Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.067
Reaction score
3.976
Локација
Beograd
Jesmo bili u donjem delu tabele sa Jovetićem ili je bio ubojiti strelac?
Jel ispaštao rezultat sa Blekijem ili Kalabom, ranije Ljajićem i Mitrovićem?

Baš zato sam i precizno rekao jednog mladog igrača. Ne 4,5, jer je to u fudbalu dokaz ovoga što pišeš, tj nedostatka novca.

Mi kao klub koji manje - više živi od prodaje igrača, ne smemo sebi da dozvolimo stanje u kom se trenutno nalazi omladinska škola.

Čika Trba je preorao Srbiju uzduž i popreko da nađe talentovane igrače i dovede ih u Partizan. Iskreno, vidim da si upućena, pa mi reci kako sada klinci dolaze u našu omladinsku školu?

Igrače ne delim na domaće, strance, mlade, iskusne da ne kažem matore, samo na dobre i loše i baš me briga koliko godina ima i kako se zove ako naš Partizan pobeđuje, ali u klubu kakav je trenutno Partizan, u ovakvoj zemlji, jedini način da opstaneš je ta omladinska škola i opet, pošto vidi se da si upućena više nego ostali reci koliko igrača trenutno iz omladinske škole može da računa na minute u prvom timu?

NAŽAALOST, na našu veliku žalost, škola nam je trenutno 70% slabija nego pre recimo 10 godina... I za to ova stoka u upravi treba da odgovara!
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.946
Локација
Žrnov
Jesmo bili u donjem delu tabele sa Jovetićem ili je bio ubojiti strelac?
Jel ispaštao rezultat sa Blekijem ili Kalabom, ranije Ljajićem i Mitrovićem?

Baš zato sam i precizno rekao jednog mladog igrača. Ne 4,5, jer je to u fudbalu dokaz ovoga što pišeš, tj nedostatka novca.

Mi kao klub koji manje - više živi od prodaje igrača, ne smemo sebi da dozvolimo stanje u kom se trenutno nalazi omladinska škola.

Čika Trba je preorao Srbiju uzduž i popreko da nađe talentovane igrače i dovede ih u Partizan. Iskreno, vidim da si upućena, pa mi reci kako sada klinci dolaze u našu omladinsku školu?

Igrače ne delim na domaće, strance, mlade, iskusne da ne kažem matore, samo na dobre i loše i baš me briga koliko godina ima i kako se zove ako naš Partizan pobeđuje, ali u klubu kakav je trenutno Partizan, u ovakvoj zemlji, jedini način da opstaneš je ta omladinska škola i opet, pošto vidi se da si upućena više nego ostali reci koliko igrača trenutno iz omladinske škole može da računa na minute u prvom timu?

NAŽAALOST, na našu veliku žalost, škola nam je trenutno 70% slabija nego pre recimo 10 godina... I za to ova stoka u upravi treba da odgovara!
Pa nisu ovi igrači izbacivani godinu za godinom...
Lošiji je skauting nego kad je bio čika Trba, ali nije ni tada bilo sve sjajno... jesu u to vreme nalaženi vrhunski igrači, ali je bilo mnoogo promašaja istih tih skauta.
Nija naša omladinska škola baš u takvom kanalu, tj u mnogo je manjem kanalu nego što je ceo klub. Što ne znači da neće brzo da se strmoglavi.
Ono što ja mislim da bi Partizan trebalo da uradi je da uloži u Teleoptik, da se oni vrate u Prvu ligu Srbije (tj u drugu ligu) i da ti naši klinci posle omladinaca imaju gde da se kale i da stiču minute. A to nije velika investicija. I onda igrači igraju na dvojnu registraciju, neće da beže...
A naravno, prvo oterati lopove iz uprave.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.067
Reaction score
3.976
Локација
Beograd
Sigurno, slažemo se, jer potpuno drugi nivo, ma koliko glupo zvučalo je PLS u odnosu na srpsku ligu i to bi u razvoju mladog igrača mnogo značilo.

Saglasan sam i za to, nisu godinu za godinom, to je tačno, ali evo reci mi šta je najveći uspeh ove nove garniture u omladinskoj školi, a ako se ne varam tu su skoro 6 godina?

Odavno se priča i ispostavilo se kao istina - uništi Partizanu omladinsku školu, uništio si klub.

Ranije smo imali zamerke što ti kažeš da igrač ni ne prismrdi prvom timu ode ili odigra polusezonu, sezonu najviše i na prvu ponudu ga prodaju, ali ti sada a nemaš šta ni da prodaš. Pogledaj primer Baždara, od talenta većeg od Vlahovića do igrača sa kraja klupe, koji ni sam ne zna kada je uspeo da da gol, asistira...

Ljudi nama je Dušan Vlahović otišao za 1.5 evra, o čemu više da se priča?!
Ranije Jovetić ode tako što transfer od 8 milki bude podeljen po pola klubu i menadžeru, uvek je bilo loših odluka, ali ovi su nam j... majku.

