Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.078
Reaction score
8.411
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Duže vreme se spremam da napišem svoje mišljenje o ekipi i igri, ali nekako me uvek "bočni udari" spreče da odvojim vreme za tako nešto. Jbm ti više cigane, pičkoustog, smrdiju, degene-članove (bivše, nije vređanje), frakcije, keltske krstove i ostale vuletiće i pantiće.

Ovo će biti moje viđenje gde se nalazimo sa idejom u igri, gde mislim da ćemo biti, a i šta bih ja pokušao.

Sinoćni plasman u grupe LE me je resetovao, kako mislim da je resetovao svakog pravog Partizanovca, te pokazao nama, a mnogo više ološu oko nas, da smo živi i da "pratimo modu".

Partizan konačno igra direktno, u dubinu, izlazi visoko, igra presing, za sve to ima kondicije i, naročito, voljnog momenta i psihičke stabilnosti... Pohvala za Sava i stručni štab. Zašto naša igra nije u dužem delu utakmica ista, zašto imamo padove koncentracije u pasu i pokrivanju, objašnjavam kratkim vremenom koje je ova ekipa zajedno. Raspored utakmica je zgusnut, vremena za automatizaciju igre na treningu jednostavno nema dovoljno.

Naši problemi, kako i ostali potencirate, su vidljivi i uglavnom se svode na individualne greške, tehničke mnogo više od taktičkih.

Kada igramo u napred, osam igrača učestvuje u napadu, što je način igre koji sve ekipe koje nešto vrede u Evropi primenjuju. Ne srljamo, strpljivi smo, imamo ponavljanje kretnji po boku, imamo trojke... Model igre kakav Partizanu priliči, od nastanka kluba. Ne mogu da dočekam da se Natho privikne na ekipu i uđe u ritam, bićemo pakao za svakog protivnika. Ovde ne mislim na ova govna protiv kojih ratujemo u majčici-Srbijici, mislim na evropske protivnike na proleće.

Kad krenemo u kontru, a lopta je kod Sume, po sredini terena, zajebani smo kao kratko ćebe, vrlo je dobar sa loptom u trku, pravovremeno asistira i nastavlja kretnju u dubinu. Vidi se da ima samopouzdanja i kondicije, tehnika mu ni ranije nije bila problem. Stevanović mali i Asano su takođe opasni, jeadn na jedan naročito. Japanac igra za ekipu što me izrazito raduje, nije debil koji gleda samo u gol. Tošić zna znanje kada ima vremena da odigra, ali mislim da smo od njega već videli najbolje, majstor, ali nije više ono što nam treba na boku. Sadik kada je na terenu radi dosta dobrih stvari za ekipu, od "nuđenja" za pas, prihvatanja igre na sebe, dobrih rešenja za dodavanja, ali mu je tehnika šuta tragična. Nadam se da je to slučaj jer nije fizički spreman pa se lomi u kukovima kada treba da šutira iz koraka. Ako je Savov izbor, podržavam.

Veliki je problem što se Ostojić povredio, ne zbog toga što je Bekenbauer, već zbog toga što njegovo prisustvo na terenu daje sigurnost i slobodu Pavloviću i bočnim odbrambenim igračima. Povreda Ostojića je problem jer je on izgubio samopouzdanje da može da spreči protivničkog igrača da mu pobegne u prva dva koraka i zbog toga stoji po tri metra iza linije odbrane. Mnogo problema smo imali zbog ovoga od njegove povrede, ali jbg protiv više sile se ne može. Asano i Tošić prema nazad taktički odrade svoj deo, kreću se, naročito Asano, ali prave tehničke greške, ne ulaze u igrača, više odrade poziciju pa samim tim ostavljaju mnogo pomaganja na boku za Zdjelara, Šćekića i štopere. Za Asana očekujem da će vremenom postati sigurniji i spremniji da uđe u protivnika u fazi odbrane. Za Tošića ne očekujem. Još jedan problem, po meni nerešiv, u fazi odbrane predstavlja Sumina igra. On i taktički dosta loše pokriva prostor, govorim u delu odbrane kada ne igramo presing, a tehnički ga u odbrambenom smislu ne bih komentarisao, od prilike je obučen kao pionir.

Za ubuduće očekujem da Savo nastavi sa forsiranjem direktnog fudbala, sa dosta igrača u završnici, ali da dolaskom uigranosti ta igra počne na četrdeset metara od gola protivnika, mislim na poziciju na kojoj će stajati igrači od kojih kreće akcija za gol (prvenstveno Natho, pa i Suma i Lazar Pavlović). Još jednom kažem, ne mogu da iščekam da nas gledam za dva meseca.

Sada jedan predlog za Savudina.

Mi nemamo napadača poput Lukakua, Mitrovića, Tavambe, mislim i da nam ne treba (Škuntelar, jbg mi hoćemo da igramo, ne da lešinarimo), pa bih probao u formaciji 4-3-3, sa Asanom u centru, a malim Srevanovićem levo, Nathom u sredini veznog reda, te Lazarom Pavlovićem. Ovo bi vredelo probati kroz srpsko prvenstvo, gde bi Natho bio konstanta, a Zdjelar, Šćekić i Lazar Pavlović u rotaciji u zavisnosti od gustine bunkera koji će svi igrati protiv nas, uključujući govna iz rupe. Suma, Tošić, Sadik u toj formaciji za mene nemaju devedeset minuta na terenu, Naročito Sadik. Ali, Brežančić ima svakako, da nam Urošević ne umre i da protivnik ne zna gde je lopta. Mislim da je Suma u izlogu za prodaju u decembru.

