Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Novi stadion

Da li æe se izgraditi novi stadion Partizana?


  • Total voters
    500

zlaja

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
1.304
Reaction score
3
Локација
vozdovac
Pa mozda su skinuli makete jer planiraju jos veci i lepsi stadion :lol:
 

Krstic

Početnik
Учлањен(а)
02.10.2006
Порука
8
Reaction score
0
Nedajte da nas kupe "izgradnjom" stadiona. Ovde niko nije pomenuo da smo mi i dalje u bojkotu. Tako da ako vrh tribine ne kaže drugačije, mi nećemo posećivati domaće utakmice FK Partizan pa i na "novom" stadionu, ako je zečević i posle izgradnje u njegovoj upravi.
 

ЖИВОРАД

Доброћудни костур
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
3.017
Reaction score
668
Ma o kakvom mi novom stadion u mastamo to je samo jos jedan zekin marketinski potez da svoje debelo dupe odrzi jos koje vreme u fotelji i da jos koju milku evra stavi u svoj prepunjeni kriminalsko-lopovski dzep....a kad taj stadion budem video svojim ocima tel onda cu da poverujem....a sto se tice imena...zar nebi bilo prelepo ime(ako ga ikad i sagradimo) "DRAGAN MANCE"?????najveca legenda,medju legendama svih legendi Partizana!!!! :)
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
zyx је написао(ла):
a sto se tice imena...zar nebi bilo prelepo ime(ako ga ikad i sagradimo) "DRAGAN MANCE"?????najveca legenda,medju legendama svih legendi Partizana!!!! :)
Apsolutno sam ZA!!!! :shock: Ali kako ovi rade (ako uopste ikada bude bilo nekog novog stadiona,mozda 2156-e ili 2189-e :mrgreen: ) pre ce ga nazvati Stadion Zarko Zecevic ili Nenad Bjekovic!!!! NAZALOST :oops:
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да ли је неко читао данашњи "Спорт"-председник ТК Партизан Душан Грујић се жали на Зечевића и Ђунића,јер су издејствовали да се сруши започета трибина на тениским теренима Партизана,ради изградње тржног центра у склопу будућег стадиона. Каже како они никога ништа не питају већ све раде по своме. Ипак,рушење је до даљњег одложено,а Грујић је најавио да ће у одбрану тениских терена стати и црно-бели асови попут Ане Ивановић,Типсаревића,Бозољца,итд. Врло занимљив чланак,с обзиром да се ради о сукобу два човека за које сам мислио да су у добрим односима. Ако успем да нађем тај чланак,окачићу га овде,с обзиром да га нема на интернет издању Спорта.
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
ajde postavi ako mozes,i mene bas interesuje jer nisam video taj clanak. :shock: Zar nekoga jos uvek cudi da se zec tako ponasa??? :shock:
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Поента није у понашању Зеца,већ да га је јавно нагрдио човек из СД Партизан,односно из тениског клуба! Интернет издање Спорта није објавило тај чланак,једино ако има у неким другим новинама.
 

zlaja

Grobar
Учлањен(а)
04.10.2006
Порука
1.304
Reaction score
3
Локација
vozdovac
gusztav је написао(ла):
Да ли је неко читао данашњи "Спорт"-председник ТК Партизан Душан Грујић се жали на Зечевића и Ђунића,јер су издејствовали да се сруши започета трибина на тениским теренима Партизана,ради изградње тржног центра у склопу будућег стадиона
Koliko se Zeka prosiruje stici ce do Toyota arene :lol:
 

Tomcilo

Početnik
Учлањен(а)
03.11.2006
Порука
89
Reaction score
4
Iz pouzdanih izvora znam da Zarko Zecevic sprema novi projekat zvani "Dosije X stadium Belgrade" koji ce napraviti revoluciju u svetskom fudbalu. Nas posteni gensek resio je da investira u arenu u obliku svemirskog broda gde ce se fudbal igrati u bestezinskom stanju....

