Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
večeras smo napravili solidan korak ka prodaji LB Miletića, #51, Kljajića, a bogami i Sume ili Tošića ( pre sam za ostanak Bambija jer je Suma bezobrazan ( "ćuška" Ivanoviću :krsti:) i beskoristan
stoga i utisak večeri: LB Miletić koji vraća loptu na nogu njihovom igraču za još jedan zicer nakon što je Kljajić odbranio šut sekund pre toga, ali ovi crnogorci baš ne znaju da "udenu"

na pozitivnoj strani: Pantić kapiten :speechless: solidan, lepa kacija kod prvog gola, rumun pokazuje neke dobre poteze, Ricardo i za malo minuta pokazuje klasu, Bambiju ostale samo "kifle" ali to radi majstorski


makar radi kraćeg puta, eto i nas "pogledalo"
kakvi su ovi litvanci, videćemo, ali trenutno su četvrti u njihovom prvenstvu iza ove Suduve što igra sa ciganima zaostaju "tričavih" 21 bod
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Pozitiva:
Laganica od prolaska u sledeće kolo, 6 golova u mreži rivala ni jedan u našoj, razigrano više igrača niko umoran i povređen za sledeće utakmice...
Rikardo pravi špic, hajde što je zategao kako treba u Nikšiću, hajde što je danas zabio uz fudbalske finese pre zgoditka, ali kad je opalio u onu stativu! Dugo ja nisam čuo da je tako ,,puklo,, iliti ,,zveknulo,, na JNA! :clap
E to je znak da se radi o pravom napadaču, igraču i, ko ga je našao i doveo, svaka čast! :clap
Visok, krakat, solidno se snalazi sa loptom, golove daje... Lepo.

I većina ostalih naših fudbalera davala je fudbalske znake života, ali ako Đukić Đerleka opet stavi na zadnjeg veznog protiv nekog jačeg protivnika to će biti fudbalsko samoubistvo!
POD OBAVEZNO nam je da pozadi bude neko kao Everton! POD OBAVEZNO!!! HITNO!!! Neodložno!!!

Suma je neshvaćeni umetnik (ipak, dosad gol i asistencija na 2 utakmice), Bambi i dalje ponešto svašta može i puno zna, Panta nam treba, Đerlek na dopunsku nastavu (godinu dana Teleoptika) iz onoga što mu fali (dovoljno je samo uporediti njegov i Rikardov šut, ili njegovu i Enakeovu čvrstinu pa da bude jasno na šta mislim), Zdjelar dosta bolji u 2.poluvremenu nego u prvom, ALI ako ne dođe taj neki na poziciju ,,EVERTON,, - najebali smo!
Kao na nekadašnjim časovima marksizma, zna se da prvo ide materijalna baza pa tek onda sledi duhovna nadgradnja!
Rečeno današnjim rečnikom: PRVO neka zverina na zadnjem veznom da sve to zatvori i pohapsi otpozadi, pa tek onda sledi da će ,,umjetnici,, odnapred onda moći da se naigraju ili pikaju fudbala...

Enake izgleda kao pravi fudbaler samo da ga ove naše barabe ne upropaste, Španac vrlo solidan danas, ali kako za njih dvojicu, tako i za ostale: kakvi ste igrači mogu da izmerim samo na derbiju i jačim evropskim utakmicama, a ni Surdulica neće biti loš test!
Videćemo...

I ja sam želeo da vidim večeras na početku naših najjačih 11, ali znajući koliko se utakmica može odigrati do kraja polusezone stvarno razumem ,,rotiranje,, - drugo, možda neko ima i neku povredicu, udarac...? Treće ako neko iz ,,prvih 11,, nekad bude povređen ili imao kartone, i taj što će da ga menja treba da ima neku ,,minutažu,, da bi bio u boljoj formi...

Teraj dalje!

p.s.
Pre nego što počeh da pišem ovo nije bilo snimaka golova ni na Partizan.rs ni na Jutjubu...
Sad ću opet da tražim, ili ako još nema nek postavi neko link kad bude bilo... (za nas koji smo bili na JNA a ne pored TV-a...)
 

