Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

VК Partizan, PK Partizan

  • Зачетник теме Laky
  • Датум покретања

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.322
Reaction score
2.548
Локација
Humska 1
Партизан – Војводина 15:6 (4:0, 3:1, 3:2, 5:3)
Базен: Бањица. Гледалаца: 150. Судије: Балажевић (Београд) и Бељин (Краљево). Играч више: Партизан 14 (9), Војводина 9 (4). Два играча више: Војводина 1 (1). Петерци: Партизан 1 (1).
ПАРТИЗАН: Живојиновић (8 одбрана), Гилен 1, Мандић 2, Вицо 2, Суботић 4, Рацков, Ћук 3, Дедовић 2, Чучковић, Томашевић, Стојановић, Обрадовић 1, Ристичевић, Јакшић. Тренер: Вујасиновић.
ВОЈВОДИНА: Добожанов (4 обране), Петровски, Максимовић 2, Поробић 1, Тохољ, Гвоздановић, Стојчић, Ћатовић, Његован, Васић 1, Матковић 1, Јоксимовић 1, Петић (5 одбрана), Јовановић. Тренер: Станојевић.
(ФОТО: Д. Жарковић)
Црно – бели су меч са некада највећим ривалом на домаћој сцени добили већ у првом полувремену. Од старта су наметнули јак пресинг, нису дозволили Новосађанима да „дишу”.
Са друге стране, уз одличну реализацију играча више (5 од 6 у првом полувремену) пунили мрежу гостију. Војводина је први гол дала када је Поробић уз звук сирене за крај првог полувремена, са скоро пола терена, изненадио Живојиновића.
После великог одмора, Партизан је попустио. Новосађани су знали да казне грешке Партизана. У појединим периодима игре били су равноправан ривал, потврдили су да имају потенцијал.
Ипак, и у другом полувремену резултат је зависио, пре свега од игре Партизана. Црно – бели су се вратили у прави ритам и увећали разлику са полувремена.
Izvor:zurnal
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Samo polako, pa će doći stvari na svoje mesto. Ako mene pitate, bolje je i draže ovako, nego da se preko noći napravi tim i da isto tako nestane uskoro. Biće pobeda i poraza, ali sve bolje će ekipa izgledati. Neka na velikim utakmicama ovako igrač više funkcioniše, onda ne bi bilo problema nikakvih. To nas je i koštalo poraza, prvenstveno na utakmicu sa Radničkim mislim.

Divno su momci igrali protiv Vojvodine. Uživanje je bilo gledati ih. Još samo da se Soro vrati. On je velika sigurnost za ovaj mladi tim.
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Jedino gostovanje gde mogu otići, a kod kuće se odlasci u pitanje ne dovode.

Inače, na waterpolopartizan.rs se ne može ući, nema onog grba u pozadini. Neće li dati bog da se radi nešto konačno tamo.

Počinju i devojke prvenstvo ovog vikenda. Mi sa cigankama igramo na startu.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
@Анђела

Са циганкама играмо у 7.колу а сутра против Старог Града.



Понешто о двојици играча Партизана који су обележили златне 70-те године.


Предраг Вранеш

Predrag-Vranes3.jpg


Рођен је 21.03.1952. у Београду.

У Партизан долази 1967. године са жељом да постане играч али тренери који су радили са њим у млађим категоријама му додељују улогу голмана.Две године касније постаје стандардни члан јуниорске екипе а почетком 70-их улази и у сениорски тим.
Био је у Партизану све до 1980. и за то време одиграо преко 400 мечева, освојио 7 титула националног првака, 5 купова и 2 пута је био првак Европе.

Каријеру је завршио у звезди, 1981. године.


За репрезентацију је одиграо 100-ак мечева.У капици Југославије је дебитовао 1975. а на ЕП 1977. освојио је сребрну медаљу а годину касније на светском и бронзану.


У периоду од 1992. до 2000. обављао је председничку функцију у Партизану.


Дипломирао је 1977. на ЕТФ.


Biti uspešan i igrač student bila je Partizanova tradicija: Miloš Marković je advokat, Đorđe Perišić pravnik, Predrag Manojlović ekonomista, Nenad Manojlović građevinski inženjer, Nikola Stamenić mašinski inženjer, Zoran Avramović inženjer poljoprivrede... Ne znam za vaterpolistu Partizana iz tog doba koji je završio samo srednju školu... Igrali smo profesionalno, a u suštini bili amateri. Imali smo stipendije od kojih je moglo da se živi, ali ne i da se obogati.

Vlaho Orlić, sigurno jedan od najboljih vaterpolo stratega svih vremena na svetu, vodio je računa o svakom detalju, pa i posebnu brigu o golmanima. Tako se, na primer, sećam da nije dozvoljavao da oba golmana, od hotela do bazena, sede u istim kolima, jer može nešto da im se desi, a ekipa ne može da igra bez golmana... Imao je i strategiju da nema vođe ekipe za koga će svi da igraju


Синиша Беламарић

sinisa-belamaric.jpg


Рођен је 1947. у Шибенику.

