Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo

Banovo Brdo

Grobar
Учлањен(а)
20.05.2018
Порука
200
Reaction score
146
Локација
sveprisutan
Koliko vidim svi nabaviše zapad...
Pet komada za putujuću ekipu držim u rukama:pfc:
Vreme sutra toplo, sunčano oblačno sa mogućim iznenadnim pljuskovima, kao naručeno...
Nadam se da će Grobari iz okoline, Vladičin han, Vranje, Leskovc, Niš, Makedonija doći u punom broju i ako je radni dan da ne uskočimo sami sebi u usta sa kritikama da je stadion mali.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ja bas volim Kup, i uprkos svemu (treneru, Ilievu, Panticu) bas zelim da ga osvojimo!
Sto se Stolice tice ne znam, vise sam protiv nego za. Ali kad je dosao Djukic upisao sam se od srece, pa sad nisam bas pozvan da mnogo komentarisem.
Jos jednom da kazem jebem mater svima koji su odlucili da se finale kupa igra u Surdulici.
 

Kavurma

Početnik
Учлањен(а)
08.02.2018
Порука
146
Reaction score
68
Skuletic uopste nema losu sezonu jza sebe.
Dao je 10-ak golova u turskoj ligi i igrao oko 65% minuta.
Ne mogu da se setim kako je otisao od nas, znam da je cena bila 4.000.000 ali ja bih voleo da se on vrati
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Da li iko normalan, a navija za Partizan (da li medju nama ima normalnih :D), moze da zeli bilo sta drugo?

Osnovna karakteristika Partizanovaca je to da nas ima svakakvih sto je svakako bolje nego da smo svi isti.

Nikolic iz Spartaka - dobar igrac, gol igrac, lagan, pokretan, pametan. Da li ce biti pojacanje i da li moze biti prvi napadac nisam siguran, vise sam blizi misljenju da ne moze, previse je mekan da bi bio sam u spicu, ipak se timovi protiv nas drugacije brane. Ne verujem da je rec o igracu kvalitetnijem od #51 nekako je nalik Stefanu Scepovicu po meni taj tip igraca. Taj novac je ogroman za igraca koji bi trebalo da bude na klupi, a da pritom niko nije otisao od napadaca. Ili tek ako bi i spicu imali tandem Ivanovic - Nikolic to bi bio jedan od najslabijih tandema u spicu od kada pratim FKP. Pored toga taj momak nije toliko mlad 1992. godiste u karijeri odigrao samo jednu sezonu vrednu pomena. Vreme ce pokazati.

Ali je sasvim jasno da i mi i cigani moramo da kupujemo igrace spartaka i radnickog iz Nis i da ih preplacuju.
Imamo situacije Plavsic, Milosevic, Milic, Hajdin i kod nas Ivanovic sada Nikolic.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Ne znam zasto ali odmah sam se nekako setio Vukelje .
Ali Ljubisa Vukelja, njega sam i na menadzeru gledao da sto pre uvaljam nekome, po mogucstvu ciganima. Ne znam ovog Nikolica ali me smara to sto znaci da su mnogo manje sanse da dovedemo Djurdjevica onda, u njega sam siguran da ce da reseta, za ostale ne znam.
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Ja se izvinjavam, nije provokacija, nisam ja ovde da provociram bilo koga, ja odem za Južnu Ameriku, u neku nedodjiju, pa sretnem brata grobara i drago mi zbog toga, a kamo li ovde gde nas ima na hiljade.
Sinoć sam gledao onaj dokumentarac o košarci, Beograd, kolevka košarke, ima ga na youtube, i pri kraju prikazuju one čobane iz predgradja gde jedan od njih tvrdi da igra za najveći klub sa ovih prostora koji je iznedrio pregršt legendi?!?
Tako da mi na pomen njihovih igrača dvanaesterac predje u trinaesterac.
Meni liči ovo dovodjenje spartakovih igrača na slabljenje protivnika, ove godine smo se grčevito borili za drugo mesto pa da ih malo oslabimo za sledeću.
Malo se šalim, mada ima tu istine.
Nek ovi dovedu kasvetnog trenera, to je moranje, mi gubimo na vremenu, sad kad počne svetsko, pa svi gledaju utakmice i komentarišu šta je bilo, ceo fudbalski svet se okreće ka Rusiji, mene samo zanima kako će mi da izgledamo na otvaranju sezone.
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Ilija Stolica je dobar trener. Malo ko se razume u fudbal vidi njegovu filozofiju igre i stil fudbala koji gaji. Nesto slicno Gvardijolinom stilu fudbala. Igra pocinje od golmana i stopera koji rasire teren i krecu u napad kroz pas igru kroz zadnjeg veznog koji se ubaci u taj otvoreni prostor pozadi. Bekovi igraju visoko. Formacijski forsira 4-2-3-1 i gradjenje igru kroz sredinu terena.

Link:

Meni je fascinatno da za sada jos nisam video nekog trenera kod nas koji zaista pokusava da uspostavi nesto inovativno ili naprimer 3-4-3 kao sto dosta klubova u Evropi igra. Kod nas se sve svodi na bekove koji centriraju na nekog konja u sesnaestercu pa sta bude. Takav fudbal se igrao u Engleskoj u 90-im, klasicna 4-4-2 formacija sa 2 jaka i visoka konja. Ko god ima zelju da se malo upozna vise sa taktikom u fudbalom koja se ne svodi na "babovicu polomicu ti noge sto igras kao picka" a vise na neke takticke zamisli, onda procitajte "The Mixer" od Michael Cox-a.

