Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

VК Partizan, PK Partizan

  • Зачетник теме Laky
  • Датум покретања

ledeno miran

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
82
Reaction score
5
ovo sto pises nigde nema veze sa vezom,makar vecina stvari ...
kad si upucen u tako to oko saponjica,sto ne kazes na koji nacin je uslovljavao klub ako on daje pare klubu-da li jedan od sinova mora da igra i da bude u reprzentaciji,sto to ne kazes?
jel znas da je trazio da se njeogv covek postavi za trenera prvog tima?
Sostar je imao apsolutnu podrsku cele uprave da mu kaze NE i bogu hvala sto je tako i uradio...

moras da shvatis da ne mozes dovesti sve klince iz cele zemlje,ne moze sostar u najneprotafitabilnijem sportu stvoriti ne znam kakav budzet i dovesti ove pomenute tvoje klince,aa zna se da su Dedovic,Mandic,Subotic mnogoo veci talenti od ovih sto si ti pomenuo...
jel znas ti da je Partizan dobio banjicu i svoj bazen samo zahvaljujuci Sostaru?

prvo kaze hop pre nego sto skocis i krenes da pljujes...

nije ni on bez greske,kao sto su mu greske u vezi marketinga najvece,i sto malo ne bude blazi za saradnju,ai on je mnogo mnogoooo kvalitetnog doneo ovom klubu nasem zadnjih godinaa...
malo se raspitaj bolje

Prvo i osnovno, ja ne pljujem, posebno ne tim za koji navijam oduvek, kada je moj otac putovao u zagreb da gleda mladost-Partizan, ti se nisi ni rodio, kada sam ja gledao Sandica, Belamarica, Muskatirovica, driblera, carobnjaka u vodi Jankovica, ne verujem da si ti imao prilike i da ih vidis, Perisica vidjam i dan danas, kod Kalenica, na primer, iako je dosta stariji od mene.
Milanovica i Sostara povremeno vidim kada dodju kod mene na posao, ne bih o razlozima zasto dolaze, mozda Milanovica i hocu i mogu da razumem, Sostara opet ne. Uostalom ja Sostaru ne sporim golmanske, sportske kvalitete, pa ni deo rukovodeceg udela u Partizanu, ali to vise nije dovoljno. Ne da nije dovoljno, nego je tuzno na koje grane je spao Partizan!!!!
Zasto to Sostar nece da prizna, pa da ti kazem, gubi bazu za izbore SSS, dakle iz licnih, sebicnih interesa, a usko vezivanje za DSS mu vise skodi, i nama, posebno, nego sto nam je donelo bilo sta. Iako priznajem da je Partizan imao uspeha i sa njim na celu, ali nije valorizovao taj nas uspeh, nije umeo, nije znao ili sta god hoces.
Ako je video da mu ne ide vise kao ranije, nije sramota priznati da ne moze dalje, i prepustiti rukovodjenje nekom drugom, ko hoce, a i moze, i ima s cim, mislim s novcem!!!!
...e sad, izvinjavam se, raspitah se bolje, pa cinjenice kazu sledece,
jedan Saponjic igra za reprezentaciju i sada, zar ne, iako mi nemamo Saponjiceve novce.
Drugo, pa naravno da je hteo svog coveka za trenera, ne, nego bi prihvatio moj predlog, inace ja sa SaponjicimA nemam nikakve veze, bas nikakve.
Trece, kazes cela uprava, majke ti, koje ta cela uprava, pa reci cu ti, to je Sostar, i mozda Milanovic koji ne zna sta mu je tacno funkcija u Partizanu, ALI NJEGA OPRAVDAVAM, njegova licna tragedija mi ne dozvoljava da o Milanovicu kazem bilo sta ruzno, iako je bila pre godinu, godinu i po.
Molim te, kazi mi jos jednog (jednoglasnog) clana uprave Partizana, ne dva ili tri, kazi mi jos jednog clana uprave, od integriteta i novca, koji je tada jednoglasno Saponjicu rekao ne.
To sto je nama sada iznikao Vujas, to je dar s neba, jer ne znam ko bi bio trener da nismo docekali Vujasa, a tada, mislim u vreme Saponjiceve ucene Vujas SIGURNO nije bio kandidat.
A sada mi jos kazi zasto je Sostar=uprava potpisivao ugovore koje ne moze da ispuni, pa smo u svadji sa svim nasim reprezentativcima, pa cak ni Gocic, tezak, pravi grobar nece da se vrati u klub, pa je Avramovic oteran, Filip nece nazad dok je Soki glavni, pa nece ni Vanja, ni Nikic, nece ni PjetlovicI, obojica, a otisli su svi koji to mogu, golman Mitrovic, Aleksic, drugi Mitrovic, pa cak i Matovic, koji da je sve kako treba nije trebao ni da dodje, zbog manjka kvaliteta.
Kao sto vidis o Andriji, Radjenu, Sefiku necu ni da pricam, oni i jesu druga prica, ne nasa, Grobarska.
Da li sam se dovoljno raspitao?
I ponavljam, ja mog Partizana nikada nisam, i nikada necu pljuvati, ali njegove delove, pa i vece celini imam prava kritikovati, posebno rukovodece strukture (kao sto sam i Djuru mutavog kritikovao, i dalje cu) KOJE NE RADE DOBRO SVOJ OSNOVNI POSAO, a to je stvaranje najboljih mogucih uslova za nase sportiste.
Pozdrav, cak iako se ne slazemo u misljenju.
 