Kalejac

Grobar
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
201
Reaction score
140
Локација
Kanada
Bilo je ovo dobra uvertira za LE. Dve pobede se pisu. Naredni protivnik je malo bolji, pa ce to biti dobra prilika da vidimo koliko moze ovaj tim. Nadam se ako nista drugo, barem da ponovimo uspeh iz prosle godine sto se toce LE, ali za domacu ligu nema opravdanja, to mora bolje.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace



edit: nego, da vas pitam sve, kako vam se čini ovaj Rudarov golman?
 

MarkoPFC

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
443
Reaction score
42
Локација
Pozarevac
Pobedili smo 3:0 a ja se na kraju utakmice osecam iznervirano i sa nekom prazninom.
Ukratko da obrazlozim:
- Pantic kapiten a nije cak ni nas igrac
- Amateraka ekipa na nasem stadionu napravila 2-3 zicera koji ce u narednim rundama sigurno biti golovi
- Suma petoparac koji davi loptu i uvek ima vise dodira nego sto treba a uz to je i prepotentan i bezobrazan
- Mnogo lopti unazad
- 51

Jedini pozitivna stvar je Gomes.
 

Potres

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
466
Reaction score
164
Steta sto na ovim hajlajtsima nema Gomesove stative, ako neko naleti da negde stave nek pusti link

Gomes kidalica klasicna, ostali nista nisu odigrali, jedino Djole Ivanovic sto ulazi u duele, ostali kao devojcice
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
potencijalni protivnici na žrebu za 3-će kolo:

FKP_LE-3će-kolo.jpg
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Preko kog sajta mogu da se kupe karte za utakmicu u Litvaniji?
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Bruka, ovaj trener takozvani će uništiti Partizan. I ne zato što to želi, nego zato što je očajan i nesvestan svog očaja.

CG liga je u rangu sprske lige zapad, ne sprdam se. Isto kao i BH liga, čije premijer liga timove tuku naši srpskoligaši na pripremama.
Neki malo stariji Partizan bi ovo tuko obe sa 10-12 golova.

One zicere nije Kljajić odbranio, nego ga pogodila lopta.
Sastav 11 - pijaca. Da se uvali neko ako može.

Neće Partizan ispušiti sezonu zato što će cigani nameštati, već zato što igramo užasno.
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
Sa ovako ofanzivnim bekovima i jednim zadnjim veznim (u pokušaju - ima Zdjelar neke kvalitete, ali daleko od toga da može sam sve), nama ne ginu 3-4 stopostotne šanse po utakmici, pred našim golom.
Kakve smo lopte gubili sinoć ponovo, na 30-40 metara od gola, ozbiljnija ekipa bi nas unakazila u dva poteza.

Opet, ekipa ima potencijal, usudio bih se da kažem da smo bolji nego prošle sezone, uz jednog zadnjeg veznog fali samo trener da posloži to kako treba.
 

Марко

Početnik
Учлањен(а)
11.02.2018
Порука
36
Reaction score
20
Доста боље издање него у првој утакмици али мислим да Рудар није репер за било шта али ајде.
Надам се да је неко запазио Суму и да ће га него одвести и ослободити место за повратак Леа,
капирам да њих двојица не би могли заједно а зна се од кога би Партизан имао више користи .
Рикардо делује одлично, видећемо га у утакмицама које следе.
Једна ситуација од синоћ упада у очи капитенска трака око руке Данило Пантић, позајмљеног играча
од Челзија ајде и то ћемо претрпети али каква је то порука клинцима, не поштуј Партизан добићеш
другу шансу и капитенску траку, тако да се не чудимо кад нам из школе изађу разни Живковићи,Пантићи
а да се молимо да се појаве нови Миленковићи.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Rudar je gomila nebitnih pacera.
Ovo su prve dvije utakmice Partizana koje nisam ni pogledao koliko su mi bile bitne u zivotu.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
"Suma je neshvacen, a Djerlek na dopunsku nastavu..." jos samo da se napise da se "onaj" trudio, i kompletna vrhunska analiza utakmice...
ono kad ti ni hiljadu odglegadanih utakmica ne otvore bar malo neki fubalski horizont, nego udri svojim zacementiranim zabludama...

Suma je APSOLUTNO neupotrebljiv, nije cak ni za mali fudbal, ej bre, pricamo o igracu koji igra fudbal sa radijusom kretanja od 20 metara, u danasnjem fudbalu, i nadamo se da ce da proigra... STRASNO!!!

