Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1974 Partizan-Jugoplastika

1978 Kup Koraca Partizan-Bosna



prvenstvo 1978 Partizan-Bosna 102:109


Partizan-Olimpija 78'

Kicanovic protiv Tkacenka u reprezentaciji.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1971 Pobeda nad ciganima



1971 Partizan-Jugoplastika


1971 Cermak protiv Borca iz Cacka

1971 Partizan-OkkBeograd
 

graha

Grobar
Учлањен(а)
13.09.2007
Порука
707
Reaction score
21
Partizan - Zvezda 98-71 1996/1997

https://rapidshare.com/files/747031000/Par-cz_98-71_9697all.mkv

Partizan - Zvezda 82-78 1995/1996

https://www.rapidshare.com/files/2538344588/par-cz82-78_9_9596all.mkv

Partizan - Zvezda 100-95 polufinale plejofa 1988/1989 (treci mec)

https://www.rapidshare.com/files/2342767937/par-cz100-95_88-89_all.mkv

Zvezda - Partizan 111-115 1994/1995 (mec u tri produzetka)

https://www.rapidshare.com/files/1393913127/3k3d_all.mkv

Zvezda - Partizan 50-72 1991/1992

https://rapidshare.com/files/1228811529/cz-par9192_all.mkv

upload - ZDRAVOUMARTINI :clap

uzivajte. :)
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Praja
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Svaka čast za uloženi trud:respect.Verujem da vam je medijska popularnost adekvatna nagrada za ono što ste učinili.

Pošto sam jako mlad i nisam imao prilike da gledam neke istinske legende našeg kluba nisam baš kompetentan da dajem svoj sud o najboljem igraču Partizana ikada.Imam svoje mišljenje,po meni je to Predrag Saša Danilović.I zbog igrara i trofeju u Partizanu, u reprezentaciji ali i zbog trenutnog angažmana u Partizanu.Opet,to je samo moje mišljenje koje neko može da deli ili da se sa njim ne slaže.

Ti si ipak dosta stariji od mene,i imao si tu privilegiju da gledaš mnoge legende u našem dresu.Kao što sam i sam rekao:



Niko tebe ne kritikuje, ja samo konstatujem ko je bez ikakve dileme najbolji naš košarkaš "ikada"...Nisam ni ja Kiću gledao uživo baš puno, sećam ga se kao jako mali, ali...pazi kad ga se sećam i danas sa tih utakmica koje sam gledao u hali...na snimcima sam ga gledao već puno više...

Kića je jedan, jedini i neponovljivi. Takav se više neće roditi.
 
Последња измена од уредника:

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Od svih istinskih asova,nisam imao prilike da gledam Cermaka,a ako njega izuzmemo sigurno da je Kica ubedljivo broj 1,a kad je Danilovic u pitanju moje misljenje je da ako nije odmah za njim ali tu je negde blizu sigurno,s tim da Danilovic jos moze i da da i klubu,a mozda i reprezentaciji sto da ne.E sad ko je odrastao uz neke druge asove,a ne pamti predhodne,kako njemu to dokazati osim biografijom,a da li je to dovoljno.U svakom slucaju trebalo bi mladje podsecati na istorijat naseg kluba i na one koji su zasluzni sto nam je klub ovakav kakav je.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Kića je "čisto igrački" sigurno br. 1, a ako uzmemo u obzir "ikada" i "u svim mogućim funkcijama" - onda se tu pored Kiće (čije nemerljive zasluge i kad je prestao da igra košarku nikako ne smeju da se zaborave...ogromne su!!!) pojavljuje svakako jedan Saša Danilović, ali i jedan Dule Vujošević itd...

