Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
- Bukvalno znas da ces prodati Sadika vec mesecima, razlika je samo da li za 5-10-15 a tu razliku negde diktrira ulazak u evropu.
- Bukvalno znas da ti je taj Sadik sustinski jedini spic i da ako se ne daj Boze povredi moras da dovedes nekog!
- Ispadas iz Evrope, hvala Bogu nije ti na duze povredjen Sadik pa ga prodajes, a onda dovodis??

Rizik retroaktivno?? FK Monti Pajton!
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.212
Reaction score
7.050
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Sve smo manje više rekli oko transfera, a opet, hteo bih da primetim jednu stvar.
Pitam se, koja spodoba iz uprave u našem klubu dozvoljava bilo kakvu vrstu bonusa prilikom transfera bilo kog igrača?
Znači ne govorim ovde o procentima od dalje prodaje, nego o tim bonusima (za broj mečeva, golova, u ovom slučaju plasman drugog kluba!? itd itd).

Kakvi kurčevi bonusi, sve je to mačka u džaku i nemamo mi taj luksuz da se zajebavamo sa nekakvim bonusima.
Umesto žive love, tompusaši pristaju da se uz Partizan prate igre tamo neke Almerije (sa pitaj boga kojim šeikom po redu u svetskom fudbalu) jer je to eto, u interesu Partizana. Pa gospodo vaš zadatak je da obezbedite pare, ŽIVU LOVU, KEŠ, za normalno funkcionisanje kluba svake godine. A ne da se oslanjamo na ovakve debilne stvari da bi uzeli još koji milion koji nam itekako znači.

Opet razmišljam sam sa sobom, stvar sa tim bonusima je generalno novija stvar uopšte u fudbalu, ali su gotovo sigurno "gospoda" iz uprave pronašla način da muljaju i sa tim, nema drugog objašnjenja. Očekujem i da će dovesti nekog svog saradnika, dati mu platu na račun Partizana, naravno, sa zadatkom da upisuje te bonuse u neku svesčurinu i vodi računa o tome...Jasan cilj je baviti se kojekakvim bonusima, a ne recimo debelim kašnjenjem sa transferima, pravilom o broju stranaca, radom fudbalskog saveza, lošim igrama, režiranom otimačinom i drugim bitnim stvarima.

Zaista tužna vremena, jer smo trenutno maltene nemoćni da proteramo gamad koja deluju sa jasnim zadatkom degradiranja i postepenog uništavanja našeg kluba. Nemam više ništa dodati na ovu temu.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Apsolutno se slažem sa vama. Ali mi jednu ključnu stvar izostavljamo. Mi smo retko dovodili na vreme, jako retko. Uvek imamo očekivanja da napravimo tim u decembru za sledeću sezonu. Kurac ćemo mi to gledati sa svim ovim upravama.

S druge strane, igrači koji nam dolaze su mahom slobodni i mi kako klub čekamo da prelazni rok dodje na sam kraj pa da sa našom ponudom budemo mnogo bolja opcija nego da igrač ode na neki bliski istok.

Veliku grešku je Savo napravio izjavom u javnosti imam tim, dolazaka će biti ako bude odlazaka. A opet, Stanoje koje god da je pomenuo su ovi doveli kako bi smanjili svoju odgovornost.

U ovakvom sistemu poslovanja nama treba:
  • Transparentnost - trener da jasno kaže šta tražimo što se tiče pozicija
  • Sportski direktor - neko ko će imati odgovornost da komunicira na relaciji trener uprava i obezbedi pojačanja
  • Dugoročan plan (setite se Djure, koliko god je smešna ona power point prezentacija, mi moramo da razumemo šta je plan u sledećih 5 godina). Sve su ovo odluke bukvalno hit and miss
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.455
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
- Bukvalno znas da ces prodati Sadika vec mesecima, razlika je samo da li za 5-10-15 a tu razliku negde diktrira ulazak u evropu.
- Bukvalno znas da ti je taj Sadik sustinski jedini spic i da ako se ne daj Boze povredi moras da dovedes nekog!
- Ispadas iz Evrope, hvala Bogu nije ti na duze povredjen Sadik pa ga prodajes, a onda dovodis??

