Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za LE 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Ууууххххх. Не знам шта бих после свега могао посебно да додам ономе што сам написао и након прве и пре ове утакмице. Какав год резултат да буде на крају двомеча он ће бити последица игре фудбалера Партизана и утицај првака Белгије је био готово ефемеран.
Тим: када сам пред почетак чуо најаву састава, посебно ми је била симпатична чињеница да су међу стартерима била имена која слове као посебно "омиљена" : Шћеповић, Вукић, Томић и Миљковић. Морам признати да ме је од тог сазнања облио хладан зној, али сам се поуздао у неке изванразумске и изванвременске резоне који би могли да објасне и оправдају такав избор.
Никако нисам способан да се сложим са ставовима оних који су успели да пронађу добитак за Партизан остварен кроз синоћњу игру прве двојце. Ако се као нарочита заслуга фудбалера Шћеповића покаже да се током утакмице трудио и борио (а неко већ рече да се то ваљда подразумева само по себи) онда је вероватно чињеница да је рецимо обуо копачке и подигао штуцне ваљда довољна за прелазну оцену. Такође ми је тешко да прихватим размишљање како је покушавао да шутира или шутирао али је несрећно био изблокиран. Нећу ни да спомињем ситуацију у којој му се Едуардо нуди готово слободан пред голом, а овај га ладно искулира и врати лопту на другу страну.
Једнако ми је тешко да се сложим са онима који тврде да је Вукић одиграо добро и да је био користан, делио лопте и тако то. Па све и да је тако, овај човек не игра одбрану уопште, што је луксуз који Партизан просто није у стању да поднесе. Ако је неко рекао после утакмице у Белгији да се под њега могу подметнути новине при скоку овога пута се чак ни то не може рећи. А о подели лопти и луцидним комбинацијама могли би да говоримо уз нарочиту дозу маштовитости.
Неца Томић са свим својим манама и потребама да смори и лопту и нас је заслужио мој дубоки наклон за учинак у обе утакмице, па сам самом себи био смешан кад сам зажалио због његовог изласка.
Миљковић је већ испричана прича и ту нећу рећи апсолутно ништа.
Игра: од првог звиждука врзмале су ми се по глави претпоставке са форума о фуриозном почетку и притиску током петнаест минута. А, онда сам погледао на семафор, био је 11 минут и на терену није било ничега. Међутим када смо око 30. минута коначно почели да играмо конкретније помислио сам да из свега може нешто испасти и да постоји рационално објашњење за све што се дешава на терену. И тако и беше са крајем првог полувремена. А онда је друго полувреме показало да не постоји тактика и поставка коју СС може да смисли, а која би предвидела ирационална дешавања као што је Миљковићева игра руком. Сем можда тактике да Миљковић не игра.
Противник: и са ово мало знања о фудбалу тврдим да овај смешни тим првака Белгије не би прошле сезоне био у прва три тима ове наше Јелен суперсмешне лиге. А гледе Рада вероватно ни међу четири.
Навијање: обзиром да сам био на Југу и да је било момената када је мој седмогодишњи син био међу гласнијима у окружењу можда атмосфера без обзира на бројност није била баш таква да фудбалери Генка испрљају гаћице у раној фази игре, али веза између трибина и тима је узрочно последична веза и заправо потребно је да у неким тренуцима тим понуди нешто конкретно, без обзира на резултат и то ће добити одговор од стране навијача. То се синоћ могло добро видети.
Похвални ставови: гледајући синоћ Волкова помислио сам да је Марко Ломић пустио нешто дужу косу, гледајући Рнића рекао сам себи да више не лупетам о фудбалу, гледајући Меду помислио сам да би против ових тобожњих првака из Белгије могао да игра три дана, а да то и не примети.
Саша Илић: свакако да синоћ није одиграо на нивоу прошле утакмице( ко је то могао и да очекује) и свакако да нема снаге за цео меч, али мислим да је ипак одиграо сасвим пристојно непрекидно снабдевајући Волкова лоптама иза леђа Белгијанаца, са дефанзивом коју Вукић није у стању ни да замисли.
Сале Станојевић: нека ради свој посао, али нека и учи на грешкама.
Судије: па пенал је као постојао, ко нам је крив, али имам неодољив утисак да би пенала било ако не тад онда другом приликом. Помоћни код јужне трибине у другом полувремену је демострирао невероватни безобразлук и лоповлук код готово сваког махања и ако бих бирао кога да гађам неким предметом значајне масе, онда би то био свакако он.
 