Последња измена:

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
@ledeno miran

Рекао си већину ствари са којима се слажем, нарочито ово око Шоштара и ДСС-а.Док су они јахали било је пара и за Партизан, чим су отишли нема ни цвоњка цвоњавог.А и писао сам ја већ о томе.

И у праву си за Шоштареву (не)способност.Све то стоји, од речи до речи.

Не слажем се само око овога за избор тренера.Поготово што сам чуо кога је Шапоњић предлагао.


Иначе требао би више да пишеш на овој теми.
 

ledeno miran

Početnik
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
82
Reaction score
5
...da ne bih raspirivao dalju vatru, mada, diskusiju bih voleo da prosirimo, odgovoricu ti na pp.
Ne znam ko je bio projektovani trener, mada mogu predpostaviti, mozda DU!?
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
@ledeno miran

Да, на Д.У. сам мислио.Сложићеш се, који ће нам ђаво он после свега.

И поменуо си и млађег од браће Шапоњића.Он никако не заслужује да буде у репрезентацији.За ОИ испао је из састава Ћук да би Алекса играо.Ево и сада у светској лиги играo он а нема на пример Страхиње Рашовића.На страну што игра за цигане, али је већи потенцијал од Шапоњића а поредим њих двојицу јер су иста позиција.


У сваком случају, опет кажем, ако имаш времена укључи се више у расправу и писање на овом топику.Познајеш материју а и толико мало људи пише овде, па је свакако потребан неко ко ће да допринесе квалитету прича везаних за ватерполо клуб.
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Aleksa je tu, zato što i Vanja za njega lobira i to nije tajna.

Ovde je stoxan pisao da bi Radović, koga smo samo tako ispustili mogao kod cigana i to je tačno, kako sada stvari stoje. Toliko smo dobrih igrača prethodnih godina ispustili i ponašanjem ljudi iz uprave neke bukvalno oterali. Mora nešto da se menja.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
taj Vanja umislio da je igrac/trener/menadzer/direktor/investitor/pokretac razvoja regiona i sl :D ima novcane koristi od oca Saponjica?


naleteo na vest da cigani oce Koroliju...da oce Djura da baci neku sicu u VK pa da dovedemo na centru njega i Ubovica, na beku jos jednog iskusnog sta znam tipa Gak i bilo bi dobro uz ovu talentovanu decu.
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Ma Đura prvo sebe da obezbedi, pa što i za fk ostane, super. O vaterpolistima da ne govorimo. naišla sam i ja na to. Čitam baš svugde kako se zalažu svi da se ciganka nagradi. Niko, ama baš niko isto to nije radio kad je Partizan bio prvak. Mnogo toga mi se zgadilo u ovih mesec dana... fuj WTF!
 

viking

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
37
Reaction score
3
Gak sigurno nece doci,poznajem ga licno.mislim da mu jos nisu isplacene sve plate dok je igrao za nas.jednom smo to spomenuli,ima godinu dana.osim ako ne bude neki ultra obrt,obavesticu vas :) sramota je realno sta se radi,ali ja,osim sto je Vujas rekao da se ubacuju mladi igraci,ne vidim neko drugo resenje.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.380
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Невероватан број играча који оде из клуба остаје у јако лошим односима с клубом. Није ту ствар само неисплаћивања, него и у начину на који се то ради. Једноставно погледајте само неке играче ККПа који такође нису плаћени...
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Nisu nikome isplaćene sve plate od naših bivših i još aktivnih igrača.
Ponavljam opet: Vujasinović je rekao da najverovatnije pojačanja sa strane neće biti, a ako bude, prioritet je centar. To bi dalje značilo, da su u opciji Ubović ili eventualno Korolija.

