Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Novi stadion

Da li æe se izgraditi novi stadion Partizana?


  • Total voters
    500

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
POSTO JE OVA TEMA BILA RANIJE,A SADA JE NEMA,STA MISLITE DA JE PRODUZIMO?BICE NOVI STADION ILI JE TO SAMO PREVARA DA SE OSTANE STO DUZE U FOTELJI?>
 

dookie

Početnik
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
178
Reaction score
2
Локација
Kumodraž
Ne znam shta se desava sa stadionom ali na sajtu navedene kompanije iz swiss stoji i projekat izgradnje stadiona u Bgd-u! Tako mozda i bude nesto od toga, mada je sve to verovatno jedna od Zekinih namestaljki.
 

BL

Banned
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
13
Reaction score
0
Glasao DA. Sta ces kad sam optimista :roll:

Inace Zeka skoro davao neki intervju i kaze da se jos jedino ceka neko usvajanje detaljnog urbanitickog plana za taj deo grada i da bi to trebalo skoro.

edit: Ja sam ovaj linkhttp://www.mob-lab.com/ dao prvi 8) na proslom forumu , ali ga nisam odavno posecivao.
Ima dosta novih stvari(mnogo detaljnije). Bilo bi super kad bi sve ono bilo u okviru stadiona.
 

MRTAV ZVUK

Guest
Stadion ce biti izgradjen 99,9%.A onda ce klub da se privatizuje.Bice prodat i onda nas "oni" napustaju.THE END
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Чим се та макета појавила на сајту те пројектантске куће,значи да ту нешто има. Мада,ко овима из управе више да верује-сваки пут када је фрка они из нафталина изваде причу о стадиону. Ипак верујем да ће га градити.
Иначе,не свиђа ми се што је у облику пентаграма(мало нам изгледа петокрака у грбу) и прима само 36.000 гледалаца.
Добро је што неће бити атлетске стазе.
Али далеко је још од завршетка.
 

chombe

Guest
Ja sam ubedjen da ce srusiti JNA i poceti sa izgradnjom novog stadiona. Time dobijaju mnogo jer ce sigurno sacuvati svoje fotelje, a narod ko narod na sva usta ce pricati samo o tome, a ne o nezadrzivom ponoru kluba. Zec i Bik ne ulazu nista, a mozemo da pretpostavimo koliko poslovnog prostora i lokala ce pripasti njihovoj blizoj familiji :idea: Mene samo brine kada ce stadion biti zavrsen i gde ce Partizan igrati domace utakmice :?: :?: :?:
PAZI SAD:
Pominju se razne opcije, da se igra na Zemunelu, nekoj livadi u BG ili van BG. Ova treca opcija je najgora za Grobare. Zamislite da se igra (a vec se pricalo o toj varijanti) u Smederevu. 50-ak km. od Beograda , pristojan stadion i Partizan magnet za publiku... Pa ovi moji kakvi su (jasno je da sam smederevac) punili bi stadion, zeljni semenki, suncokreta i kikirikija (previse penzionera i sljakatora 1. 2. 3.smena), i bili bi idealna publika za Zeca i Bika, koji bi sa njima dobili preko potreban legitimitet. A da li bi Grobari imali toliko volje da u tim uslovima non-stop prate Partizan i da li bi smo uspeli da skupimo neki ozbiljan broj ljudi... Verujem da bi BOJKOT doziveo tezak udarac, a Zec tako jednim potezom resava sve probleme, ostaje upisan zlatnim slovima kao tvorac novog stadiona i modernog Partizana i niko ziv ga vise nemoze ukloniti...

Ako ovo nije teorija zavere, onda neznam sta je, ali kada se ovako stvari postave ispada da sve treba dici u vazduh cim udare kamen temeljac :kur :kur
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Pa naravno da će ga prodati za 10% vrednosti. Umesto da naplate 60. miliona Evra, oni će naplatiti deset (maksimum), ali će zato novi vlasnik da im tajno isplati još deset u znak zahvalnosti. Ali, ne bi me začudilo kad bi oni kupili klub...
 

BL

Banned
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
13
Reaction score
0
Nece oni prodavati klub vec drzava kao i sve ostale firme(tako da se oni nece ugraditi na taj nacin , vec verovatno dobijanjem love/poslovnog prostora od investitora stadiona).
Jedini problem kod privatizacije je sto po predlogu zakona o sportu klubovi sami odlucuju da li hoce da se privatizuju(i za to imaju odredjen vremenski period), pa ovi mogu da odluce da je u interesu Partizana da se ne privatizuje i da je najbolje da oni ostanu.

