Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.111
Reaction score
5.165
Локација
vezenemam
Upravo htedoh napisati isto..Ne znam da li su razlog Moldavke ili ne, ali očajno smo ušli u utakmicu.
Valjda ćemo se sastaviti do poluvremena, a onda pokušati da damo i koji gol...
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.111
Reaction score
5.165
Локација
vezenemam
Upravo tako...

Evo i detaljniji izveštaj (sa sportala):
"Kada se pogleda samo statistika, crno-beli su bili mnogo bolji rival u dalekom Tiraspolju. Crno-beli su imali 12 udaraca ka golu Šerifa, od toga šest u okvir, dok je domaćin imao svega četiri pokušaja, od čega su tri išla u okvir. Takođe, "parni valjak" je imao pet kornera, za razliku od rivala koji nije nijednom izveo udarac iz ugla, a srpski tim je na svojoj strani imao i drastičnu razliku u posedu lopte (80-20).
Ipak, gledaju se samo golovi, a tu su Moldavci bili uspešniji, rano su stigli do dva gola viška, koje su do kraja održali i stigli do velike prednosti pred duel u prestonici Srbije.
Već u devetom minutu je Šerif došao do prednosti, a strelac je bio napadač Botan. Samo šest minuta kasnije je moldavski tim duplirao prednost, nakon pogotka Dijinarija. Asistent kod drugog gola je bio Nikolai Kovalči.
Pokušavao je Partizan u nastavku prvog dela da dođe do smanjenja zaostatka, Mirčetić je pogodio i prečku, ali se na predah otišlo sa 2:0 za domaći tim.
Slična dešavanja su viđena i u nastavku. Apsolutnu kontrolu je imao gost, napadali su crno-beli, šutirali, ali nisu mogli do gola, pa će u Beogradu morati da jure veliku prednost tima iz Tiraspolja. Da stvar bude gora, to će morati bez Janka Jevremovića, koji je u poslednjim trenucima meča zaradio direktan crveni karton.
Podsetimo, revanš meč je na programu 28. novembra u Beogradu, a bolji iz dvomeča će sebi osigurati mesto u šesnaestini finala Lige šampiona."
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
Ako je tacna ova statistika, onda bas nisu imali srece.
Posed 80%, opasni napadi 143:24... ovi imali ukupno 3 suta u okvir gola a dali 2?
Svejedno, ako su toliko dominantni na domacem terenu bi trebalo da rese to sa vise od 2 gola razlike. Jedino sto je Jevremovic dobio crveni, znaci da nece igrati.
 

Прилози

  • Partizan U19 stat.jpg
    Partizan U19 stat.jpg
    214,7 KB · Прегледа: 21

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
Uhvatili nas 2x na kontru i - ćao, zabunkerisali se ponovo.
Nije opravdanje, morali smo defanzivno bolje.
Nadam se ipak da ćemo uspeti na JNA da ih rešimo.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.892
Reaction score
13.750
Ако су имали могућност да пошаљу момке авионом на један званичан интернационални меч, а одлучили се за аутобус онда је стање у клубу горе него што изгледа.
Некад у том узрасту порази знају да буду корисни....сaд нек покажу карактер и почисте их у Бг јер квалитет за то имају.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Bliži se kraj jesenje sezone, a naš Teleoptik pobedom od 2:0 u gostima kod Sinđelića i dalje drži korak sa vodećim timovima Srpske lige grupe Beograd...


Tmurno i kišovito vreme, depresivna blizina Centralnog zatvora i nesrećnih sudbina u njemu, živa istorija FK Partizana iz nekih prošlih vremena na tribinama, kao i one neke lepotice što su nam odatle obasjavale ovaj oblačni dan, te naravno - očekivano zanimljiv fudbal na besprekorno ravnom terenu sa veštačkom travom - obeležili su nam ovo gostovanje...

Znajući šta tehničari Optičara mogu da naprave na ovakvoj fudbalskoj podlozi, Sinđa se odlučio za jači blok, ali i za brza i zaista vrlo precizna izbacivanja svojih napadača u kontru, dok su ovi naši umetnici više igrali do noge, i, zahvaljujući našim krilima Đuriću i Boroviću konstantno protivnika probijali po bokovima, ali su i naši centralni napadači povremeno ulazili u šanse za gol...