Što se tiče odnosa, tu je uprava najvećim delom kriva. Svojim ponašanjem prema tim ljudima oni bukvalno guzicom vrata zatvore. Mnogi neće nazad sve dok ovi ljudi, koji su trenutno u upravi sede tamo, ili dok ne dobiju ono što ih sleduje.
 

viking

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
37
Reaction score
3
Apsolutno bih se slozio sa tvojim postom,ali sa svakom reci.poznajem dosta stvari vezano za VKP kao i za ova 2 drzavna projekta i retko koji igrac je zadovoljan odnosom sa klubom.
da se nadovezem na andjelin post: trenutno treniram sa momkom iz radnickog i znam da su mu je isplacena 1 i 1/2 plata za sve vreme.samo ljudi iz uprave su krivi niko vise!
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Jesu i govorila sam o tome par puta ovde, a i na drugim forumima i sajtovima, posebno kada je Filipović napadan zbog ponašanja prema klubu. Evo i sad se vidi da je u mnogo čemu u pravu bio. Druga je stvar to što smo mi vrlo često naivni, pa poverujemo ljudima iz uprave, a da pritom ne obratimo uopšte pažnju i na drugu stranu priče.

Nije nažalost Fićo jedini, retko ko od igrača koji su iz kluba otišli ima dobre odnose sa upravom. Aleksandar Radović i Marko Matović su najsvežiji primeri. Koliko znam, Radovićev otac je sa upravom sukob imao. Svaka čast tim ljudima što su kao funkcioneri dosta toga dobrog za klub uradili, ali ovo su stvari, koje se ne bi smele dešavati nikako. Suludo je da igrači zaobilaze svoj matični klub.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
i jel ima neka sansa da ode Sostar :D
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Невероватан број играча који оде из клуба остаје у јако лошим односима с клубом. Није ту ствар само неисплаћивања, него и у начину на који се то ради. Једноставно погледајте само неке играче ККПа који такође нису плаћени...
Zato što čovek, da budem blag muti te igrače. Izbegava ih na sve moguće načine. Odlično poređenje sa KKP. I tamo se duguje, ali igrači su uvek dobrodošli u klub. Na svaki mogući način pokušava da se reši problem. Kod Šoštara bivši igrači su dobrodošli samo kada treba eventualno oni da pomognu klubu. Do tada on je nedostupan, zauzet...

i jel ima neka sansa da ode Sostar :D
Trenutno ne.
Jesu i govorila sam o tome par puta ovde, a i na drugim forumima i sajtovima, posebno kada je Filipović napadan zbog ponašanja prema klubu. Evo i sad se vidi da je u mnogo čemu u pravu bio. Druga je stvar to što smo mi vrlo često naivni, pa poverujemo ljudima iz uprave, a da pritom ne obratimo uopšte pažnju i na drugu stranu priče.
Nije ni on baš toliko nevin u celoj priči. Nisu problem dugovanja, nego način na koji je Filipović otišao iz Partzizanai kako se kasnije ponašao prema VKP
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Pa eto to i jeste problem. Samo im je neko dobar kad dobru korist mogu od njega imati. Iskrena da budem, ni ja ne bih sebi dozvolila da me neko zajebava kako hoće. Ne bi birala sredstva da ga se rešim, nebitno uopšte o kome se radi, tako da bih isto uradila da sam na Filipovom mestu.
U slučaju Filip Partizan sigurno ima stvari, koje niko ne zna osim njih, a koje su se verovatno godinama vukle i mislim da je bolje, što je završilo onako kako jeste, nego da on sebe prisiljava da igra, a da pritom nema volje. To bi i njemu i klubu nenadoknadivu štetu nanelo.

E sad: :) Danas je prelazni rok i zvanično počeo. Videćemo šta će biti sa Sorom i ko će sa strane doći. Ono što sigurno znam, jeste da će Ognjen Stojanović biti u prvom timu iduće sezone.
 
