Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.430
Reaction score
11.892
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
ima. Ne spaljujemo Rajhstag. Jedino to.
Da idem na stadion na +5 kada znam da će klub da se naguzi i učini sve da ne ugrozi miran sam firera? A onda, Asano izdajnik, a Partizanovci Marković i Stojković?
Šansa je bila da sve razjebemo posle Vojvodine, kada je Savo zapalio. Posle toga, jbg. Sve je providnija farsa.
 

Milan Pa80

Početnik
Учлањен(а)
04.08.2018
Порука
98
Reaction score
292
Локација
Pancevo
Ja sam mazohista koji ide na Jna svaki put,kada moze,kupuje sezonsku kartu i vodi dva klinca (sa zenskom kartom na njihovo ime na taj Jna)...Ma makar i beton liga dolazicu na Jna,ne zbog vazure,vucele gamadi vec zato sto volim fk Partizan....
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.711
Reaction score
22.751
Локација
Beograd
Morao sam da se smirim malo, @Goran Tomić pomenu neku bržu igru, loptu napred, a ja se upitah da li smo gledali istu utakmicu. Skoro svaka lopta je išla nazad bez ikakvog rizika za pas unapred, a da to nije dijagonalna lopta gde uglavnom Vujačić glumi Bekenbauera ili pokojnog Mihajlovića iz doba reprezentacije i to u 90% ide ka bekovima koji i kad prime nekako loptu, istu pošalju nazad, pa ajde u krug.
Jedina razlika u odnosu na ranije je to što Dijabate više igra u sredini, nego na samom krilu, ali toliko sporo i bez ikakve želje za presingom i najidiotskijom stvari, sa izmežu Rikarda i prvog igrala iz veze ima 35 metara brisanog prostora, a mi treba da jurimo pobedu?!
Da, ubeđen sam da sabotiraju, jer me je retko šta izbacilo iz ravnoteže kao oni alibi šutevi sa 35 metara, koji su gotovo bezopasni, a pritom lagano može da se odvoji 10-ak metara polja.
Da, ubeđen sam da su sabotirani, počevši od Gordana Petrića jer čak i da nisu potrčali na tromesečnoj pauzi, do sad bi imali neku formu, a ne da umiru u 70-om minutu kao na početku sezone i da je gotovo svaka ekipa brža od nas, tu mislim i na Kragujevac i Radnik.
Taj isti Dijabate, pa i Menig su leteli terenom jesenas, a sad ih otrese ko hoće i kako hoće.
Najtužniji moment od svega da se najviše nervira lik koji i ne treba da bude tu(Pantić), ali bi bio bezobrazan i prema sebi kada bi to negirao.
Da, mislim da deo ekipe žestoko ne želi da "zapne" osim možda sad na derbiju gde ima da se kao nešto i predstavi za inostrano tržište...
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
854
Reaction score
662
Локација
Београд
Njihova najveća pobjeda je što je većina nas postala ravnodušna prema FK-u. Dok se to ne promijeni, ništa drugo se neće promijeniti.

Ko je barem jednom u životu prošao kaldrmom u Humskoj ulici, ko se seća barem jednog rezultata ispisanog sijalicama starog "Lampaša", ko je barem jednom čuo glas Ljube Perića preko razglasa i njegovo čuveno "dobrodošli na Stadion Partizana", taj prema Partizanu ravnodušan nije, nema šanse.

Usled trenutne nemoći, lažemo sebe da nas je baš briga, da nas zabole sve živo za Partizan, a ustvari nas boli i srce i duša.

Kao što sam već pisao, i ja i mnogi drugi, ne vidim drugi izlaz, sem toga da se mi navijači okupimo oko kluba.
Sve što je crno-belo, i staro i mlado, nam sada treba, da se klub spasi od ambisa, i od ovih koji mu sada rade na propasti, i kao garant opstanka i napretka za ubuduće.