Rizik retroaktivno?? FK Monti Pajton!
Pa ne znam što to pišeš ovde, kada se pola foruma ovde kao sprda sa Savinim prognozama oko Sadika i sladi što je otišao za malu sumu.
Pri tome apstrahujući onu "sitnicu" da je poenta svega da mu se cena nabija u Ligi Evrope, al ne ako ispadneš u sezoni kupanja, a ne protiv Zlatibora...
Ljudi konstantno mumlaju "mamić kurac palac", em što nemamo šemu u reprezentaciji da se igrač gura ( poslednji je bio Obradović maltene) em što Evropu malo malo pa ili ne igramo ili nas istamburaju po grupama da gol ne damo.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.400
Reaction score
4.629
Локација
Zemun
Sa srećom Bojane u novoj sredini! Sad kad i on progleda kao Djole u Olimpiji....
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.288
Reaction score
8.058
Локација
Космос
Ja se bojim kako će brojne izmene u rosteru uticati na našu igru u Derbiju, koji nam je, podsetiću vas, prva utakmica posle završetka rep. pauze.
Treba sve to uklopiti, i to nije nimalo jednostavan posao, pogotovo ako uzmemo u obzir da nam je i jedan dobar deo igrača sa svojim nacionalnim timom.

Mi smo u prethodnom periodu (od Bate pa nadalje) uglavnom dominirali u Derbijima, nadam se da će Stanojević uspeti da izvuče najbolje iz svih pojačanja za nastavak dobrog niza.
 

Verus Adamantem

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
23
Reaction score
83
Локација
Beograd
Pored svih ovih uzasnih stvari koje se desavaju, lepo je videti Zeku ponovo u nasem dresu. Uvek mi je bio omiljeni iz tih novijih generacija Partizanove dece. Mislim da nikako ne bi njega trebalo stavljati u isti kos sa ostalim igracima koji su se vracali u Partizan svih ovih godina. Svi oni su imali falinke u vidu ili povreda, ili su bili na zalasku karijera, ili nisu imali gde.

Cini mi se da to sto Milos nije igrao puno je vise neki splet okolnosti nego odsustva kvaliteta. Ne moze svaki igrac da da gol za titulu u 90om minutu, niti da da gol na debiju za Dortmund, to mogu samo posebni igraci. Momak je radilica, tehnicki izuzetno potkovan, tacan kao sat. Borben, profesionalan, uvek spreman, i ne plasi se da preuzme odgovornost. Pokriva sve pozicije u vezi, i to vrlo kvalitetno, ne popunjava broj.

Iskreno, koliko god mi Natho bio drag, ako bih morao da biram, uvek bih pre izabrao Jojica. Jeste da Natko ima savrsen pas, i diriguje igrom sa neverovatnim iskustvom, ali imao je i dosta mana koje su se tek kako je sezona odmicala pokazale. Nije spreman da odigra u punom intenzitetu celu sezonu, u odbrani ne postoji bukvalno, i ne moze da odigra zadnjeg veznog. I sto je najbitnije, nekako je delovao uplaseno na najbitnijim utakmicama.

Zeka nije bas toliko kreativan, i nema bas toliko dobru dugu loptu, ali je u svim ostalim parametrima dosta bolji, mladji, jaci, brzi, spremniji, i bice vodja na terenu. Ako vec mora da ode jos neko od stranaca, onda je najbolje da to bude Natho, jer za ono sto Suma donosi nemamo zamenu, a za to sto Natho donosi, imamo verovatno i boljeg igraca u ovom trenutku. Plus sto Zeka konacno moze da odmeni Zdjelara u paru sa Scekom, a moze i sa Zdjelarom, a moze i kao prednji vezni ispred njih.

Naravno stoji i sve ovo da je sve ovo sad uzaludno, i da od titule verovatno nema nista, ali eto, lepo je gledati kvalitetnog povratnika u Partizanu, a ne igrace koji su se ponasali kao da nam cine uslugu svojim prisustvom na terenu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Ali tek od zimskog prelaznog roka može da dodje, valjda raspali FSS koči povratak.

Utoliko bolje, vise prostora za Stulica. Pored njega imamo i Bajebeka, Holendera, a moze i Asano da uskoci jer jonako igramo na jedan front (kup ima premalo utakmica pa ga i ne racunam kao "front"). Inace, kad smo kod Asana cini mi se da ga Stanojevic bas gotivi zbog te njegove pozrtvanosti i napred i nazad i da ako jos neki stranac ode sad ili na zimu to verovatno nece biti on.

