Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

zugrobar

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2008
Порука
1.639
Reaction score
979
Локација
Морава
А нешто мислим да ни Асвел ни Валенсија нису слабији од нас, ни на папиру, а тек на паркету..
 

Nole84

Grobar
Учлањен(а)
23.09.2007
Порука
204
Reaction score
731
Ne vidim potrebu da se vodi tolika polemika oko Nenadovog poteza. Činjenice su jasne:
Da li se poneo kao gospodin i prvenstveno čovek, za razliku od nekih koji nisu hteli preuzeti odgovornost na sebe al su zato želeli uzeti sve pare? Da.
Da li poseduje kvalitet da trenutno zadovolji potrebe Partizana? Ne.
Da li možemo pronaći znatno kvalitetnijeg i perspektivnijeg trenera od njega u ovom momentu? Ne. (Da se odmah ogradim, ne pričam da ne postoje takvi već da nama nisi dostupni iz raznoraznih razloga)
Da li je pametan potez dozvoliti mu da ode i dovoditi drugog trenera? E taj odgovor ćemo imati tek za 2-3 meseca u najboljem slučaju.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Ne samo to, nego ti puštaš trenera da ti ode, još i pomoćnika da ode, bez da imaš zamenu i u vidu, a pitanje je kad će ta zamena da dođe.
Nama je trebala pobeda u turskoj, da bi prošli grupu, ako je Zagor zdrav, i igra, valjda bi ponuđena ostavka trgnula malo ekipu da dobije, ovako ...
Plus to mi u sledećih 5 u Aba ligi imamo gostovanja Megi i Igokei, i igramo sa Cibonom, Zvezdom i Budućnošću. Dok mi izaberemo trenera, dok on dođe, neće da bude nemoguće da napravimo samo pobedu protiv Cibone.
A onda me baš zanima koje će opravdanje uprava i sportski direktor da nađu.

Verovatno će da bude kao za ovih 1500 gledalaca ispred arene koji su ga ispušili za tekmu, "nismo mogli da organizujemo otvaranje gornjeg nivoa za tako kratko vreme, razumite nas" ( u prevodu nismo platili dovoljno redara za oba nivoa, jer smo očekivali da neće da dođe toliko navijača, ili možda grešim).
 

