Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.094
Reaction score
15.830
Локација
Храм фудбала
Ne treba biti skoro nikakav strucnjak da skontas da u ovom Partizanu fudbala znaju 3 ili 4 igraca.
Stojke, Cela Miletic, Valijente, malo Rikardo, i klinci koji ce negdje drugdje pokazati potencijal i znanje Pavlovic i Markovic.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
@Goran Tomić Brdo Partizanovih fudbalera nosilo je i nosi neki nadimak dobijen od navijača.
Nigde nisam napisao da ga treba zvati punim imenom.
Kao neko ko naglašava jednakost i da je nebitno ko je odakle ovim komentarom si promašio sopstvenu ideologiju. Ne živim na kraju sveta ili u Rusiji iz 19. veka, ima i kod nas nadimaka.
Riki je mnogo glup nadimak, po meni čak i za psa. A i ako ga dozivaš na stadionu sa Riki, teško da će te razumeti. Nadimak na neki način i pokazuje karakter igrača na terenu. Nije Tavamba džabe bio Surovi, što ga nismo zvali Mrvica npr?
Pozdrav sa zapadne tribine našeg hrama.
Da, naglašavam jednakost, ali to ne znači da smo svi isti.
Niti kad nekome nešto kažem ili napišem, ili ga nešto pitam, ili ga već nekako nazovem, imam nameru da ga time vređam ili unižavam...

A mislim da je ,,u slučaju Riki,, i to što sam te pitao odakle si i koliko imaš godina samo u pitanju ,,jaz među generacijama,, - sigurno si mlađi od mene, jer ja i na mom poslu primećujem da kada nekome od mlađih kažem nešto što je po meni sasvim normalno, ili obično, ili je na primer u pitanju neka moja šala, ili ironija, ili neko obično pitanje, itd, oni to često shvate kao nešto vrlo ozbiljno, ili kao da sam hteo da ih nešto uvredim ili šta već...imam utisak da često vidite oko ili pored sebe neku vrstu ugroženosti ili negativizma, čak i kada toga realno nema...

Primer: kažem ,,dođi na mesto,, mladiću na poslu, koji je otišao odande gde treba da stoji, jer meni prigovaraju zašto nije tu (ne bih da pričam koji je posao u pitanju), a onda mi on posle kaže ,,nemoj nikad više tako da mi se obraćaš,, - ja posle razmišljam u čemu li je ,,kvaka,, kad se vređa na nešto našta bih zapravo ja trebao da se uvredim (jer nisam ja ,,hvatao krivinu,, sa radnog mesta nego on), i...setim se...
...verovatno moje pominjanje reči ,,mesto,, njega ne asocira na RADNO MESTO nego, pretpostavljam, na ono kad psu kažeš ,,mesto,,...ali, jbg, ja nisam njega poredio sa psom, nego mu, kao u tom periodu nadređeni, samo najnormalnije kažem da dođe tamo gde i inače treba da bude...

E tako i ovo što ja Rikarda zovem Riki, meni to nešto sasvim obično i prikladno, tebi nije...

Riki, Bobi, Džoni, Džeki, jeste tako mi u Srbiji dajemo imena psima, šta ga znam zašto, ali svakako bez namere da to bude uvreda za nekog Džoni Depa ili Bobi Mura, pogotovo ne za centarfora Partizana Rikarda, i tako redom...
Jednostavno imamo čest običaj da ,,posrbljavamo,, strance našim nadimcima ili imenima pa smo Pjera Boju recimo zvali Pera, itd, itd...
Riki za Rikarda nisam ja izmislio, ali se zato ponosim da sam baš ja za Tavambu smislio ono Tale Surovi! :D

I cela ova moja ,,tirada,, nema za cilj da ti ja kao nešto pametujem, nego je samo pokušaj da dođe malo više ,,opuštencije,, i u našim privatnim životima, i na Forumu, i među Partizanovim navijačima...malo nas je na utakmicama, malo nas je na Forumu, ali svi smo uz Partizan i zato ne treba da jedni na druge gledamo ,,popreko,,...niti da se zbog sitnica nešto ,,kačimo,,...
Jbg, naravno, znam, ono što je nekome sitnica, drugom nije, i...