Posle žreba u kome smo dobili Malatiju i, potencijalno, Molde napisao sam da su to manji klubovi i lošije ekipe od nas. Posle Berna sam pisao da igramo proleće u LE, sada očekujem četiri pobede u grupi, makar jedan remi protiv Mančestera, devet bodova za koeficijent i nekog istočnoevropsko-azijskog protivnika za prolaz među šesnaest. Ne mogu da dočekam četvrtfinale LE u martu.

Još jednom, sve čestitke ekipi i stručnom štabu.

@ mrzim_sve

Kako gađam kad se mrači...

Ono sto nije ovde spomenuto, je da je primetna zelja gradjenja napada iz zadnje linije, bez duhih lopti napred od strane štopera i golmana. Pavlović i Ostojić se povlace nazad da preuzimaju lopte vrlo često.
Problem je sto nam trebaju bolji na sredini od Zdjelara i Scekica, da se vrate i preuzmu loptu i onda podele dalhe napred. Kad se Natho potpuno pripremi i uklopi, on ce taj posao odradjivati vrhunski.

Prija kad se vidi ideja o modernoj igri, kakvu igraju po najjacim ligama najbolji klubovi!
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Lazar P i Leo 42
Potpisujem svaku rec
Dodao bih samo da pored spica moramo udvanati po bokovima sve vreme i napred i nazad.
Moraju se oba krila vracati u defanzivu efektivno a ne samo da povremeno pokrivanu prostor bez kontakta sa protivnikom. I Asanu a narocito Tosicu ukazivati stalno na to.
Urosevic je u ofanzivi OK ( Bre ancic takodje ali je tanji u defanzivi) ali je Nema Celavi u napadu po desnoj strani jako los. On ne treba da centrira samo da veze jednog na sebe i da loptu Tosicu
Leva strana nam u tom udvajanju jos nekako i funkcionise ali desna strana ne.
Zato i imamo cesto Celu na vetrometi i pa dolazi Ostoja da pomogne a njegov prostor ne zatvaraju dovoljno Zdjelar Scekic i Pavlovic.
To Savo mora da resi po cenu da Tosic igra 45 minuta a Lutovac 45
I naravno spic koji po meni ne mora da je 2 metra vec da je zvrk.
Ako sledimo logiku Save i uklapamo igrace za vec prepoznatljiv stil neki spic tipa Aquero, Leo i sl. Neko ko je brz u prva dva koraka.
I uvodigi sto ces e Lazara i Filipa.
Oboje su su o zlato. Ne sumnjam da ce se razviti u evropske igrace samo da ocvrsnu malo u kontaktu
Ajmo, ajmo momci
Dobri ste ali moze jos bolje
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Ali treba mu dati lepu platu, sto govna iz uprave nema teorije
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
693
Reaction score
1.951
Okrećemo se sada prvenstvu. Večeras da se podrže Savo i momci. Nadam se da će Gigić dobiti šansu večeras. Voleo bih da večeras izađu:
Stojković
Miletić Vujačić Pavlović Brežančić
Natho Zdjelar
Lutovac Suma Stevanović
Gigić
U drugom Sadik umesto Gigića, Asano umesto Sume i Šćekić umesto Natha.
Do pobede!
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.244
Reaction score
2.825
Nadam se da su Savo i pomocnici ozbiljno shvatili TSC jer to njihovi rezultati zahtjevaju. Idealno bi bilo da nas dodje sto vise iako su nam pokvarili raspolozenje nedovodjenjem napadaca. Sto neko rece, tacno je grijeh to ne uraditi kad imas ekipu koja ima veliki potencijal.
Zato veceras da se ori UPRAVA NAPOLJE!
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.885
Reaction score
7.986
Danas Natko mora vise da igra... Orbanov klub moze biti zajeban
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
e svaka vam cast grobari, ispred stadiona sam, i bice dobro ako bude 4000 ljudi na njemu...bas sramotna poseta
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
ED6F39EB-6F51-44CD-8DBC-9B3C446FEEDB.jpeg

jbn bolnaja.. a tako bi bio sad u Humskoj!!!

Ocekujem neizvestan ali i otvoren mec, sa puno lepih poteza! Sreca imam telefon i kliktv pa cu gledati, a iz vene mogu samo ljubav prema Partizanu da izvuku!!!
Da se opet nekad ponosno cuje ono nase:

VOLIM PARTIZAN!!!
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.390
Reaction score
5.173
Локација
Beograd
Potpisujem, samo bih izostavio Sadiqa i na njegovo mesto stavio Gigica.

Relativno dugo pratim ovaj forum i evo sad sam odlucio da se uclanim..
Pozdrav svima!
 
Последња измена од уредника:

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.178
Reaction score
6.062
Локација
100 кураца
Ovi madjari se nece ni ciganima skloniti. Sta Orbana bole kurac za psihopatu. Daj boze da ovo okrenemo,ali krvavo u najvi.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Sve je ovo normalno i ocekivano. - 30 bodova standard kod Vucelica i Vazure, ukupno od kako su tu, - 120 bodova.
Savo prezadovoljan, prima se plata.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top