Sadiku sve najbolje u nastavku karijere. Mogao je da nam pravi probleme jer mu se nije islo u drugoligasa ali je pristao na kompromise jer dali smo mu sansu kakvu nigde nije imao i za to nam se oduzio maksimalno pa i vise od toga.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.760
Reaction score
29.644
Локација
Beograd
"Ako opet igramo na gol manje..."
Bas svasta... u sezonama kad smo igrali "na gol manje" pod Stanojevicem i Nikolicem, disciplinovano i odgovorno kako smo bese ono prolazili?
Ma upravu ste, dajte Milinkovica, Drulovica, Djukica, pa i proslu sezonu... samo nek se igra, a to sto nam bodove nije uzeo samo onaj ko nije igrao protiv nas zar je bitno... vazno da uzivamo u cirkusu i zonglerima, sta ce nam disciplina i igraci koji mozda lice na ozbiljne, hocemo "akrobate"...
Dobro je ako smo ti fudbaler Žongler i moje ofanzivno shvatanje fudbala najveći problemi u Partizanu i na Forumu, Cirkuzant na terenu i najbolji igrač prošle sezone (a i sad je bolji od ostalih) će valjda kad-tad otići iz Partizana, a moje postove čitaj ako hoćeš, ali šta vredi i da ih pročitaš, kada nećeš shvatiti da ono što je nekome o.k. drugome nije i nikad neće ni biti...

Pa lako je Nikoliću bilo da igra na gol manje kada je u timu imao Evertona koji je hapsio sve po sredini, a u napadu Đuku i Lea koji su sipali golove samo tako...što se Stanojevića tiče, njegova igra ,,na gol manje,, ove sezone dosad nam je donela ispadanje iz Evrope od nikakvog ,,Akrobate,, a time i drastičan pad cene naših igrača, a zatim nam je bodove oduzeo i Metalac u koji mi inače šaljemo trenera i igrače koji nisu za Partizan (i ne trebaju nam u Teleoptiku)...

A titule su, eto, nekim čudom, osvajali i treneri koji su igrali ,,na gol više,, - Kaloperović, Mladinić, Milutinović, Bjeković, Tumbaković...samo što ste vi mlađi odrasli u svetu ,,batađorističkeSrBske,, teorije o fudbalu da ćeš da se usereš u gaće ako primiš gol na utakmici, pa je zato bolje i da ne ideš u napad, te mislite da tako treba, a da smo svi mi koji smo za ofanzivu izlapeli i da nemamo pojma o taktici...

Eto, čitam na Forumu da u Engleskoj golovi samo pljušte, ali to su neki tamo čobani budale čiji timovi igraju Ligu Šampiona i LE, a Partizan je ,,taktički,, pred igranjem u evropskom ,,Cipiripi,, kupu...pa, šta je bolje?
A i u Bajernu su budale što su Barselonu razvalili sa 8 komada kad su lepo mogli to taktički da ,,zatvore,, sa daleko manjim brojem golova...

Da se razumemo (na Forumu, ne sa tobom jer uvek imaš stav suprotan od mog) - u fudbalu je NAJVAŽNIJI rezultat. Tačka.

I nema to veze sa ,,opredeljenjem,, oću gol više ili gol manje, niko nije tolika budala da želi da prima golove, ali sa trenerima i fudbalerima koji imaju STRAH da će primiti gol, pa da ZATO ne smeju da napadnu, nešto svakako nije u redu. Tačka i ovde.

Ali eto, ako već izgubimo titulu, ili utakmicu, lepše je bilo gledati Ješićev Partizan koji je postigao rekord u broju datih golova, nego neko mučenje na terenu posle kojeg usledi minus od 30 bodova...Lepše je bilo gledati Mateusov ili Savin Partizan kako se nadigravaju sa Realom, ili MU, ili kako ofanzivni Golac izbacuje Seltik, nego smireno i ,,taktički,, ispadati od kojekakve evropske boranije...

Da napomenemo i da su treneri koji su bili ili ofanzivni ili defanzivni ili ovde proglašavani za loše ili dobre imali i neke određene nezaboravne evropske pobede, neke titule, prolaze, uspehe, neuspehe, katastrofe - kako ovi dobri, tako i ovi loši...jer niko nije ni sveznalica ni bezgrešan, ali DOBAR TRENER od igrača izvlači maksimum i koristi ono što mogu i znaju, a ne tera ih da rade ono što ne mogu i ne znaju...

