Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.470
Reaction score
41.199
Локација
Žrnov
Vezano za Tristanov dolazak, nejveći utisak mi je Savić - blefira za sve pare :buhaha

Šalu na stranu, ja sam baš oduševljena ovim dolaskom. Iskreno govoreći, od ove sezone ne očekujem ništa spektakularno kada su trofeji u pitanju. Očekujem da ovako mlada ekipa napreduje i da se spremi, uigra i napadne EL titulu tek one tamo godine.
Ukoliko dođe neki trofej ove godine - fenomenalan uspeh. Ali ako ne, ne treba praviti dramu. Ovo su sve mladi momci, došli da bi ostvarili svoj potencijal. A potencijal se ne ostvaruje za 2-3 meseca... Isto kao i u bilo kojoj drugoj profesiji....
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.515
Reaction score
5.168
Jasno je od pocetka sezone kojim putem idemo, ovaj transfer je jos jedna potvrda da smo se konacno vratili prvom Duletovom postulatu - Ili imamo sampionski tim ili ga stvaramo! Sve ostalo je gubljenje vremena...

Duletove bebe nisu ostale na okupu dovoljno dugo, nadam se da Zeljkove hoce...
Nase je da im pruzimo maksimalnu i bezrezervnu podrsku i da uzivamo u jednom od najljepsih i najuzbudljivijih perioda u istoriji kluba.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.935
Reaction score
7.916
Mi smo prvo pokusali da napravimo sampionski tim, pa je negde zapelo, i onda smo se prasaltali da stvaramo, a mozda su i u upravi videli da od ove sezone nema leba, pa da se okrenemo stvaranje sampionskog tima?

Vukcevic, Smailagic, Koprivica, to je lep zalog, za svaku pohvalu i verovatno ispravni put.

Cemu onda Panter, Ledej, Mur, Avramovic, Kurucs?
Mogao je na primer umesto Mura da dodje, neki iz razvojne lige, novi NWG ili pak Markus Pejdz?

Verovatno imamo novca dosta, cim se ide, ako bude bude, ako ne pokusacemo i sledece sezone.

Kao i sto sam najavio, Huventud je ozbiljan tim, spoj mladost i iskustva, onako kako bi mi trebali da izgledamo i za sada su glavni favorit za osvajanje Evrokupa.

Sto se tice Aba lige, tu imamo sa druge strane koliko god ih mrzeli sistem, koji je dobro izradjen od strane trenera i koji odlicno funkcionise.

I da, nebrojano puta se pokazalo, da je kljuc da lideri tima budu domaci igraci i da oni vuku kad je najteze, nasi domaci su "ispod proseka" sem Avramovica.

Problem dolazi jer kapiten, Dangubic, Trifunovic, tu su kao baza domacih, a oni nista ne doprinose.

Zivimo i umiremo od raspolozenje Kevina Pantera, a njega nema ko da rastereti u jace utakmice i da skrene paznju njegovim cuvarima.

Bice danas tesko dobiti u Stukelj, ali svakako sad vec mislim da je najbolje da krenemo sa 4 pozicije, ali Zeljko je najbolji trener i nece sigurno kalkulisati, ko god da je protivnik sa druge strane.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.999
Reaction score
7.610
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Mislim da se Kuruc dosta potcenjuje. Jeste da ima slabe napadacke partije i da treba jos dosta da napreduje, ali odbranu igra odlicno. Njemu fali samopouzdanje, koje ce vremenom rasti. Mogao bih da garantujem da ce ostati i sledecu sezonu, za razliku od vecine prisutnih.

Pored pravog pleja kojeg trenutno nemamo, mislim da je i problem sto domaci igraci pruzaju mali doprinos i sto mi realno nemamo kapitena. Zagorac to nije i nece nikada biti. Smailagic ima potencijal za to, ali verovatno je Zeljko procenio da je previse mlad za to.

Da se nadovezem na ovo, da mislim da je problem sto domaci igraci imaju mali doprinos. U par utakmica smo imali priliku da vidimo kurcobolju na terenu, a verujem da je to posledica toga sto nema dovoljno igraca u klubu koji znaju sta je Partizanstina. Da udje jedan Novica i baci se na glavu, kurac bi se oni ravnodusno vukli po terenu. Ne mora Novica, moze i Milosavljevic ili Lucic. Bas sam se smorio sto dragan nije dosao.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Mnogo mi je gotivan Rodi, i iskreno se nadam da ce se kod nas razviti u ozbiljnog kosarkasa. Ono sto mi malo smeta je to sto je momak prelud, imam osjecaj da moze da se pobije sa nekim svaki napad, malo je nestabilan u tom smislu, plus kao sto rekoste fali mu samopouzdanja. Valjda ce napredovati, ima ogroman potencijal, moze da preuzima svaku poziciju i mnogo je zahvalan u tom smislu, jos samo da popravi napad i pravice razliku bez da se umori.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.515
Reaction score
5.168
@Ilyasova

Nisi ti mene razumio - mi stvaramo tim koji ima potencijal da za godinu-dvije napadne F4 Evrolige i to je ono cemu Partizan uvijek mora teziti. To nije lak zadatak ni za klubove sa budzetima od 30+ miliona i niko ne kaze da mi to moramo ostvariti, niti da trebamo biti favoriti za tako nesto, ali Partizan mora da pravi tim koji ce da tezi tome.