Nema toga što mi ne možemo, mnogo puta smo pokazali šta smo sve veliko u stanju da napravimo, pogledajmo samo kakvu sada armiju ima KK Partizan uz sebe, zbog koje se trese Evropa a domaći neprijatelj ne zna gde udara i tek neće znati šta ga je snašlo.
Isto tako može i FK Partizan da se digne iz ovog mulja u kom je sad, nije kasno, ali je realno vremena sve manje.

Svi navijači na svetu imaju pravo da izraze nezadovoljstvo radom uprave svog kluba, ni nama to niko ne može zabraniti.
Siguran sam, da možemo da osmislimo mnogo načina kako da se naš klub spasi od propasti, i kako da ga i ubuduće štitimo da nam se ovakva situacija više nikad ne ponovi, a da sve bude legitimno, i da niko nema nikakav problem sa zakonom, na poslu i sl.

Pisac ovih redova je porodičan čovek, čiji podmladak još ne ide ni u osnovnu školu, i pisanjem ovog posta ne poziva na bilo kakav protivzakonit čin, niti mi je namera da bilo ko ima bilo kakav problem, moja jedina želja je da pokušamo da uradimo nešto dobro za klub čiji smo navijači.

Nadam se da i ovde, na forumu, može da se otvori tema, šta i kako se može učiniti a da se pomogne FK Partizan, mnogo puta smo izdani, iznevereni, malo kome se više veruje za bilo šta, zato je moj predlog da se vidi da li nas ima i kakvi smo, pa ako nešto ima od nekakve ideje da dobar glas širimo dalje.
Ukoliko uredništvu nije moguće otvaranje teme iz nekog razloga zbog kog vi ljudi možete imati probleme (znamo gde živimo) sve jasno, nema zamerki naravno.
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.631
Reaction score
8.800
Локација
"preko bare"
@Centurion

Sve je to lijepo i poetično što si napisao i slažem se sa većinom. Ali mi ništa ne radimo da pokažemo da je to u stvarnosti tako. Pustili smo da nam uništavaju sve klubove JSD-a evo već 10 godina, dok mi patimo, sa sjetom se sjecamo boljih vremena i sa ponosom govorimo o našoj velikoj ljubavi prema Partizanu. I čekamo da neko od "legendi" nešto kaže i pokrene nas.

Dok nešto konkretno ne napravimo i pokažemo da nam je stalo, dok barem ne pokušamo da uradimo ovo što ti predlažeš, sve što si napisao ne vrijedi ništa.
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
976
Reaction score
4.405
Локација
Nis
Znali su oni kako se unistava FK Partizan.
Prvo ubacis kancer na Jug. Uzmes tribinu.
Zajedno sa udbasem i gmazurom opljackas i razoris klub iznutra, i na kraju napravis od njega seosku zadrugu sa krimi elementom. To sve valjas po sektaskoj stampi.

Oko njih stvoris jos dva tri prstena navijckih grupa koji uskacu kad pohapsis bivse robove, ali sad sa drugom pricom, "oni su kao protiv njega"...apsolutno isto kao sa laznom opozicijom.

Lagano gusis iznutra porezom i muljanjem a guras Partizan u ambis igracima koje ne mozes da prodas i ne igranjem u evropi.

A onda sledi happy end

Kad budemo pred gasenjem, dolazi pickousrani kao apsolutni spasioc, gde on pomaze da se digne Partizan iz pepela...kroz jedno 20 godina.
 

majonez

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
577
Reaction score
810
Ima dosta do toga da su neki igrači limitirani ali mnogo je do celokupne atmosfere u klubu i oko njega.Odrazava se sve to,nisu roboti.
Da nisu ona govna u upravi,voleo bih da se slična akcija kao u kk sprovede. Možda je utopija al možda je model dobar kao kod nekih stranih klubova da navijaci imaju veći udeo u odlučivanju.Al sve to kad se promeni av.
 