Mnogo puta pomoćni sudija koji se nalazio do tribine zaustavio je naše napade signalizirajući ofsajd, i, naravno, ne mogu da znam da li je uvek bio u pravu, ali bilo mi je zaista čudno da školovani fudbaleri kao što su to ovi naši toliko ne paze gde se u kom trenutku nalaze...sve u svemu, i gol Lekića nam je poništen zbog ofsajda...



Krajem prvog poluvremena Knežević uleće u 16m domaćina, a na njega, ili, moguće je prvo na loptu, startuje Draško Đorđević, ali glavni sudija Radovanović nema dilemu, za njega je to penal, uprkos žestokim protestima domaćina...



Marko Lekić je siguran izvođač i Teleoptik vodi sa 1:0, a utisak iz prvog poluvremena je da su naši bolji tim, da su imali više šansi, da su zaslužili vođstvo...ali i da većina gledalaca ove utakmice ipak ne bi za ovaj start domaćeg igrača dosudila penal...




U drugom poluvremenu gledamo promašaje šansi i Sinđelića i Teleoptika, dobre odbrane oba golmana, rezerviste kojima treneri daju šansu...








Ipak, više šansi stvara (i ne koristi) Teleoptik, a u tome se najviše ističe centarfor Marko Lekić...međutim...svi mi dobro znamo da sa ,,Lekom,, u timu bar nikada ne može da nam bude dosadno - opet je preorao ceo teren, opet je uspeo da stalno ulazi u šanse, opet je uspeo da da gol (doduše iz penala, ali gol je uvek gol!), i...
I dalje je pri vrhu tabele za naj strelca lige...
Malo li je?

U očekivanju da li će oni nas ili mi njih da kaznimo za sve te promašaje, naš kapiten, Nikola Stanković, koji je tokom utakmice sa radnog mesta veziste prekomandovan na beka, odatle sjajnim pasom izbacuje naše (danas rezervno) krilo Miladinovića u ubitačnu kontru, ovaj samo prosleđuje loptu do Đoleta Petrovića kojem ostaje samo da ,,stavi tačku na i,, - i, to je sasvim zasluženih 2:0 za Teleoptik i još jedna naša dobra igra i lepa pobeda ove jeseni...



Sledeću utakmicu igramo 18.11. u Zemunelu protiv Jedinstva, a detalje sa ove odgledajte na video izveštaju FSB-a.

Napred Teleoptik! :navijac

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Krajem septembra prisustvovali smo žestokoj prvenstvenoj utakmici između Ušća i Teleoptika, a danas sledi novi meč istih rivala, ali, ovoga puta za kup...
U kakvom sastavu će timovi izaći na teren, i šta će se sve dešavati na tom terenu, videće oni koji se odluče da dođu na utakmicu - igra se od 13h na stadionu FK MIlutinca (ulica Nade Dimić) u Zemunu...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Auh, kakva utakmica! :D

Osam golova u 90 minuta, šanse, driblinzi, šutevi, dueli, penali, poneki karton, krv i znoj za svoj klub, pa onda još i penal drama da odluči ko će ići dalje, i, na kraju krajeva, prolaz našeg Teleoptika u polufinale kupa...pa kud ćeš bolje za jedan zemunski jesenji fudbalski dan! :clap

Ne znam zašto je FK Ušće Novi Beograd odlučilo da bude domaćin baš na stadionu FK MIlutinca, ali meni je to bila baš lepa prilika da obiđem ovaj stadion i njegovu užu okolinu - gde inače nikad dosad nisam bio...

Evo izveštaja FSB-a za one koji vole statistiku:


A za one koji bi nešto više...sledi moj izveštaj...i moderacija nek oprosti što će se on ,,protegnuti,, na tri posta jer iz tehničkih razloga ne mogu sve fotke da stanu na jedan...
Uostalom...pa gde bi se još, osim baš OVDE, na forumu Partizan.neta, mogli naći svi ovi detalji sa jedne kup utakmice ovog ranga?

Pre utakmice, popričao sam na kratko sa (danas) rezervistima Teleoptika, Lekićem i Radojevićem, i, pomenuo da imam potpuno poverenje u ,,Leku,, da šutira penal, a kolega mu se sam javio da bi ga i on rado šutirao i da nema tremu kad je to u pitanju...
Naravno, mi starci volimo da se šalimo čak kad nešto možda i nije za šalu, jer penal sam pred Lekom namerno pomenuo da ga malo ,,pecnem,, ali i ,,ohrabrim,, zato što baš on nije iskoristio penal kad smo u prvenstvu izgubili od Ušća, ali, onako, za ozbiljno, rekoh obojici da ionako neće ni doći do penala...