Đura je sa svojom poslovnom politikom klub razjebao samo tako, ali ovi su svesno oterali ljude koji su od te škole stvorili brend i ja sam siguran svesno po nalogu uništili omladinsku školu Partizana, znajući da je ona stub kluba.
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
364
Reaction score
1.557
Локација
Novi Sad
Najveći talenti kroz istoriju naše škole nisu ni stizali do omladinske selekcije, ili ako jesu, igrali su sa generacijom starijom od sebe.
Neku generaciju čine uspešnom isključivo broj igrača koji iz nje dodje do prvog tima, nikakve titule u omladinskim selekcijama, nikakve omladinske lige šampiona.
Po mom mišljenju, ako već za ove igrače u ovom momentu nema mesta u prvom timu, više koristi i za njih, a i za klub bi bilo, kad bi počeli polako da se uvode u seniorski fudbal kroz Teleoptik (makar to bila i 3.liga), gde bi oni bolji svakako isplivali.
Merodavanija slika o kvalitetu tih igrača bi se (makar meni) stvorila na utakmicama protiv Rada, Torlaka, Zemuna, nego protiv vršnjaka iz Rumunije, Moladvije ili nekih trećih.

Ovo takmičenje isključivo služi vazuri, da ovu dečurliju stavi u izlog i što je pre moguće, utrapi negde.
Naravno da neću navijati protiv naše dece, ali eventualni upseh (polufinale, finale) bi im stvorilo lažnu sliku, gde bi se onda dosta njih nadalo (velika većina neopravdano) instant mestu u prvom timu, te bi prizemljenje i razočaranje koje bi potom doživeli (i koje bi ih moguće navelo na neke pogrešne karijerne odluke) moglo biti pogubno za budućnost njihovih karijera.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.629
Слажем се да је главна сврха и највећи успех омладинске селекције то колико квалитетних играча ће дати првом тиму али се не слажем да је ово такмичење које не може да им користи. Тим клинцима управо фали јака компетитивна средина и што више имају оваквих мечева годишње то боље за њих, а вазура може да их утрапи и док су у првом тиму без икакве разлике. Искуство које клинци стекну на неком интернационалном турниру је вредније од 90% лигашких мечева које одиграју у нашој омладинској лиги.

Осим тога, зна ли неко како функционише овај систем такмичења за младе ? Као нокаут фаза све до финала или имају групе после ? Ништа ми није јасно
 

Free Partizan

Početnik
Учлањен(а)
07.11.2019
Порука
86
Reaction score
284
Локација
Republika Srpska
Слажем се да је главна сврха и највећи успех омладинске селекције то колико квалитетних играча ће дати првом тиму али се не слажем да је ово такмичење које не може да им користи. Тим клинцима управо фали јака компетитивна средина и што више имају оваквих мечева годишње то боље за њих, а вазура може да их утрапи и док су у првом тиму без икакве разлике. Искуство које клинци стекну на неком интернационалном турниру је вредније од 90% лигашких мечева које одиграју у нашој омладинској лиги.

Осим тога, зна ли неко како функционише овај систем такмичења за младе ? Као нокаут фаза све до финала или имају групе после ? Ништа ми није јасно
Otprilike sam ja ovako pohvatao:

LŠ za mlade igraju iste ekipe kao i njihovi seniori. Pobednici grupa idu direktno u osminu finala (8 grupa). Drugoplasirani idu u 16/finala, gdje smo se i mi sad plasirali ovim drugim putem, onda se dalje zna :).
Dakle , trenutno smo među 24 ekipe u evropi. I mogu doći baš atraktivni protivnici, odnosno omladinci nekih velikana, što nije nimalo loše.
 

Free Partizan

Početnik
Учлањен(а)
07.11.2019
Порука
86
Reaction score
284
Локација
Republika Srpska
Potencijalni protivnici našim omladincima u šesnaestini finala LŠ : bajern, sevilja, braga, inter, fejnord, lajpcig i porto. I još je jedna grupa otvorena gdje se ne zna ko ce biti drugoplasirani, a samim tim i naš potencijalni rival. Vodi se borba za to drugo mjesto između dortmunda i PSG.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
Пошто се ништа неће променити у наредне четири године, да пробам ја да одговорим на питање "како школа ради".

Пре одговора, мали увод. Оно што смо знали као школу ФК Партизан је постојало до 2018. Те године је дотадашњи систем срушен. До тада је један тренер преузимао генерацију када имају по 8 година. Пролазила су деца селекцију, а тај један тренер који их је селектирао их је и водио до омладинаца. Иначе, та селекција је била озбиљна ствар, а последња генерација која је то прошла била је 2008. или 2009. Омладинску лигу су играли млађи омладинци, омладинци су ишли у први тим Телеоптика. Кадети су играли Кадетску лигу Србије, исто и млађи кадети, али под именом ФК Телеоптик. Оно што опет напомињем, један тренер је 9 година водио једну генерацију, и био одговоран за све. У клубу су радили Моца Вукотић, Звонко Живковић, Мића Радовић, Никица Клинчарски, Звонко Поповић, Илија Завишић, Аца Трифуновић, Слађан Шћеповић, Драган Кецман и извињавам се ако сам некога заборавио.