Последња измена:

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
@Centurion , uz duzno postovanje i pored izuzetno dobre namere koju si pokazao veoma blagim recima, za sada od ove ideje nema nista. Cim se nesto slicno predlozi jave se obavezno tri grupe forumasa sa cvrstim uverenjem da su svi u pravu, a verovatno i jesu... jedna grupa te odmah na slepo podrzi verujuci da obican svet i castan navijac zaista moze da pokrene neku lavinu. Evo ja sam spreman da te slepo podrzim samo da se nesto konacno ucini. Cim bi se nas dvojica raspisali, cak i nesto pokrenuli tipa spisak organa, imena i prezimena itd, javlja se druga grupa koja tvrdi da se hvatamo corava posla jer svi u klubu su marionete a konce vuce covek van kluba i dok on ne aminuje od promena nema nista (ko da mi ne znamo ko vuce konce, ali pokusavamo da te lutke na koncima prodrmamo). E onda na sve to ide treca grupa, tzv mazohisti kojima je bitna liga sampiona, evropa (ko da nama ostalima nije) koji podsecaju na teza vremena, cuvenu "nije uvek lako, al je uvek lepo"....Ma bukvalno nas isprozivaju da navijamo protiv Partizana, gde se mi onda peremo i objasnjavamo da to nije tako. E onda se prica zaostrava pa pocinjemo raspravu oko dodatnih gluposti tipa stara vest od pre 3 meseca ili 12 meseci, a u statutu pise da se organi biraju na 5 godina, a ovi organi su izabrani 2022. Dakle, mandat skupstini, UO, direktoru, predsedniku traje do 2027. i nema novih i starih spiskova, slika. Sve sto je posle 2022 je frisko i taze uz dva preminula clana organa, pokojnog Usketa i bivseg predsednika Teleoptika ako se ne varam. E onda kad u vesti koja se okaci nadju nekog ko je u medjuvremenu preminuo onda te jos ismeju...Pa onda nisu svi isti iako su sve odluke na poslednjim skupstinama donete jednoglasno uz javno dostupnu sliku dizaca ruku itd. Pa se zakacimo oko duljaja, pa umesaju Velikog Zeljka Obradovica.... Onda to ide dalje, pa se pominju tetkice i teska situacija u drzavi, pelene, ljudi gube glavu i za manje stvari itd itd.... ali ipak me najvise pogadja poziv da odrastemo jer se to tako ne radi... Ko da mi svi ovde ne vidimo sta se sve urotilo protiv Partizana. Prica se razvodni, a Partizan tone... Koliko smo svi odustali dovoljno govori cuvena 1389 strana na temi uprave koju ne mozemo da popunimo metar dana i to u ovim okolnostima. Opet napominjem zaista su svi u pravu, svi imaju dobru nameru, ali ja bih voleo kad bi neko pokrenuo bilo kakvu konkretnu akciju. Kako je bilo lako pokrenuti skupljanje para preko foruma za KK a tesko grunuti sliku dva tri dizaca ruku u skupstini i pozvati iste da odstupe u roku od odmah.... Evo npr Branko Rasovic je clan skupstine, sto ga ne pozovemo da javno istupi iz iste?
Napominjem jos da je ono izglasavanje poverenja vucelicu bila samo predstava ali ne pisem ovo da biste me ismejali u fazonu otkrio sam Ameriku vec zato sto u clanu 47 statuta stoji da kad se na vanrednoj sednici skupstine odbije predlog za razresenje organa isti predlog godinu dana ne moze ponovo da se stavi na dnevni red... jebi ga, mi se na ovom forumu nismo ni potrudili da saznamo kada je tacno sednica skupstine....
I da zakljucim niti sam uvredjena mlada niti odustajem od FK Partizan, niti zelim da glumim opoziciju Grobarima na Forumu, u stvari to zaista uopste ne zelim. Narocito ne vidjenijim clanovima koji ovde pisu duze od mene. Jakim recima protiv "spasilaca" kakvi su nasi bivsi igraci u aktuelnim strukturama kluba, ukljucujuci tu i trenera, samo zelim da iskazem svoje apsolutno neslaganje sa tim sto rade i zamolim ih da na taj nacin ne spasavaju Partizan jer je to duboko pogresno!