Последња измена:

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Ja stvarno neznam zasto snajder kaze da imamo 4 kvalitetna spica kad imamo samo Eduarda i ajde da kazem Jovancica. Scepovic i Diara nemogu u ovom trenutku da pomognu Partizanu. Mi ako hocemo nesto da uradimo u LE mi moramo da dovedemo jos jednog spica-gol igraca kao npr. Tejga, koji ce moci da iskoristi dobre centarsuteve Volkova. To je minimum koji nama treba,a dobro bi nam dosao i Smiljanic i jedan ofanzivni vezni koji zna da sutira iz daljine. Stvar koja mi bode oci jeste ovaj Anderson. Ko zna kakav ce on biti u odbrani, nema Evropskog iskustva, igrao samo u drugoj ligi Brazila,sklon povredama i plus ima 28 god. On je garant bio iznudjeno resenje i to mi se uopste nesvidja. Mislim da je Krstajic tu pogresio ali vreme ce pokazati. Daj Boze da gresim.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.176
Reaction score
18.459
Локација
U Kinšasi
Vukic je bio sinoc uz Volkova jedan od najboljih, delio je lopte iz prve i bez i jednog pogresnog odigravanja, nadmasio je sinoc i Saleta u tome.

Isto tako i u Belgiji je odigrao sasvim solidno, dakle ne kapiram kako neko moze reci da je on lose odigrao kada je bio za neke ostale Messi sinoc!

Koliko dobrih lopti ka napadacima za 2 utakmice, ne racunajuci prekide (tu je bio sjajan)? Koliko? Tesko je reci sta bi bilo da je neko drugi igrao umesto njega, ali pricati kako je igrao dobro je smesno. Nema on 18 godina da bi me ovakve njegove partije odusevljavale. Da ne pricam o valjanju u 90 minutu, ja bih se otkotrljao u gol aut 20 puta za to vreme.

Nista ovo nije slucajno sto nam se desilo. Kad smo primili gol bilo je pola sata do kraja, a mi smo se potpuno raspali. Sve kao posledica najboljeg prelaznog roka u zadnjih x godina. Doveli smo napadaca koji moze da igra 60 minuta, a utakmica traje 90. Doveli smo bombu stopera koji se povredio na prvom treningu. Doveli smo drugog stopera samo zato sto se ovaj povredio 2 dana pred utakmicu.

Svi smo zajedno vristali kako nam fali desni bek i jedan bocni vezni. A u utakmici sezone smo dobili Miljkovica u stanju raspada i kao jedinu alternativu bocno u veznom redu klinca iz BSK Borce. Kakav je to prelazni rok kad su ti na klupi igraci od 16 godina? Kakve su to pripreme kad 2 igraca mogu da istrce 90 minuta?

Stanojevic je ocigledno talentovan trener i nadam se da ce se na svojim greskama uciti. Samo mu zelim, kada ga jednog dana ovi glibovi iz uprave najure, da mu u kom god klubu radio svaki bek bude kao Miljkovic i svaki napadac kao Scepovic.
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.116
Reaction score
304
Ма о каквој смјени причамо?

Смијенити најбољег тренера од Вермезовића и Тумбаковића?

Да гледам неке Ребере, Јешиће и њима сличне?

Станоје, 20 година ти нама водио ПАртизан.
 

gorant

Grobar
Учлањен(а)
13.04.2007
Порука
389
Reaction score
40
Локација
Daleko od mog Zemuna
I Mare Jovanovic i Srdja su boljji bekovi od ovog antitalenta. Za Rukavinu je trebalo para, a mi pare nemamo jer smo ulozili u povredjenog stopera i svoje privatne dzepove
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.430
Reaction score
4.169
Локација
127.0.0.1
Sudija nas je sjebao i kraj price. Do poluvremena je sudio OK, na poluvremenu kao da mu je neko dao instrukcije. Sam korner pre penala nije postojao, Medo nije pipnuo loptu. Videlo se iz aviona da nesto nije u redu sa sudjenjem u drugom poluvremenu. Kako i zasto je to tako neka neko mocniji od mene sazna.
 

ukotta

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
379
Reaction score
51
Локација
Onamo 'namo, za brda ona...
Ljudi, meni se i danas place, odgledao sam nocas i snimak, i pregled na sos-u koliko god puta da je bio. Ono od sinoc je bila utakmica Partizan-Subotica, uz duzno postovanje Suboticanima.

