Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NLB-liga 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.320
Reaction score
10.962
Локација
Beograd
Znači, ne verujem rodjenim očima šta sam sve pročitala, kakav pesimizam, razočaranje, kojekakve nebuloze, ne smatram sebe nekim stručnjakom za košarku, ali sam stručnjak u tome da svom klubu bezrezervno verujem i kad imam i kad nemam previše razloga za to. Aman, ljudi, polako, sve što ste rekli, ili bar jedan dobar deo toga, stoji, ne guram glavu u pesak, vidim da nismo u idealnoj situaciji, ali STVARNO ne razumem ovoliko nipodaštavanje čoveka koji je i bukvalno uzeo u ruke vruć krompir i duva, jadan, da ga ohladi dovoljno za konzumaciju (razumete me, nema potrebe da objašnjavam metaforu), dajte makar malo poštovanja za trud. Pa nije valjda da mislite da je njemu lako, da se on ne nervira oko svega, kasno stigli igrači, jake i bitne utakmice na oba fronta već pred vratima, neki nisu u formi, neki su u frci od koznačega, jbt, gde vam je urodjeni GROBARSKI optimizam??? Trudim se da shvatim, ali sam ili glupa ili preterani optimista, jbm li ga ako znam, ali ja ne mogu a da ne verujem čoveku kome veruje Duško Vujošević, pre svih, a onda i ostali bitni ljudi u našem KKP...
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
911
Reaction score
497
Ljudi nema potrebe za pesimizmom. Pa mi smo ovu utakmicu 38 minuta igrali kao iz snova! Jel vam to nesto govori ? Napredak ! Borba ! Samo da se divljanje smanji i to je to. Radovacemo se i ove sezone. Sto se tice poredjenja Vlade i Duleta po 1000ti put, pustite se toga. Niti jeste, niti moze, niti hoce biti isto! I kada ne budes prvi ti ...
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
Gde je Grobarski optimizam?! Eto tu je, cenim da vec od danas vecina nas koji smo "pljuvali" juce verujemo u pobedu nad Makabijem...Nema tu leka.
 

Miškec

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
452
Reaction score
14
Локација
Voždovac
PFCBGD011 velika i nerealna očekivanja rađaju još mnogo veća razočarenja nemoj to nikada da zaboraviš :D
 

Simke83

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
19
Reaction score
0
Stvarno igrali smo extra 36 minuta! pali smo posle! Al dobro Gist je tek dosao! On i Veseli ima da kidaju zajedno! bice to dobro! prosle sezone je bio mnogo gori pocetak pa videli ste sta je posle bilo!
 

Zenevac

Početnik
Учлањен(а)
06.04.2010
Порука
192
Reaction score
0
Локација
zeneva
vidim, dosta oprecnih misljenja, neka odlaze u krajnost optimizma, neka u totalni opozit, ali koliko god verovao u ljude koji su nam podarili najlepse godine KKP, moram izraziti blagu zabrinutost. da se ogradim, u 10-tu titulu u nizu ne sumnjam ni najmanje, ali tu prestaje moj optimizam. misljenja sam da nam "gumu" nece dati ove godine ni "pod sareno". u prilog tome govori i sinocni odnos faulova koji se kretao u odnosu 1:2 skoro do kraja meca, a i broj bacanja govori dosta o tome, ali sudjenje nije ono o cemu zelim.
bojim se da stvari polako izmicu kontroli, disciplina kojom smo se razlikovali od drugih, vise nas ne krasi. pojacanja definitivno narusavaju stil igre koji smo gajili (izuzev Milosavljevica). Katic i Dzavai su vodili neke svoje privatne ratove pod kosem, zbog cega im je padala koncetracija i zbog cega smo usli u tezak problem sa penalima (Katic 4 u I pol). na zalost ispostavlja se kao tacno da smo doveli pleja kom leva ruka sluzi samo za postapanje, a o sigurnosti ekipe sa njim na celu, suvisno je i govoriti. Gist mi nije ostavio nikakav utisak, sem onog kao i Oliver, da mu je ispod nivoa da igra ovu kosarku u kojoj se nasao. kosarkaski gledano izgleda mi skromno, ali sacekao bih jos neki mec za ozbiljniju procenu (nadam se da gresim, jer je vremena sve manje)
ono najbitnije je gubljenje pobednickog mentaliteta i karaktera, na cemu je "carobnjak" toliko insistirao. ako to izgubimo, gubimo mnogo, kao sto bi smo izgubili i na rejtingu kao klub, ako se ne prodje u top 16. to nije rezultatski uspeh, koliko pozitivna smernica za sledece godine kada treba dovuci strance na deficitarnim pozicijama, za male pare.
ovako izgubiti dobijenu utakmicu je prilicno neozbiljno i mislim da je vreme za dobro zatezanje odnosa unutar ekipe. setimo se kako je Dule prosle godine u busu posle poraza saopstio da su zbog nezalaganja kaznjeni dobar deo ugovora. takva neka reakcija je krajnje potrebna. naavno, radi sledecim iskusenja koja nas cekaju.
na kraju, iskreno, posle 1.500km predjenih da bih odgledao tekmu, gorak ukus mi je ostao gledajuci pojedine kako se ponasaju i kako igraju. ne zelim da gledam "ucesnike", koliko god oni mozda bili dobri momci, zelim "pobednike" u nasem KKP :napred Partizan
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
. Gist mi nije ostavio nikakav utisak, sem onog kao i Oliver, da mu je ispod nivoa da igra ovu kosarku u kojoj se nasao. kosarkaski gledano izgleda mi skromno, ali sacekao bih jos neki mec za ozbiljniju procenu (nadam se da gresim, jer je vremena sve manje)

