Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok 2023/2024

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.978
Reaction score
25.984
Локација
ante portas

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.629
Ovo je model po kom Partizan jedino može da funkcioniše, uzgoj igrača za koji drugi nemaju vremena, prodaja i tako vremenom povećavati iznose transfera. Partizan lagano može da živi i da bilježi čak i dobre rezultate ovako.

Problem je što se od Partizana krade.
Колико ме памћење служи ту идеју је Саво први покренуо. Да ли је Дуљај преписао или им исто ради мозак по тим питањима не знам али добро је што се ствара нека врста мини-традиције по том питању јер од нашег скаутинга вајде нема, стандардно. А да постоји и та лоша лоповска страна, постоји, и то је стандардно.


Ovaj nema veze sa Sahtjorom i Srnom
:D
Па ко зна, можда и има, можда им је на неком ширем списку играча...а нама на најужем наравно. Има масу утакмица иза себе у најближем периоду тако да је то добро, а што се осталог тиче видећемо кад заигра.

Ево један тазе меч Овусуа:


Има брата Соломона, исто задњи везни
 
Последња измена:

Prljavi

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
126
Reaction score
431
Локација
Brdo brate
Колико ме памћење служи ту идеју је Саво први покренуо. Да ли је Дуљај преписао или им исто ради мозак по тим питањима не знам али добро је што се ствара нека врста мини-традиције по том питању јер од нашег скаутинга вајде нема, стандардно. А да постоји и та лоша лоповска страна, постоји, и то је стандардно.


Па ко зна, можда и има, можда им је на неком ширем списку играча...а нама на најужем наравно. Има масу утакмица иза себе у најближем периоду тако да је то добро, а што се осталог тиче видећемо кад заигра.

Ево један тазе меч Овусуа:


Има брата Соломона, исто задњи везни
Da li je moguće da nam neko ko je imao vremena da pogleda meč prenese utiske?
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Колико ме памћење служи ту идеју је Саво први покренуо. Да ли је Дуљај преписао или им исто ради мозак по тим питањима не знам али добро је што се ствара нека врста мини-традиције по том питању јер од нашег скаутинга вајде нема, стандардно. А да постоји и та лоша лоповска страна, постоји, и то је стандардно.


Па ко зна, можда и има, можда им је на неком ширем списку играча...а нама на најужем наравно. Има масу утакмица иза себе у најближем периоду тако да је то добро, а што се осталог тиче видећемо кад заигра.

Ево један тазе меч Овусуа:


Има брата Соломона, исто задњи везни
Realnije je da ih jedan isti menadžer nudi.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Taj Owusu može da igra u Skandinaviji, ovde će da slomiti ko pičku.
Isto kao i Severina, previše mekan igrač za našu ligu.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Taj Owusu može da igra u Skandinaviji, ovde će da slomiti ko pičku.
Isto kao i Severina, previše mekan igrač za našu ligu.
Nisi gledao meč gore. S druge strane nas danci i norvezani biju ko pickice. Skandinavci su zilavi bas a neki stameni kao da su od stene otpali.

Pogledao sam meč (ceo). Mogu samo da kažem da je gospodar sredine. Nije čudo što su ga navijači proglasili za naj igračem.

U kratkim crtama, lik je stena pod jedan. Pod dva, glava stalno podignuta gore, non stop preuzima loptu od štopera i orkestrira napad. Duge lopte su mu 50/50 ali ono što je dobro je mirnoća i prenos lopte.

Ako bi poredio sa recimo Traoreom onaj je bio trapav do bola, ovaj vam je recimo Dante Exum fazon. Zna da povede loptu i ne plaši se presinga.

Retko greši u pasu jer podignuta glava i pogled. Najviše mi se svidjaju dve stvari:

- uzme i unazad se pomera kada želi da napravi saigraču bolju poziciju za dodavanje njemu i jako lepo stoji u polju kad se gradi napad (daje se kao rešenje)

- kada je lopta kod njega ledjima mu niko ne moze nista a kod presinga lakocom izbacuje protivnika i otvara prostor drugima

Mane

- nekad forsira bez potrebe te duge lopte
- previše razmislja kad ima otvoren sut, uvek gleda da proigra
- spor nekad u vraćanju, nema neku hitrinu iako je poziciono besprekoran
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Meni na prvu loptu djeluje kao igrac koji voli da se igra vise od dozvoljenog na svojoj polovini i u nekim rizicnim zonama na sredini terena. Odluke koje donosi u tim zonama mi ne daju neku sigurnost, takva je situacija i sa Kanuteom, s tim sto Kanute nece da se vrati u odbranu a ovaj ipak nesto ozbiljnije shvata defanzivne zadatke. Nisam odusevljen, mislim da je korak u nazad u odnosu na Belku, ali nadam se da ce me demantovati.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
I koliko smo golova primili zbog te Kanuteove rizicne igre na sredini terena? Ja se iskreno ne secam nijednog, mada sam verovatno neki zaboravio, ali svakako se to nije desavalo mnogo.