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Zašto je Duljaj poltrončina? Zato što ne štrajkuje protiv šefova koji su ga postavili na radno mesto pre mesec-dva... Pa ko u Srbiji štrajkuje protiv šefova? I kako se to završava po šefove a kako po štrajkača?
To je tvoje viđenje da je Popović kao neki borac za pravdu i da je zbog toga smenjen sa gola. Ja mislim da je bolji golman od Stevanovića, ali nisam ja trener nego Duljaj, koji je verovatno hteo da izmenama u timu malo razmrda ekipu.
Ko je pustio golove? Poimence. Pa 50 godina Partizan prima kiks golove i sad kao veliki asovi svetskog fudbala - Sveta, Sani, Vujke, Pop, Piroman puštaju golove...kao ne mogu da ga prime i bez puštanja?
covek javno izjavio da FKP treba da bude filijala ovog kluba
Opet jedno lično viđenje u reči ,,treba,, - da li je baš tako rekao? Sumnjam. Verovatno je samo konstatovao situaciju da smo miljama daleko od ozbiljnog fudbala i da samo možemo da prodajemo decu. A to i radimo. U čemu je pogrešio ako je rekao ono što je istina?
moras da imas rezultate, a ovo sto on ima je
Ništa. Nema rezultate. Ali je čovek TREĆI trener u istoj sezoni! Ljudi bre! Aman!
Pa i KK je menjao trenere posle Trinkija koji nisu imali rezultate, ali nisu imali ni tim koji Žoc sada ima - i kome je dato da ga sklapa, pravi i opravlja DVE sezone u trci za trofejima...
Primećujete razliku? TREĆI TRENER u istoj sezoni bez mogućnosti da dovede bolje igrače i ISTI trener DVE sezone kome je data mogućnost da pojača tim po svom ukusu i određenim finansijskim mogućnostima kluba. I po svom znanju i iskustvu najboljeg evropskog trenera, svakako.
izbegavam da pratim FK a jos vise da ga komentarisem
Pa što ga onda sad pratiš i komentarišeš?
Jedino za sta mi trener i igraci mogu biti krivi za svaku utakmicu na kojoj igramo bez publike u ovom cirkusu je sto uopste i izlaze na teren. Sto se mene tice, kapiten svaku sledecu utakmicu neka izvede tim i posle zvizduka sudije neka tim povuce sa terena i neka se pise 0:3.
Jao brate moj...pa taj trener i ti igrači RADE, primaju PLATU (kad i ako je primaju), ŽIVE od toga...ajd ja sad ne sviđa mi se na mom poslu, i onda ga prekinem, izađem sa posla, i sve tako...dok ne dobijem otkaz. I onda? Oće Partizan.net da mi plaća račune i vraća kredite?
Navijaci - kada budu u prilici da pristustvuju utakmici - da prekidaju
Pa dobro, eto, dođi TI na utakmicu i prekini je. O.k.? Posle nam ispričaj kako je bilo. Zašto hoćeš da fudbaleri i trener budu revolucionari i borci za slobodu? Daj da vidimo kako ćeš TI to da uradiš.
FK do smrti!
Makar i u zonskoj ligi.
E tako je brate moj. Ovakve stvari bih voleo da čitam! :clap
FK Partizan je začin života. Košarka je sport, atletika je sport pa i jebeni karling je sport. Fudbal nije. Fudbal je braćo umetnost.
E tako je brate moj, FUDBAL JE UMETNOST! (a umetnost je laž koja govori istinu... :D ) Pišu ovde ljudi ovo i ono, a ja se pitam koliko su utakmica odigrali na velikom terenu? Ne mora utakmica, bar da odu malo da vide koliki je to prostor, malo da šutiraju loptu...ili koliko su puta igrali bar mali fudbal? Jesu li ikad iskusili kako je kad lopta odskoči kad ne treba, kad te čuvar udari, kad promašiš ono što si već video u mreži, kad kiksneš, kad gubiš, kad boli, kad si van forme...pa nije fudbal kompjuterska igrica, majku mu jebem! Ko će od vas da dođe u sredu u Lazarevac da gledamo Teleoptik po terenu koji nije idealno ravan i slušamo kako moji zemljaci Lazarevčani psuju Optičarima sve po spisku, vređajući i Partizan, onako usput... A? Ko? Niko? Ne interesuje vas Treća liga? A razumete se u fudbal? Dobro. Svi se mi razumemo u fudbal... To je sasvim u redu.
za vreme Stanojevića na plus 5 i proleće u Evropi nije bilo ni 3k ljudi na stadionu. Ja prvi.

