-Drzavno finansiranje: ovde je problem sto ovo nije sistemski uredjeno vec zavisi od volje pojedinaca na vlasti , oduvek bilo, plus moras da imas po nekog politicara koji ce kupi poene preko imena KKP
-Sekcija FKP: ovo je toliko puta apsolvirano
-Sponzorstvo velike kompanije: tipa Efes, T.airlines, ili slicne koje sipaju milione u kosarku i za ovo je bio momenat 2010 , nisam siguran da ne bi dali 2-3 miliona da ovakav klub nosi njihovo ime...ali ovo bi znacilo da se i oni za nesto pitaju a ne samo dvojac koji je mislio da sistem lako cemo, neko ce to da resi, mi smo drzavni klub, tj teraju sistem bez sistema...u sustini hoces vlast u klubu a neko drugi da finansira... epilog se vidi danas na zalost
-Bogati pojedinac kojem je KK igracka i velika ljubav

Cenim da bi uspešno finansiranje bilo kompozicija prve tri stavke:

- Jedan deo budžeta da daje država kroz neko javno preduzeće, na primer po milion i nama i ciganima, bez obzira na minule rezultate i političku garnituru na vlasti, a da idu bonusi za veće uspehe. KKP će deo tog novca vratiti nazad u državu i usput naplatiti promociju države u Evropi, a takva usluga ne može biti besplatna.

- Jedan deo treba da dolazi iz FK, gde vidimo da ima dosta za sve, ako bi se poslovalo domaćinski. Samo od januara ove godine, FKP je dobar za 10 miliona evra.

- Jedan deo da ide od sponzorstva velike kompanije, ali kao što je već spomenuto, za to treba iskoristiti momenat kao što je bio F4 u Parizu.

Sistem napraviti tako da se može prilagoditi ovakvim uslovima.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Prvo da vidimo da li će ovaj igrač da dođe u Partizan.
Kad već trčimo pred rudu, ja baš mislim da nama treba ovakva četvorka

Jeste Kecmane, to je upravo ono sto nam treba. Ko kru nasusni nam treba cetvorka od 26ljeta da nam pomogne u borbi za 9. mjesto.
Dajte da se ne zajebavamo, neka traze pola godine ako treba, ali neka nadju talentovane mlade igrace sa kojima ce potpisati visegodisnje ugovore. S tim da pod visegodisnjim ugovorima ne smatram ono sto je potpisao Vrabac.
Kada pricamo o tipu igraca, vec sad treba da se misli o timu koji ce igrati sledece sezone, a ne da uklapamo te nove igrace u odnosu na Edu, Kostu i ostale.
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
@ Nikoladzi
Pazi, mogu samo da se vratim na svoj post ili da te uputim na definiciju marketinga. Sem sto se prica o njemu, sticem utisak da se ne zna ni sta je marketing. Jako je bitno da osim konstatacije da je marketing SVE, bitno je da se odgovori na nekoliko pitanja.
Sta je trziste i koliko je? Sta je proizvod koji se nudi? Koji su kanali distribucije proizvoda? Koliko kosta da se napravi proizvod? Koliko kosta reklama proizvoda? Koliki su finansijski efekti marketing strategije? Koliko kosta sprovođenje kampanje? Koliko kosta finansiranje kampanje? E kad dobijemo ozbiljnu studiju na zadatu temu, onda moze da se kaze , sad krecemo u novu marketing strategiju. Ali mislim da bi se kod prvog pitanja stalo, obzirom da nam je trziste ne vece od 20 000 ljudi.

Mislim da je najveci problem ljudi sto mesaju marketing sa reklamom, promocijom , organizacijom nekih akcija , a sustinski ga mesaju sa sluzbom za odnose sa javnoscu. PR mora da postoji i da radi dobro, ali marketing je daleko siri pojam. Skoro sam cuo kako sajt nije azuriran i odma ide marketing je sranje :D
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
USA
Izvini, zašto bih krila afekciju, kako ti kažeš, prema njemu? Jel on uradio nešto lose za Partizan pa je sada sramota reći nešto pozitivno za njega? S druge strane, ja sam ovde sa još nekoliko članova bila među onima koji su DVu zamerili podršku Đuriću tako da mi je sada mnogo smešna priča da sam ja neki njegov "branilac".