Последња измена:

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Тимови Партизана који су освајали европске трофеје.Недостаје само тим који је у сезони 1990-1991 освојио Суперкуп Европе и Куп Купова.Покушаћу да ископам и тај састав.Нисам овде рачунао две освојене евроинтер лиге и медитерански куп, пошто су то регионални трофеји а не међународни.

Шампиони Европе

1963-1964

Милан Мушкатировић, Ђорђе Перишић, Озрен Боначић, Борис Чуквас, Мирко Сандић, Зоран Јанковић, Феличе Тедески, Бранко Живковић, Ненад Манић, Драган Чоловић, Бранимир Глиџић, Драгослав Шиљак.

1965-1966

Милан Мушкатировић, Ђорђе Перишић, Борис Чуквас, Драган Чоловић, Мирко Сандић, Зоран Јанковић, Феличе Тедески, Бранко Живковић, Ненад Манић, Бранимир Глиџић, Божидар Новаковић.

1966-1967

Божидар Новаковић, Ђорђе Перишић, Борис Чуквас, Драган Чоловић, Ненад Манић, Мирко Сандић, Зоран Јанковић, Феличе Тедески, Крунослав Суботић, Бранимир Глиџић, Јарослав Хруда.

Ако не грешим, у ове прве 3 титуле првака Европе Борис Чуквас је учествовао као тренер - играч.Дакле имао је две улоге у тиму.

1970-1971

Милош Марковић, Бранислав Трајковић, Ђорђе Перишић, Урош Маровић, Душан Антуновић, Мирко Сандић, Зоран Јанковић, Синиша Беламарић, Феличе Тедески, Бранимир Глиџић, Мирослав Софијанић, Предраг Манојловић, Божидар Новаковић.
Тренер - Влахо Орлић

1974-1975

Милош Марковић, Ђорђе Перишић, Урош Маровић, Зоран Аврамовић, Ратко Рудић, Душан Антуновић, Мирослав Софијанић, Предраг Манојловић, Мирко Сандић, Никола Стаменић, Синиша Беламарић, Зоран Братуша, Божидар Новаковић, Предраг Вранеш.
Тренер - Влахо Орлић

1975-1976

Предраг Вранеш, Бранислав Трајковић, Ђорђе Перишић, Мирослав Софијанић, Урош Маровић, Зоран Братуша, Никола Стаменић, Ратко Рудић, Синиша Беламарић, Предраг Манојловић, Душан Антуновић, Ненад Манојловић, Зоран Аврамовић, Божидар Новаковић.
Тренер - Влахо Орлић

2010-2011

Слободан Соро, Теодорас Хаџитеодору, Никола Рађен, Милош Королија, Милан Алексић, Душко Пијетловић, Андрија Прлаиновић, Александар Радовић, Душан Мандић, Стефан Митровић, Владимир Вујасиновић, Милош Ћук, Стефан Живојиновић, Никола Дедовић.
Тренер - Игор Милановић


Лен Куп

1997-1998

Никола Куљача, Нинков, Слободан Соро, Ристо Маљковић, Дејан Савић, Данило Икодиновић, Урош Гановић, Александар Николић, Ненад Петровић, Борис Поповић, Владимир Вујасиновић, Чедомир Драшковић, Никола Рибић.
Тренер - Дејан Јововић


Суперкуп Европе

2011-2012

Слободан Соро, Никола Дедовић, Душан Мандић, Милош Королија, Милан Алексић, Ласло Шурањи, Милош Ћук, Александар Радовић, Урош Чучковић, Стефан Митровић, Владимир Вујасиновић, Милош Вукићевић, Стефан Живојиновић.
Тренер - Игор Милановић
 
Последња измена:

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Sve same legende kluba i ovog sporta. I u njihovu čast je morao da se nastavi turnir partizanove legende. Nadam se iskreno da će opet početi.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Мало сам копао по нету и новинским чланцима, па одлучих да напишем понешто о највећим легендама ВК Партизан.Мислим да се о томе није писало до сада а с обзиром на све успехе и бројне трофеје, ови људи то свакако заслужују.