Sampionski tim za takmicenja koja igramo ove sezone smo vec napravili, i tu nema sta da se ceka i odlaze. Cilj je da osvojimo barem jedno od ta dva taknicenja i za to smo napravili tim, nema tu nista nejasno. Vidjecemo da lii cemo uspjeti, ali imamo tim koji je kadar da pokusa.


Dakle, cilj je da ove godine udjemo u EL, a da se narednih godina ozbiljno takmicimo u istoj.
Pravljenje tima koji ce uci u takmicenje od kojeg ce odustati nakon 6 kola da bi se posvetio borbi za ulazak u takmicenje od kojeg ce opet odustati nakon 6 kola je taktika nekih drugih klubova.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Ima li neko neki info sto ga je Real pustio, meni je prosto neverovatno da su ga se tako lako odrekli?

Kad ovakve igrače uspevamo da uzmmemo ove godine kada smo u evrokupu, prosto ne mogu da zamislim ko ce sve hteti u Partizana sledece godine..

^ Ima logike, iz NBA jedino može da kapne ozbiljnija lova dok od ostatka Jevrope nema veće kinte. Nego upravo FKP čitaš li ovo imal' interneta po vašim lux sobama crkli majkama ?

Koliko ja znam NBA timovi imaju ogranicenje koliko smeju da plate za igraca van lige da bi ga uzeli. Mislim da je ta cifra oko 800k dolara.
Sve preko toga placa igrač sam iz svog dzepa.
Tako da nisam siguran da tu oni mogu da očekuju neku ozbiljniju cifru
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.674
Reaction score
3.589
Локација
Niš
Brate on je 2003, ne mora ove godine da ima mesta. Tu je sledeca, pa ona tamo, pa ona tamo...
Cigani su do juče računali Dobrica za mladog igrača koji tek treba da dostigne vrhunac. Tristan je 9 godina mladji, plus što centri kasnije dostizu zrelost...
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
210
Reaction score
1.321
Brate on je 2003, ne mora ove godine da ima mesta. Tu je sledeca, pa ona tamo, pa ona tamo...
Cigani su do juče računali Dobrica za mladog igrača koji tek treba da dostigne vrhunac. Tristan je 9 godina mladji, plus što centri kasnije dostizu zrelost...
Ciganima je FMP zvezda, Dobric mlad igrac, Coki im je legenda, Radonja najbolji trener na svetu....
Nisu oni bas u vinklu.... :)
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.132
Reaction score
14.726
Локација
Kipar
Sto se tice Aba lige, tu imamo sa druge strane koliko god ih mrzeli sistem, koji je dobro izradjen od strane trenera i koji odlicno funkcionise.

Sistem je izgradjen na sili drzave I bezobzirnosti covica.
Klub koji ima dva tima u ABA ligi od kojih je jedan razvojni. Klub koji ima infrastrukturu, skolu, halu, internat. Klub koji ima neogranicene finansije I menja po 5 stranaca u toku sezone. Klub za koji nikakva pravila ne vaze I koji ide I kao drugi u Evro ligu.
Na taj nacin taj klub dolazi do kontinuiteta kroz koji maju luksuz da istrpe davidovca, dobrica I ostale polu talente koliko god treba dok ne postanu evroligaski igraci.

I onda kazes sta ce nam Panter, Ledej. Kako mislis da napravis uspeh sa igracima iz razvojne lige? Ako ovaj tim nije spoj mladosti I iskustva koji jeste?
Ali izgleda da postoji instant resenja kod Internet strucnjaka.
 
Последња измена:

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.935
Reaction score
7.916
@IN 10

Kolega, razumem te, cenim i postujem, ali prva recenica mi je odma upala u oko, kako bi mi napali Evroligu za 1 ili 2, ako istu ne izborimo na terenu ove sezone?
Jedno je sigurno, nama katalonac, nece nikad nista pokloniti, ako neko staje u red za poklone, to su nemacki, francuski timovi ili pak italijanski ( Virtus).

Mi imamo 2 puta do Evroligu i najboljeg trenera na klupi, ali za sada bagujemo u "najbitnijim" mecevima.

Za ovo drugo se slazem, nas tim po imenima je krojen, da osvoji jedno od dva takmicenja koji vode do EL, ako je neosvoji, realno je da se sezona karakterise kao neuspesna, jer ne moze biti uspeh da zavrsis ispod kurve.
 

АнтиРом

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
194
Reaction score
795
Локација
Миљконград
Сутра је рок за пријаву играча у АБА лиги. Да испратимо и то, можда буде нека боНба.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top