Uskoro ce na sajtu biti objavljena i maketa, sto bi trebala biti dovoljan dokaz da je gensek po ovom pitanju - krajnje ozbiljan! Rok izrade: uskoro, veoma uskoro....
 

Tomcilo

Početnik
Учлањен(а)
03.11.2006
Порука
89
Reaction score
4
Iz pouzdanih izvora znam da Zarko Zecevic sprema novi projekat zvani "Dosije X stadium Belgrade" koji ce napraviti revoluciju u svetskom fudbalu. Nas posteni gensek resio je da investira u arenu u obliku svemirskog broda gde ce se fudbal igrati u bestezinskom stanju....

Uskoro ce na sajtu biti objavljena i maketa, sto bi trebala biti dovoljan dokaz da je gensek po ovom pitanju - krajnje ozbiljan! Rok izrade: uskoro, veoma uskoro....
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Tomcilo је написао(ла):
Iz pouzdanih izvora znam da Zarko Zecevic sprema novi projekat zvani "Dosije X stadium Belgrade" koji ce napraviti revoluciju u svetskom fudbalu. Nas posteni gensek resio je da investira u arenu u obliku svemirskog broda gde ce se fudbal igrati u bestezinskom stanju....

Uskoro ce na sajtu biti objavljena i maketa, sto bi trebala biti dovoljan dokaz da je gensek po ovom pitanju - krajnje ozbiljan! Rok izrade: uskoro, veoma uskoro....
:buhaha :buhaha a ko ce igrati? neki mali zeleni!!! :buhaha ma gensek je uvek bio ozbiljan po tom pitanju. Kakav je taj covek vizionar!!!! :buhaha :buhaha
 

Tomcilo

Početnik
Учлањен(а)
03.11.2006
Порука
89
Reaction score
4
ma da, nije on covek kriv sto ga mi grobari ne razumemo - on je kao Van Gog ili ti likovi, narod ce ga shvatiti tek za 100, 200 godina. Koliko je to jedna avangardna licnost koja koraca toliko ispred svog vremena, stvarno je steta sto ne shvatamo coveka!!!!
 

shvedja

Banned
Учлањен(а)
28.10.2006
Порука
1.681
Reaction score
4
Локација
Iza coska
Da,bre! Pa jel se secas da je Galileo Galilej zavrsio na vesalici,jer je tvrdio da je zemlja okrugla. Ljudi ga nisu razumeli. Tako ce jednog dana govoriti da je onaj gensek Zeka bio mnogo pametna i vizionarska licnost ali ga obicna rulja nije razumela. :buhaha Mozda ce se u buducnosti ceniti arhaicni stadioni. Mozda vise nece biti u modi stadioni poput Alianz Arene nego arhaicni stadioni poput JNA!!! :buhaha Otkud znas,mozda!!! Kao sto ljudi na zapadu ne ruse stare kuce u centru grada da bi ih zamenili modernim. Tako i drug Zeka zna sta ce biti moda i hit,i nije mu fazon da rusi deo istorije samo da bi se nasa dupeta bolje osecala u udobnim stolicama! :buhaha :buhaha :buhaha
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Код:
Неспоразум у Партизановој спортској породици поводом изградње новог стадиона
По правду идемо и до Стразбура 
Тениски клуб не жели да се сели и не признаје одлуку Спортског друштва које врши „рокаде” на свом земљишту  
  
Клуб који не ради један дан је угашен: Душан Грујић
(Фото Л. Вулетић)

 
Један пројекат, толико велик да се може назвати „послом века”, довео је до несугласица у Партизановој спортској породици. Тениски клуб не жели да се помири са одлуком Спортског друштва да га измести за пар стотина метара на свом плацу у Хумској, због новог лица Партизановог комплекса у којем ће средишно место заузимати „суперстадион” за 38.000 гледалаца, испуњен и окружен многим пратећим садржајима.