Влахо Орлић


Рођен је 16.03.1934. у Котору.Каријеру је започео у Југу из Дубровника где се упоредо бавио ватерполом и веслањем.
Због једног инцидента током турнира у Ријеци 1958 године суспендован је из екипе, након чега добија понуду да пређе у Партизан, што он и чини.У почетку је био играч - тренер и одмах после годину дана његовог боравка у Партизану, наш клуб улази у највиши ранг такмичења где се налази до дана данашњег.
Са пуним правом се може сматрати утемељивачем великог ВК Партизан.Он је тај који је направио селекцију играча који су освојили прве трофеје у историји клуба, између осталог и прве три титуле шампиона Европе.Предводио је са тренерског места Партизан приликом освајања 4, 5 и 6-те титуле шампиона Европе као и многих домаћих трофеја.
Створио је играче као што су: Сандић, Перишић, Мушкатировић, Чуквас, Јанковић, Беламарић, Рудић, Марковић, Кривокапић, Милановић, Шоштар...
У Партизану је боравио скоро три деценије, до краја 80-их година, радећи и као тренер а и као саветник другим тренерима који су у том периоду водили Партизан (Чуквас, Антуновић, Беламарић, Сандић, Рудић, Стаменић...).Дакле поред улоге тренера имао је и улогу која се може упоредити са оном покојног Александра Николића из најсјајније сезоне ККП.

Радио је и у стручном савету ватерпола савеза.

Тренерску каријеру је завршио у Бечеју током 90-их година прошлог века.

Током 2009 се враћа у Партизан где је помагао својим стручним саветима Игору Милановићу у вођењу првог тима.

Многи га сматрају највећим ватерполо стручњаком свих времена а свакако највећим на овим просторима.

Преминуо је 10.06.2010. у Београду.


Мирко Сандић



Рођен је 09.05.1942. у Београду а умро 24.12.2006.

Каријеру је започео на Бањици у капици Партизана, где је остао све време до окончања исте 1975.У први тим улази већ са 16 година а за репрезентацију дебитује са непуних 18.Био је најмлађи члан Југословенског олимпијског тима на ОИ 1960 године.
Током 17 година играња за сениорски тим Партизана, освојио је 5 титула шампиона Европе, 10 титула шампиона Југославије и 3 купа.

За репрезентацију је одиграо 235 мечева и постигао преко 250 голова и освојио олимпијско злато 1968 г.

Играо је на месту центра.

Бавио се и тренерским послом, у неколико земаља у иностранству као и у Србији у ВК Гоч и наравно Партизану.Као тренер, Партизан је предводио од 1980-1883 и освојио један куп.

Био је председник ватерпола савеза Југославије, као и председник скупштине савеза.

Уврштен је у ватерполо кућу славних 1999 године.

Човек са срца два!


Зоран Јанковић

5752320.jpg


Рођен је 08.01.1940. у Зеници а преминуо 25.05.2002. у Београду.

Каријеру је започео у Загребачкој Младости 1958 г. а у Партизан прелази 1961 г. као најбољи стрелац првенства Југославије.
Може се рећи да је ВК Младост направила исту грешку ако не и већу као ккцзв неке 2 деценије касније кад се одрекла Саше Ђорђевића.Јанковић Младости није довољно ваљао а притом је и Партизан био на већем нивоу организованости што је такође утицало да пређе у Партизан.
Са Партизаном је освојио прве трофеје у историји клуба а свакако су највредније 4 титуле шампиона Европе.Постигао је чак 99 голова у те 4 сезоне кад је са Партизаном освајао купове шампиона.Био је најбољи стрелац не само Партизана него и светског ватерпола уопште у том периоду.
Као и Мирко Сандић, тако је и Јанковић током 60-их година био проглашаван за најбољег ватерполисту света.

Био је први и до сада једини ватерполиста који је на једној утакмици на ОИ постигао 10 голова.Са репрезентацијом је освојио злато на ОИ 1968 г. и одиграо 221 меч у капици Југославије, уз постигнутих 259 голова.

Остао је упамћен по мајсторским дриблинзима, сналажењу у тешким ситуација, прави ватерполо плејмејкер.Али такође, памте се и његови голови постигнути ногом.

Од 2004 године је члан ватерполо куће славних.


Милан Мушкатировић

8658871.jpg


Рођен је 09.03.1934. у Бихаћу а умро 27.09.1993. у Београду.

Каријеру је започео у ВК Железничар из Београда 1948 г. а неколико година након тога долази у Партизан.Прешао је у Јадран 1958 године и са њима осваја две титуле шампиона Југославије.
После тога се враћа у Партизан и учествује у стварању најзлатније генерације у историји клуба.Са Партизаном је освојио две титуле првака Европе као и 4 титуле државног првака.Био је капитен тима 1964. и 1966. кад су освојена прва два Купа Шампиона.
Бранећи за репрезентацију освојио је сребро на ЕП 1958 и сребро на ОИ 1964.
Сматран је за једног од најбољих голмана света крајем 50-их и почетком 60-их година прошлог века.