Ulazimo sinoć u trolu moj sin i ja, a ona prepuna klinaca koji navijaju za Partizan, pevaju, viču, lupaju, itd, ali u trenutku otvaranja vrata malo i sačekaše da vide ko ulazi, da slučajno ne ulaze ,,cigani,, ili neka suprotna ,,frakcija,, pa da dođe do neke frke...
Čekaj bre, ajde ako je ,,nezgodno,, da ti uđu navijači ,,Komšinice,, u istu trolu, ali zar navijač Partizana treba da ,,zenta,, od drugog navijača Partizana?!

O.k. ako frakcije već ne žele da sede zajedno na JNA, njihova stvar, fotogenični su i jedni i drugi i treći, ali...brate mili...fizičkih sukoba ne sme da bude...
Ili, ako baš baš baš mora, dogovorite se onda ko kad i sa kim i gde i završite već jednom sa tim ,,stogodišnjim ratom,,...ali bez onih koji ne bi da u njemu učestvuju...

Eh...'ajd sad: Partizan i utakmica...

Eto, taj naš Partizan i taj naš stadion i ono sve oko njega, gledam juče, imao sam i foto-aparat kod sebe...jbg, sve pravljeno da bude lepo, dostojanstveno, veliko i uspešno, ali sa nekom merom i smislom...a sad...
...sad je tako kako je, ali...ako ništa drugo...imam utisak da neke igre ipak ima, šansi takođe, prilične želje, momci jure bar to mesto za kvalifikacije za Evropu...a i stadion će, beše, malo da se renovira, a?
Hajde, neka fudbaleri urade na terenu ono za šta su u stanju ove sezone, ali ipak moramo da se dogovorimo, pa ko god bio u klubu nadalje, (i kada god da bude to renoviranje stadiona), ali - hoćemo li mi ubuduće da igramo malo ozbiljniji fudbal ili šta?

Jesam ja naveo Šćekića kao primer tog ,,jao pa samo nemoj meni loptu,, stila fudbala, ali ne želim baš njega lično nešto da posebno ,,ocrnim,, jer - i drugi se često tako ponašaju i postavljaju na terenu, beže od igre, lopte, odgovornosti, igraju unazad i ne vide prostor fudbalskog terena.
A onda uđe Saša Ilić i pokaže im.

Dakle kao i u K.K. Partizan, pa valjda i u F.K.Teleoptiku, pa onda i u raznim klubovima našeg JSD-a, e pa tako i F.K.-u, sezone se bliže svom kraju (nekima su već i završene) i normalno je da bude nekih ,,rezova,, što se igračkog kadra tiče.
Ko zna zna, ko može da nauči, nek se javi kad nauči, a ko ne može, pa ne mora baš da bude u Partizanu, ima klubova ihaha po raznim ligama...
Saša Ilić, to je sad već i jasno i poznato, neće više igrati i držati časove fudbala, ali neko valjda mora i da igra i da to zna?!
Razmišlja li neko u Partizanu ,,u tom pravcu,,?

Uzgred, šta bi sa Bambijem, opet povreda, ili neka Savina hokej-rukomet-taktika ući-izađi?

FSS vidim došao na genijalnu ideju da pošalje sve vrste Grobara i Delija u isto vreme na Autokomandu, ovamo zbog bezbednosti pomeraju satnice derbija i zapisuju nam iste lične karte po hiljadu puta, a onamo zbog regularnosti skrkaju nas sve u isto vreme na isto mesto.
'Ajde odlučite se više zašta ste? Bezbednost, regularnost, nešto treće? 'Ajd dostavite nam i spisak zbog koga se utakmice prekidaju, čisto da znamo, Čović Vesna, Vučić Aleksandar...ima li još neko?
A onda posle utakmice policija podeli grad na dva dela da klincima sačuva glave, a ko ne prati fudbal (a većina ne prati), ali se zajebao da se nađe na pogrešnom mestu u pogrešno vreme, zajebao se, i neće mu prvi put biti da u ovom Gradu ne može da ode tamo gde je hteo...
Ima da čeka i obilazi.