Djerleku, Markovicu i Sehovicu trebaju minuti na terenu, ali ne svaki minut, ali kako ih ovaj nas "strucnjak" koristi potrosice ih i nabiti im komplekse skroz bzvz

JEDAN SREDNJAK NAM JE POD OBAVEZNO I TO KVALITETAN, ne neko ko ce popunjavati rupe, nego neko dominantan, kao Everton, kao Zuka, kao Duljaj...
Sve ovo ostalo moze da se krpi i da lici na nesto, pod uslovom da igramo kao sinoc 4-3-3, a ne suludo 4-4-2 sa Bambijem i Sumom na krilu
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
ja u 3. kolu vidim vise mina i teskih utakmica od onih laksih
 

wsc1989

Početnik
Учлањен(а)
07.06.2018
Порука
16
Reaction score
53
Локација
Република Српска
Задовољан сам виђеним. Може се рећи да смо рутински одрадили Рудар и да ниједног тренутка пролазак није био упитан.
Резултатски савршено одрађен посао. Шест датих, нула примљених. Пружена прилика новајлијама да се покажу, неки и докажу.
Оно што је још битније, заобишле су повреде.
Уједно меч је послужио да се види шта ова екипа може против толико стандардног бункерисања ривала у ЈСЛ.
С друге стране, Пљевљаци су екипа скромног квалитета и потенцијала... стога неке крупне оцјене о снази наше екипе је рано доносити. Нарочито због чињенице да по свој прилици прелазни рок није завршен и да ће бити миграција и у једном и у другом правцу.

За нападача, попут Рикарда, изузетно је важно да на деби утакмицама постиже голове, то једноставно подиже самопоуздање, даје мотив и тјера самог играча да буде можда и бољи од стварне класе... И мени је драго што је Рики одрадио посао момачки на почетку квалификација. Видјећемо како ће изгледати против озбиљнијих, покретнијих и снажнијих одбрана.

Пуно ми је срце што су Ђерлек и Света у стартној постави...а опет, мора им се указати на грешке које скупо могу коштати екипу, а којих је било. Млади су и свака критика тог типа је добродошла, да их у будућности не би чинили.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Ima i mina ,ali cini mi se da smo mi sami sebi najveca,jer realno mi niti smo neka napadacka masina sa kreativnim igracim(ne da dribla sebe i loptu nego da se baci pas u pravo vreme), niti smo ona limitirana ekipa,disciplinovana koja se brani odlicno ugorzava na kontre i prekide i igra cvrsto.

Cini mi se da cim dodje malo ozbiljniji protivnik da cemo pozadi biti busni a napred ocajni. Nadam se da gresim i da ce Partizan igrati dobro,samo ne znam kako.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.461
Reaction score
41.116
Локација
Žrnov
Sinoć sam na preskoke samo po par minuta gledala na telefonu. Iz onoga što sam videla, čini mi se da je posle prvog gola (koji je srećom dosta rano pao), ostatak utakmice bilo otaljavanje (s obzirom i na tim koji je igrao).

Nadam se da Stojkovićevo neigranje ne znači da odlazi...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
...Suma je neshvaćeni umetnik (ipak, dosad gol i asistencija na 2 utakmice), Bambi i dalje ponešto svašta može i puno zna, Panta nam treba, Đerlek na dopunsku nastavu (godinu dana Teleoptika) iz onoga što mu fali (dovoljno je samo uporediti njegov i Rikardov šut, ili njegovu i Enakeovu čvrstinu pa da bude jasno na šta mislim), Zdjelar dosta bolji u 2.poluvremenu nego u prvom, ALI ako ne dođe taj neki na poziciju ,,EVERTON,, - najebali smo!...
"Suma je neshvacen, a Djerlek na dopunsku nastavu..." jos samo da se napise da se "onaj" trudio, i kompletna vrhunska analiza utakmice...
ono kad ti ni hiljadu odglegadanih utakmica ne otvore bar malo neki fubalski horizont, nego udri svojim zacementiranim zabludama...

Suma je APSOLUTNO neupotrebljiv, nije cak ni za mali fudbal, ej bre, pricamo o igracu koji igra fudbal sa radijusom kretanja od 20 metara, u danasnjem fudbalu, i nadamo se da ce da proigra... STRASNO!!!