Ono sto se zove prvak Belgije nam nije ni prislo golu, onakav bunker nijedna evvropska ekipa nije igrala svih 190 minuta u dve utakmice. Nijedan sut na gol, nijedna sansa iz igre, nista sto bi se moglo nazvati fudbalom nismo videli od tih nazovi sampiona. A mi, na visini zadatka u 160 od 190 minuta. zameram Stanoju samo na poslednjih pola sata prvog meca.

Samo nam je delic srece nedostajao da ih kujemo u zvezde. Zao mi je sto je Miljkovicu sviran onakav penal. Da je bio ubedljivo najgori na terenu, od samog starta, bio je. Nije dao nijedan pas unapred, davio je i gnjavio otkako je poceo mec, nista nije napravio, ja bih ga izveo u 8. minutu.

Ostali fenomenalni. Scepovic izvanredan. Bez greske je momak odigrao dok je bio u igri i ja mu skidam kapu. Ima on jos dosta da "jede kupusa" dok postane igrac, ali je sinoc kupio moje strpljenje.

Vukicu pljuvaci mogu samo da pljunu pod prozor. Covek koji u 85. minutu onako trci unazad i preseca kontru brzinom svetlosti, a uz to bar 10 puta da onakve lopte, istrci milion puta ceo teren, i 50 puta sprint da primi loptu i centrira posle kornera pokazuje da moze da igra i u Premijer ligi, a kamoli kod nas.

Falila nam je sreca, nije nas htelo sinoc pod vedrim nebom nad JNA, ali idemo dalje. Ja imam veru u ove momke da mogu da se izdignu iznad svega. A pruze li bar upola ovakve partije u LE, ostajemo na zimu u Evropi.

Jos jednom, ovo je Partizan kakav zelim da gledam, brz, agresivan, napadacki protiv svih, bez obzira na to protiv koga igra.

A ja cu ga voleti kao i do sad, svakim danom sve vise, jer je to moja duznost, i jer sam za to rodjen.

SAMO NAPRED MOJ PARTIZANE, MNOGO JE LEPOG ISPRED NAS!
 

vac13zmaj

Početnik
Учлањен(а)
20.04.2008
Порука
164
Reaction score
1
Локација
Skopje
Niko nije kriv osim uprave,prodali Klea i Moreira,kao da mora da se prodaje kako bi se prezivelo zato cemo sada da gledamo kako se zajebavaju Scepovic i Vukic,epa ne ide tako ljudi....
Da smo imali juce dobar napadac i sa toliko sansi koliko sto je imao Scepovic vodili bismo 3-0 na poluvremenu!
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.070
Reaction score
8.373
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Da kazem nesto o Scepakadabri. Nije mozda sinoc bio toliko los ali ljudi on nas je navikao na setkanje po terenu, da bezobrazluk u igri i onda kad odigrao mec u kome se trudi malo vise mi ga svi odmah hvalimo i dovoljno nam je da kazemo da je dobar bio. Nemoj da primenjujemo dvostruke arsine ako cemo tako da gledamo onda Miljkovic nije uopste los igrac generalno jer njemu borbenost i zelja nikad ne nedostaju.
Plus Scepa nije ni sinoc bio nesto mnogo dobar
- opet nije protiskao zadnju liniju kad je Eduardo to radio i trosio silnu snagu na to,
- opet je u prvom poluvremenu imao 2 driblinga kroz sumu igraca i odmah su mu uzeli loptu
- opet nije zeleo par puta da gurn loptu na stranu nego pravio neke finte u mestu i dao loptu cistu beku u aut, cistu loptu na 5 metara mu poslao u aut
-imao je sut sa preko 25 metara koji je otisao na juznu tribinu
- opet je pokazao veliku neozbiljnost u igri. 3 puta je propustao loptu kroz noge i sreca pa se jednom to dobro zavrsilo i 2,3 puta je udarao neke pete i neke lepe poteze, alo bre majstore tome nema mesta kad nemas rezultat za prolaz