Сваке године ЈСД Партизан додељује награду за најуспешнијег младог спортисту која носи име Милана Галета Мушкатировића.
У његову част, као и у част његових саиграча Мирка Сандића и Зорана Јанковића, ВК Партизан је организовао 2008 и 2009 турнир под називом: Партизанове легенде.

СРЦ на Дорћолу носи његово име.


Ђорђе Перишић

8444479.jpg


Рођен је 06.05.1941 у Котору.

Своју спортску каријеру је започео бавећи се пливањем у Приморцу.
У Партизан долази 1960 године и до 1963 је био део ПК Партизан, са којим је освајао титуле појединачног првака Југославије.
Од те године постаје део ВК и за њега наступа све до 1976 године.У том периоду је одиграо преко 500 мечева.
Са Партизаном осваја 6 титула шампиона Европе, као и 11 титула првака Југославије и 4 купа.Учествовао је у капици Партизана 12 пута у купу шампиона, од чега је чак 8 пута играо финале истог.У КШ је одиграо 116 мечева и постигао 44 поготка.Његови голови су били одлучујући приликом освајања 2 и 3-ће титуле првака Европе.Приликом освајања своје шесте титуле у КШ 1976 је био капитен Партизана.

За репрезентацију је одиграо 152 утакмице у периоду од 1965 до 1973 године.Освојио је две бронзане медаље, 1966 на ЕП и 1973 на СП.

Био је члан управног одбора ВК Партизан као и потпредседник ЈСД Партизан.


Игор Милановић

4033733_orig.jpg



Рођен је 18.12.1965 у Београду.

Своју ватерполу каријеру је почео да гради у Партизану већ од 1975 а у први тим улази са непуних 16 година, 1981 кад му је велики Влахо Орлић дао прилику и препознао у њему будућег мајстора ове игре.
За Партизан је наступао све 1989 г. и за то време освојио 3 титуле шампиона државе, 4 купа купа и Медитерански куп.У КШ је три пута освајао треће место са Партизаном.
Провео је у Партизану још једну сезону, 1995-1996.

Поред Партизана наступао је још и за Младост, звезду, Рому, Будву и Каталуњу, са којима је такође освајао доста трофеја.

За репрезентацију је одиграо 349 мечева и постигао 540 голова.Освојио је 2 златне медаље на ОИ, 2 златне на СП и 1 златну на ЕП, као и 2 златне на светском купу.Постигао је одлучујући гол у чувеном финалу на СП 1986 године.
Носио је заставу СРЈ на отварању ОИ у Атланти 1996.

У септембру 2001 заједно са Александром Шоштарем преузима вођење ВК Партизан и уједно и наслеђени дуг од преко 5 милиона динара.Био је председник Партизана све до 2005 а 2009 је постао тренер првог тима (годину пре тога тренирао Партизанову филијалу - Студент).
Као тренер Партизана радио је све до 2012 и за то време освојио по 3 титуле првака државе и националног купа, 2 евроинтер лиге, као и 2 трофеја које није успео да освоји као играч Партизана, титулу првака Европе и Суперкуп Европе.

Многи га сматрају за најбољег ватерполисту света свих времена.Због њега су својевремено мењана ватерполо правила.

Члан је ватерполо куће славних од 2006 године.


Neki Igor usred Zagreba

Na samom početku karijere, u prvim seniorskim nastupima za Partizan, protiv Mladosti i Primorja, Igor Milanović postigao je sedam golova, što je bilo pravo čudo.
–Čuo sam tada trenera Mladosti Ozrena Bonačića kako kritikuje svoje igrače: “Pas vam mater, onaj mali debeli vam sve golove dao.” Kao da je juče bilo, tako se sećam. Bilo mi je baš smešno, niko me nije znao. Došao neki Igor i usred Zagreba dao golove.


Александар Шоштар

sostar2506jpg-72511.jpg


Рођен је 21.01.1964 у Нишу.

За Партизан је наступао од 1975 до 1991 г.Прве три године у Партизану Шоштар је провео као играч а од 1978 постаје голман.

Сениорски стаж у Партизану му почиње почетком 80-их година.Освојио је са Партизаном три титуле шампиона државе, 5 купова, Медитерански куп, Куп Купова и Суперкуп Европе.