Djerleku, Markovicu i Sehovicu trebaju minuti na terenu, ali ne svaki minut, ali kako ih ovaj nas "strucnjak" koristi potrosice ih i nabiti im komplekse skroz bzvz

JEDAN SREDNJAK NAM JE POD OBAVEZNO I TO KVALITETAN, ne neko ko ce popunjavati rupe, nego neko dominantan, kao Everton, kao Zuka, kao Duljaj...
Sve ovo ostalo moze da se krpi i da lici na nesto, pod uslovom da igramo kao sinoc 4-3-3, a ne suludo 4-4-2 sa Bambijem i Sumom na krilu

Druže, šta bih ja bez tebe!
Radio bih neke stvari koje mi kasne, ali ovako moram da se raspravljam i zabavljam na Forumu! Rintanje ili zabava - pa kako se odlučiti... :D

Nadam se da si sinoć gledao celu utakmicu bar na TV, ako ne ,,uživo,, (al razlika između ta dva gledanja je ,,drastićna,, - ako mene pitaš, a ne pitaš me...) jerbo ti meni spočitavaš da sam u ,,zacementiranim zabludama,, a ovamo raspravljasmo se onomad o finalu SP, a ti mi posle kažeš da nisi gledao njegovo prvo poluvreme... :D

Dakle - Suma ,,neshvaćeni umetnik,, - reč ,,umetnik,, je bila kao mala zajebancija (i na Sumin i na moj račun) na to da su umetnici uvek ,,u nekom svom filmu,, i svi pomalo ludi (neki i više)...a reč ,,neshvaćen,, kao odrednica da od 1000 umetnika ako 1 nešto uspe da se dokaže i pokaže, koga pa umetnici interesuju pa da budu ,,shvaćeni,,...

Dakle Sumin ,,film,, u kojem se on nalazi i snalazi su tih FAMOZNIH 20 METARA prostora, tu se ti i ja slažemo, ali ne slažemo se što ti misliš da je on totalno neupotrebljiv, a ja bih mu dao tih 20m prostora i šanse jer vidim da kad uđe tamo, da gol Rudaru, Olimpijakosu, Zvezdi iz penala prvog u 22 godine, udari Borjana po nosu, probaci loptu kroz suknju Mirki, iznudi penal Dinamu iz Kijeva, asistira Panti za gol...
Volim da vidim igrača kome lopta zna da se ponekad ,,lepi,, u driblingu, pa to ti je...ono kad nije hteo da je doda nikome, zasrao je za medalju, ali samo je hteo da dokaže i pokaže da je - umetnik...

NARAVNO da ima milion boljih igrača na svetu od njega i da je Iliev mogao da pronađe 100 boljih rešenja za Partizan za 2 miliona evra, i naravno da Suma NIJE veliki umetnik fudbala, ali...ja jednostavno za svoju dušu volim da vidim ponekog umetnika na terenu...jer i ja sam ,,umetnička duša,, - ne matematičar...

Uzgred, ja sam stara garda koja je radila i radi stvari u životu koje nisu uvek racionalne i od konkretne koristi, čisto zato što mi je nešto će(i)f, merak, zabava, vi mlađi često gledate na sve u stilu ima li neke konkretne koristi od ovoga ili ne, ako ne, ne treba mi, neću ni da radim, itd...
Isto tako i za fudbal, pokušavate da u njemu nađete matematičku pravilnost , da li je bolje 4-4-2 ili 4-3-3, interesuje vas samo rezultat, pobeda, statistika, trofej...
Oslanjate se na podatke sa interneta, igrice na kompjuteru, koristite engleske termine kad pričate o pozicijama...
Nisam ovo rekao direktno tebi pričao sam uopšteno o jazu između generacija...(i različitom shvatanju fudbala...)

Ja ću ceo život pamtiti ludog golmana Igitu na SP 1990, jer mi je ulepšao život, vi ćete uvek reći da nije bilo logično što je radio to što je radio, i da je selektor Kolumbije pogrešio što ga nije zamenio...
Ja ne.