Ima nešto i do nas..
Mnogo toga je do nas.
I na +5 smo znali da Vučićeva miljenica mora biti prva.
I jel to bio razlog da se ne dolazi? Ili je bio razlog da se dođe pa da se kaže šta ima da se kaže?
Da idem na stadion na +5 kada znam da će klub da se naguzi i učini sve da ne ugrozi miran sam firera?
Pa svako sam bira kad će i gde će da ide. Ili sluša nekog drugog ko će da mu kaže kad i gde će da ide. Samo ja mislim da firer mnogo mirnije spava kad nas je 300 na JNA, nego da nas je tamo stalno 30 000...
...bez obzira na rezultate i bodove i titule i Piromana i Popa i Gordana i Stanoja i Duljaja...
30 000 je 30 000 braćo...jes da je kapacitet smanjen, ali moglo bi i do te cifre kad bismo se malo ,,stisli,,...
Ili kad bi bilo volje da se dođe na JNA.
Ma makar i beton liga dolazicu na Jna,ne zbog vazure,vucele gamadi vec zato sto volim fk Partizan....
I još kad bi tih 30 000 bilo kao ti brate...
ja se upitah da li smo gledali istu utakmicu. Skoro svaka lopta je išla nazad bez ikakvog rizika za pas unapred, a da to nije dijagonalna lopta gde uglavnom Vujačić glumi Bekenbauera
Pa eto, kad rekoh ubrzanje, bar je taj Bekenbauer dokaz moje tvrdnje...
e l vi mislite da igraci partizana svesno sabotiraju klub iz nekog razloga?

ja sam ubedjen da - da
Da, ubeđen sam da sabotiraju, jer me je retko šta izbacilo iz ravnoteže kao oni alibi šutevi sa 35 metara, koji su gotovo bezopasni, a pritom lagano može da se odvoji 10-ak metara polja.
Sabotiranje je krupna reč. Reći da su možda samo u kurcu nije pristojno. Ko je igrao fudbal zna da dosta toga zavisi od atmosfere u klubu, od rezultata, nadanja...i još ko zna koliko faktora...fudbaleri RADE u klubu kao što ja radim na svom poslu...jbg, trudim se da nešto ne profulam, ali ne mogu svaki dan da budem 100 % u formi, 100 % koncentrisan, 100 % motivisan, 100 % uspešan - ali to ne znači da direktno sabotiram...
Ako neko od fudbalera namerno SABOTIRA ili igra za kladionicu, ili je nečim uscenjen, ili šta ga znam šta radi...to su zajebane stvari, ali slab šut sa 35 metara mi nije neki krucijalni dokaz sabotaže...pa kad smo mi dali gol sa 35 metara? Možda im trener rekao da češće šutiraju sa distance? Možda su nemoćni za nešto više pa probaju tako i bez da im je trener naredio?
Ko je barem jednom u životu prošao kaldrmom u Humskoj ulici, ko se seća barem jednog rezultata ispisanog sijalicama starog "Lampaša", ko je barem jednom čuo glas Ljube Perića preko razglasa i njegovo čuveno "dobrodošli na Stadion Partizana", taj prema Partizanu ravnodušan nije, nema šanse.
Nisam ravnodušan, ko jeste - njegov izbor, nismo svi isti, a nas romantičare gazi ovo novo vreme. Ili nas je već pregazilo pa samo smetamo i smaramo svojim laprdanjem...
Ali šta nam je još ostalo osim tog laprdanja?
moja jedina želja je da pokušamo da uradimo nešto dobro za klub čiji smo navijači.
Ukoliko uredništvu nije moguće otvaranje teme
Svaka dobra i uspešna i ostvar(lj)iva ideja je dobrodošla, ali mislim da nam ne treba posebna tema za to...može to da se iznese i na već postojećim temama...
ipak me najvise pogadja poziv da odrastemo jer se to tako ne radi...
Dok sam ja kucao svoj post ti si napisao tvoj poduži pa ne mogu sad da odgovaram na sve, ali, najkraće rečeno, pusti ti starce koji kažu odrasti i tako se ne radi, nego daj predlog kako se radi i - sprovedi ga u delo! Imaćeš poštovanje i starih i mladih ako uspeš!
mislim da deo ekipe žestoko ne želi da "zapne" osim možda sad na derbiju
Najzad ova reč: DERBI.