У намери да сазнамо шта је узрок сукоба, прво смо разговарали са страном која сматра да је угрожена. Поред тога што се опире селидби, Тениски клуб је суочен са рушењем свог ничућег централног објекта за који покушава да докаже да се не гради бесправно...

Ми смо оснивачи ЈСД Партизан

– Рушење нашег објекта било је заказано за 13. новембар, али до тога није дошло – каже председник ТК Партизан Душан Грујић. – Пре тога сам био на разговору у Скупштини града где сам наишао на разумевање од секретара за имовинско-правне односе и инспекцију Душке Цвјетичанин. Настављамо борбу. Из новина сам сазнао и то да ће да нас изместе, да ћемо уместо садашњих 15 терена да добијемо седам, да ћемо да имамо око 40 ари мање. А ми смо у последње две године једини клуб у Европи који је имао три представника на грен-слем турнирима: Ану Ивановић, Новака Ђоковића и Јанка Типсаревића.

Тениски клуб се тренутно простире на око два и по хектара који ограничавају источну страну плаца СД Партизан. По новом плану тениски дом би требало да се „помери” на прву суседну парцелу, односно да се приближи стадиону.

– Тренутно имамо око два и по хектара на најатрактивнијој локацији Партизановог земљишта. А сад би ту да граде тржни центар... Спортско друштво Партизан је покренуло промену детаљног урбанистичког плана на иницијативу Фудбалског клуба Партизан, а није нас звало да као његово дете кажемо шта мислимо о томе. У ФК Партизан радио сам 17 година, а председник ТК сам осам година. Партизан држе два човека – Жарко Зечевић и Данко Ђунић. Ђунић је председник СД, али није мој председник, јер ниједном није дошао да види како радимо, да обиђе нашу успешну децу. Када се пре четири године бирао председник СД Партизан, ми смо били за Шоштара а победио је Ђунић. Можда је то разлог што нас овако третирају.

Браниће нас Ђоковић, Ивановићева и Типсаревић

Упркос свему, у Партизановом тениском дому настављена је градња централног терена са 3.500 места, на чијој јужној страни се зида вишенаменски објекат (о њему се дискутује да ли се гради бесправно или не). 

– Тениски клуб Партизан постоји 61 годину и један је од оснивача СД Партизан. Најтрофејнији смо тениски клуб на тлу некадашње СФРЈ. Ми смо овај простор добили од Војске, захваљујући покојним генералима Душку Кораћу и Виктору Бубњу. А Војска је деведесетих пребацила све спортске објекте у власништво СД Партизан које је сада овластило генералног секретара ФК Партизан Жарка Зечевића да разговара са великим компанијама око изградње стадиона. Шта ми сметамо на 200 метара од стадиона. Али, у питању је бизнис... Ако буде по њиховом, ТК може да се угаси. Кад неки клуб не ради један дан, он је фактички угашен. Они би да нас сведу са 15 терена на седам. То би нас дотукло, јер имамо око 300 деце у Школи тениса која је најмасовнија у Београду, више од 200 рекреативаца, 70 такмичара. 

Грујић најављује да ће се борити свим легалним средствима:

– Чак и да Врховни суд Србије одбије жалбу, ми ћемо наставити борбу. Ићићемо ако треба до Стразбура. Нисам сиромашан, привредник сам 20 година. Намеравамо да одржимо прес-конференцију са нашим најбољим играчима који ће стати иза свог клуба. Видео сам се са Новаком Ђоковићем и Јанком Типсаревићем, а Ани Ивановић смо послали корпу цвећа за 19. рођендан. Доћиће и Бозољац. Наш протест ћемо ставити на наш веб сајт, да види свет. Имамо 16. и 60, и 134. играча на свету и 14. тенисерку на свету, па затим јуниорку која је 30. на листи у свом узрасту...