Од 2018., прешло се на цигански "систем". Школа не ради никако, али ликови који су се увалили тамо раде одлично! Мислим за њих, и за оне који су их поставили. Тренери се мењају сваке сезоне, све већи анонимус од другога. Комбинација никада више, као и циганских кадрова егзотичних надимака, и једног заједничког - лојалности према агенцији звучног имена, али иза које се налази прво дете Србије, ма колико јој име било "Интернационално" ...
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.107
Reaction score
270
Hvala!

Da, primijetio sam imena tih anonimusa, i bilo mi je čudno otkud ti ljudi tu i šta ih je preporučilo.

Imam jedno dodatno pitanje, ne odnosi se samo na omladinsku skolu... Sem za golmana, jesmo li ikad imali trenere specijaliste za pozicije, tipa stručnjak za desnog/lijevog beka, stopera, zadnjeg veznog, krilo, špic...
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
То, тренери-специјалисти, немаш то код нас. Никада није ни било. Осим за голмане, али они су неки свој свет. С тим да у Србији, па и у Партизану, мишљење тренера голмана се никада не уважава, у смислу ко треба да брани, ко је каквог потенцијала.
То око посебних тренинга за позиције, се барем у Партизану раније (не знам за задњих неколико година) решавало тако што су се тренинзи прилагођавали нападачима (шпицеви, крила, офанзивни везни), да се што више вежби ради за њих - на уштрб ових осталих позиција.
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.757
Reaction score
14.148
Локација
Madagascar
Nasi omladinci protiv Brage za osminu finala Lige sampiona
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
У зимској паузи погледајмо интервју са Телеоптиковим голгетером, Леком...

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.738
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
И...
Ма колико да су неки свашта мислили и писали о Игору Дуљају (и на овом форуму, такође!), човек поново има неко своје мишљење...
Ако можемо да верујемо Спортском журналу, Игор је рекао ово:

 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.107
Reaction score
270
Malo konfuzne izjave, nije mi jasno koga proziva.

Radinovica, Vazuru ili...

I ne kontam ovo oko Scepovica
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Te "bebe" su necija privatna kombinacija koja se grebe i naslanja na partizanovu skolu. Da ima ko trebalo bi proveriti u cijim dzepovima zavrsavaju ti novci koje prikupe od roditelja.
Neko tamo ogromnom broju ambicioznih roditelja uzima lepe pare na prodaju magle kako ce ih prebaciti u Partizan. A oni ponosni seruju slike svoje dece u nasim dresovima, rodbina i komsije ljubomorni... ma zivot je lep. A zapravo, tamo moze da trenira svako dete koje moze da potrci i roditelji plate opremu (mislim da je 100ak eur), mesecnu clanarinu i ko zna sta jos. Manje-vise isto kao i nasi trening kampovi. Ja ne znam da je jedno dete sa kampa dovedeno u bilo koju selekciju u nasoj oml. skoli. Mozda jeste dovedeno na neku probu ali da se zadrzalo kasnije - nije mi poznato.

Te "bebe" su necija privatna kombinacija koja se grebe i naslanja na partizanovu skolu. Da ima ko trebalo bi proveriti u cijim dzepovima zavrsavaju ti novci koje prikupe od roditelja.
Neko tamo ogromnom broju ambicioznih roditelja uzima lepe pare na prodaju magle kako ce ih prebaciti u Partizan. A oni ponosni seruju slike svoje dece u nasim dresovima, rodbina i komsije ljubomorni... ma zivot je lep. A zapravo, tamo moze da trenira svako dete koje moze da potrci i roditelji plate opremu (mislim da je 100ak eur), mesecnu clanarinu i ko zna sta jos. Manje-vise isto kao i nasi trening kampovi. Ja ne znam da je jedno dete sa kampa dovedeno u bilo koju selekciju u nasoj oml. skoli. Mozda jeste dovedeno na neku probu ali da se zadrzalo kasnije - nije mi poznato.
Nije da sam vam to napisao jos prosle godine. Samo sto ja nemam priliku da to kazem za Zurnal.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
Ево, да и ја кажем нешто за ЦББ: врло лоша, приватна школица фудбала, која осим злоупотребе грба, терена и тренера нема везе са ФК Партизан. Најбоље их дефинисао један власник школе фудбала: "хајде што су ми пре узимали добру децу, њих ионако не можеш да задржиш, али са овим ЦББ су почели да ми узимају и ону лошу ..."
Остаће као једна од срамота Партизана у овом периоду, од 2018. па на даље.
 
Top