Наступао је још за Бечеј, Будву, Барселону, Посилипо.Са Бечејом је био шампион Европе 2000 године.

Са репрезентацијом је освојио 6 златних медаља, по 2 на ЕП и светском купу и по једну на ОИ и СП.

Од 2001 је у управи ВК Партизан.А од 2005 обавља функцију председника Партизана.
Истовремено је и председник спортског савеза Србије као и члан бироа ЛЕН-а.
Члан је куће славних од 2011.


Данило Икодиновић

819e3dd19cb3dd7549f25c61f2e3ca9aDaniloIkodinovic.jpg


Рођен је 04.10.1976 у Београду.

Поникао је у Партизану, за који наступа од почетка 90-их година па све до 1998 године.Са Партизаном је освојио 1 титулу националног првака, 4 купа и Лен куп.
Други боравак у Партизану му је био у сезони 2005-2006.

Поред Партизана играо је још и за Катанију, Брешу, Про Реко и Синтез.Са Про Реком је био шампион Европе а са Синтезом је освојио Лен куп.Поред тога освајао је са овим клубовима и домаће трофеје.

За репрезентацију је одиграо преко 300 мечева и постигао преко 300 голова.Освојио је са њом 15 медаља, од чега 8 златних.

Каријеру је завршио 2008, после удеса.


Владимир Вујасиновић

242663_1-a-vlada-vujasinovic_f.jpg



Рођен је 14.08.1973. у Ријеци.

Каријеру је започео у Приморју 1989 године.Након избијања рата у Хрватској током 1992 прелази у звезду у којој остаје до 1994 г.
Након тога одлази у Барселону, где игра све до 1997.

Његов први боравак у Партизану је у сезони 1997-1998.После тога је играо још за Рому и Про Реко.

У Партизан се враћа 2008 године, где и завршава своју каријеру 2012.

Играјући за Партизан током 5 сезона, освојио је по 4 титуле и купа, 2 евроинтер лиге, Лен куп, Суперкуп Европе и титулу првака Европе.Дакле 13 трофеја, од чега 12 као капитен.

Освајао је трофеје и са свим осталим клубовима у којим је играо, изузев Роме а свакако да су најзначајнији трофеји које је узимао са Про Реком, где је постао прави симбол тог клуба.

Одиграо је 341 меч за репрезентацију и постигао 391 гол.Дебитовао је за државни тим 1991, од 1995 је стални члан репрезентације а од 2003 и капитен.Репрезентативну каријеру је завршио 2008 након ОИ у Пекингу.
Са репрезентацијом је освојио 3 злата на ЕП, 4 злата у светској лиги, и по једно на светском првенству и светском купу.Поред тога има још 5 сребрних и 5 бронзаних медаља.
У пребогатој каријери једино му недостаје злато са ОИ.Све остало и у клупској и у репрезентативној каријери је успео да освоји.

Од лета 2012 је тренер првог тима Партизана, са којим је освојио четврто место у ЛШ 2012-2013.


Имао је Партизан још десетине великих играча и тренера који су бранили његове боје али сматрам да се ових 9 имена мало више издвајају у односу на остале.Мада свакако не заостају много ни Борис Чуквас, Феличе Тадески, Ненад Манић, Синиша Беламарић, Ратко Рудић, Зоран Братуша, Урош Маровић, Душко Антуновић, Предраг Вранеш, Милош Марковић, Милорад Кривокапић, Мирослав Софијанић, Никола Стаменић, браћа Манојловић, Зоран Аврамовић, Игор Гочанин, Зоран Петровић, Анто Васовић, Драган Андрић, Горан Рађеновић, Дејан Дабовић, Душан Поповић, Жарко Петровић, браћа Удовичић, Дејан Савић, Петар Трбојевић, Предраг Зимоњић, Драган Јовановић, Ристо Маљковић, Слободан Соро, Никола Куљача, Филип Филиповић, Душко Пијетловић, Милан Алексић, Слободан Никић, Стефан Митровић...О њима, неком другом приликом.
 
Последња измена:

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.239
Reaction score
2.811
Vlado :respect :respect:respect Ja da imam neku moc, zaposlio bih te u marketing JSD Partizana posto su nam takvi ljudi potrebni.

Svaka cast na trudu. Vrijedi procitati, a molio bih nekog da mi objasni kako se daje gol nogom u vaterpolu?
 
Top