Ако буде по Спортском друштву Партизан, тенисери ће морати да се селе најкасније до 1. септембра наредне године. Али, Грујић и не помишља на то:

– Наредне године планирамо да организујемо два међународна турнира, први женски уочи Вимблдона, за наградни фонд од 25.000 долара, а затим у септембру – мушки турнир за 150.000 долара. 
А. Милетић
[објављено: 17.11.2006.]

Политика, 17.11.2006.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
А ево шта каже друга страна,такође из данашње Политике.

Код:
Неспоразум у Партизановој спортској породици поводом изградње новог стадиона
Подстанар не може да уцењује 
Сви наши клубови, којих има 24, корисници су стадиона који је од априла 1990. власништво ЈСД Партизан  
  
Пресудио интерес већине: Милан Обућина
(Фото Л. Вулетић)

 
„Први пут улазим у полемику с људима из Партизанових клубова. Спортско друштво Партизан није желело полемику али је она сада очигледно неизбежна”, рекао је на почетку своје посете „Политици” генерални секретар СД Партизан Милан Обућина.

„Политика” је хтела да чује и мишљење генералног секретара Фудбалског клуба Партизан Жарка Зечевића, али нас је он упутио на СД Партизан, рекавши да је оно надлежно за бригу у својим клубовима. Обућина је покушао да објасни како је дошло до несугласица:

– Кад је реч о објектима, одлуку о свему доноси Скупштина СД. Стадион је власништво Спортског друштва од априла 1990. То је наш велики капитал. Наши клубови су корисници стадиона. Идеја о изградњи новог стадиона постоји већ 20 година. После низа варијанти о којима се разматрало, дошло се до најпримамљивије и најоптималније за све. 

Обућина каже да су сви клубови СД Партизан дали зелено светло за комплетну промену лица простора у Хумској:

– Сагледавали смо ситуацију: шта добијамо изградњом дела стадиона, шта читавог комплекса, да ли да се ради фазно или не... Коначну одлуку донела је Скупштина СД у марту прошле године. Били су присутни представници сва 24 наша клуба који су били једногласни. Закључено је и то да даље преговоре око изградње стадиона води Фудбалски клуб у име СД, јер је он од свих наших јединица најбоље позициониран у Европи и свету, како персонално тако и институционално.

На питање како је гласао ТК Партизан, Обућина је одговорио:

– Рекао сам да је одлука била једногласна, што значи да ј и тај клуб био за.

Ко је гласао у име ТК Партизан?

– Његов председник Душан Грујић. Међутим, после извесног времена је изјавио да не пристаје на то, падале су тешке речи... Ми смо му слали дописе да прекине изградњу објекта јер ће све то бити срушено, али он није одговарао. Уместо да се обрати СД Партизан, окренуо се Скупштини града тражећи дозволе и легализацију. Коначно, Тениски клуб је за 13. октобар 2006. заказао седницу своје Скупштине. На њу је из СД позван председник Ђунића, али тек 12. октобра. Онда ме је Ђунић звао и рекао ми да одем уместо њега, јер је имао раније утврђене обавезе, уз констатацију да се позивница не шаље дан раније уочи догађаја.

О томе шта се догодило на Скупштини ТК...

– Највише ме је изненадило то што су уводничари изнели податке који нису тачни. Како је могло да дође до такве необавештености кад нас дели свега стотинак метара. Поменуто је чак и да се ТК гаси што је нетачно. Закључене су две ствари: да ТК затражи хитну седницу Скупштине или Управног одбора СД и да настави активности према Скупштини града. Што се тиче другог закључка, није ми јасно какве везе с тим има град.