Naravno: pogrešio sam. :icon-lol:

Moja teorija da neće biti penal-serije, zasnivala se na tome, da, ako ne izađemo u najjačem sastavu, ovi ima da nas ,,otresu,, mnogo gore nego u prvenstvu, a ako oni (a ne mi) na teren pošalju rezerviste, ima da im se osvetimo za taj poraz samo tako...
U kakvom su sastavu oni izašli, to ne mogu pouzdano da procenim, ali znam da Teleoptik nije na teren poslao uobičajeni sastav, odbrana uglavnom ne igra u ovom sastavu, Čermelj je više rezervista nego prvotimac, Ćalić takođe, Đurić i tako i tako, Borović je danas igrao centarfora a obično je krilo, itd...



E baš ovaj poslednji je glavom zveknuo loptu u prečku i to tako da se ona silovito odbila na dole, ka gol liniji, ali moj snimak pokazuje da je ipak nije prešla, jer je podigla ovaj ,,grafit,, van gola a ne u njemu, a zatim je ponovo otišla gore, pa onda opet dole...i tu se već našao naš štoper, Danilo Stamenković da je ćušne u mrežu, 1:0 za Teleoptik.





Lepo je počelo, ali nismo se baš dugo radovali...u naših 16m Čermelj neoprezno startuje, i to je penal za domaćina, a njihova desetka, Željko Arsić, izjednačuje na 1:1.






Ali...to je takoreći tek početak uzbuđenja na ovoj utakmici...
Ubrzo naše krilo, Uroš Đurić, vara svog čuvara, on ga ,,kači,, sa leđa, Uroš pada u 16m, ali odmah pokušava da ustane i nastavi akciju, međutim sudija je već (opravdano) dosudio jedanaesterac koji Čermelj sigurno pretvara u pogodak - 2:1 za Teleoptik!






Utakmica se nastavlja obostarnim napadima, ali nama njihova desetka, Arsić, zadaje baš mnogo problema...obično nas urniše i teroriše po boku, ali zna da bude nezgodan i kad je u centrali...





...ipak, njegov ,,specijalitet,, je da dođe do same gol-aut linije i da, maltene ,,na milimetar,,od nje prodire i prodire, sve dok, recimo, ne asistira nekome i - na taj način, i golom Milićevića, rezultat je ponovo ,,poravnat,, - 2:2.





Više puta tokom prvog poluvremena, naši su imali povoljnu priliku za kontru, ali...nekako kao da misle da nije bitno ako iz toga ne daju odmah gol...daće ga neki drugi put...
Pa...možda i hoće...ali, zaboravljaju da i protivnik može da učini to isto!
Prosto smo dali neku loptu u sredini protivniku...zatim nam i odbrana nije bila baš najkoncentrisanija, i...Ušće daje svoj treći gol na utakmici, a Teleoptik, koji je dva puta vodio u prvom poluvremenu, na pauzu odlazi sa minusom od jednog gola...3:2 za Ušće, strelac ponovo Milićević.


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
U drugom poluvremenu, trener Pandurović ,,dodaje gas,, - ubacuje u igru naša tri prvotimca, Radojevića, Kneževića i Lekića...jurimo izjednačenje...za početak...





U prvom poluvremenu sve prekide izvodio je Marko Čermelj, ali...nisam baš bio zadovoljan jer sam mislio da on to može i bolje...da centaršutevi budu oštriji, brži, precizniji, da idu tamo gde su naši igrači, itd...
Ali, zato je ,,slobodnjakom,, u drugom poluvremenu prevario ceo stadion, golmana Ušća, Kokota, pa, moram da priznam, i mene...
SVI smo očekivali nabacivanje negde ka srcu šesnaesterca, ili prema drugoj stativi, ali... ,,Mare,, je šutnuo pravo u donji ćošak Kokotovog gola, i - pogodio uz samu stativu!
3:3!




Uzbuđenja se i dalje nižu, Teleoptik preuzima inicijativu, Trajković sa leđa ruši Kneževića, svi mislimo - penal - ali...sudija ,,pušta prednost,, iz koje mi nemamo gol...
Ipak...sudeći po mojoj fotografiji izgleda da je ,,Trajko,, ipak počeo da ruši ,,Kneza,, van 16m...