No vratimo se samo igračima:

Kića je bio čudo.
Čak ni Dražen Petrović nije bio Kića.
Hej, jedan Dražen Petrović koji je bio LUDILO od igrača.
Kića je bio još bolji, još jači, još kompletniji, još veći lider...
Kića je najveći.
prvenstvo 1978 Partizan-Bosna 102:109

Auuuuu....kako je ovo bolan poraz bio...
http://www.kkpartizan.rs/season-guide_2011-2012.pdf
(strana 162, po numeraciji na samim stranama dokumenta, dole levo na toj 162. strani)


Ovako (ili slično) su me bolela još samo 3 poraza:

1) onaj protiv Skviba u kupu šampiona (1982.), kad Ristanović sjeba stvar u zadnjim sekundama (imamo "+17", dovoljnih da kao 2. u našoj grupi idemo u finale, ali...on ide šmeker da postigne koš, dobija bananu, iz kontre primamo koš u zadnjem sekundu i sa "+15" pušimo kitu jer smo u Italiji pukli sa "-16"...da se ubiješ jebote...) i propade nam već viđen odlazak u finale kupa šampiona...
http://www.kkpartizan.rs/season-guide_2011-2012.pdf
(strana 148, po numeraciji na samim stranama dokumenta, dole levo na toj 148. strani)

2) onaj protiv Jugoplastike u 1. finalu plej ofa u Hali sportova (1989)

3) onaj protiv ciganikosa u Parizu 2010.

Da se vratim ovom porazu protiv Bosne: Bio sam klinac ali se sećam moje patnje i još više patnje mog danas pokojnog oca, kao i strica (koji je, hvala Bogu, još živ i zdrav)....Pretposlednje kolo - pobeda znači i teoretski titulu za Partizan, poraz do 5 razlike znači 99% titulu za Bosnu, a poraz preko 5 razlike znači 100% titulu za Bosnu...i mi puknemo 7 razlike...
Utroje smo gledali ovu utakmicu i posle nje matorci nisu sat-dva mogli reč da progovore...bili smo kao ubijeni...ali bukvalno...
 
Последња измена:

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
@Je-Ne-A
Dobro je kada si zaboravio majstoricu finala prvog plej ofa u našoj ligi 82 godine, protiv Cibone u hali sportova.
Bili smo dominantni cele sezone, ušli u plej of kao prvi i tada za mene nezamislivo, sve palo u vodu na jednoj utakmici. Kako sam samo tada mrzeo plej of, smatrajući ga nepravednim.

Taj poraz me boleo, barem kao i onaj protiv Jugoplastike, poznat po Divčevim skokom u vis, preko žive ograde.
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Kića je "čisto igrački" sigurno br. 1, a ako uzmemo u obzir "ikada" i "u svim mogućim funkcijama" - onda se tu pored Kiće (čije nemerljive zasluge i kad je prestao da igra košarku nikako ne smeju da se zaborave...ogromne su!!!) pojavljuje svakako jedan Saša Danilović, ali i jedan Dule Vujošević itd...

No vratimo se samo igračima:

Kića je bio čudo.
Čak ni Dražen Petrović nije bio Kića.
Hej, jedan Dražen Petrović koji je bio LUDILO od igrača.
Kića je bio još bolji, još jači, još kompletniji, još veći lider...
Kića je najveći.

Kad ste već kod ovog el bi mogo neko da mi objasni ili uputi na neki snimak igre Kićanovića i Dalipagića i ko je od njih dvojice bio bolji. Jer stalno slušam od ćaleta kako reprezentacija nije imala bolje od Kiće, Praje i moke cigana. Posle je to bio Dražen ali ne kao ova dvojica.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Između Kiće i Praje ne može da se koristi termin "bolji" jer je Kića zbog svoje pozicije u timu u startu privilegovan.

Kića je bio "punjač" (ono što je danas "dvojka"), ali je itekako umeo da bude i "kec" (u smislu driblinga, proigravanja, asistencija...pogotovo kad krene na ulaz, pa zavrti sa loptom, a tebe i kao gledaoca vrat zaboli, a kamoli ako si protivnički igrač..ne znaš jednostavno gde će dati loptu, kome i na koji način)...Kića je bio ČUDO NEVIĐENO...

