Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Letnji prelazni rok 2023

Статус
Затворена за писање одговора.

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.667
Reaction score
5.589
Pozdravljam Dukijevu ideju da nas ubrza napred. Moramo da ojacamo defanzivu.

Moj kratak presek stanja, sudicemo posle prvih zvanicnih duela i uigravanja:

  1. Kanute je vec na prvoj pokazao klasu. Mi imamo jedan od agresivnijih zadnjih veznih tandema od vremena Duljaj - Nadj (pricam o agresivi, kvalitet ne pominjem ovde). Mislim na Belic Kanute
  2. Kalulu je vrlo nezgodan igrac niskog tezista, levonog, startan, odlican dribler. Bice ga tesko oboriti, on nam donosi nesto sto je falilo od Sume. Zivi bili pa videli ali za njega bas mislim da ce nam mnogo doneti. Mark my words
  3. Severina i Firminjo za sirotinju su mi nepoznanica, ali po onome sto sam video takodje, levonogi i izrazito brzi.
Dakle ocekuje se daleko brzi Partizan u tranziciji takodje Partizan koji moze da odigra do noge; Negde se nazire sledeca formacija. Uz Nastasica (ako bi eventualno dosao) Duki bi imao daleko bolji sastav u odnosu na lane. Drago mi je sto ima Italijana iz Serifa i Portugalca na klupi. Ocigledno se vidi da postoji zelja za ubrzavanjem igre prvenstveno kroz sredisnji deo. Kalulu bi doneo tu neku lazna devetka / desetka prevagu jer je i Suma prirodno mogao da igra tako gore. Mnogo sam zadovoljan sto uzimamo levonoge brzonoge igrace, to je pakao za cuvanje.

Ostaje da vidimo jos tokom tekuce nedelje sta cemo da zapravo potpisemo. Pozadi smo jako kriticni. Stoper bas fali od odlaska Vujace, nadam se da je to opet levonogi Nastasic.

Ovaj moj post je licno vidjenje stvari, ne pokusavam nikog da pohvalim za dovodjenje osim zamisli naseg prvog trenera koji kod mene ima kredita ovu sezonu da pokaze sta je to naucio bar tokom karijere u Ukrajini kao fudbaler.

Погледајте прилог 22332
Gledano odozgo na dole do belica okej ajde, ali ova cetvorica dole ovo je pakao...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.892
Reaction score
13.749
Pod hitno moramo dovesti 2 centralna beka,ovi ispadaju ko mudo kroz pocepane gacone
Нема од тога ништа. Доћи ће два штопера само у случају да Саничанин оде јер због бонус правила Илић мора да буде једна од опција. Довешћемо једног, а ко ће то бити велико је питање. Од домаћих штопера на тржишту је танак избор, а нешто не верујем да би довели неког са ЕУ пасошем мада би то био паметнији потез јер могућности су много веће.

@Direktor_Grobar
Дуљај је најавио Ксандера на десном крилу (од сад ће за мене бити Северина само ако се испостави као промашај)

Што се бонус играча тиче ту су Илић (20), Стјепановић (19), Мирчетић (17), Петковић (19) и Баждар (19).......можда и Јовић ако се врати у шта сумњам кад већ није до сад......Јевремовић је повређен на дужи период.
На основу тога које позиције покривају бонус играчи, а кога све доводимо напред нека моја процена је да ћемо у лиги форсирати Стјепановића (задњи везни) и Илића највише (наизменично наравно, не заједно у стартној постави). Мирчетић је некако још премлад да буде тај стартни бонус. Баждар остаје угушен овим новим појачањима али процењујем да је план да ће у лиги улазити са клупе чешће него иначе па би се у том случају правила двострука измена како би Баждар ушао уместо неког бонус играча, а нападач или полушпиц изашли да би ушао играч који покрива место бонуса који је изашао (рецимо Баждар>Стјепановић, Белић>Николић).

На левом беку Антић и Шеховић остају конкуренција с тим што је Антић доведен као први избор и то је јасно. Надам се да је Шеховић зрелији, ово му је вероватно кључна сезона.
Десно су Филиповић (као прва опција) и Живковић. Неко је помињао да би Филиповић могао и на штопера али то може да се деси само ако наше штопере покосе масовно неке повреде па останемо без опција....мада чак мислим да ће и тад Шћекић пре њега на штопера.
На голу Јовановић. Убеђен сам да ће донети већу сигурност екипи, да је стабилнији

На позицији задњег везног Белић, Кануте, Натхо, Стјепановић и Шћекић. Шћекара ће вероватно уз Натха имати најмању минутажу, иначе много ми је драго што се вратио.

