Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.328
Reaction score
37.507
To samo govori da se ipak razumeju u fudbal. Tačno su znali gde treba da buše i kvare, nisu to radili baš random.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@Direktor_Grobar

Meni je zao sto to moram da kazem, ali mi se cini da andrade i natho ne mogu zajdeno da igraju. Tj mogu, al na opstu stetu. Andrade ne ume da igra defanzivu u pravoj meri, i pored toga sto ima snage i dobar radijus kretanja, a ako ga odmaknemo od gola i opteretimo defnazivom, on ne moze da radi ono sto zapravo ume i sto ga je dovelo u tim sezone LK... I onda dobijemo da natho nije adekvatno pokriven defanzivno, a da izgubimo sav andradeov potencijal u napadu. I defakto igramo sa igracem manje. Ako bi, recimo, i nathu i andradeu dali slobodu da igraju prema napred bez preterano stiktnih defnazivnih zadataka, onda bi taj preostali zadnji vezni morao da bude atomski mrav, neki supermutant, koji može sam da drži ceo vezni red. Znači, jak i brz, sa odličnim i pravovremenim kretanjem. Takav igra u ligama petice, a ne ovde. Mi imamo fejsu, koji ume da se kreće, koji je jak u duelu, ali je nedovoljno pokretljiv da sam drži bilo šta...

Ako bude pojačanja u veznom redu, pre mislim da je verovatno da će to biti igrač koji će sa fejsom držati defnazivu, tako da će jedno preostalo mesto biti deljeno između andradea i natha. Drugim rečima, natho će, na žalost, postatii igrač za rotaciju.

Taj beg jeftovića, niotkuda, je možda bila prva crvena lampica koja se upalila. Čovek je verovatno video šta se zbiva oko kluba i pobegao brže bolje na sigurno. Verovatno bi i mnogi drugi pobegli da imaju gde.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Kao i svake godine i sada ponavljam isto NEBITNO JE KAKO ALI SAMO DA SE UĐE U EVROPU. Da čovek nije gledao utakmicu a video je samo rezultat pomislio bi da smo ugazili ove nesrećnike. Igra užaš ali neka bude najgora na svetu dok se ne uđe u grupu. Posle bih bar da gledam neki fudbal. Verovatno nismo mogli dobiti lakšeg protivnika i onda nam se oni šetaju kroz kazneni prostor, imaju veći posed i veći broj šansi od nas. Tugica... Sreća živa što se ova taktika probala protiv slabe ekipe. OK, ok, možda su i oni napredovali fudbalski godinama ali nismo ni mi baš u 2001. godini pa da igramo fudbal od pre Hrista. Ali kako god, samo neka se obezbedi Evropa ali je lepo na vreme reći i ukazati na opasnost odmah a ne kad nam neko nabije 5 komada.

Od početka sezone nije bilo izjave protivničkog trenera koji nije žalio za nečim pa je tako i ovom bilo žao što nam nisu dali još koji gol. Bukvalno svi mogu egal da igraju sa nama. @JasminaT je napisala da ova igra sa 3 pozadi je otprilike Sveta plus dve polovine pa daju dva zadnja koja nešto igraju. Odlaskom Bajića i Savića iz Partizana sam pomislio da ne postoji šansa da se nekada u budućnosti stvori gori štoperski par a onda odgledam trojku Marković-Vujačić-Saničanin protiv Maltežana i čudim se čudu kako smo samo jedan gol primili. A Sveta je bio najgori. Ni jedan vazdušni duel nije dobio, na svaki skok je kasnio. Fejsu komentator pomenuo u drugom poluvremenu, čovek nevidljiv. Ni jednom se nije vratio da uzme loptu i prosledi je napred već samo nazad, nazad, nazad. Andrade brat spavao veći deo utakmice na njihovoj polovini, boli ga isto kurac da se vrati nazad. Sredina ne postoji bukvalno i ništa se ne menja, niko da kaže nešto. A i ko da kaže... Mi smo nerealno loši bili i ovih 4:1 je bombona rezultat. Neka i revanš bude beda od igre, ali da se pobedi, a onda stvarno do te prve utakmice u grupama da svi zajedno nauče bar nešto. I još jedna stvar, Stojkoviću se svašta tolerisalo, koštao nas je lep broj puta, mislim da treba malo više kredita dati Popoviću. U prvenstvu nas prošlo kolo spasao, protiv ovih je imao lepo posla, polako sa njim. Svakako imam više poverenja u njega nego u Piromana.
 

macan666

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
181
Reaction score
228
Kamo sreće da su štoperi naš najveći problem. Ne postoje štoperi koji će da odbrane i pokriju šta treba ako vezni igrači protivnika primaju lopte neometano na 25-30 metara od gola. Mislim da nas čak štoperi spašavaju od debakla na svakoj utakmici.
To što je Stolica uradio od ekipe ne može preko noći da se promeni, u slučaju Gordana Petrića neće nikada.
Na čist individualni kvalitet smo dali 4 gola ovim indijancima, daj bože da udjemo u grupe ali tamo nas ništa lepo ne čeka.
Mogu sad da dovedu 5 top igrača za naše uslove, oni sigurno neće biti bolji od sadašnjih, ne sa ovim trenerom, ne sa ovom upravom, ne sa ovom atmosferom u klubu i na tribinama.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.949
Локација
Žrnov
@President slažem se da je Sveta bio prilično loš, ali mislim (moguće da sam previše subjektivna) da je to jer je imao Živkovića za beka koga je takođe morao da zatvara, a i svoje štopere, pa je onda često kasnio u proceni na koju će stranu i koga da zatvori :) A što je još i najgore, ovo je, defanzivno gledana, bila jedna od boljih Živkovićevih utakmica.