U jednom duelu, Lekiću strada glava i mora da izađe iz igre, i ne, iako ste to možda očekivali - nije ga povredio Trajković...
Nadajmo se da će sve biti u redu i da će se Leka što pre vratiti na teren - uostalom, nije mu prvi put da krvari za Teleoptik - ako prelistate neke starije stranice ove teme, videćete da sam ga već fotografisao u takvom izdanju...




Sve u svemu, ko god da nam je u sastavu, izgleda da uvek imamo neku opciju da postignemo gol - Ćalić pravi sjajan prodor po desnoj strani i šalje odličnu loptu ka Kneževiću koji je neumoljiv i nemilosrdan - 4:3 za Teleoptik!




Nema još puno vremena do Ušće eventualno izjednači, i mislimo da je sasvim o.k. i zasluženo da ovo privedemo kraju našom pobedom...
Ali.
Već sam pominjao njihovu desetku Arsića koji voli (ili ima taj zadatak) da prodire po krilu...
Na pauzi između poluvremena smo na tribini pričali da mora nešto da se preduzme da se on zaustavi. Jedna od ideja je bila da naš kapiten Stane (Nikola Stanković) koji je danas igrao desnog beka, pređe na levu stranu i preuzme brigu oko Arsića. Istu ideju imao je i naš trener - i zaista, Stane je u drugom poluvremenu malo ,,umirio,, Arsića...ali...ne dovoljno i ne skroz.
Jer pri kraju utakmice on nam PONOVO ide po gol-liniji, i NEVEROVATNO mi je da pored svih naših igrača koji pokušavaju da ga zaustave ili spreče na tako MALOM i tesnom prostoru, on ipak nekako dotura loptu do saigrača Jovića koji izjednačuje na 4:4! :icon-rolleyes:




Jović je malo ,,načuljio,, uho da bolje čuje reakciju na svoj gol, ali...ako ste pomislili da su posle njegovog gola i Ušće i Teleoptik samo čekali penale - prevarili ste se!
Bilo je još vrlo izglednih šansi na obe strane, ali su oba golmana sprečili da neko odnese pobedu u regularnih 90 plus minuta.



I tako, ipak...dođosmo do penal-serije...
Ja sam se odmah prisetio one moje priče od pre utakmice sa dva naša Marka o pucanju penala...Lekić mi je izašao van igre zbog povrede, za Radojevića sam strepio kako će da izvede penal...a, eto, malo sam se uzdao i u ono što sam čuo od naših fudbalera kad smo igrali kup utakmicu u Železniku - rekoše mi oni da je njima naš (uglavnom rezervni) golman Krsto Ljubanović tvrdio da on u karijeri nikad nije ispao na penale...
Pa, da vidimo...

U zvaničnom izveštaju FSB-a nećete videti imena izvođača u penal seriji, ali...u mom izveštaju hoćete.
Dakle, utakmica se završila rezultatom 4:4, 'aj' sad da brojimo penale!

Prvi penal izvodi Ušće, iskusni Marko Blažić (1985. godište) je siguran, 1:0 za Ušće.



Naš prvi izvođač u penal seriji, Mare Čermelj, danas kao da je bio na nekakvom fudbalskom ,,rolerkosteru,, - prvo je skrivio penal, pa onda dao gol iz penala, pa zatim dao gol iz slobodnjaka, pa...doživeo da mu golman Ušća, Kokot, odbrani penal...




Ovaj njihov Arsić neće da pogreši ni kad drugi put na utakmici izvodi penal - 2:0 za Ušće.



I naš Knežević je hladnokrvan i precizan - 2:1.



E...da bismo videli i ostale penale, moramo da pređemo u sledeći post...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Kapiten Ušća, Vukmanović, povećava vođstvo na 3:1...



Kapiten Teleoptika, ,,provlači,, loptu između stative i ruku protivničkog golmana za 3:2...zatim odlazi da nešto kaže svom golmanu...




Ne znam šta je Stane rekao Krstu, ali...imalo je nekog efekta - Krsto Ljubanović zaustavlja šut Miletića!