Ljudi, da li ste svesni u kolikom smo mi kurcu, dubiozi, psihozi, blatu, apatiji, nebulozi, kad na DAN PRED DERBI (osim prethodno kolege Čika) NIKO ne pominje da se igra ta utakmica i da treba karati ,,cigane,,?!?!?!?!

Dakle, PRVO derbi i POBEDA u derbiju, pa posle ćemo da menjamo Svet!!!

:napred-partizan: :napred-partizan: :napred-partizan:




 
Последња измена:

Milan Pa80

Početnik
Учлањен(а)
04.08.2018
Порука
98
Reaction score
292
Локација
Pancevo
Zašto je Duljaj poltrončina? Zato što ne štrajkuje protiv šefova koji su ga postavili na radno mesto pre mesec-dva... Pa ko u Srbiji štrajkuje protiv šefova? I kako se to završava po šefove a kako po štrajkača?

To je tvoje viđenje da je Popović kao neki borac za pravdu i da je zbog toga smenjen sa gola. Ja mislim da je bolji golman od Stevanovića, ali nisam ja trener nego Duljaj, koji je verovatno hteo da izmenama u timu malo razmrda ekipu.

Ko je pustio golove? Poimence. Pa 50 godina Partizan prima kiks golove i sad kao veliki asovi svetskog fudbala - Sveta, Sani, Vujke, Pop, Piroman puštaju golove...kao ne mogu da ga prime i bez puštanja?

Opet jedno lično viđenje u reči ,,treba,, - da li je baš tako rekao? Sumnjam. Verovatno je samo konstatovao situaciju da smo miljama daleko od ozbiljnog fudbala i da samo možemo da prodajemo decu. A to i radimo. U čemu je pogrešio ako je rekao ono što je istina?

Ništa. Nema rezultate. Ali je čovek TREĆI trener u istoj sezoni! Ljudi bre! Aman!
Pa i KK je menjao trenere posle Trinkija koji nisu imali rezultate, ali nisu imali ni tim koji Žoc sada ima - i kome je dato da ga sklapa, pravi i opravlja DVE sezone u trci za trofejima...
Primećujete razliku? TREĆI TRENER u istoj sezoni bez mogućnosti da dovede bolje igrače i ISTI trener DVE sezone kome je data mogućnost da pojača tim po svom ukusu i određenim finansijskim mogućnostima kluba. I po svom znanju i iskustvu najboljeg evropskog trenera, svakako.

Pa što ga onda sad pratiš i komentarišeš?

Jao brate moj...pa taj trener i ti igrači RADE, primaju PLATU (kad i ako je primaju), ŽIVE od toga...ajd ja sad ne sviđa mi se na mom poslu, i onda ga prekinem, izađem sa posla, i sve tako...dok ne dobijem otkaz. I onda? Oće Partizan.net da mi plaća račune i vraća kredite?

Pa dobro, eto, dođi TI na utakmicu i prekini je. O.k.? Posle nam ispričaj kako je bilo. Zašto hoćeš da fudbaleri i trener budu revolucionari i borci za slobodu? Daj da vidimo kako ćeš TI to da uradiš.

