Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

VК Partizan, PK Partizan

  • Зачетник теме Laky
  • Датум покретања

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.038
Reaction score
14.706
Vaterpolo: Srpski timovi u Superligi Evrope

13320105991607.JPG


Partizan, Crvena zvezda VET i Vojvodina biće deo takmičenja u kojem će se naći i timovi iz Mađarske, Hrvatske, Crne Gore, kao i italijanski Pro Reko

Kao što se i očekivalo, danas je u Rijeci potvrđen dogovor oko pokretanja Superlige Evrope u kojoj je učešće za sada potvrdilo 12 klubova, među kojima su i tri srpska tima Partizan, Crvena Zvezda VET i Vojvodina.

Jedina dilema u ovom trenutku je ukupan broj timova, pošto postoji mogućnost da se priključi još nekoliko. Pominju se Poslilipo i Savona.

"Sve je regulisano. Tri naša tima su završila veliki posao. U nedelju ćemo još razgovarati, a od ponedeljka bi trebalo da krene. U ovm tenutku unutra su Partizan, Vojvodina, Crvena zvezda, Jadran, Budva, Primorje, Mladost, Jug, Vašaš, Eger, Seged i Pro Reko", rekao je generalni sekretar Vaterpolo saveza Srbije Marko Stefanović za zvanični sajt VSS-a.

( Mozzart sport )
 

Dr.Hofmann

Guest
Meni se ovo ne sviđa ni malo.

I šta sad nećemo igrati evroligu, kakav jebeni draž ima takmičenje čiji trofej neznači apsolutno ništa.
 
Учлањен(а)
24.08.2010
Порука
367
Reaction score
13
Локација
Zemun
Nema draz mozda sto se tice trofeja jer ne donosi nista,ali ima koristi od jakih utakmica u kontinuitetu.Automatski napredak nasih mladih talentovanih igraca.
 

Dr.Hofmann

Guest
Neznam šta će mi napredak ,ako neću ponovo biti prvak evrope, ..

Jedinu korist može imati reprezentacija i igrači individualno, a Partizan nikakvu.
Jedina logika u svemu ovome bi bila da ovi u dogledno vreme preuzmu len i sve njegove ingerencije i ponovo uspostave evroligu.
 
Учлањен(а)
24.08.2010
Порука
367
Reaction score
13
Локација
Zemun
A fakticki ti je ovo nova Evroliga,moze se reci privatna.

Sta da smo mi ostali van ovoga?Najjaci protivnik bi nam bio Vuljagmeni neki,Sturm i slicni i gde je tu draz da budes prvak Evrope?

Ovde imas i finansijsku stranu obezbedjenu(plus bonuse),jaca liga,marketinski atraktivnije takmicenje itd itd....Mnogo vise faktora vuce na ovu stranu realno.
 

Dr.Hofmann

Guest
Ma sve je to lepo, ali kad taj rofej ne znači apsolutno ništa, možda će za 10 ili 20 godina značiti, ako to opstane ali sada neznači ništa.

Meni se to lično nimalo ne sviđa, ali nije ni važno moje mišljenje.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.485
Reaction score
41.382
Локација
Žrnov
Ne znam koliko je realno s obzirom da su dva suprotstavljena fronta u pitanju, ali za nas bi najbolje bilo da igramo i jedno i drugo takmičenje...

Lepo je što sad možemo da kažemo koliko puta smo prvaci Evrope... mogli bismo to da igramo sa nekim kombinovanim timom, da kalimo mlade igrače...

A ovu komercijalu igramo za lovu ...

Kao recimo Olimpija u hokeju... oni ovu Slohokej ligu igraju sa II timom...
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Ovo je neka situacija slična koja je bila sa ULEB-om u košarci. Ako ovo ostane na snazi LEN Evroliga će biti skroz besmislena. Verovatno će doći do nekog dogovora između Superlige i LEN-a. Ako ne sledeće sezone, onda one tamo. Pa ni košarka koja je kud i kamo popularniji i finansijski jači sport nije mogla da izdrži sa dva elitna takmičenja. Mada kada je vaterpolo u pitanju sve je moguće. Niti siromašnijeg sporta niti više lopova u njemu.
Jedno je sigurno, osnivanjem ove lige klupski vaterpolo neće biti više isti. Ili će se poboljšati ili će vaterpolo kao sport potpuno nestati.