Nema1

Početnik
Учлањен(а)
11.07.2018
Порука
154
Reaction score
175
Локација
Novi Sad
Iako postoji savet starih magova biznisa koji kažu - ukoliko dobiješ dobru ponudu za posao, a nisi siguran da ćeš umeti to da radiš - prihvati pa uči usput, ja nisam uvek za to. Vidim veliča se Čanak, svaka čast i sve to, ali prijatelju ti bi trebalo da poznaješ sebe, da znaš svoje mogućnosti, da shvatiš da si početnik u trenerskim vodama bez prevelikog iskustva... treba da znaš situaciju u svom voljenom klubu i šta s očekuje od njega... Prijatelju, ti nisi pravio problem oko ugovora, ali si upisao 5 poraza za redom od listom slabijih protivnika na papiru. Ista priča sa pojedinim sportstima koji oproste dug, prijatelju, ti da vrediš za Partizan ne bi do toga ni došlo, trebalo je da znaš možeš li igrati na najvećem nivou ili ne. Mnogo mi imamo od oproštenih 50.000 evra, ako je taj koštao 500 svojim neznanjem ili nečinjenjem.
Bez namere da me shvatite pogrešno ali pre bih rekao da je Čanak razmišljao na sledeći način: 1. Partizan je u kanalu; 2. Niko od imena neće doći da radi za sitne pare; 3. Šampionska ambicija osim što ne postoji, ona čak nije ni poželjna - Ako je sve to tako, a jeste, onda mi ostaje ime "Partizan" koje ipak nešto znači u košarci 4. Ako nešto napravim da makar i liči na mogućnost osvajanja titule, prodaće me za skupe novce i pre nego što je osvojim - ispekao sam zanat, otišao čista obraza i punog džepa a usput ću postati i heroj kojeg su "prodali" umesto da me ostave da osvajam titulu. Današnji Partizan nije onaj za koji mi inače navijamo. On je klub ispod nivoa jednog FMP-a, Mornara, Zadra, Krke... Za razliku od komšiluka koji ne zna kako im se klub zove, mi imamo sa druge strane klub kome je samo ime ostalo. Navijači zvezde navijaju za FMP 2 sa imenom CZ, a Partizan je izgubio navijače (koji se dele na frakcije i ne "dišu" za košarku i klub) i što je najgore, ostao bez šampionske ambicije.
Dve potpuno dijametralno suprotne situacije. Da Partizan zaista jeste šampionskih ambicija, tog posla se ne bi latio ni Čanak, ni Božić a bogami ni Muta Nikolić (iako on možda i bi probao svakako). Da se razumemo, ni Duško Vujošević ne bi ovde pomogao da se osvoji titula. Zato i jeste izgubio živce (opravdano). On je oteran i od njega je napravljen kult. Prvobitni plan je bio da ga mi navijači oteramo. Pustili bi ga da kuka za pare, oni bi ga "demantovali" a Dule bi gubio utakmice i titule. U nekom trenutku bi svima prepizdelo pa bi i Dule dočekao skandiranje "odlazi" ili bi čovek otišao iz zdravstvenih razloga. Na sreću, nije morao to da dočeka - ni on ni mi (ako je već tako kako jeste). Drugo, Dule je (znajući šta mu se sprema) očekivao neku "revoluciju tribine". Transparenti, zahtevi za pare/pomoć, skandiranje "nadležnima". Koliko mi se čini u nekom je trenutku pozivao da se ne plaća pretplata mts-u i da se navijači prestroje u drugu mrežu jer Partizan nema ravnopravan tretman. Znao je vrlo dobro da ni on (pa ni Bog otac) Partizanu ne može pomoći u takmičarskom smislu.
Kada je izostala reakcija tribine, znalo se šta sledi i upravo to sada živimo. Mene često nerviraju priče o "restartu". Možda ću i ja da se ponavljam ali za stvaranje tima u budućnosti (nekoj) treba daleko više para nego za stvaranje tima za sadašnjost. Prvo, treba ti struka i infrastruktura za rad sa mladima (to sada imamo, bar se nadam). Drugo, kada se samo nasluti veličina nekog igrača, on odlazi a da ne govorim o igraču koji se "afirmisao" kao standardno dobar. Potpuno je nevažno što će ugovori biti na 2-3 ili više godina. To služi samo tome da klub prilikom odlaska igrača dobije obeštećenje (što opet služi za pokrivanje prethodno napravljenih dugova i tako u krug). Nema šanse da će klub koji nema para držati igrača protiv njegove volje jer mu nije istekao ugovor i da još propusti obeštećenje, čak i manje jer mu je novac neophodan).
Evroliga je jedini i najbolji mamac za dolazak u KKP kada nema para (a nema ih). Drugi mamac je minutaža koja će biti veća za nekoga od minutaže u FMPCZBGD ili drugom klubu - kao što je to trenutno slučaj sa Stefanom Jankovićem. U većini slučajeva je to lošiji igrač od drugih u klubu iz kojeg je taj igrač došao. Može samo da se "potrefi" loš skauting tog drugog kluba pa da minute ne daju nekom ko ih objektivno zaslužuje i ko će da kida. To postoji, ali nije tako česta pojava. Ne može se ceo kostur ekipe pribaviti na taj način.
Struka znači jakooo puno u košarci ali prosto ne mogu da verujem u priču da je Čanak toliko loš po pitanju struke pa da persoektivna i snažna ekipa izgubi od Zadra i Krke!? To prosto nije moguće da je samo do trenera. Nešto tu ne štima debelo. Sa druge strane, svi od 3-11. mesta u aba imaju ISTI SKOR... Drugim rečima, možda ovde objektivno niko nije toliki kanal kako se nadamo? Treba očekivati da će mnogi trenutno ukanaljeni da se dižu tokom sezone a da će ovi "dignuti" morati da padaju (nije prirodno da drže tempo do kraja sezone (naročito ne FMPCZBGD koja je matora i previše). Sve ovo je u okviru konkurencije jednako loše i u tom kontekstu i dalje ne mislim da se barem "po papiru" ne možemo izdići među četiri a posle kako bude...
Još uvek se nadam da ovo može na dobro da izađe, ali jednostavno suviše dugo čekamo da mi prost boravak među 4 ne zadovoljava apetit nikako. Zna se gde nam je mesto i to je to. Pitanje je samo šta smo mi spremni da uradimo i pomognemo ekipi. Ovo rasulo na tribini ne vodi ničemu, ne pomaže nikome. To bi hitno trebalo da se reši a nemam ideju kako.
 