E tako je brate moj. Ovakve stvari bih voleo da čitam! :clap

E tako je brate moj, FUDBAL JE UMETNOST! (a umetnost je laž koja govori istinu... :D ) Pišu ovde ljudi ovo i ono, a ja se pitam koliko su utakmica odigrali na velikom terenu? Ne mora utakmica, bar da odu malo da vide koliki je to prostor, malo da šutiraju loptu...ili koliko su puta igrali bar mali fudbal? Jesu li ikad iskusili kako je kad lopta odskoči kad ne treba, kad te čuvar udari, kad promašiš ono što si već video u mreži, kad kiksneš, kad gubiš, kad boli, kad si van forme...pa nije fudbal kompjuterska igrica, majku mu jebem! Ko će od vas da dođe u sredu u Lazarevac da gledamo Teleoptik po terenu koji nije idealno ravan i slušamo kako moji zemljaci Lazarevčani psuju Optičarima sve po spisku, vređajući i Partizan, onako usput... A? Ko? Niko? Ne interesuje vas Treća liga? A razumete se u fudbal? Dobro. Svi se mi razumemo u fudbal... To je sasvim u redu.

Mnogo toga je do nas.

I jel to bio razlog da se ne dolazi? Ili je bio razlog da se dođe pa da se kaže šta ima da se kaže?

Pa svako sam bira kad će i gde će da ide. Ili sluša nekog drugog ko će da mu kaže kad i gde će da ide. Samo ja mislim da firer mnogo mirnije spava kad nas je 300 na JNA, nego da nas je tamo stalno 30 000...
...bez obzira na rezultate i bodove i titule i Piromana i Popa i Gordana i Stanoja i Duljaja...
30 000 je 30 000 braćo...jes da je kapacitet smanjen, ali moglo bi i do te cifre kad bismo se malo ,,stisli,,...
Ili kad bi bilo volje da se dođe na JNA.

I još kad bi tih 30 000 bilo kao ti brate...

Pa eto, kad rekoh ubrzanje, bar je taj Bekenbauer dokaz moje tvrdnje...


Sabotiranje je krupna reč. Reći da su možda samo u kurcu nije pristojno. Ko je igrao fudbal zna da dosta toga zavisi od atmosfere u klubu, od rezultata, nadanja...i još ko zna koliko faktora...fudbaleri RADE u klubu kao što ja radim na svom poslu...jbg, trudim se da nešto ne profulam, ali ne mogu svaki dan da budem 100 % u formi, 100 % koncentrisan, 100 % motivisan, 100 % uspešan - ali to ne znači da direktno sabotiram...
Ako neko od fudbalera namerno SABOTIRA ili igra za kladionicu, ili je nečim uscenjen, ili šta ga znam šta radi...to su zajebane stvari, ali slab šut sa 35 metara mi nije neki krucijalni dokaz sabotaže...pa kad smo mi dali gol sa 35 metara? Možda im trener rekao da češće šutiraju sa distance? Možda su nemoćni za nešto više pa probaju tako i bez da im je trener naredio?

Nisam ravnodušan, ko jeste - njegov izbor, nismo svi isti, a nas romantičare gazi ovo novo vreme. Ili nas je već pregazilo pa samo smetamo i smaramo svojim laprdanjem...
Ali šta nam je još ostalo osim tog laprdanja?


Svaka dobra i uspešna i ostvar(lj)iva ideja je dobrodošla, ali mislim da nam ne treba posebna tema za to...može to da se iznese i na već postojećim temama...

Dok sam ja kucao svoj post ti si napisao tvoj poduži pa ne mogu sad da odgovaram na sve, ali, najkraće rečeno, pusti ti starce koji kažu odrasti i tako se ne radi, nego daj predlog kako se radi i - sprovedi ga u delo! Imaćeš poštovanje i starih i mladih ako uspeš!

Najzad ova reč: DERBI.

