Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri KK Partizan po svetu

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.813
Локација
Nedodjija
Ja volim da treniram, ali uvek sam tražio neku zanimaciju i da trening ne bude monoton. Dule me je uvek učio tome, sećam se da je davao takve zadatke meni i Berti, bili su tu Leo i Gagi. Imali smo istrčavanje iz bloka, pa nam stavi dve stolice, sledeći put promeni, pa iz mesta, pa sa 10 metara, pa sledeći put zatvori dominantno oko pri kom šutiraš, bilo je i sa rukavicama. On je to uveo i to me je više i zanimalo. Ja sam i pre toga voleo košarku, ali nisam voleo toliko da treniram. Sa tim zanimacijama sam zavoleo, a to je nešto što ovde rade od ko zna kad.

Bogdan o Duletu i njegovom nacinu rada..
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.567
Reaction score
3.371
Dzile je grobar, jedan od nas, i tu nema dalje.
Problem kod nas i nasih grobara je sto postaju manji grobari pri prvim dodirom sa klubovima Partizana, a to se najvise da videti u FK. Pa jbt, mi se ovde kunemo u Sasu Ilica, a ako neko zna sta se sve desava u nasem fudbalskom klubu i sportu uopste, a opet cuti, onda je to on, ali mu ne uzimamo za zlo.
E, sad, pitanje je da li je to uvek do njih, ili je suprotno, bas uvek do nasih klubova, odnosno ljudi koji ih vode, odnosno drzave.
Da svakome od nas redovno kasni plata, vuku ga za nos, kad on zeli da se proda ne prodaju, kad zeli da ostane, teraju iz kluba jer su nabasali na dobru ponudu... pa jos gledas ispred svojih ociju sve one namestaljke, sudije, uticaj drzave. smuci ti se sve po malo i zelis da odjebes odavde i od Partizana i od Srbije, dok si jos mlad i sposoban da nesto uradis sa svojim zivotom.

E, sad, Dzikic konkretno ima tu manu da kao zeli da ubode nekim metaforama, ali nikad nista ne kaze do kraja, ostane nejasan i nedorecen. Ili je trebao da nesto kaze i pojaca ton tim metaforama dok je jos bio trener, ali bi se onda zavadio sa mocnijim od njega, ili da cuti i onda i sada. Ovo sa Tosom mu nije trebalo. Tosa jeste pilicar i svojevoljno je postao, da ne kazem djubre, ali eto, nedobar covek, ali ako bar njemu nisi mogao nesto da odbrusis onda, onda nemoj ni sada.
A grobarstvo mu ne "oduzimam", tu smo na cistom.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Ko i kada je tako nešto javno rekao? Jedino Dule i šta je dobio od toga, ništa...
Nema potrebe za takvim osudama trenera i sportista, pa on da tako javno izadje kao recimo Stanoje mogao bi jedino vrle Filipince da uči košarke.

A kako se ne boji Filipina kad pozdravlja Tosin Bunar? Pretpostavljam da ce dobiti otkaz prije finala..

Dule bi vjerovatno nesto postigao da su Dzikic i slicnii stvarno Grobari. Na zalost, nisu.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.744
Reaction score
11.365
Локација
.
Neću da advokatišem za Džikića zato što nije moj fazon. On je naš i tu nema govora, šta god neko pisao o njemu tu činjenicu ne može da ospori.

Nego, meni je interesantna jedna stvar. Svaki trener od Duleta, uključujući i njega je namazan govnima a jedan čovek i jedan fikus i dalje jašu.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
I Nadj je nas, ni to niko ne moze da ospori...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.944
Локација
Žrnov
Što se bilo čijeg Grobarstva / Partizanstva tiče, vodim se principom RES NON VERBA. Jer ako ćemo po rečima, Bane Ružić je Grobar na kub, a i Vazura...