Praja je bio klasičan "punjač" (uglavnom s krila, pa do ugla od 45 stepeni, u tom delu terena je punio), a donekle i skakač...Znači "trojka"...ali u fizičkom smislu "mrcina"...

Obojica su bili svetski asovi, ali je po meni Kića ipak ispred.
No kažem, privilegovan je zbog pozicije i uloge u timu...

PS
Kad je u pitanju Kića vs. Dražen, to je bila tema kojom se jako puno ljudi bavilo tih 80-ih godina kad je Dražen "eksplodirao"...Mnogi su ih poredili, bilo je i onih koji su tvrdili da je Kića ispred, bilo je i onih koji su bili za Dražena...ja sam za Kiću...ali stvarno pokušavam da sudim skroz navijački neobojen, stvarno zanemarujem to što je Kića naš...Glasam za Kiću zato što je Dražen u igri pokazivao veći ego od Kiće...ne kažem da je imao veći ego, nego ga je više pokazivao...Kića je punio slično kao Dražen, ali je Kića više i jače razigravao ostale saigrače nego Dražen...mada se mora reći da je i Dražen stvarno bio čudo...paklen igrač...
@Je-Ne-A
Dobro je kada si zaboravio majstoricu finala prvog plej ofa u našoj ligi 82 godine, protiv Cibone u hali sportova.
Bili smo dominantni cele sezone, ušli u plej of kao prvi i tada za mene nezamislivo, sve palo u vodu na jednoj utakmici. Kako sam samo tada mrzeo plej of, smatrajući ga nepravednim.

Taj poraz me boleo, barem kao i onaj protiv Jugoplastike, poznat po Divčevim skokom u vis, preko žive ograde.
Da, ovaj sam poraz zaboravio, i on je bio baš, baš bolan...

Eto, da kažemo ona "moja" 4 gore, plus ovaj kojeg ti pominješ, plus izgubljeno polufinale kupa šampiona u Ganu od Makabija, plus poraz od džudža iz Železnika, majku im jebem, sad se i toga setih...

DAKLE 7 NAJGORČIJIH PORAZA U NAŠOJ ISTORIJI, HRONOLOŠKI:


1978 - Bosna u Hali sportova (pretposlednje kolo šampionata, izgubljena titula u direktnom duelu!)
1982 - Skvib u Hali sportova ("+15" ali kao najtragičniji poraz od "-1", pobeže nam finale Kupa šampiona!)
1982 - Cibona u Hali sportova (izgubljen prvi finalni meč plej ofa, u prvom plej ofu ikada u SFRJ...posle poraz i u Zagrebu i kraj)
1988 - Makabi u Ganu (izgubljeno polufinale Kupa šampiona)
1989 - Jugoplastika u Hali sportova (tragično izgubljen prvi finalni meč plej ofa, posle i titula)
1998 - Železnik u Pioniru (majstorica polufinala plej ofa)
2010 - Ciganikos u Parizu (tragično izgubljeno polufinale Evrolige)

Bilo bi interesantno prodiskutovati o 5-6-7 najvećih, odnosno najznačajnijih pobeda...

OK, prva je protiv Huventuda u Istanbulu, ali onda...

- tu je i polufinale u Istanbulu protiv Milana (1992)
- pre toga i majstorica četvrtfinala protiv Kindera u Bolonji (1992)
- revanš finala Kupa Radivoja Koraća protiv Vive, uspešno jurenje "-13" iz prvog meča (1989)
- majstorica državnog prvenstva protiv cigana i trojka Grbe za titulu (1987)


...i naravno "0,6" u Zagrebu, ta ne sme da omane....(2010)

Ali u pobedama je "žešća konkurencija"...ko će ikada zaboraviti pobedu u majstorici protiv Ciganikosa, pa u majstorici protiv CSKA (i potonji plasman na F4 u Barselonu 1998. godine)...ili pobedu protiv protiv Barselone u Pioniru ili protiv Makabija u Tel Avivu 2010. godine...ili u krajnjoj liniji i obe pobede protiv Makabija u Areni 2010. godine...
 