Jedino jadno ovde je što ti ne shvataš suštinu, da nije u pitanju čovek nego princip. Ali to već nije problem stava koji zastupaš nego morala i IQ-a.

Nemam nameru da ulazim s tobom u neku dublju diskusiju, jer vec nedeljama, kao i vecina, vrtis jedno te isto. Jer eto, nisi ga pozdravljala ni ustajala u Pioniru, i sad si jadna prinudjena da ga branis. To jeste, ne njega, nego neki svoj imaginarni princip, zbog kojeg KK nije ono sto je bio juce.

Sve u svemu, em provociras, em si bezobrazna.
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
@ Nikoladzi
Pazi, mogu samo da se vratim na svoj post ili da te uputim na definiciju marketinga. Sem sto se prica o njemu, sticem utisak da se ne zna ni sta je marketing. Jako je bitno da osim konstatacije da je marketing SVE, bitno je da se odgovori na nekoliko pitanja.
Sta je trziste i koliko je? Sta je proizvod koji se nudi? Koji su kanali distribucije proizvoda? Koliko kosta da se napravi proizvod? Koliko kosta reklama proizvoda? Koliki su finansijski efekti marketing strategije? Koliko kosta sprovođenje kampanje? Koliko kosta finansiranje kampanje? E kad dobijemo ozbiljnu studiju na zadatu temu, onda moze da se kaze , sad krecemo u novu marketing strategiju. Ali mislim da bi se kod prvog pitanja stalo, obzirom da nam je trziste ne vece od 20 000 ljudi.

Mislim da je najveci problem ljudi sto mesaju marketing sa reklamom, promocijom , organizacijom nekih akcija , a sustinski ga mesaju sa sluzbom za odnose sa javnoscu. PR mora da postoji i da radi dobro, ali marketing je daleko siri pojam. Skoro sam cuo kako sajt nije azuriran i odma ide marketing je sranje :D

Naravno.. Poslednji pasus sto si napisao je sustina svega..

Ako ocekujes od nekog da ulozi neke pare u tebe...onda moras i nesto da mu ponudis zauzvrat.. To se ne odnosi na drzavni novac..:D
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
- Jedan deo da ide od sponzorstva velike kompanije, ali kao što je već spomenuto, za to treba iskoristiti momenat kao što je bio F4 u Parizu.

Kako to da u Srbiji ni jedna velika privatna kompanija ne sponzorise neki sportski kolektiv u nekom vecem iznosu, a da je sama nasla interesa a ne preko premijerovog brata.
Sve preko 100k na srpskom tržištu za reklamu je bačena para.

Jedino se drzavi isplati da sponzorise klubove jer ce preko poreza sigurno vratiti taj novac, svi ostali gube jer ovde trziste ne postoji.

Inace natam navam je sve lepo objasnio po pitanju marketinga. Mada mislim da bi klub ako nista drugo trebao bar da uspostavi bolje odnsoe s javnoscu i da to bar odrzimo na nekom nivou, da se prave neke promocije pred svaku utakmicu, da sajt funkcionise na visokom nivou. S vremena na vreme napraviti neki intervju sa igracima, snimak sa treninga, neku promotivnu akciju...Sve ostalo je samo trosak.

Lako je u NBA klubovima uspostaviti marketing sluzbu da fukcionise kada i tank sezoni imas po 10-12 hiljada ljudi na tribinama, a kod nas se skupi jedva 3 soma i to pola se hvata za glavu jer je karta poskupela za 100 din, jer krpe kraj s krajem.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
To je Danilovic svojevremeno izjavio...tako da pretpostavljam da je Gazda njega citirao..sarkasticno naravno...:D

Danas je marketing sve..mozes da imas top proizvod..al bez marketinga si qrac..

Marketing se ne radi samo da bi nešto prodao, nego i kominicirao sa određenom grupom ljudi. U tom smislu se apsolutno ništa nije promenilo u KKP... čak su stvari još gore!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top