A inače se slažem sa Doktorom da se gubi taj draž ako ne budemo igrali Evroligu. Osvajanjem te lige uvek bi bili "nezvanični prvaci Evrope", što ipak nije isto.
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Meni jedino nije jasno šta će u ovoj prestižnoj ligi ovaj VET...
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Nego, ne vidim koje zadovoljstvo nalazi ovaj zabar u osnivanju ove lige? Pravi takmicenje koje uvek moze da,namesti i to svi znaju...

Ja stvarno njega ne razumem. A ne znam da li ga iko i razume. Ne verujem da to radi zbog novca. Vaterpolo nije nikako profitabilan sport. On kupuje gotove igrače, a i sve da hoće posle da ih proda nema ko da kupi.. Igrači mu imaju duplo veće plate nego u bilo kom drugom klubu. Kao domaćin Pro reko ima jedva 100 gledalaca po meču, uključujući i Evroligu.. Prošle godine je dao silne pare da igra Jadransku ligu, ove osniva svoju ligu.. Ko zna šta može da mu dune opet..

A što se tiče prvog dela ja bih najsretniji bio kada bi se postigao dogovor sa LEN-om da klubovi iz ove lige igraju Ligu šampiona. Problem je što bi onda cela liga igrala i LŠ, osim naravno onih sa vet.. koji i ne zaslužuju da budu tu

Klubovi koji bi mogli/hteli da se priključe Superligi su Barseloneta, Primorac, Mornar, Posilipo i Savona.

Naravno da neće svi oni ući, ali svima je jasno da ko bude van ovoga može komotno da stavlja katanac na klub.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
To je to. Ko ne uđe u ovu ligu, katanac! Nisu ovo neki levi klubovi pa da sada mi nešto kao razmišljamo.
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Ovo je ne šamar, nego šamarčina LEN-u. Ako se ovo sprovede kako treba mislim da će se vaterpolo takmičenja u velikoj meri promeniti sledeće godine.

Ovi klubovi dok traje ova Liga (a to je minimum 3 godine) neće igrati Ligu Šampiona.

A učesnici su Budva i Jadran (Crna Gora), Partizan, Crvena Zvezda Vet i Vojvodina (Srbija), Mladost, Jug i Primorje (Hrvatska), Vašaš, Eger i Seged (Mađarska) i Pro Reko (Italija).

Kad sam prvi put čuo pre neki dan mislio sam da je to liga za sve osim ovih smrdljivih latina i njihovog miljenog reka.
Al sam se prevario oni opet imaju najveći uticaj el tako?
I ništa najbolji klubovi evrope se bore za ništa dok će prvak evrope da bude neka španska ekipa ili andore.
Jbg, ne sviđa mi se ovo il nisam dobro upućen u stvar.
MAda šta se sekiram mi ćemo svakako sve da osvojimo pa neka igramo i ligu universa.:D
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Moramo da shvatimo ozbiljnost situacije. Mi nemamo nikakav uticaj u vaterpolu, to što ćemo imati 3 ekipe u Superligi, za mene je fascinantno!

Nam je ova liga neophodna zbog toga što će troškovi učešća biti plaćeni! U kakvoj smo situaciji, ovo nam je spas.
 
Последња измена:

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Izgleda da još nije sve rešeno oko Superlige. Postoji veliki problem oko broja učesnika. Mi i Crnogorci hoćemo ligu od 16 klubova, dok Mađari neće više od 12. Ne znam šta ovi naši hoće više. Dobro nisu tražili da i ŽAK učestvuje. :banghead

Inače naš Savez je nastupao na sastanku pod devizom "ili tri kluba ili nijedan". Eto kako su vaterpolo mutanti.vet završili ovde. Zahvaljujući nama, jer je Volpi želeo Partizan u ovoj ligi.
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
A mi kao pravi jugoslovenski klub im izađemo u susret. Tako nam i treba.
Cigani vazda bili :puke
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.485
Reaction score
41.382
Локација
Žrnov
Jel' ono cigansko govedo Sovrović i dalje u Savezu?

Eee, direktor Laste koji kaže "Šta ja imam Partizanu da čestitam pobedu" :banghead:
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.485
Reaction score
41.382
Локација
Žrnov
Pa šta je onda čudno što su takva uslovljavanja s naše strane :banghead:

Oooo, jebem te državo...
 
Top