Последња измена:

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Је-Не-А ја бих на ове твоје најзначајније победе додао и ону против Будућности у финалу 2002,где смо после 5 година вратили титулу у наше власништво.

Наравно поред тог несрећног Париза оно што је мени остало некако у лошем сећању је и пораз од цигана у 1/4 К.Р.K. у Н.Саду децембра 2003,газили их цео меч (нарочито Хаус) и на крају изгубисмо на продужетке,ту је и пораз од Асвела (колико се сећам с обзиром да их мешам са Ортезом) 2001 у мајсторици 1/8 тадашње Супролиге,те сезоне у Пиониру све добисмо осим њих и Макабија,некако ми се чинило да можемо до саме завршнице овог такмичења али јбг...
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Finale plej ofa 2002: Pa čuj, ako već o tome pričamo, onda su veće one 2 pobede u Podgorici...za treću u Beogradu smo znali da će pasti razvaljivanje, sećam se ludački pozitivno naelektrisane atmosfere pre meča, bilo je samo pitanje hoće li biti 15+ ili 20+...

Poraz od cigana u kupu u NS jeste bio totalno debilan, ali...em četvrtfinale, em usrani kup...ne boli to tako kao oni porazi gore...

Poraz od Asvela (jeste bio Asvel) u Suproligi, u majstorici 1/8-finala, takođe nije bio toliko bolan...em se već igrala ULEB-Evroliga u isto vreme (pa samim tim Suproliga nije bila ono što i nekadašnji Kup šampiona, odnosno sadašnja Evroliga), em nije bila u pitanju završnica takmičenja...

A kad smo već kod te Suprolige, sećam se kako nam je izmaklo 2. mesto u ligi, u našoj grupi (pa smo kao 3. ukrstili protiv 6. Asvela iz druge grupe, inače bi kao 2. išli na dosta slabiju ekipu iz druge grupe, ne sećam se ko je to bio...)...Makabi je bio siguran 1. u grupi, a za 2. mesto smo se "klali" mi i Efes (sa Peđom Drobnjakom)...tamo smo pukli 11 razlike i u pretposlednjem (ili beše poslednjem?) kolu u Pioniru nam je trebalo makar "+12" da budemo bolji od Efesa...Imamo "+9", Efes ima napad, maši ga, mi hvatamo loptu i krećemo u zadnji napad...Mića Berić pokušava s krila za 3 poena, dobija blok, lopta mu se vraća u ruke, vreme ističe, i on malte ne iz odbojke šutira za 2 poena, pogađa i mi dobijamo tačno 11 razlike!
Ljudi izlaze iz hale (sećam se kao danas da je bilo!) i svi komentarišu, niko nema pojma ko je bolji međusobno...Neki viču: "Mi smo bolji, dali smo više koševa na strani"...Drugi viču: "Ne, Turci su bolji, gleda se ukupna koš razlika ako je ista razlika u međusobnom skoru"...Ovi drugi su bili u pravu...tako se gleda i dan-danas...i eto, tako nam zapade VRLO NEZGODNI Asvel u to doba...i pukosmo...
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Kad se vec porede Kica i Praja igracki mora se reci da u vrhuncu karijere mala prednost Kici gledajuci i reprezentaciju i klub,ali gledajuci citavu karijeru razlike su ogromne.Sa Kicinim dolaskom u Partizan pocinje nova era naseg kluba,iz godine u godinu smo rasli,sve to poredeci pre svega sa vecitim rivalom,sto je i bila poenta svega,a kasnije i sa ostalim velikim klubovima sirom Evrope.Kica je bio covek tim i tu jedino Drazen Petrovic moze donekle da se poredi.Dalje Kicina velicina je i u tome sto je znao na vreme da zavrsi karijeru,dok je Praja forsirao i na kraju dozvolio da i kurta i murta brisu onu stvar o njega,a da ne spominjem i vrhunac kada je odigrao za omrazene pod stare dane sto je velika mrlja isti slucaj sa Divcem.Dalje sta je Kica pruzio kao funkcioner,prvo u klubu pa u reprezentaciji.Sad za Vujosevica,bas ga ne bi svrstavao u prvi red,jer bilo je tu mnogo asova,a tu su jos i Savovic i Todoric i kao igraci i kao funkcioneri,ali dobro ukusi su razliciti,malo vise paznje treba obratiti na biografiju.Naravno da ne zaboravim Danilovica.Na kraju velike zasluge i onom ko je Kicu doveo,cini mi se Colovic,mozda i gresim,ali ko god da je takodje je zasluzan za prekretnicu naseg KK.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Evo predloga za novu akciju-anketu na forumu: Da glasamo za 10 NAJVEĆIH (NAJZNAČAJNIJIH) POBEDA U ISTORIJI KK PARTIZAN!