I to da obilazi zbog nas kojih je malo, i ovih ,,odozdo,, kojih isto i nije bilo baš puno...jer čak ni njihova ,,jubilarna trideseta,, titula (naravno ,,prišivena,, nezakonito) i njena proslava, osvajanje, krađa, kako li se već to kaže, nije ih privukla više...
Čuj njih, hiljadudevetstočetrdesetšesta i ,,osvojeno prvenstvo,, nesamostalne Srbije... :krsti:

Kome nije do mojih postova, možda bar pogleda ove fotografije dole...
Teraj dalje Majko Srbijo, i mi u tebi...















 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ne urodise plodom apeli putem interneta za dolazak na stadion. Po meni zapad zatajio bas. Po prilikama zasluzili smo pobedu od bar 2 gola razlike i na kraju gorak ukus pobede onakvim golom. U prvom poluvremenu sta je promasio Rikardo samo u jednom napadu je neverovatno. Upravu ne zelim da komentarisem jer mi je postalo mucno a i valjda je svima jasno da ovi idu, a onaj koji ih postavlja je i dalje tu tako da ne sumnjam da ce postaviti neke nove svoje specijalce. Sta reci za toliko klecenje i slihtanje ove uprave vlasti a ne zaplakati. Neko je vec rekao jedino sto je pozitivno to je skandiranje sa ove utakmice. Stojance dobili smo Njukasl sezonu a nesto ne vidim nasu grobarsku vernost na stadionu.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Upravo govnarska, pošto ste sposobni da nestite i poraz i pobedu, namestite titulu u kupu ako umete!
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.779
Reaction score
19.523
Локација
Nickname
@Goran Tomić Moj ukus, moja stvar. Nekako je mnogo glupo za jednog stranca i još napadača. Zamisli da je Dijara bio Diki, Božinov Boki, Bertans Beki, Kinzi Taki, Fofana Fofi itd. Al' ajde, nije ni bitno.
Vrlo je neozbiljna tema da bi se pomislilo da se gledamo popreko ili kačimo. Normalna rasprava, jbg nismo cigani gde vlada jednoumlje pa kad vođa ili stariji kaže: Terza je doktor, naša je titula iz '46. jer nam se može ili kk Zvezda nije Fmp, a ostali ga slušaju i ponavljaju bez ikakvog sopstvenog mišljenja.
Nisi ti toliko star kako se nekad opisuješ. U jednom postu si i napisao koje si godište, do tada sam mislio da si jedno 10-15 godina stariji.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Moze Riki Kaka a ne moze ovaj nas Rikardo da bude Riki... ma hajde molim vas :D

Sto se tice nekog opsirnije osvrta na utakmicu juce, nema ga.

Samo bi rekao 2012 godina- sta cemo kad ne bude Saleta.....2019 godina- sta cemo kad ne bude Saleta.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Kad smo već kod godina i godišta, što sam pre dva dana čuo jednu pesmu: Pojačaj, pojačaj, i žene i piće, niko nije mislio, jednom - ostariće...
:ziveli
Nastavak sledi na Nuklearnom otpadu! :D
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.473
Reaction score
41.229
Локација
Žrnov
porodismo se.... od tri dosuđena penala, realno samo ovaj drugi naš bio penal
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Ovako odvratna Vojvodina igra protiv cigana celu istoriju, osim kad ih vodi Kosanovic. Ne daj Boze da nam se desi opet neko Zagłębie Lubin i da treba da sutiramo penale. Ja cenim da nazovi "trener" ne bi mogao da sastavi pet izvodjaca... Ovo kako mi sutiramo, tako se sutira na livadi u selu. Ivanovic pojma nije imao gde ce lopta da zavrsi kad je zveknuo onako... Seljacki... Niti iko tuguje niti se iko raduje pobedi, ali treci smo na tabeli (zasluzeno).
 

5ar-pfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2017
Порука
871
Reaction score
1.932
Локација
Kuci
Nikolic, Zakaric, Scekic, Urosevic, Miletic levi, Smiljanic, Pantic out.
Ivanovica vredi zadrzati, ima dribling, i sut solidan.
Ovo je bila ocajna utakmica sa nase strane, sto ne cudi.
 
  • Like
Reactions: Oki

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.094
Reaction score
15.830
Локација
Храм фудбала
Статус
Затворена за писање одговора.
Top