On svojim igrama u dresu kluba navlaci gnev od kako je kenuo da igrau prvom timu. Gnev i bes kod ljudi akumulira se prilicno dugo sto je sinoc rezultiralo zvizducima pa iako ih isnocnjom partijom mozda nije zasluzio. Koliko god da se vise trudio i kao pokazao nesto vise nego inace ja sam i dalje cvrsto pri stavu da on ne sme da troi mesto u timu i uzima ga nekome ko ce a pogine i ko ce da ima ozbira prema saigraicma koji trce ko ludi a on seta terenom
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Sram vas bilo sve koji sad pljujete po Stanojevicu,da je ostalo 1:0 prvi bi ga isti vi kovali u zvezde! Ali takvi smo mi Srbi, kad nam ga za godinu dana otmu arapi,pa za koju godinu ozbiljan klub iz Top5 liga evrope,cesacemo se po glavi!
Ne znam vise koja je poenta sa Miljkovicem,ne bih rekao da ga neko gura,a nakon ovakve 3 sezone i budala bi skapirala da ga ne mozemo nikome prodati,znaci raskid ugovora i trazi desnog beka! Nadam se kad se Markes oporavi da bi Rnic mogao da igra desnog beka.
Jedna dobra stvar iz ovog poraza, mislim da smo bez sumnje dobili spica za startnih 11,mali Markec je pokazao kako izgleda moderan spic,samo se bojim da nece docekati jos jedne kvalifikacije u nasem dresu...
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
U jedno sam siguran, MI BOLJI PARTIZAN U POSLEDNJE 2 GODINE NISMO GLEDALI!!!

Bio sam skeptican po pitanju same nase igre i veznog reda, ali Ilic-Medo, Vukic-Tomic(Babic) su pokazali da to i tekako funkcionise...

Svi vi koji pricate da je Viukic igrao solidno ili lose, slobodno mozete da se okanete svoje ljudske sujete i da progledate sa oba oka...Covek je juce odradio sve ono sto se od njega ocekivalo, svaki centarsut je bio pretnja po gol, dosta upotrebljivih paseva ka Volkovu i Tomicu...


I jos jedna stvar, ove godine osvajanje titule NE SME da se dovodi u pitanje...
Pokazali smo da mozemo da igramo perfektno i kada se ekipa brani, sve smo to pokazali protiv prvaka Belgije, znaci u nasoj ligi jednostavno moramo da jedemo protivnike...Ove godine moramo da dominiramo od prvog do poslednjeg kola!
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Kakva crna smena Stanojevica ljudi... Kao sto sam i u prethodnom komentaru napisao mi konacno igramo fudbal. Konacno imamo loptu u nogama koja ne ide besciljno od igraca do igraca vec idu tecni pasovi i kroz sredinu i po stranama. Mi to od Djukica nismo imali.

Ne mogu da verujem da neko pljuje igru Vukica juce. Covek je odigrao odlicno ovaj dvomec kao i Ilic i vidi se da ne stoji ta prica da je prespora igra sa njima dvojicom.
A Scepovic je ocigledno ovde postao zamena za Tomica. Onako neko da se default opljune ma kako god da odigra. Posto je Tomic na prolece igrao dobro i nastavio tako i u ovoj sezoni nema niko vise obraza da ga opljune pa se okrecu Scepovicu. A pre njih je na meti bio Fejsa... Posle onakve partije celog tima juce nemam srca ni Miljkovica da pljujem... A svaka cast onim koji su objektivno gledali utakmicu i sudili o pruzenim partijama :D
 

Nightwolf

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
2.582
Reaction score
21
Локација
Tamo negde...
Kad je jedan Fulam stigao do finala LE mozemo i mi ne samo da udjemo u LE nego i da osvojimo prva dva mesta u grupi.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Sudija nas je sjebao i kraj price. Do poluvremena je sudio OK, na poluvremenu kao da mu je neko dao instrukcije. Sam korner pre penala nije postojao, Medo nije pipnuo loptu. Videlo se iz aviona da nesto nije u redu sa sudjenjem u drugom poluvremenu. Kako i zasto je to tako neka neko mocniji od mene sazna.

radi se o tome da Brejvik norveski monstrum navija za Partizan. uefa je resila da zbog toga snosimo posledice pa poslala portugalskog dzelata da nas pogubi. ono sto nije uradjeno protiv Skendije, danas je nadoknadjeno.

uefa mafiozi !

na stranu sto mislim da je penal cist kao suza. argumenti koje daje stanojevic su neozbiljni "nikog nije bilo okolo, lopta isla van"... sta to znaci, da ja sada mogu da prekinem igru rukom kad god nema nikog okolo ?

sudija nas nije ostetio. navlacio jeste na njihovu stranu i to je to. takve se stvari desavaju u fudbalu. da ne treba da napustimo teren kao bata kan kan ?