Opet tačka.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.769
Reaction score
19.394
Локација
Nickname
Dođe crno dete u Partizan. Na forumu i u društvu svi sumnjičavi, karijeru provodio po pozajmicama, problematičan, ne vole ga navijači generalno.
Dolazi kod nas, daje gol Malatiji, pravi trk na istom meču kakav nisam nikad video, i na forumu vrlo brzo izlazi i gif tog poteza.
Sedi na ogradi protiv Moldea, svi uključujući i mene ga teramo iz Partizana jer je to nečuveno i takav pristup ne sme da se dozvoli dok je ovde. Izvinjava se vrlo brzo, nemajući ni na kraju pameti šta je tačno uradio i da je ipak u Partizanu jbg.

Postiže neke čudne golove u linglongu, promašuje brdo zicera, promašuje zicer u derbiju na prelep pas Natka ali već počinje da pokazuje neki svoj šmek na terenu što su i navijači umeli da prepoznaju.
Svi shvatamo da nije klasičan gol igrač ali 'ajde, ušli smo u Evropu, nek vreme pokaže, ionako smo istrpeli sve i svašta u crno-belom dresu, nakon Ožegovića prag tolerancije za napadače Partizana postao je visok kod grobara.

Iznuđuje penal protiv AZ-a, u Nur Sultanu postiže dva "špicovska" gola što donosi pobedu, upravi lepu lovu a navijačima nadu da možemo nešto više u LE.
Protiv Mančestera pogađa stativu koja zadaje gorak ukus, pogotovo posle svih kasnijih dešavanja do kraja meča, u sledeće dve odlučujuće utakmice u borbi za prolaz dalje, bez obzira na par jakih kontri i individualnih poteza, donekle podbacuje sa konkretnim učinkom kao i ceo tim, što zbog realnog kvaliteta protivnika na domaćem terenu u Engleskoj, isto tako i zbog glupog mentaliteta u drugom poluvremenu u Holandiji koji nas krasi decenijama.
U oproštajnom meču u LE pokazuje klasu i daje dva gola gde je drugi bio pravo umeće.

Vremenom koristi Savino poverenje i postaje glavni šraf Partizanove igre koja biva podređena njemu.
Većina golova koje postiže bivaju neobični, preskačući protivničke igrače, davajući petom, kramponom, iz mrtvog ugla, kroz 3 igrača.
Asistencije možda još čudnije, neke i nenamerne ali uspešne. Sve u svemu igrač profila kakav se slabo pamti u našem klubu. Bivao je i bezobrazan tako da je jednom protivniku smestio i skoliozu čije su se posledice manifestovale i početkom naredne sezone.
Bio bi i 20% bolji nego što jeste da je za to imao veću podršku u vidu kvalitetne zamene tokom nekih mečeva, ovako je morao i pod injekcijama i vidno istrošen pri tom igrajući na par pozicija u isto vreme.
Ali presing nikad nije izostajao, tokom cele sezone.

I kao zahvalnost za sve što je pružio, stvara se organizovana kampanja od strane čitavog kluba, medija, TV stanice koja prenosi utakmice a vidim i navijača...
Sve u svemu veoma neobičan stranac koji ostavlja jak trag za sobom.
Podseća na Leonarda (njegove suze na polusezoni protiv Spartaka, šamar ciganskom govnetu na derbiju, razne majice sa posvetama...), s druge strane Sadikov razgovor sa kamerama posle polufinala kupa i "cigani", telefonski poziv u toku meča, srednjak pre neki dan...
Kontroverzna ličnost ovaj naš Bog fudbala :)

S obzirom na box paket koji imam donekle sam uskraćen ove ali isto tako jedva čekam sledeću sezonu Almerije i crnog brata, nadam se u LA ligi.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Ne mislim da je Sadik bio najveci problem Partizana na njivama, ali dobar deo problema jeste sadrzan u njemu.
Ne u njemu kao coveku, vec profilu.
Savo nas je realno iskasapio u trkama za titulu. Znam da ih ne bi smo svakako osvojili, tuzno je ipak mucti se cele godine, svake godine.
Sadik ima ogroman potencijal i ja mu zelim da ga pretoci u kvalitet.
Siguran sam da ovakav kakav je sad u Spartaku, ili bilo kom drugom klubu sa domacih livada ne bi dao vise od 5 golova za celu sezonu.
Partizan nema sistem, to je jasno.
O ruk sistem zapravo postoji i sa rekonstrukcijom igrackog kadra, bolje igre svakako dolaze.
Rezultati, tj pozicija na tabeli se menjati nece.
Sve smo probali i sa trenerima i sa igracima i sportskim direktorima, ne znam sta jos da menjamo :)
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top