А напред куршлус......Мениг, Ксандер, Калулу, Салдања, Николић, Баждар (као играчи са вероватно предвиђеном највећом минутажом) и Пантић, Петковић, Павловић, Мирчетић, Терзић......
С тим што:
- Калулу и Салдања могу да се искористе на најмање две позиције, можда и три....Ксандер може и лево ако затреба.....Мениг исто и лево и у шпица.... Николић и у шпиц и иза шпица, Баждар исто тако.....Много левака ....свиђа ми се овај нападачки "хаос", много опција.

Остаје као последње питање ко ће бити командант одбране и како ће задња линија функционисати јер тај део тима ми улива убедљиво најмање поверења. Што се каже - мораћемо да се бранимо од напада, да сви учествујемо јер ова задња линија тима нема капацитет да индивидуално решава проблематичне акције противника. Надам се да грешим.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Čika Gorane nećemo odmah videti.
Ma duga je sezona, svašta ćemo mi videti...
Ne znam zasto se ne proba Filipovic na stoperu (igrao je u Bateu), ne moze biti gori od Sanicanina...
Koliko je loš kao bek, imam utisak da i na štoperu može biti gori od bilo koga...
Ne želim da ulazim u diskusiju da li će Baždar biti na nivou Jovetića ili neće, samo mislim da treba da mu se pronadje uloga u timu, kad je već “istprljen” prethodne sezone.
Jeste imao neku minutažu prošle sezone, ali mi sada imamo neke nove igrače, i svakako prilično nekih novih opcija kako i ko može da igra napred...mesto u PRVOM timu mora nečim i da se zasluži!

Ima i ta omladinska Liga šampiona, ima i taj Teleoptik gde je moguće igrati na ,,dvojnu,, registraciju...
Tako da...
Kako šef odluči.
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
666
Reaction score
5.338
Локација
Nis
Нема од тога ништа. Доћи ће два штопера само у случају да Саничанин оде јер због бонус правила Илић мора да буде једна од опција. Довешћемо једног, а ко ће то бити велико је питање. Од домаћих штопера на тржишту је танак избор, а нешто не верујем да би довели неког са ЕУ пасошем мада би то био паметнији потез јер могућности су много веће.

@Direktor_Grobar
Дуљај је најавио Ксандера на десном крилу (од сад ће за мене бити Северина само ако се испостави као промашај)

Што се бонус играча тиче ту су Илић (20), Стјепановић (19), Мирчетић (17), Петковић (19) и Баждар (19).......можда и Јовић ако се врати у шта сумњам кад већ није до сад......Јевремовић је повређен на дужи период.
На основу тога које позиције покривају бонус играчи, а кога све доводимо напред нека моја процена је да ћемо у лиги форсирати Стјепановића (задњи везни) и Илића највише (наизменично наравно, не заједно у стартној постави). Мирчетић је некако још премлад да буде тај стартни бонус. Баждар остаје угушен овим новим појачањима али процењујем да је план да ће у лиги улазити са клупе чешће него иначе па би се у том случају правила двострука измена како би Баждар ушао уместо неког бонус играча, а нападач или полушпиц изашли да би ушао играч који покрива место бонуса који је изашао (рецимо Баждар>Стјепановић, Белић>Николић).

На левом беку Антић и Шеховић остају конкуренција с тим што је Антић доведен као први избор и то је јасно. Надам се да је Шеховић зрелији, ово му је вероватно кључна сезона.
Десно су Филиповић (као прва опција) и Живковић. Неко је помињао да би Филиповић могао и на штопера али то може да се деси само ако наше штопере покосе масовно неке повреде па останемо без опција....мада чак мислим да ће и тад Шћекић пре њега на штопера.
На голу Јовановић. Убеђен сам да ће донети већу сигурност екипи, да је стабилнији

На позицији задњег везног Белић, Кануте, Натхо, Стјепановић и Шћекић. Шћекара ће вероватно уз Натха имати најмању минутажу, иначе много ми је драго што се вратио.

А напред куршлус......Мениг, Ксандер, Калулу, Салдања, Николић, Баждар (као играчи са вероватно предвиђеном највећом минутажом) и Пантић, Петковић, Павловић, Мирчетић, Терзић......
С тим што:
- Калулу и Салдања могу да се искористе на најмање две позиције, можда и три....Ксандер може и лево ако затреба.....Мениг исто и лево и у шпица.... Николић и у шпиц и иза шпица, Баждар исто тако.....Много левака ....свиђа ми се овај нападачки "хаос", много опција.

Остаје као последње питање ко ће бити командант одбране и како ће задња линија функционисати јер тај део тима ми улива убедљиво најмање поверења. Што се каже - мораћемо да се бранимо од напада, да сви учествујемо јер ова задња линија тима нема капацитет да индивидуално решава проблематичне акције противника. Надам се да грешим.
Ako se ne varam protiv Metalca stopera je igrao Stjepanovica, mozda nesto bude probao sa njim na stoperu protiv lmt, Zeleznicara i sl.
Sve je to krpljenje, nama hitno trebaju pojacanja u odbrani.