Za Andradea se ne bih baš složila jer recimo ona kontra je počela tako što je on uzeo loptu pred naših 16m i istrčao kontru.
Mnogo smo bili nedisciplinovani, ne znam zbog čega... Da li je to posledica igre pod prethodnim trenerom ili neuigranosti ekipe... ali definitivno smo taktički gledano - divlja ekipa.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Sveta je loš jer mu već neko vreme lome kičmu. I to nema veze koga treba da zatvara, nije u formi čovek i nemamo trenera trenutno koji se bavi defanzivom.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
@President slažem se da je Sveta bio prilično loš, ali mislim (moguće da sam previše subjektivna) da je to jer je imao Živkovića za beka koga je takođe morao da zatvara, a i svoje štopere, pa je onda često kasnio u proceni na koju će stranu i koga da zatvori :) A što je još i najgore, ovo je, defanzivno gledana, bila jedna od boljih Živkovićevih utakmica.

Za Andradea se ne bih baš složila jer recimo ona kontra je počela tako što je on uzeo loptu pred naših 16m i istrčao kontru.
Mnogo smo bili nedisciplinovani, ne znam zbog čega... Da li je to posledica igre pod prethodnim trenerom ili neuigranosti ekipe... ali definitivno smo taktički gledano - divlja ekipa.

Pazi, moguće da je morao da leti i za Živkovićem ali ja konkretno pričam za skok. Svaka šansa glavom je bila preko njega, u srcu kaznenog prostora, tako da za te stvari teško da je Živković ostavljao rupu. Kad pominjemo Živkovića, očigledno će on biti prvi desni bek ove sezone pošto svaki prekid izvodi i to dobro izvodi. Čudno bi mi bilo da Živkovića prebace na klupu a da vežbaju prekide sa njim.

Za Andradea se ne slažem. On jeste uzeo loptu i povukao kontru ali tada su svi naši igrači bili u naših 16 metara. Dakle ceo tim se povukao, valjda prekid bio, sad se i ne sećam, a kada se igra neki tip presinga na poslednju liniju ili kada ovi imaju pozicioni napad, Andrade daj Bože da je bio dva puta u ravni ili ispred Fejse, koji je takođe očajno postavljen bio celu utakmicu. Mislim da nikada u životu nisam gledao Partizan bez veznog reda. Rupa na sredini, Fejsa kod štopera a Andrade na njihovoj polovini. Kontam da je planski to urađeno, mislim nemoguće da su videli to i nisu reagovali, ali ta taktika je mogla da prođe protiv ovako neke slabije ekipe.
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
691
Reaction score
1.927
Definitivno je takva formacija namerno napravljena, gde nisu stajali Fejsa i Andrade u istoj ravni. Andrade je bio u liniji sa Menigom i Dijabateom. I taktika i jeste bila da se napravi ta rupa u sredini. Samo što su Maltežani to videli u drugom poluvremenu gde su oni promenili svoju taktiku i potpuno osvoji sredinu terena. Zato je Petrić i uveo posle Belića, čime smo izbalansirali tim i ponovo preuzeli inicijativu na terenu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.634
Овом тиму дефинитивно фале појачања али ни много јачи тимови не би много боље прошли у овом старту сезоне с обзиром на следеће чињенице:
- промена тренера
- прерани почетак сезоне
- промена више од пола целокупног тима
- промена тактике, нови захтеви
- катастрофалне припреме или боље речено одлука Столице и кондиционог тима да без класичних припрема уђемо у сезону
- појачања долазе један по један
- капитен одлази замене за њега још нема
- поново нови тренер и нови захтеви, све у месец дана
Да је у клубу све осим овога идеално опет би било проблема а камо ли у ситуацији где имаш овакву управу која води клуб како га води. По мени ово није резултат неспособности већ је све организовано да испадне баш овако како је испало - цигани мирни на првом месту, а ми упркос свему и даље способни да донесемо уефа бодове лиги чији директан учесник Лиге шампиона се зна унапред. Мора да дође независна управа која ће смети да освоји титулу....а све остало је секундарно и од мањег значаја.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Nikada nismo prokocakali pobedu od tri razlike u prvoj utakmici... a dva puta smo tako izbacivali Maltežane, nadam se i treći put da će biti.

Untitled-11970.jpg
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.594
Reaction score
3.380
Локација
JNA
Radujem se pobedi ali u isto vreme tugujem jer ce uprava da ostane na konto toga da sezona uspesna igrali smo grupnu fazu evrope. Ne daj boze da prodjemo grupu. Ostace u foteljama do joviceve penzije.
Ne tuguj drug..nece oni otici pa makar bili 16 na tabeli i izgubili u revansu 14:2..ne drze njih pobede u Partizanu, nego posao koji dobro obavljaju za kompleksase..
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.904
Reaction score
7.797
Opet Pavlovic van stroja, pa koji smo ga kurac i dovodili?

Umesto sutra da pocne mec, debituje, odmori Rikarda jer imamo aktivan rezultat, on je vec mesec dana van stroja.

Pa dovedite bre nekog ko moze odmah da doprinese timu, majku vam jebem lopovsku!
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Nisam siguran da taj momak može bilo šta da ponudi. Deluje mi kao novi Djilas u klubu.

Eh da, kao što napisah u nekoj svojoj analizi, voleo bih da ih raspizdimo sutra ali ne očekujem pobedu iskreno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top