Pa nije baš merodavno suditi o igraču nakon 2-3 odrađena treninga i 14 minuta utakmice.Da je bilo kome ispod nivoa da igra u Partizanu odma bi bio najuren.Da li misliš da bi Danilović trpeo nekoga tkvog i jednu jedinu utakmicu?Ako su oterali Lončara oteraće i ove(ukoliko se tvoje slutnje ostvare).

Što se tiče Gista ja sam zapazio neke njegove odlike.Ima izuzetan odraz,pitanje je kako će ga iskoristiti u skok igri,tu je bitan i tajming i zagrađivanje.Ima lep,pravilan šut ali tek treba da se uverimo i koliko je precizan.Ima veoma dobru kordinaciju,daleko bolju nego kod Robertsa.Juče su mu svirali aut u kojem nije bio i korake koje nije napravio.Sve u svemu utisci su dobri,ima tu materijala.Mada kada pogledam ove njegove vrline moram da se zapitam gde njemu ne ide.Kad bi sve ovo bilo skroz tačno on bi odavno igrao u bogatijem klubu.
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.108
Reaction score
1.502
Локација
Topèidera lepša strana
Загоре контам ја ствари али има једна цака.Прошле године смо имали 5 странаца.Нападао се резултат,то је оправдано,увезли смо потребне странце,надоградили ове који су већ били ту,и то је ок.Ове године 5 странаца опет,а прича се о евентуалном уласку у топ16.У трећој години нећемо имати једног домаћег продукта а камоли свршеног играча за продају,(осим сина Дргана којег ће вероватно да уваљају за мало већу понуђену кинту догодине,као што је то урађено и са Марићем) од чега живимо и ми као ккп и српска кошарка уопште.Тиме је управа начинила медвеђу услугу свом клубу. ;) Е ај сад што су и ове године 5 странаца,ај што још морамо да их чекамо,него што се клинци нису наметнули у њиховом ''одсуству'' (Јака,Аљоша,Бане).Да ли су Марић и Рашић могли да обезбеде мирнију сезону Влади па и Пери Божићу,да ли су могли да више помогну младима,самим тим што су млади са њима већ радили ? Буџет је био олакшан за Боа,Робертса,па што не рећи и за Дулета.ВЈ-у не гине ударнички посао ове сезоне са клинцима,а следеће поготово.Зашто ? Зато што он нема луксуз да му се деси Ђурковић,Боровњак,Балабан,Синовец,Милошевић...Доведен је у ситуацију да мора да створи неки нови ТНТ у наредних годину и по дана,да би се обезбедио буџет за ону тамо сезону,и то у тиму који има 4 странаца у водећим ролама задње две године.Лакше задатке од овог је Вујошевић називао ''чаробњаштвом''.