Zaboravio si bonusa Trifunovica kojeg je Duljaj istakao kao najprijatnije iznenadjenje na pripremama, verujem da ce imati minutazu.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Погледајте прилог 22334
U današnje vreme, da nas neki mladi igrač ovako “nosi” sa ovolikom minutažom i sa ovakvim (ne)učinkom, ovde bi ga uveliko mnogi razapeli samo tako..

Ne želim da ulazim u diskusiju da li će Baždar biti na nivou Jovetića ili neće, samo mislim da treba da mu se pronadje uloga u timu, kad je već “istprljen” prethodne sezone.
(Uzimajući u obzir bonus pravilo, naš potencijalni problem sa njim i njegov odredjeni kvalitet koji je pokazao da poseduje u prvoj polusezoni 22/23)



Ovo je više post za Fk Partizan temu, ne znam kako da ga prebacim s obzirom na citiranu poruku sa ove teme.
On je tada imao 17 godina i bio starter.
Kada se pojavio mislim sa nekih 16ak protiv cigana u derbiju videlo se da je igrač , ali ne onaj standardni Partizanov polukrilo ne mnogo brzo, zna mnogo al u mestu, nego pravi igrač koji je imao top tehniku i mogao odmah da se nosi sa seniorima.
U onoj Đukićevoj sezoni je bio sa 18ak godina drugi treći najbolji igrač ekipe.
Van tih povreda, misterija je kako nije imao karijeru takvu da je bar u jednom trenutku bio top 10 igrač. Jedan u milion talenat.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.892
Reaction score
13.749
Zaboravio si bonusa Trifunovica kojeg je Duljaj istakao kao najprijatnije iznenadjenje na pripremama, verujem da ce imati minutazu.

Да, то сам потпуно изгубио из вида. Сад ми је јасније што лево осим Менига и њега нема другог решења, односно то су једини играчи у ростеру којима је то природна позиција. Вероватно ће добити завидну минутажу, можда и као стартни бонус.
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
367
Reaction score
1.586
Локација
Novi Sad
On je tada imao 17 godina i bio starter.
Kada se pojavio mislim sa nekih 16ak protiv cigana u derbiju videlo se da je igrač , ali ne onaj standardni Partizanov polukrilo ne mnogo brzo, zna mnogo al u mestu, nego pravi igrač koji je imao top tehniku i mogao odmah da se nosi sa seniorima.
U onoj Đukićevoj sezoni je bio sa 18ak godina drugi treći najbolji igrač ekipe.
Van tih povreda, misterija je kako nije imao karijeru takvu da je bar u jednom trenutku bio top 10 igrač. Jedan u milion talenat.
Ne sporim to, njega sam samo uzeo kao primer kako treba istrpeti igrača koji u početku i nema baš neki konkretan učinak, pa se to posle vrati višestruko



E jbg hteo sam da izmenim prvi post, sa još jednim citatom, pa mi je to novo iz nekog razloga prebacilu u novi post.
Izvinjenje na duplom postu.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Njegov učinak nije bio definisan kroz golove i asistencije, jer je on igrao tog špica koji zadržava loptu što je tada bilo popularno pa nije često imao neke konkretne učinke na početku, ali generalno efekat na terenu je imao čim se pojavio, statistiku možda nije.
Mislim razumem tvoju poentu svakako ne bih ni ja sekao mlade igrače pogotovo jer nam je to jedina nada sada, ali to me podseća kad su ljudi počeli da porede Bogdana i Vanju zbog godina kada su počinjali, mislim vidiš ako voliš sport po svakom kontaktu ko je top talenat ko nije.
Joveta je nešto bar meni najsavršenije što je izašlo iz te Partizanove škole tj tog perioda od kada je došao iz cg.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Ako dođe Kalulu biće dokaz kolko smo napredovali kao klub u zadnjih 10 i više godina.Nekada je Sošo nama odvodio igrača(Ivan Robi Stevanović) a sad mi njima.
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
342
Reaction score
1.008
Локација
Boston
Po meni Kanute loše pojačanje, Traore dosta bolji.
Odbrana je najgora ikad
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Po meni je Traore medju najgorim pojacanjima Partizana od kad pamtim. Ovaj Kanute je tek stigao i treba mu dati vremena, mada iskren da budem ni meni nesto ne mirise.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Niste u pravu. Vreme će da pokaže.
Traore osim Kelna ostalo jako tromo. Očekivao sam daleko više ali sam onda pročitao da su ga turci jebali što se ugojio, otud pad…
Kanute je zver, jak i neprelazan. Uz to odličan šut koji recimo Belić nema.

Meni je Belić Kanute tako dobar tandem…
Uskoro ćemo videti sve.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.042
Reaction score
26.213
Локација
ante portas
Статус
Затворена за писање одговора.
Top