Sad lopti prilazi naš Marko Radojević, a ja imam tremu jer mi je on pre utakmice pričao kako je nema! I stvarno je nema - nonšalantno šalje loptu skoro po sredini gola u mrežu! A posle, usput, malo ,,osluškuje,, da li klupa Ušća reaguje na njegov penal i tako im vraća za ono ,,slušanje,, kad su oni nama (preko Jovića) dali četvrti gol tokom utakmice...ali, igračima Ušća njegov gest i nije baš simpatičan...
Rezultat je sada 3:3





Ipak ,,osluškivanje,, našeg Radojevića nema nikakvog efekta na njihovog ,,osluškivača,, Jovića, on je vrlo siguran i Ušće vodi sa 4:3.



I naš Vasilije Delibašić je vrlo siguran, 4:4.



Ristić ,,cepa mrežu,, za vođstvo Ušća od 5:4...



Ćalić milimetarski precizno šalje loptu pored same stative za 5:5...



Ljubanović brani još jedan penal, ovoga puta Bekoviću!




Ali i Kokot svojom odbranom sprečava Isailovića da donese prolaz Teleoptiku!



Samo što je Ljubanović sad već prosto nesavladiv - i svoj treći odbranjeni penal u ovoj seriji brani Čoliću!



I, da se rezultat penal serije konačno pomeri sa tih 5:5, pobrinuo se Uroš Đurić, šutira sigurno i precizno, i rezultatom od 6:5, odvodi Teleoptik u polufinale kupa!







Bravo momci! :clap
Fantastična fudbalska predstava, svako je dao neki svoj udeo u njoj, idemo dalje...
Baš je bio neki lep dan za nas.

Ali...u sportu je to ipak malo drugačije nego u životu, nekako brže...jer već za nekoliko dana sledi neka nova utakmica i neka nova prilika za neko novo dokazivanje, neku novu radost...
Naravno - ako se pobedi. :D

Napred Teleoptik! :navijac
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
342
Reaction score
1.013
Локација
Boston
Ima li trenutno u Teleoptiku neko ispod 18 godina da pravi razliku?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Pa...taj što može da pravi razliku sa u-18 ide odmah u AC Milan a ne u FC Teleoptik...
Ni PFC nema nekog takvog koji bi pravio razliku...mladi Mihajlo Ilić se solidno snalazi, u prošlom kolu doneo nam je pobedu, ali ne možemo očekivati da baš on stalno ,,vuče Valjak,, na svakoj utakmici...
Ostali omladinci u prvom timu Partizana dobijaju šanse ,,na kašičicu,, a i kad je dobiju ne pokazuju baš mnogo više od te ,,kašičice,,...
Ali...za većinu mladih fudbalera iz našeg okruženja je uspeh da uopšte mogu da igraju ravnopravno sa seniorima...
Mi smo ovde samo jeftini resurs bogatih stranih klubova. Tek ono što oni neće, ostaje nama.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Данашњом победом од 2:0 над Јединством из Сурчина, Телеоптик се попео на врх табеле - и тако најозбиљније истакао своју кандидатуру за шампиона Српске лиге групе Београд!
Додуше...
На првом месту ћемо бити само до сутра, јер ће утакмица Звездара - Земун заправо дати одговор на питање ко ће бити прави јесењи шампион и са колико бодова предности у односу на нас...али...
Следи зимска пауза па ћемо имати времена да попричамо о тој титули шампиона...
Вратимо се на данашњу утакмицу.

Јединство је боље играло у првом делу меча, створило и неке прилике...али није успевало да да гол...




И баш зато сам мислио да је право време да Телеоптик постигне свој први гол!
Годинама већ гледам овај клуб, и без обзира да ли изгледа да је у подређеном положају или не, УВЕК има шанси да севне нека контра или гол, јер се ради о младим, брзим и технички писменим играчима који су у стању то да ураде! О.к. нису сви у тиму подједнако млади или брзи или технички потковани, али...нађе се већ неко да ,,заврши посао,,...

Лекић (са чалмом на глави због последица са оне прошле куп утакмице), улази у 16м и пуца ка голу, голман Јединства то брани, али тако да одбија лопту баш на ону страну петерца где је ,,Лека,, - он успева да се избори за њу, да се намести на шут и да затресе мрежу, 1:0!







Јединство наставља да ствара шансе пред нашим голом, једном баш наш центарфор Лекић избија лопту готово са саме гол-линије, други пут Лука Пузовић има идеалну прилику да затресе нашу мрежу, али он шаље лопту изнад пречке!