Обућина је желео да истакне да нико није гласао ни под каквим притиском:

– Прича о појединачном утицају пада у воду јер имамо 24 целине. Како натерати 24 клуба да ћуте или да се слажу? Победио је интерес велике већине. Чак и наши најмањи клубови ће имати одличне услове за тренинге али и прилику да се сами издржавају, јер ће у новом спортском комплексу имати значајан простор чији ће одређени део моћи да издају. Тениски клуб је уместо 14 терена добио осам као и ексклузивну зграду од хиљаду квадрата. Имајући у виду да ће у новом спортском комплексу све услуге бити знатно скупље, ТК неће бити у горем положају него до сада.

На крају, Обућина је желео да каже и ово:

– Поставља се питање: ко се овде понаша егоистички а ко разуме интересе целе куће. Тениски клуб је, као и остале наше јединице, само подстанар СД Партизан. Подстанар није у ситуацији да уцењује. Рок да се иселе сви клубови је 1. септембар 2007.

--------------------------------------------------------------------------

Инвестиција од око 250 милиона евра

„Пошто Партизан није могао сопственим средствима да изгради нов стадион, јер би толика средства била велика и за државу, морао је да тражи страног инвеститора. Нов стадион ће коштати око 250 милиона евра и имаће 38.000 места рачунајући и ВИП ложе. То је највећа спортска инвестиција у бившој Источној Европи. Да би неко дао толико пара, мора да добије нешто заузврат, а једна од могућности је да му се изнајми део простора на 99 година”.

--------------------------------------------------------------------------

Спас и за кошаркаше

„Имајући у виду да су наши кошаркаши прошле недеље били избачени из Пионира, за њих ће нови стадион бити спас, јер ће имати салу за тренинге”.

--------------------------------------------------------------------------

Нико ме не уцењује

„Мене нико не уцењује. Ја сам свим срцем за овај пројекат СД Партизан јер ће то свим његовим клубовима дати шансу да стварају врхунске резултате. Пошто се негде помиње термин „демонстрација моћи” и везује се за Зечевића и Ђунића, желим да кажем три ствари. Прво – ја сам се већ легитимисао за непуних 10 година на месту генералног секретара СД Партизан, друго – превагнуо је интерес 23 клуба, треће – ако неко покушава да између редова прикаже да се овде ради о прљавим стварима или да постоји могућност да дође до незаконитих радњи, позивам све који имају аргументе за то да их приложе држави, финансијској полицији или полицији за привредни криминал. Сувише је ово крупан залогај и за Партизан и за ову земљу да би неко и помислио да ту нешто може да се ушићари”, рекао је Милан Обућина.

--------------------------------------------------------------------------

Секретаријат за урбанизам одбио захтев ТК

Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове одбио је 16. маја ове године захтев Тениског клуба Партизан за „издавање одобрења за изведене радове на изградњи објеката без грађевинске дозволе у улици Милутина Ивковића”.


Александар Милетић
 

Sale SK

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
2.501
Reaction score
646
Локација
Skopje,Republique de Macedoine
Po meni,ovaj nesporazum bi morao da se resi ekspresno.Ako vec postaje jasno da ce se novi stadion graditi,ako su se slozili 99% klubova SD PARTIZAN,to znaci da TK treba da se pomiri time i da se nadje optimalno resenje.Ipak tenis je tenis,a fudbal je fudbal.Ako im je problem da se pomere nekoliko stotina metara,onda...
Neko rece ovde da ne ZABORAVIMO DA SMO U BOJKOTU?To je tacno,ali izgradnja novog stadiona nema nikakve veze sa bojkotom.
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
:lol:

vi ste vec zaboravili s kim grobari imaju posla???
neki vidim gutaju ove izrezirane sukobe?!? evo da vam objasnim o cemu se radi. zeka i taj cika iz TK Partizan su pajtashi, sad su fabrikvoali sukob da bi mogli da odloze odnosno obustave te "radove" i "rusenja". na kraju ce biti, mi hteli da gradimo stadion ali se nismo uspeli sloziti, dobiti podrsku drugih clanova SD i jebiga, propao nam biznis, ziveo nas stari stadion!!!
zivi bili pa videli :ziveli
 
Top