Сећаш ли се Шакотине репрезентације, нити је ломио нити је преломио него је ишао на ''што бољи'' резултат са ''најјачим тимом'' који је успео да састави у том моменту.Што испаде погрешно на дугорочном плану,јер смо били у раскораку старих времена (система) и новог ,здравог почетка.После је тата москито морао да направи резове уместо свог предходника, што је платио целим првенством и својом главом,ту смо изгубили још две године на репрезентативном нивоу,па смо морали кренути од квалификација...Мислим да смо на почетку сезоне као клуб управо стали на овакво раскршће.Шта ће бити видећемо...

Ова нлб сезона мора да послужи за стварање младих играча и гурање у ватру по цену резултата а не да чекамо странце...Ту не мислим само на Лучића и сина Драгана, већ још којег: Ђекића,Митровића,Клобучара.То је бити или не бити за будућност клуба, па макар и по цену пласмана.

А за неке који су се у међувремену јавили да 'бране' ВЈ ничим изазвани.Нисам песимиста , само реално сагледавам овај тренутак и гледам мало даље од метар дана.Волим ККП, губио он или добијао.Да не верујем у ново чудо ВЈ-а ,и тима који му је поверен, против Макабија,не бих овде пискарао чаршав, него бих био симпатизер хмф/фмп-а или бих пратио прву крикет лигу Малавија онако из зајебанције.Толико од мене,помислиће људи да ме је Тегелтија запосео,а то никако не бих воло.:lol:
 

Miškec

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
452
Reaction score
14
Локација
Voždovac
Što se tiče Gista ja sam zapazio neke njegove odlike.Ima izuzetan odraz,pitanje je kako će ga iskoristiti u skok igri,tu je bitan i tajming i zagrađivanje.Ima lep,pravilan šut ali tek treba da se uverimo i koliko je precizan.Ima veoma dobru kordinaciju,daleko bolju nego kod Robertsa.Juče su mu svirali aut u kojem nije bio i korake koje nije napravio.Sve u svemu utisci su dobri,ima tu materijala.Mada kada pogledam ove njegove vrline moram da se zapitam gde njemu ne ide.Kad bi sve ovo bilo skroz tačno on bi odavno igrao u bogatijem klubu.

Prost primer kolko još ništa ne možemo da sudimo je kada Lafajetu prolazi Ilijevski (mislim da je bi on) i nailazi u reketu na Gista i ja već u najavi vidim blokadu i zalepo ga je, ali je pre toga Lafajeta napravio faul (skroz rezonski). Da se malo poznaju i da su malo bili više uigrani Lafajet skoro pa da sam siguran da ne bi napravio taj faul, a Gist bi imao blokadu više. Hoću da kažem da ima mnogo prostora za napredak i da ćemo tek pravi Partizna videti za nekih mesec dana i nikako pre toga, a ovo što sada pokazuju je za moj ukus sasvim korektno. Biće sve to kako treba samo je sada potrebno poverenje i vreme.
 
Последња измена:

South Crew

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2010
Порука
241
Reaction score
0
Samo se brinem da cemo morati opet da 'cekamo' trenera...Osvajanje NLB lige ove sezone ravno je proslogodisnjem F4...mnogo smo se unazadili...:( Umesto da posle velikih rezultata napredujemo,mi stojimo na nuli...u svim sportovima...!
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.379
Reaction score
4.004
Локација
NBG
Opet ocenjivanje sezone unapred, neke projekcije, kurci palci. Pa da tako projektujemo u drugi sferama drustva gde bi nam bio kraj.
U ovakvoj drzavi mi napredujemo koliko mozemo. Ima gresaka i uvek ce ih biti.
Ko ce igrati sledece sezone, igraci koji ostanu + neki talenat koji dodje + neki povratnik ili vise njih + 4 stranaca. Igrace onaj ko bude dostupan na trzistu.

Jedan pametan cova je rekao da treba ziveti u okviru perioda od 3 sekunde.
A jedan poznati ekonomista da smo svi u dugom roku mrtvi. Ja da dodam osim Partizana koji je vecan.

Treba da se radi!
 

brankobg

Grobarčina
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
1.232
Reaction score
1.586
Gledao Partizan - Himki ili Partizan - Cedevita?