PERA

Početnik
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
137
Reaction score
35
Kako je i koje navijače KK PARTIZAN izgubio?
Mene i moje nije izgubio,jesam bio besan što sam u petak odmah sa posla seo u auto (nas 4) prešao 100 km,derao se kao lud,ostao u hali posle poraza,ponovo seo u auto,nazad u kafanu do 3 ponovo u subotu na posao polu mrtav,ali me KK PARTIZAN nije izgubio.
Pobede i porazi su sastavni deo ovoga,iznervirala me kurcobolja naših igrača u nekim momerntima,ali..
NA SVETU NIŠTA LEPŠE NE MOŽE DA POSTOJI NEGO ŠTO JE NAŠA LJUBAV PREMA CRNO BELOJ BOJI ,
KK PARTIZAN BEOGRAD
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Partizan nije ispod nivoa Krke, morana, FMP, Zadra, ima nešto što klub čini, a da to nisu rezultati.
Partizan je trenutno u kanalu i tamo će ostati svek dok je Psiho na čelu države, jer je tu gurnut.
Partizan je osvajač 6 titula Aba lige, nikako ne može biti ispod nabrojanih, nego su svih 11 klubova ispod Partizana.
Publika Partizana živi za košarku, osećaje, što retko koji klub ima u Evropi, uz malo bolje rezultate i bolji markenting dalo bi se zaratiti ozbiljan novac.
Po meni ovaj tim nije loš, fali tu naravno centar, koji veliki promašaj, ali ovakva ekipa morala je biti bar četvrta i da ima do sada minimum dve obede u EK.
Drugo Dule nikada nije rekao da se ne plaća MTS ili NIS-u nego je pomenuo kao ideju/mugućnost, da bi mogli da se pozovu navijači na bojkot tih kompanija. Bio je i ranije Dule vređan od strane navijača pa i teran od grupe navijača, tek pri kraju je Dule postao Bog, što on i jeste.
Meni je krivo što je skinuta njegava zastava s Juga, da bi umesto nje visila zastava ciganskog narko dilera.
Partizan nisu ni Grobar ni Partizanovci, a bogami ni Zabranjeni, navijači Partizanu su obični ljudi koji su uvek spremni da stanu iza ili ispred njega. Boli me kurac za tri grupe ja idem da gledam Partizanzbog njeda, a pomennuti neka se uguše u svojim govnima i ciganima drugarima.
Pazi šta pišeš!
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Uh nisam hteo da pisem od petka, jako tesko sam doziveo poraz od Zadrana i Cankovu ostavku.

Evo vec peti dan ja i dalje ne mogu da objasnim sebi kako se sve ovo dogodilo. Nema ni neke potrebe da pisem neke vece analize kad je Cane vec bivsi trener. Pogubio je konce, vise tudjim greskama, nego svojim, ali to sada vise nije ni bitno. Srecno Cane!

Doduse puno zavisi ko je nas sledeci trener, bude li dosao Trinkijeri, razumecu Caneta, ostavio je klub u boljim rukama. Bude li doso neki trener pocetnik ili Kesar smatracu da je Cane ispao kukakica, mogo je i sam da pregura ovu krizu..
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Jel se zna ko ce nass voditi protiv Turka?
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Zna li se kakva je situacija sa Zagorcem? Da li će igrati sutra?
 

PERA

Početnik
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
137
Reaction score
35
Kkav Đokić,kakav metalac,trči i šutaj košarka,plus TO bez reakcuiije
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Bez njega nemamo neke šanse...
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
Veceras samo jako i do pobede !!!
P.S. Ne moze Gegic pre Sanija u 12,nije realno.Sva sreca pa se ovaj Matovic od sutra nista ne pita.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top