Recimo da se napravi spisak od najviše 30 utakmica (tu moramo posebno mi matoriji da pripomognemo jer se "deca" ne sećaju 70-ih godina, a neki ni 80-ih godina...period pre 70-ih ne treba ni uzimati u obzir jer tad nismo praktično ni postojali kao klub...u smislu kakav smo klub posle postali) i da se glasovima dođe od broja "1" do broja "10".

Mislim čak da će svih 10 biti iz perioda od kraja 70-ih pa naovamo, znači mogli bi na jednom mestu da skupimo i snimke sa svih tih 10 najvećih pobeda u istoriji KK Partizan.

P.S.
Osnovni kriterijum za "10 najvećih / najznačajnijih pobeda" treba da bude sadržan u ZNAČAJU te pobede...znači nebitan je rezultat i razlika, bitno je šta se sa tom pobedom postiglo (ne samo u čisto takmičarskom smislu u tom trenutku, nego i u efektima te pobede i van terena (tipičan primer takvih efekata je pobeda nad Barselonom u februaru 2010)...inače da je bitna razlika - to bi onda bile 8 pobeda nad ciganima + jedna nad Bambergom + jedna nad Olimpijom! :)
 

Zagor

Guest
Recimo da se napravi spisak od najviše 30 utakmica (tu moramo posebno mi matoriji da pripomognemo jer se "deca" ne sećaju 70-ih godina, a neki ni 80-ih godina...perod pre 70-ih ne treba ni uzimati u obzir jer tad nismo praktično ni postojali kao klub...u smislu kakav smo klub posle postali) i da se glasovima dođe od broja "1" do broja "10".

Идеја је одлична, али не знам како ми "млађи", који не можемо да предложимо утакмице из неког периода (јер их се не сећамо) можемо после да гласамо за неку од њих?

Мање-више би се све свело на киндер, филипс, хувентуд, арис, макаби...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Aris nema šanse da uđe među 10....

A što se tiče te problematike koju pominješ (sa starijim utakmicama) - da, to sa glasanjem jeste problem, ali...nekako da se tu da "kredit" matorijima...da barem 2-3 utakmice budu obavezno iz perioda od Grbine trojke protiv cigana (1987) pa unazad...jer zaista je bilo užasno važnih pobeda i pre Grbe i njegove trojke za titulu...recimo naš drugi (od ukupno 3) osvojeni Kup Radivoja Koraća u Pioniru protiv Arigonija (1979)...ovaj meč je među 10 pa makar se svet okrenuo naopačke...
 
Последња измена:

Zagor

Guest
Па ушао, не ушао, ја бих за утакмицу против ариса гласао, јер је од ових што се сећам једна од оних због којих сам био срећни слинавац, ваљда што смо добили Грке паљевине... :D

Свакако да је било важнијих, али се не сећам, или си нисам ни родио. Можеш мислити шта ће ставити 90+, има да пршти од победа над пешићем и струјом. :D
 
Top