Gledao (ne iz fotelje kao puno "velikih Grobara",cast onima koji ne mogu da dodju jer zive daleko) ako je to toliko bitno :roll:. Moje misljenje je da Vlada treba da menja svoj odnos prema sudijama jer sam ubedjen da ce nas ovi smradovi na svakom gostovanju pokrasti ukoliko budemo cutali. Bojim se da Vlada ne ostane samo "perspektivan trener", a ako dozvoli da nas sudije jebu, eto nama jos puno poraza u NLB ligi na gostovanjima ( u Pioniru ipak ne smeju toliko da nas osakate). Zivi bili pa videli, mada ne bih voleo da tako bude jer ne zelim da likujem nad neuspesima kluba kako sam bio u pravu. Cekam dan kada ce Pera Bozic biti trener naseg kluba, ubedjen sam da on nece cutati kada nas kradu bez obzira sto nece imati autoritet.

Daj Boze da Vlada uspe kao trener, ja mu to zelim kao rodu najrodjenijem.
 
Последња измена:

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Ima ona narodna izreka "rodilo se,treba ga ljuljati",ovo je najbolji trener i tim koji imamo.Mnogi komentari su ovdje zakasnjeli pa su trebali biti pisani prije pocetka sezone ili su preuranjeni.

Vidim da se ovdje spominju neka otpustanja igraca ne vjerujem da ce se to desiti,bar ne do pocetka domaceg prvenstva jer ne znam kakve su tu opcije i kombinacije sa strancima.
 

Zagor

Guest
...Прошле године смо имали 5 странаца.Нападао се резултат,то је оправдано,увезли смо потребне странце,надоградили ове који су већ били ту,и то је ок.Ове године 5 странаца опет,а прича се о евентуалном уласку у топ16.У трећој години нећемо имати једног домаћег продукта а камоли свршеног играча за продају,(осим сина Дргана којег ће вероватно да уваљају за мало већу понуђену кинту догодине,као што је то урађено и са Марићем) од чега живимо и ми као ккп и српска кошарка уопште.Тиме је управа начинила медвеђу услугу свом клубу. ;) Е ај сад што су и ове године 5 странаца,ај што још морамо да их чекамо,него што се клинци нису наметнули у њиховом ''одсуству'' (Јака,Аљоша,Бане).Да ли су Марић и Рашић могли да обезбеде мирнију сезону Влади па и Пери Божићу,да ли су могли да више помогну младима,самим тим што су млади са њима већ радили ? Буџет је био олакшан за Боа,Робертса,па што не рећи и за Дулета.

Сећаш ли се Шакотине репрезентације, нити је ломио нити је преломио него је ишао на ''што бољи'' резултат са ''најјачим тимом'' који је успео да састави у том моменту.Што испаде погрешно на дугорочном плану,јер смо били у раскораку старих времена (система) и новог ,здравог почетка.После је тата москито морао да направи резове уместо свог предходника, што је платио целим првенством и својом главом,ту смо изгубили још две године на репрезентативном нивоу,па смо морали кренути од квалификација...Мислим да смо на почетку сезоне као клуб управо стали на овакво раскршће.Шта ће бити видећемо...

Пре свега, праштај што сам у цитату мало кориговао твој "чаршав" :D, просто постоје делови са којима се апсолутно слажем, те нема потребе да се на њих враћам...

Ове године се прича о борби за ТОП16. Прошле године то нико није гарантовао, мада је Дуле реч успех почео да користи када је реч о ТОП8 фази. Циљеви за ову годину су дефинисани: ТОП16, Ф4 нова љубљанска банка лиге и наша титула. Краткорочно гледајући, верујем у остварење ових циљева и то без зареза.

Како ће нам тим изгледати за три године, заиста нисам спреман да тврдим/нагађам. Ни за Милосављевића се није знало да стиже, ни за малог Богдановића. Постојећи "клинци" се нису наметнули, и због тога не можемо да се поубијамо. Ја ћу најпре веровати Влади ако им не даје шансу да просто немају довољно штофа. Посебно ћу веровати јер је и интерес клуба да их форсира, из разлога о којима си и сам говорио - ти млађи играчи сада су финансијска сигурност у будућности...