Ne upoređujem ih sa Džikićem, ali u ova smutna vremena, mnoge legende su "pale" na ispitu, baš zbog (ne)delanja.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.744
Reaction score
11.365
Локација
.
Meni je odavno merilo iskljičivo teren, ne jebem više te šatro Grobarčine koji se kunu u Partizan i ljube grb. Jedan je Novica i Saša Ilić, ostali svi su prolazni.
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Po razmisljanju nekih ovdje ... Zoc je nista jer ne djeluje nikako i ne pomaze KK, Djordjevic isto nije nista jer nije osudio niti se oglasio uopste o KK, Divac je nista jer cuti iako je on jedan od tvoraca tih godina dominacije ... etc etc ...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.944
Локација
Žrnov
Vidi, niko ti ne odgovara na tvoju konstataciju jer je ona takva da pokazuje u kom pravcu ide tvoje razmišljanje, pa niko od "nas nekih ovde" nema baš viška vremena i živaca da ga traći na ubeđivanje.

Čisto da ne misliš da si sad nešto u pravu, pa eto mi "neki ovde" ostali bez argumenata...
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.911
Nevidjena je sramota svakog ponaosob sto su cutali. ne govorim o onim nabrojanim, tu je i bilo provlacenja izmedju redova. generalno o svim legendama.

Nisu morali kao Dule glavom u zid, ali razlicite forme stava, institucionalnog i vaninstitucionalnog pritiska postoje.

Ove sa bilborda ne ubrajam da postoje vise.
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Vidi, niko ti ne odgovara na tvoju konstataciju jer je ona takva da pokazuje u kom pravcu ide tvoje razmišljanje, pa niko od "nas nekih ovde" nema baš viška vremena i živaca da ga traći na ubeđivanje.

Čisto da ne misliš da si sad nešto u pravu, pa eto mi "neki ovde" ostali bez argumenata...

Upravo to...

Na trenutak sam dobio zelju da odgovorim na tu smesnu konstrukciju, da bi posle 5 sekundi izgubio volju da objasnjavam nesto ljudima koji ne vladaju elementarnom logikom...
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Pun mi je K pametovanja i generalizovanja, u ova mutna vremena grobari su prvi pali sto su dozvolili da vlast uzmu oni koji su uzeli a znali su sta nas ceka.

A ti Jasmina ako si se osjetila prozvanom odgovori mi kad si ti bogom dana da kao onaj cigan sto je na vlasti u srbiji dajes etikete ko je kakav...
Svi ti koje sam nabrojao pa cak i oni koje nisam su dali nasem Partizanu mnogo vise nego svi mi, uvijek ce se naci razlog i da ih kudimo ali i da ih hvalimo... Takva su vremena nazalost, a i mi ljudi balkanci takodje poseban soj.

Ja znam da nisam 100% u pravu, bas kao sto ni ti nisi ... Istina je negdje tamo ... A ni ti ni ja ne znamo koja je prava...
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.502
Reaction score
23.285
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Baš u ovakva vremena se legende trebaju pokazati, lako se bilo slikavati kad je gažena Barselona, Makabi i kad je igran top 8, F4...

Sad svi junaci u crnu zemlju pogledaše, pa bar da im zavisi egzistencija od ove napredne pošasti, ne bih im a rekao.
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
Trebaju, slazem se svakako... Ako sta mrzim to je pasivnost... Ali stvarno postaje simptomaticno kacanje zutih traka na rukave kao jevrejima u drugom svjetskom ratu svim tim bivsim igracima i trenerima...
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Nema nikavih zutih traka, a i ako ih ima, sami su ih sebi stavili na ruku.

Naravno da su Djordjevic, Divac i Obradovic mnogo dali Partizanu, al mnogo su dali i todoric, pekovic i grbovic... Ipak, ni jedni ni drugi nisu Grobari, vec saucesnici u unistavanju kluba. Sa vecom ili manjom odgovornoscu.

vanja udovicic je mnogo dao Partizanu, i sta sad, on je kao Grobar? Mada, mozda i bude na kraju, bukvalno...

Ako ti neko tuce drugara, a ti okrenes glavu, totalno je nebitno sto si mu prosle godine pozajmio 1000 dinara. Kad se vec mora crtati..

Vremena su teska, a u teskim vremenima nema izmotavanja, nema sredine. Ako nisi na nasoj strani, na njihovoj si ili si dezerter, isti kurac.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.944
Локација
Žrnov
Pun mi je K pametovanja i generalizovanja, u ova mutna vremena grobari su prvi pali sto su dozvolili da vlast uzmu oni koji su uzeli a znali su sta nas ceka.