od pada sankcija gomila sumnjivih sudijskih odluka u nasu korist je dosudjena. od penala u njukastlu kad se retardirani Bjekovic sapleo o pertlu van sesnaesterca, jos smesnijeg penala stojanovskog u stokholmu ili ponistenog gola anderlehta prosle godine.

prvo svoje dvoriste koje vrvi od govana i djubreta treba pocistiti ...
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.176
Reaction score
18.459
Локација
U Kinšasi
Смена Станојевића је по мени тотално погрешна,по мени какав је такав је наш најбољи тренер у задњих 15 година.Има мане,али у близини немамо ни приближно доброг,не можемо стално ко животиње да мењамо тренере,Дуле не би изашао из групне фазе да смо тако резоновали

Stojance, nikad od Stanoja nece biti trener kakav bi trebalo da bude, a o poredjenju sa Duletom da ne govorim. I to samo zato sto nikad nece imati samostalnost u radu ni priliku da sam odlucuje tamo gde bi trebalo. Barem u Partizanu. Dule je sve to imao.
 

djavo

Partizanovac
Учлањен(а)
17.01.2007
Порука
771
Reaction score
25
Vukicu pljuvaci mogu samo da pljunu pod prozor. Covek koji u 85. minutu onako trci unazad i preseca kontru brzinom svetlosti, a uz to bar 10 puta da onakve lopte, istrci milion puta ceo teren, i 50 puta sprint da primi loptu i centrira posle kornera pokazuje da moze da igra i u Premijer ligi, a kamoli kod nas

Jedini deo posta gde se ne slažem sa tobom, Vukića upoređivati sa brzinom svetlosti vređa moju inteligenciju :D
 

Zagor

Guest
Da kazem nesto o Scepakadabri. Nije mozda sinoc bio toliko los ali ljudi on nas je navikao na setkanje po terenu, da bezobrazluk u igri i onda kad odigrao mec u kome se trudi malo vise mi ga svi odmah hvalimo i dovoljno nam je da kazemo da je dobar bio.

Тако је, Маестро.

У Срба је иначе популарно да се чека васкрс жртве, па ето, када се шћепшченко повеже на 50 минута, сви падају у транс.

Можеш мислити, кретао се, одиграо пар повратних. Вау!
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Ако нас не избаце ,а ваљда неће , ту се увелико ради да буде нека нормална казна, највероватније без гледалаца утакмица , онда би овај тим уз 2 појачања могао у ЛЕ да направи солидан резултат. Наравно пре тога да нам срећа овог пута не окрене леђа већ да успемо да се промувамо у носиоце за ЛЕ.

Све у свему јесте тешко,али се види светло на крају тунела.
Jel mi posle ovoga mozemo uopste da se nadamo nekim pojacanjima?
 

ukotta

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
379
Reaction score
51
Локација
Onamo 'namo, za brda ona...
- opet je pokazao veliku neozbiljnost u igri. 3 puta je propustao loptu kroz noge i sreca pa se jednom to dobro zavrsilo i 2,3 puta je udarao neke pete i neke lepe poteze, alo bre majstore tome nema mesta kad nemas rezultat za prolaz

To je uigrana akcija sa treninga, to pustanje lopte kroz noge, dvaput je Vukic bio na metar od lopte, srecom pa je drugi put Tomic naleteo na nju, ali to mu se ne sme zameriti. Pete i lepi potezi su mu uglavnom bili produktivni, tako da on kao on nije napravio niti jednu gresku. A taj sut sa 25+ metara je bio logican, jer su u tom momentu svi stajali na terenu, pa je bolje da sutne nego da im je preda u noge.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.772
Reaction score
55.484
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Stojance, nikad od Stanoja nece biti trener kakav bi trebalo da bude, a o poredjenju sa Duletom da ne govorim. I to samo zato sto nikad nece imati samostalnost u radu ni priliku da sam odlucuje tamo gde bi trebalo. Barem u Partizanu. Dule je sve to imao.

То стоји нисам ни мислио да ће достићи Дулетове величине,али он може да напредује,има знање млад је ,по мени наш најбољи тренер дуго година уназад,овај двомеч је стварно изгледао европски.
Миљковићу сиктер из Партизана,сиктер!
Од лимитиране екипе је направио тим који је доминирао над белгијским прваком и једним од најефикаснијих екипа прошле сезоне.
Уколико се отараси одвратне тврдоглавости,биће стварно нешто од њега.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top