Opet kazem, Ilija Stolica je mozda najperspektivniji trener sa modernim zamislima u fudbalu i ja sam apsolutno za njega. To takodje i Ser Aleks Stanojevic misli, sto nam dovoljno znaci.

Voleo bi da se ljudi malo vise upoznaju sa taktikom u modernom fudbalu i da imamo malo vise diskusija na tu temu :)
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.744
Reaction score
29.586
Локација
Beograd
И ја бих волео да ме неко упозна са тактиком у модерном фудбалу, или да неко преведе литературу - ако није на Српском...

Али при том да ми каже какву тактику играти кад ти Бамби липше чим се појави на терену, а за Меска треба посебна лопта јер једну вуче само за себе, или шта највише (у тактичком смислу) одговара поменутом Бабовићу који има само једну ногу, а предвидиво је до лудила шта ће да уради (намешта се на ту једну ногу 90 минута утакмице), како се игра када је терен каљуга гора него у некадашњим руралним свињцима, итд...
Нисам злурадо ироничан, најозбиљније питам!
Понекад имам утисак да од играча тражимо да напишу роман а они још не знају ни сва слова...

Формације као 4-4-2 или 4-3-3, сматрам само неком почетном позицијом кад утакмица почиње, ко у њој стоји целу утакмицу, тај није нормалан, фудбал се (између осталог) састоји из КРЕТЊЕ и ПРОМЕНЕ своје позиције (па и формације!!!) , да би зајебао противника, јер ако си увек на истом месту, најлакше је да мотри на тебе.

Ево и примера:
КОЈУ формацију игра Партизан приликом гола Саше Илића у недавној утакмици против Чукаричког?
Кад је ,,густо,, кад је ,,ушла вода у уши,, кад се ,,хвата сламка спаса,, НЕМА формација као 4-4-2, или 4-3-3, или 4-2-3-1, итд...то НИЧЕМУ не служи у тим тренуцима...

Ја вас молим да зауставите снимак који ћу доле поставити на 1:31...и, ШТА ВИДИМО на њему - имамо 5 ШПИЦЕВА у том тренутку! Или да кажемо једног повученијег (Тавамба) и 4 истурена, и два момка ,,у вези,, Милетића и оног на ивици 16м...ако претпоставимо да је неко остао позади, значи шта играмо? Играмо 3-2-1-4...

Хајде сад да вратимо снимак мало уназад, на 1:28, шта ту играмо?
Видимо момка који набацује, 2 ,,у вези,, 4 у самом нападу, и још два још дубље у 16м, значи, нападамо са 9 играча!
Која је формација? 1-9? Добро, хајде да будем мало умеренији, 1 је остао у одбрани, 1 набацује, 2 су ,,у вези,, 4 у нападу, 2 у шпицу, значи играмо 1-1-2-4-2...
Ево снимка:

Е зато ја ,,не фермам,, много да ли неко почиње са 4-4-2, или 4-3-3, него ме интересује ШТА се из тог ПОЧЕТНОГ положаја, кад је лопта још на центру игралишта пре него што утакмица почне, РАЗВИЈЕ И ДОГОДИ ТОКОМ УТАКМИЦЕ!
Свака част формацији коју играју Арсенал, Шахтјор, Динамо из Кијева, али када су играли са нама мене је много више од њихове (опет кажем ПОЧЕТНЕ!) формације на терену бринуло то што само ,,зује,, поред наших спораћа и буше нас к'о сир са свих страна!
И што одједном уопште нема само тих 2 или 3 играча из њихове ,,формације,, у самом нападу, него ЕТО ИХ по 4, 5, 6...па онда не знаш кога да чуваш...док смислиш, они већ дали гол...

Ја много више размишљам о лопти у празан простор иза леђа штопера, о брзом утрчавању у тај простор, о придодавању везиста у сам шпиц напада, о повратној том везисти који ће да је спакује у мрежу, о брзом мишљењу, брзом одигравању, брзом убацивању, брзом нападу, брзом враћању у блок, итд, итд...дакле о свему ономе што Партизану углавном фали...
А о формацији...?
Ех...
Можемо да кажемо да је (у некој формацији) само Ђурђевић шпиц а да Леонардо није шпиц него везиста, а можемо да кажемо и да су обојица у нападу (тј. да су баш њих 2 та 2 у тих 4-4-2), ал то је мање битно...битно је да они ,,спакују,, 50 голова у сезони...па како год, из формације, везе, шпица, слободњака, пенала...али 50 голова је 50 голова...еее...али... за то треба и неки квалитет...
А кад квалитета нема... :icon-rolleyes:
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
To sto neko igra 4-4-2 sigurno ne znaci da ne smije imati vise od 2 igraca u protivnickom sesnaestercu ili vise od 4 u svom...

Formacija je izuzetno bitna, u smislu izbora igraca i njihovih zaduzenja na terenu.
Prosto, ako igras sa 5 pozadi, ne moze Bane Ivanovic da ti igra beka. Sa cetiri pozadi moze...
Nacin igre veznog igraca je sasvim drugaciji u razlicitim formacijama...

E sad, to sve ima smisla kada ekipa ima trenera koji ce igracima objasniti sta se od njih trazi i koji ce im jebati mater ako tacno to ne odrade.
Kad nemas trenera, igraci igraju manje-vise isto, bez obzira na koju poziciju i u koju formaciju ih stavis.
 
  • Like
Reactions: MAK
Статус
Затворена за писање одговора.
Top