Као клинац је тренирао и неке друге спортове, пливање (јуниорски првак на 100 м леђно), кошарку и рукомет.
Ватерполом је почео да се бави у локалном клубу Соларис.Са сениоре је заиграо већ са непуних 15 година, 1962.Играјући за тај клуб био је најбољи стрелац друге лиге.Врло брзо интересовање за њега показују најбољи тимови ЈУ ватерпола а понајвише Партизан и Младост, ипак је Партизан био конкрентнији и бржи.

У Партизан долази крајем 60-их и остаје скоро 15 година.

Носећи црно белу капицу освојио је све што се могло освојити.Десет титула првака Југославије, 6 купова и 3 Купа Шампиона.
Посебно га је одликовао одличан шут, што му је омогућило и да у најјачој конкуренцији домаћег ватерпола буде најбољи стрелац.То признање је добио три пута и у тим сезонама постизао за Партизан 38, 49 и 72 гола у првенству.По сопственом признању најдража су му управо та 72, јер су пресудно утицала на освајање осме узастопне а укупно 14-те титуле првака Југославије.


Био је незаобилазни део државног тима током 70-их година прошлог века.Укупно 248 пута је бранио боје Југославије и освојио 5 медаља.

Играчку каријеру је завршио у свом матичном клубу, 1984 године.

После тога се враћа у Партизан где је био тренер.Тренирао је још и Бечеј као и селекцију Кувајта.


Једна занимљивост везана за историју Партизана.Много великих играча је за први тим нашег клуба дебитовало коју годину пре пунолества.
Мислим да и даље рекорд по томе држи Шапић, који је на мечу против Јадрана, свом првом у капици Партизана имао тек 13,5 година.
Нешто старија су била браћа Удовичић, која су са 14 ушла у сениорски тим Партизана 1984. а исте те године заједно са њима и Витомир Падован, такође са 14 година.

Мало старији су били Сандић, Милановић, Шоштар, Савић, Маљковић, Икодиновић, Филиповић, Вања Удовичић, Никић, Мандић...
 
Последња измена:

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Fića je sa 14 isto, Igor Milanović sa 15, Vanja Udovičić sa 16, za Šoštara ne znam koliko je tačno imao. Ne mogu naći podatak. Filipa se odlično sećam kad je počeo igrati tek, vanje baš i ne.

Auuu, pa šta sam ja gledala, kad sam čitala raspored prvenstva za devojke? :eek: Inače, čestitke i Partizanu 2, koji je u B Ligi pobedio Bečejac u gostima 8:4. Najiskrenije se nadam da će ući iduće sezone u A ligu. Ušli bi i ove da nisu utrpali Radnički na početku prošle, pa posle ispalo onako kako jeste, ali dobro. Pravda je spora, ali dostižna.

Devojke demolirale Stari Grad na startu prvenstva rezultatom 33: 0. Jedno 753 puta sam se vratila da proverim jesam li pročitala dobro. :D
Vujasinović: Možemo da igramo u egalu sa Radničkim.

Koliko nas ide u sredu na bazen?
 
Последња измена:

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Pih, kako izgubismo u Kragujevcu od ovih Dinkićevih mutanata...

Momci su odlični bili, borili se, parirali sve vreme, čak i vodili... a onda na 2 minuta pred kraj pad koncentracije i - jebi ga...:(

I opet taj igrač više koga ne koristimo....
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.387
Reaction score
2.402
Локација
Novi Beograd
U nekom ludom razmišljanju, nekada mi je i drago što u vaterpolu i košarci nema love. Nakotili bi nam se lešinari kao u FK-u. Ovako, uvek sam ponosan na ove sekcije.

Dečaci su odigrali odlično.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Steta. Mada deca su nam carevi.
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Šteta. Plačem kao dete malo. Deca su ova ponos sportskog društva Partizan. Nemam pravo bilo šta da im zamerim. Pada Radnički na Banjici ljudi, pada. Malo je sreće falilo u zadnjoj četvrtini, a i onaj igrač više kad je Ćirić izašao je bio presudan. Da smo izjednačili na 7: 7, bilo bi svašta na kraju. Kako god, držali su se fenomenalno do samog kraja. Mandić je izdominirao. Oni koji su posle sp govorili da je moralo biti mesta za Vapenskog, sad moraju da se pokriju mokrom čarapom po glavi. Vapenski i Mandić kao Peglica i ferari. Eto takvo neko poređenje.