A ti Jasmina ako si se osjetila prozvanom odgovori mi kad si ti bogom dana da kao onaj cigan sto je na vlasti u srbiji dajes etikete ko je kakav...
Svi ti koje sam nabrojao pa cak i oni koje nisam su dali nasem Partizanu mnogo vise nego svi mi, uvijek ce se naci razlog i da ih kudimo ali i da ih hvalimo... Takva su vremena nazalost, a i mi ljudi balkanci takodje poseban soj.

Ja znam da nisam 100% u pravu, bas kao sto ni ti nisi ... Istina je negdje tamo ... A ni ti ni ja ne znamo koja je prava...

U dobru je lako dobar biti...

Ako bismo merili ko je kome više dao, nisam sigurna baš na koju bi stranu kantar prevagnuo... nekako mi se čini da su svi mnogo više dobili od tog Partizana nego što su mu dali. Zašto?

Zato što je njima klub dao sve kad su bili anonimusi, napravio ih time što jesu. A šta su oni klubu dali kada je klubu bilo teško, kada mu je naviše bilo potrebno?

Ja mozda nisam dala klubu (osim ljubavi, ako se to računa), ali nisam od njega ni uzela ništa. Dobila sam neizmernu radost i po neku sedu...

Eto, opet uđoh u zamku objašnjavanja sa tobom...
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
Mislim da mnogi slavni grobari imaju taj Vujosevicev kompleks... I da je svima na neki nacin stalo da se on prikaze tu kao neki krivac, tu se ne razlikuju od psihopate. Neki ni danas ne mogu da prebole sto su samo dobri i veliki naspram Dula koji je bogotac.
 

Shone

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2007
Порука
1.229
Reaction score
536
Локација
Republika Srpska
U dobru je lako dobar biti...

Ako bismo merili ko je kome više dao, nisam sigurna baš na koju bi stranu kantar prevagnuo... nekako mi se čini da su svi mnogo više dobili od tog Partizana nego što su mu dali. Zašto?

Zato što je njima klub dao sve kad su bili anonimusi, napravio ih time što jesu. A šta su oni klubu dali kada je klubu bilo teško, kada mu je naviše bilo potrebno?

Ja mozda nisam dala klubu (osim ljubavi, ako se to računa), ali nisam od njega ni uzela ništa. Dobila sam neizmernu radost i po neku sedu...

Eto, opet uđoh u zamku objašnjavanja sa tobom...


E sad se potpuno slazem sa tobom. Potpisujem sve receno.
Necemo vise polemisati.

Mislim da mnogi slavni imaju taj Vujosevicev kompleks... I da je svima na neki nacin stalo da se on prikaze tu kao neki krivac, tu se ne razlikuju od psihopate. Neki ni danas ne mogu da prebole sto su samo dobri i veliki naspram Dula koji je bogotac.

I ovo je 100% tacno, bar sto se tice Partizana, tu je Dule nedodirljiv. Ako zele da steknu Duletov status moraju samo da osvoje EL.
Zoc je osvojio nema sta ali su to i druga vremena i drugi uslovi.
Dule je vecini ako ne svim bivsim igracima i trenerima onaj "sjajni bivsi djecko" vase djevojke koga se uvijek sa osmijehom sjeti, i visi nad vasom glavom kao Damoklov mac !
 
Последња измена:

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
Stvarno je malo simptomaticno kad bolje pogledas, da se niko od legendi ne oglasi i stane u zastitu Vujosevica... pritom mislim na legende koje su se naplatile i kojima napredna Srbija moze samo da se sagne. Sta se onda cudimo laznoj legendi Grbovicu koji je godinama socijala ili Udovicicu koji nije u karijeri zaradio koiko pojedini u karijeri. Naravno, ne poredim prave grobare sa ova dva sljama, samo kazem.

Apropo Saleta Djordjevica, haha zanimljivo mi je da covek njegovog kvaliteta, intelekta i autoriteta dovede sebe u situaciju da se provlaci po stampi sa jebenim Markom Pesicem... Znajuci za tu urodjenu Saletovu prepotenciju, morao je na pocetku da se dogovori kad je preuzimao klub, valjda je jasno da je trener samo zaposleni u klubu i mora da shvati kako se generalnom direktoru racuni moraju polagati kao i u svakoj firmi.
 
Top