Dokle god igrac ima tehnicke kvalitete da potkrepi taj rizik u igri, a Kanute to ima, a po onome sto @Direktor_Grobar pise i Ovusu je takav takodje, uvek podrzavam rizicnu igru, muka mi je od igraca koji tretiraju loptu kao bombu i samo gledaju da je se sto pre rese.

Taj Owusu može da igra u Skandinaviji, ovde će da slomiti ko pičku.
Isto kao i Severina, previše mekan igrač za našu ligu.

Severina je, s obzirom na to kakav CV ima, koliko je placen i po obestecenju i po plati, vrhunsko pojacanje.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Nije Kanuteu toliki problem odlucnost vec ovo drugo sto sam naveo a to je nonaslantno vracanje u odbranu, mnogo puta za ovu polusezonu su protivnicki igraci brze trcali u napad nego on u odbranu, a gledao sam svaku utakmicu osim kupa i mozda 1 ili 2 u ligi. Sva sreca pa nije igrao derbi. Sto se tice finte, Kanute je ima, i ima solidan prvi kontakt sa loptom ali ja licno nisam siguran kada je on sa loptom. To sto nismo kaznjavani u velikoj mjeri kada on izgubi loptu je zato sto igramo u ligi u kojoj realno nema mnogo kvaliteta, Evropa bi bila totalno druga prica.
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.386
Reaction score
3.209
Локација
Tamo gde su Grobari
I koliko smo golova primili zbog te Kanuteove rizicne igre na sredini terena? Ja se iskreno ne secam nijednog, mada sam verovatno neki zaboravio, ali svakako se to nije desavalo mnogo.

Dokle god igrac ima tehnicke kvalitete da potkrepi taj rizik u igri, a Kanute to ima, a po onome sto @Direktor_Grobar pise i Ovusu je takav takodje, uvek podrzavam rizicnu igru, muka mi je od igraca koji tretiraju loptu kao bombu i samo gledaju da je se sto pre rese.



Severina je, s obzirom na to kakav CV ima, koliko je placen i po obestecenju i po plati, vrhunsko pojacanje.
Primili smo par evro golova zbog njega na početku sezone.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
@Direktor_Grobar
U jeee ovo sto si naveo deluje da smo doveli kapitalca na sredini. Sa kojim bivsim igracem bi mogao da ga poistovetis?
Iskreno, ne mogu da ga poredim ni sa jednim. Npr mogu Raću sa ovim Castillom. Njega teško mogu jer mi nismo imali takav tip zadnjeg veznog. Od omiljenih stranaca su mi tu Juca i Everton, ništa slični ni izmedju sebe ni sa Owusuom.

Evo recimo da pričamo o Zeki Jojiću iz prvog mandata koji ima +4cm i plus 10kg u mišićnoj masi.
 

vukMKD

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
599
Reaction score
785
Локација
Tamo gde vecno sunce sja...
Ofanzivno mi se prilicno dopao, ima lep, siguran prijem, jednim potezom oslobadja se protivnika, duga lopta za jednog def. veznog odlicna, ali njegova defanziva me razocarala, oba asistenta bila su njegova, pustio ih je lagano da se usetaju u sesnaesterac.

Nadam se da mu je ovo bio samo los dan, u suprotnom, ova paralela sa Jojicem, lako moze da se pokaze kao tacna.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd

Da li je ovo prvi put da je tim kompletiran u pristojnom vremenskom roku :D

Cim smo ga ovoliko zeleli i jurili, verujem da ce biti pun pogodak. Zelim mu da bude kao i prosli Azijat na terenu, ali i da ga redovno placaju i da ne pobegne iz kluba kao sto je Asano pobegao.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.947
Локација
Žrnov
Ovaj Koreanac se čekao od početka prelaznog roka.
To je igrač o kome je Duljaj pričao i u podkastima. Zato je i hteo da se ide u Anataliju i popizdeo zbog Kipra.
Sreća pa je Srna bio u Antaliji :buhaha

EDIT: i vrlo bitna stvar, ne pamtim kada smo počeli pripreme kompletni.
 
Top