Уосталом, заиста је прерано сада рећи какве ће сезону имати Аљоша или Јака, па чак и Бане показује знаке живота. Па и Јан почиње мусаво сваку сезону, али има апсолутне квалитете (физикалије) па игра, а да може и мора, и да ће то бити боље, мислим да је извесно...

За Рашићем не жалим. Слажем се да би његов останак значио за континуитет, али он носилац тог континуитета не би био. Марић би био значајнији, мада ми се чини да Џаваи итекако може тај учинак да покрије, изузев у делу који се тиче континуитета, а без намере да значај тог дела релативизујем.

За разлику од Шакотине идеје (а у сличној ситуацији је био и Дуле у Шведској, када је хтео да подмлади тим а речено му је да мора по медаљу, па је буџио најстрашније), мислим да у самом клубу постоји континуитет идеје. Ако су могли 10 година да брину о клубу, верујем да могу још 10. Шакота је био ад хок појава, баш као и наследник му, који су ипак лимитирани на одређену базу играча. И поред оваквих финансија, наше су могућности веће од њихових тада. Дати Влади у првој сезони екипу који би чинили млади и већином недоминантни играчи, хм...

Било је у претходној деценији много прилика да се изврши смена генерација. Мислим да прави испит следи када Пера и Кецман окаче патике о клин (или оду из клуба). Тада ће то бити почетак у правом смислу те речи...

Све у свему, да ли из навике, или што имам по коју рационалну мрву на коју могу да калемим свој став, мислим да се ствари неће много променити у годинама које долазе. Организационо таворење (уколико се не деси неко чудо са спонзорима на дужи рок и са већим улагањем) и резултатски успеси.
 

Danijel

Grobar
Учлањен(а)
29.04.2008
Порука
379
Reaction score
6
Локација
Malo tamo malo vamo
STvarno ovo nije uredu, neverovatno pesimizam kao i uvek posle poraza pa dokle vise tako muka mi je da gledam ove poruke i kad ono Partizan opet pobedi onda svi
FINAL 4 najjaci smo itd... menjate misljenje ko nasi politicari ....
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Ne,nisam na to mislio.Kad je Dule otišao mnogi su pričali da bi Džikić bio bolje rešenje od Jovanovića.Zbog toga sam upitao da li više veruju u izbor uprave Krke ili u Duletov izbor naslednika.

Ovo nije (glavni) razlog zašto Džikić nije trener KK. Pošto je Vlada sada trener, nema potrebe da pričamo dalje o tome i mračimo. Puna podrška Vladi.

Samo jedna opaska što se tiče njegovog ponašanja - ako ne može, ili ne osjeća da može, da napravi veći pritisak na utakmici, onda svakako može to da uradi na konferenciji za štampu. Ovo nije prvi put da nas sudije "unerede", a plus ova utakmica ima veliku težinu kao možda najveći derbi polusezone. Mogao je slobodno da ih potkači (mnogo više nego što je to uradio) i svi bi mu dali za pravo. Takve stvari pomažu i od njih se počinje.

A sad nazad na trening i pripremu za Makabi. Samo mnogo rada može da nas vodi naprijed.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Utakmica sa Makabijem je prošla,šta je bilo bilo je,moramo dalje.Opet nas očekuje teška utakmica,važnija nego na juče.Stiže nam dobra ekipa Zagreba sa dobrim centarskim paromi veoma iskusnim plejmo Mulaomerovićem.Sutra moramo da pobedimo bez obzira na sve.Nadam se da će se videti neki napredak u igri u odnosu na četvrtak.

Za kraj zamolio bih one koji ne veruju u ovu ekipu i u Vladu Jovanovića da ne doalze u subotu.
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.391
Reaction score
2.437
Локација
Novi Beograd
Ma brate neka dođu i oni. Pa onda neka se na kraju najedu svojih govana što su izasrali.
 

partizanfc

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
863
Reaction score
11
Локација
Barselona
Mora što više da nas dođe sutra da podržimo ekipu i da pobijedimo kroasane iz zagreba. Nadam se da ćemo sutra gledati neki drugi Partizan.
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.391
Reaction score
2.437
Локација
Novi Beograd
Kada je utakmica sutra, u 19:30 ili u 21? Na zvaničnom sajtu piše i jedno i drugo?!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top