P.S. Za dve sedmice smo konačno kod kuće. Ajde da se napune tribine maksimalno. Ako trebba da sedimo i jedni drugima na glavi, samo da bude pakao.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Нема везе момци, ви сте понос нашег Спортског Друштва. Ускоро следи распад мутаната, а онда се најтрофејнији ВК на свету враћа на трон.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Momci su se borili lavovski, samo nek' nastave sa dobrim radom i sve ce doci na svoje. Ovi timovi ce brzo u stecaj a mi ostajemo tu da dominiramo kao i uvek.
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Sve sto je instant,ima kratak rok trjanja.
Tako da nema zurbe.
Djavo uvek dodje po svoje.
Nema sekiracije.
Ajmo Vujase:clap
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.244
Reaction score
2.825
Bravo momci. Ja sam bio veoma prijatno iznenadjen kako smo igrali juce. Do samog kraja sam ocekivao cak i da pobjedimo. Samo tako nastavite, a valjda ce Grobari da se smiluju i vama i da vrednuju vas trud.
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Smilovaćemo se, moramo. Već sad brojim kad će 18. decembar da na Banjicu odem, bez glasa da ostanem kao večeras u areni što sam. Ova deca se lavovski bore i ravnopravno se nose sa ekipama, koje su daleko iskusnije od njih u svakom pogledu.

A to što se tiče raspada mutanata bi moglo da usledi za sezonu, dve. Možda čak i na kraju ove. Svi će oni za unosnijim ugovorima otići. Malo sutra će Volpi skrštenih ruku ostati, imajući u vidu da se Reko muči protiv svakog iole jačeg protivnika.

Ciganka je u blokadi, a pre neki dan sam načula, a i čitala posle jednu izjavu, gde Filipović kaže da igrači Radničkog nisu ispoštovani. Nema razloga da ne verujem.

P.S. Stefan Živojinović sjajno brani i ovim putem mu se ovako javno izvinjavam što sam uopšte posumnjala da neće adekvatno moći Sora zameniti.

I još nešto za kraj. Meni je draže što je klub bez političke podrške, jer se ne okupljaju lešinari, koji žele da izvuku veliku korist od svega što se tu nalazi. Možemo mi pričati šta god hoćemo, ali nisu Šoštar i Milanović glupi da dozvole svakome da tu uđe i radi šta hoće, bez obzira imao pare, ili ne. Bar se ovako opravdava to što smo institucija za sve ostale u svetu. Radi škola, iz koje je više od pola ovog tima, a to dalje znači da nema brige za nas nikako. Uvek se ima odakle sastaviti fina ekipa.
 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.322
Reaction score
2.548
Локација
Humska 1
Партизан – ЖАК 27:1 (4:0, 7:0, 9:0 7:1)
Базен Бањица. Гледалаца: 200. Судије: Балажевић и Јованчевић. Играч више: Партизан 8 (5), ЖАК 3 (0). Петерци 2 (2).
ПАРТИЗАН: Живојиновић, Гилен, Томашевић 1, Вицо 3, Суботић 3, Рацков 4, Ћук 2, Дедовић 1, Чучковић 1, Танасковић 4, Стојановић 3, Обрадовић 4, Ристичевић, Јакшић 1. Тренер: Вујасиновић.
ЖАК: Козарски, Радлачки, Будурин, Богдановић, Коровљев, Павић 1, Армуш, Босанчић, M. Ромић, Марчета, Д. Ромић, Taлаја. Тренер: Блаће.
(ФОТО: М. Рашић)
Голеадом против ЖАК-а у седмом колу Прве А лиге Партизан је направио увертиру за предстојећи дуел са Орадеом у Лиги шампиона.
Убедљивом игром, без Душана Мандића у екипи, црно – бели гостима нису оставили ни грам наде.
izvor:zurnal
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.244
Reaction score
2.825
Sta je bilo sa Mandicem? Odmarao ili nesto drugo?
 

andjela_ff10

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
268
Reaction score
8
Odmarao verovatno. Za meč sa oradeom je jedino Ćuk neizvestan. Ulaz na Banjicu je slobodan. Zato narode, znate svi šta nam je činiti. Sreda mi je i više nego naporan dan što se fksa tiče, ali na taj umor se zaboravi kad se na utakmicu krene. Ko god može neka ode. Odavno nismo tamo napravili paklenu atmosferu, što mi onako nezamislivo deluje, ali je činjenica. Zato to sutra ispraviti moramo pod hitno. Važna je utakmica, a i momci su i više nego zaslužili našu podršku. Ako klub već nema prihoda od države i sponzora, dajte da mi pomognemo koliko možemo, s obzirom da nemamo broj računa na koji im se može uplatiti novac, što bi mi bilo zadovoljstvo da uradim uvek da imam tu mogućnost.

Vujasinović: Ovaj put je bitan i rezultat.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.244
Reaction score
2.825
Dobro je. Pustili su besplatan ulaz. Svaka cast. Pogotovo u ovakvoj situaciji. Ajde Grobari SVI NA BANJICU!
 
Top