Još par stvari oko Sume, nije meni problem da on ne igra, ali ako igra neko ko daje puno više Partizanu, kao recimo sad što je došao Rikardo i pokazao da je prvi špic bez ikakve dileme (doduše i nije imao neku konkurenciju) - ali eto, mislim da Suma može da ,,iščačka,, jedan-dva prelomna poteza na nekim utakmicama kada se one budu ,,lomile,,...
Druga stvar je da trener treba da bude i psiholog, i da zna šta od koga može da traži, Milko je bio ,,uvrnut,, Leonardo je bio ,,uvrnut,, Suma je ,,uvrnut,, - nikada od njih neće ispasti sjani defanzivci, nikada od njih neće uspeti da ih nekako ,,ukalupiš,, u ono našta onine mogu da se ,,prime,, - ali zato treba da pustiš njihovu ,,uvrnutost,, da koriste Partizanu: Golac je Milku rekao, sine, nemoj ti da se vraćaš nazad, ali daj golove Groningemu i Seltiku, i dosta od tebe, i ovaj je to i uradio, Nikolić se nije bavio Leovim instagramom i promenama raspoloženja, nego - jbg, Leo, druže, aj ti dođi na derbi, daj Zvezdi 2 gola - i dosta od tebe, i ovaj dođe i da 2 gola...naravno da Suma nije igrač od koristi Partizanu koliko Milko ili Leo, samo pričam o trenerskoj psihologiji i da igrač na terenu što više treba da radi ono što ZNA a ne ono što NE ZNA ili NE MOŽE!

Sumanuti Đukić ,,uvalio je vruć kromir u ruke,, mladom Arminu, gurnuvši ga na poziciju zadnjeg veznog, na kojoj je bio veoma veliki deo utakmice, dečko se plašio greške, vraćao lopte nazad, a kad se malo oslobodio, nekoliko puta je izgubio loptu na sredini i otvorio kontru Rudaru...
Dakle Đukić mu je dao da radi ovo što dečko NE MOŽE, a ja sam predložio za njega godinu dana Teleoptika, me zato što ga mrzim, nego zato jer sam video šta dečku fali...
Preskakanje razreda je o.k. ako možeš da se uklopiš u dalju nastavu, ali ako nisi naučio (ili nemaš) nešto što ti treba za ,,viši razred,, nema vajde od ,,preskakanja,,...

Dakle opet moje ,,iskustvo,, iako ćeš reći da sam u nekim ,,zabludama,, - zadržaću se na sam jednom aspektu - šut.
Đerlek ni prošle godine nikako da pogodi gol kada ga gađa, video sam ga i u nekom ,,klipu,, da mu to ne ide, GLEDAM GA SINOĆ NA ZAGREJAVANJU PRE UTAKMICE (dok ,,klinci,, gledaju u svoje mobilne) ne može da potrefi gol sa 16m (više puta), izađe na utakmici u šansu da šutne i naravno - promaši...
Dakle šta imamo da pričamo o formaciji kad dečko još nije ni šut ,,podesio,, kako je normalno za igrača Partizana u prvih 11!
Nije jedni, NARAVNO!

,,Peckaš, me za Ožegovića - ,,trudio se,,?
O.K. - nisam hteo o njemu, jer čovek izgleda ide iz Partizana, ali da, jeste - TRUDIO SE, DAO JE GOL - šta špic još treba da radi?
Ožegović je naravno nikakav igrač, ali vraćam se na ono da trener treba igrača da što više gurne u ono što taj zna, a ne u ono što ne zna, ne može...
Dakle Ožegol na zna mnogo, ali može da trči, juri, pritiska , zamara - i staviš ga da to radi...i dao gol, dosta od njega (možda i kraj karijere u Partizanu?)...ne može on i ne zna više...al, jbg, možda je i Rikardu bilo lakše da posle kao svež igrač lakše pobegne umornijoj odbrani Rudara?

To za Evertona, Duljaja, Žuku, vidiš da se oko toga slažemo 200%...

Ali za 4-3-3 ili 4-4-2, nije mi bitno dok ne vidim KO su ta 4 ili 3 ili 2, itd...
Jači protivnik može da ,,prepiša,, i naših 4 i naših 3 u sredini ako tu ne ojačamo, a da li ti u srednjih ,,4,, ulaze Bambi i Marko (ili Suma, Ivanović) koji treba ponekad da beže i po krilima, ili ti u napadačkih 3 ulaze Bambi i Marko (ili Suma, Ivanović) koji će opet da budu krilno - BITNO je MOGU LI oni da pobegnu preko tog krila (pa i kroz sredinu) ili NE MOGU, a opet se sve vrti oko istih imena, pa bili u 4 ili u 3...

Jedan Everton menja sve...jedan Leonardo menja sve...

Nemam potrebu da mračim unapred, prošli smo kolo vrlo lagano, igramo BRŽE nego prošle godine, da li je to neko primetio?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top