Inace koga bi vi voleli za novog potencijalnog vlasnika? Nekog stranca(Rus verovatno) ili nekog domaceg tajkuna(npr Zepter)?
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Mene malo chudi ova cena koju pominju(200-300 mil.EUR).Cini mi se da ne kazuju realnu cenu stadiona vec "stadiona i kompleks oko stadiona".Eve jedne male usporedbe.Vecina od vas verovatno ne zna kako izgleda stadion u Skopju,pa da...Kad je poceo da se gradi(osamdesetih) trebao je biti isti kao Poljud.Medjutim sagradjena je samo jedna tribina(velika),a ostale tribine su ostale iste kao pre(stari stadion).E sad su resili da sruse ove tri stare tribine i dograde stadion.Znaci opet ce izgledati kao Poljud,samo bez atletske staze(oko 40.000).Gradice ga drzava,bice gotov 2010g,a izgradnja tri nove tribine kosta 20 mil.EUR(i slovima -dvadeset).Neka ne bude 20 mil,neka bude 30 mil.Izracunali su da ce se pare vratiti za godinu dana sa prodajom podtribinskog prostora.Znaci POTPUNO BESPLATAN PRELEP STADION ZA 20-25 MIL.EUR.
E sad mene interesuje odakle su ovi nasi izbacili 200 mil(jednom sam procitao 300 mil) kad slicni novi stadion kosta 25-30 mil.(ili u prevodu besplatno).Ako Alianz Arena kosta oko 300 mil,a stadion FC Schalke-a kosta 240 mil,to znaci da cemo mi imati NAJSKUPLJI STADION U EVROPI.Nekolika momaka iz Skopja idu bar jednom godisnje na utakmice Schalke-a(suradnja navijaca i slicne stvari) i kazu da to tamo nije stadion vec "svemirski brod".Toliko je lep.
Ja mislim da ce stadion napraviti za mnogo manju sumu od te koje pominju i da ce "neko" maznuti debeli novac.Bas DEBELI.U svakom slucaju treba da znamo da FK Partizan u taj novi stadion nece uloziti ni 1EUR,ali da ce ga dobiti u svoje vlasnistvo.Sve ostalo oko stadiona ide u vlasnistvo investitora,tako da cemo od njih verovatno kupovati kokice i coca-colu na ulazu na JUG...A da i milksejk.Pozdrav svima.
 

Method Man

Guest
Ови су најавили да ће да граде и неки хотел поред стадиона, подземне гараже, тениске терене на којима ће моћи да се играју АТП турнири, нисам сигуран да ли су поменули и некакве апартмане... Ма то ни Бог не зне шта ће бити с тим новим стадионом. :?:
 

BL

Banned
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
13
Reaction score
0
Gledao sam onu maketu i tamo se nigde ne vide teniski tereni.
Ceo taj kompleks kosta 200-300 milina eura(sa sve hotelom shopig centrima,bioskopom , kancelarijama, kazinom itd.) a sam stadion kosta 30-40 milion eura(sto je koliko toliko realna cena za 10 Ha prostora na toj lokaciji u Beogradu)
 

biblbrox

Guest
Ovo je vec treca verzija stadiona, ali videcemo na kraju sezone sta ce biti. Mene samo zanima protiv koga cemo igrati na tom stadionu. Nije valjda da se pravi da bi se na njemu ugostili fudbalski giganti kao sto su Bezanija, Vozdovac, Banat i slicni.
 

Lawless

Guest
WebGazda је написао(ла):
Pa naravno da će ga prodati za 10% vrednosti. Umesto da naplate 60. miliona Evra, oni će naplatiti deset (maksimum), ali će zato novi vlasnik da im tajno isplati još deset u znak zahvalnosti. Ali, ne bi me začudilo kad bi oni kupili klub...

Pa siguran sam da imaju tolike pare na offshore racunima pa cak i da plate potpunu vrijednost A NECE jer kao dosadasnja uprava imaju pravo PRECE KUPOVINE i odredjene diskonte i povlastice pa je sasvim vjerovatno da ce ga kupiti za nekih 75-80% :roll: i opet cemo ga ispusiti... ali, tada ce MORATI da rade posteno i tansparentno jer bi im to u tom slucaju bilo u interesu... a sad... *ebi ga... :oops:
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Dali se stvarno prave nove tribine na stadionu Obilica na kojim bi igrao Partizan u naredne 3 godine?I koliki ce kapacitet biti?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
BL је написао(ла):
Nece oni prodavati klub vec drzava kao i sve ostale firme(tako da se oni nece ugraditi na taj nacin , vec verovatno dobijanjem love/poslovnog prostora od investitora stadiona).
Jedini problem kod privatizacije je sto po predlogu zakona o sportu klubovi sami odlucuju da li hoce da se privatizuju(i za to imaju odredjen vremenski period), pa ovi mogu da odluce da je u interesu Partizana da se ne privatizuje i da je najbolje da oni ostanu.

Inace koga bi vi voleli za novog potencijalnog vlasnika? Nekog stranca(Rus verovatno) ili nekog domaceg tajkuna(npr Zepter)?
Сачувај нас Боже од домаћих тајкуна!
Што се тиче цене, тих 300 мил.евра је вредност целог пројекта,а не само стадиона,колико сам чуо. Значи-хотел,комерцијални центри,биоскопи,апартмани,тениски терени... Далеко од тога да неће бити муљања у целом послу,али овакве инвестиције су идеална прилика за то,нарочито у Србији. Ко год даје на челу Партизана,гледао би да уз тога извуче неку корист. Далеко од тога да браним екипу из управе,али ово је Балкан и ствари тако стоје.
 
Top