Ljudi, da li ste svesni u kolikom smo mi kurcu, dubiozi, psihozi, blatu, apatiji, nebulozi, kad na DAN PRED DERBI (osim prethodno kolege Čika) NIKO ne pominje da se igra ta utakmica i da treba karati ,,cigane,,?!?!?!?!

Dakle, PRVO derbi i POBEDA u derbiju, pa posle ćemo da menjamo Svet!!!

:napred-partizan: :napred-partizan: :napred-partizan:




Brate sve sto si napisao,sto si "postavio pitanja" ili konstatacije na nase postove potpisujem.Svaka cast...I sledece godine opet sezonska pa na Jna pa makar bili i treca liga,klinci i ja cemo svaku utakmicu koju mogu da dodjem doci i ispratiti(posto radim po smenama jbg kad me navata smena onda nema sanse da dodjem).
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.449
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Screen_Shot_2020-07-24_at_11.33.38_AM.jpg
 

mladen107

Grobar
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
353
Reaction score
1.376
Локација
Novi Sad
Ja mislim da je absolutni bojkot fudbala, jedino oruzije pa da vidimo dokle ce da idu... neke protivzakonite aktivnosti danas nikom ne bih savetovao... tamo gde nas ima (na kosarci) jasno slati poruku ko stoji iza svega. Trenutne clanove uprave skupstine i slicno zapisati u knjigu srama koja ce jednom biti istaknuta kad sve ovo prodje.
Igrali smo mi ligu sampiona 2 puta, nikakav iskorak nismo napravili... tako da sam absolutno ravnodusan prema rezultatima vazure i vucele... samo me je sramota onoga sto rade. I u ovoj sjebanoj situaciji, kad se zna da prvi ne smemo biti, da smo imali rukovodstvo sa malo morala, mogla je to biti sve podnosljiva prica. Kako to da sjebemo svakog igraca koji pokaze neki natprosecni talenat? Leo, Asano, Dijabate... mi ne znamo kroz sta ti ljudi prolaze. Vidis kakav ti je kapiten ekipe i sve ti je jasno kakve se vrednosti gaje.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.711
Reaction score
22.751
Локација
Beograd
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
Ja mislim da je absolutni bojkot fudbala, jedino oruzije pa da vidimo dokle ce da idu... neke protivzakonite aktivnosti danas nikom ne bih savetovao... tamo gde nas ima (na kosarci) jasno slati poruku ko stoji iza svega. Trenutne clanove uprave skupstine i slicno zapisati u knjigu srama koja ce jednom biti istaknuta kad sve ovo prodje.
Igrali smo mi ligu sampiona 2 puta, nikakav iskorak nismo napravili... tako da sam absolutno ravnodusan prema rezultatima vazure i vucele... samo me je sramota onoga sto rade. I u ovoj sjebanoj situaciji, kad se zna da prvi ne smemo biti, da smo imali rukovodstvo sa malo morala, mogla je to biti sve podnosljiva prica. Kako to da sjebemo svakog igraca koji pokaze neki natprosecni talenat? Leo, Asano, Dijabate... mi ne znamo kroz sta ti ljudi prolaze. Vidis kakav ti je kapiten ekipe i sve ti je jasno kakve se vrednosti gaje.

Da, bojkot... Bojkot je od svih formi "aktivizma" apsolutno najgluplja. Evo veliki derpe izbojkotovao izbore na Kosovu pa vodi 10:0... Ja sam siguran da bi jednaka kolicina ljudi kao sa kosarke na stadionu vrlo brzo donela promenu uprave. Ovako ekipa nema ni zbog koga da se sekira. Laganeze. Obraza vec nemaju, gazdi popusili, posao za LS zavrsili, a nemaju od koga da se plase sa tribine. Milina.

Sutra smo jebeni domacini derbija u picku materinu. Ima li bolje prilike da se i jednima i drugima jebe mater licno...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Nema bolje prilike, ali se derbi (unutar stadiona) valjda igra bez publike?
Ili je FSS možda promenio mišljenje u međuvremenu?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top