Наравно, и Телеоптик ће повремено узвратити, Ђорђе Петровић на средини терена дрибла три играча и покушава да лоптом избаци ,,Леку,, али чини се да ће до лопте најпре голман Ђорђе Миловановић, међутим, лопта њега некако ,,вара,, и сад Лекић њоме тражи и налази Ђолета Петровића...
Ђоле је у иделаној прилици да затресе мрежу, али жели да прво предрибла голмана, и...
Окружен играчима Јединства ипак не даје тај гол.
Ипак...не замерам му...после оних дриблинга на средини, да је урадио још и ово, био би то један од најлепших голова јесени...
Уосталом, фудбал без мало мерака за своју (али и за душу гледалаца) и није баш нешто...







Иначе, утакмица је играна по хладном и веома ветровитом времену, па је и лопта ненадано мењала правац или бивала погурана или заустављана Кошавом...
Али, није само ветар данас доносио узбуђења у Земунелу...






У једном нападу Телеоптика (опет тај) ,,Лека,, бежи чувару који стартује на њега и то је пенал за нас...



Наставак извештаја следи, само да припремим фотке за ,,качење,, на интернет...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Lekić želi da poveća svoj golgeterski saldo na listi strelaca pa baš on izvodi penal koji je nad njim načinjen, ali...golman Jedinstva brani njegov šut...




Nedugo zatim ,,Leka,, je PONOVO u prilici da poveća svoj golgeterski saldo, jer uspeva da lobuje čuvara mreže, ali ovaj ipak stiže da spreči da lopta uđe u gol!



Zatim jedan igrač Jedinstva ruši Uroša Đurića sa leđa, ali sudija Okanović ne svira ništa!




Razlog tome je očigledno pritisak gostiju zbog toga što je ,,svirnuo,, onaj prvi penal za nas, pa nije imao smelosti da ,,dune,, i ovaj drugi u tako kratkom roku...
Doduše, da ima VAR, mogao je i da razmatra da li je faul nad Đurićem bio unutar 16m, ili izvan, ili na liniji...
Dok smo bili na tribini mislili smo da je čist penal, ali fotografija ipak pokazuje da je faul, moguće je, bio i pre linije šesnaesterca...

Utakmica se nastavlja pritiskom Jedinstva koje želi da izjednači, i sve više njihovih igrača se pomera ka napred, što naravno ostavlja puno prostora da ih Teleoptik kazni nekom kontrom...tako da često njihov golman interveniše kao odbrambeni igrač...







I onda, One Man Show Leka, doduše malo iskosa, gađa i...ne pogađa...



Na prošloj utakmici Teleoptika (onoj za kup) videsmo čak 19 golova, doduše računajući i golove iz penal-serije...ali...kad bi Leka uspevao da iskoristi sve one prilike u koje tokom utakmica ulazi...moguće je da bi padali neki rekordi...
Ipak, kao što rekoh posle utakmice sa Sinđelićem - sa Lekom u timu - ne može da nam bude dosadno - i danas je orao teren, dao gol, igrao sa čalmom na glavi...jedino što ne stižem da pomenem šta drugi igrači na utakmici rade jer im on svima non-stop uzima ceo ,,šou,, tim svojim šansama!

Pandurović ipak menja Leku Delibašićem u 89-om minutu...a Delibašić koji je ušao umesto njega, odmah ulazi u duel 1 na 1 sa golmanom Milovanovićam...ali ne uspeva da ga prođe...



I konačno:
Kao i na toj prošloj utakmici koju smo igrali za kup, Bojan Ćalić uspeva da pobegne po desnoj strani i da loptu ,,zavrne,, ka levoj, u sredu je tamo bio Uroš Knežević da postigne gol, a danas je to uradio Mihajlo Isailović - 2:0 - rezultat i bodovi za prvo mesto na tabeli!







Utakmica se završava a trener Jedinstva ima nešto da prigovori sudiji, ali...ne može sudija da bude kriv što oni od ko zna koliko šansi koje su danas imali (a imali su ih podosta!) - nisu uspeli ni jednu jedinu da pretvore u gol. Teleoptik to jeste dva puta i tu je kraj priče o ovoj utakmici.




Neposredno po izlasku sa dela Zemunela gde je tribina, bilo mi je drago što sretoh Igora Duljaja da ga zamolim za jednu fotografiju za Partizan.net, ali i da mu pružim ruku i zahvalim mu se što nas je od dna digao do vrha.

Svi smo to uradili, reče mi Duki...


 
Top