Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

VК Partizan, PK Partizan

  • Зачетник теме Laky
  • Датум покретања

alex92

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
895
Reaction score
23
Sanse tesko da cemo proci dalje..sve zavisi od madjara..a nesto ne verujem da ce da igraju posteno..
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Losa igra, poraz je previsok.

Moramo pobediti i Seged i Vasas za prolaz dalje. Nismo bez sanse, ali ce biti dosta teza.
Mada, pobede protiv Segeda i Vasasa su nam trebale u svakom slucaju, jer bi Madjari jedni drugima dali bodove. Eger ce elegantno da izgubi i od jednih i od drugih.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Кад год ја будем убеђен да добијамо ми засеремо,више нећу ништа да причам пре утакмице...Али Сечи пизда ти материна нашао си данас да браниш све живо:banghead
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Dobra stvar je što još uvek sve zavisi samo od nas. Obe pobede do kraja nas vode u 1/4 finale. Loše je što igramo očajno.

Voleo bi da vidim naredne mečeve Egera, da li će i onda gristi, da vidim da li će se Seči toliko napaliti kao sinoć.. Lagano su izgubili od Vašaša kući i od Segeda u gostima.
 

Sentinel

Grobarčina
Учлањен(а)
07.11.2009
Порука
1.310
Reaction score
28
Локација
Prestonica
Situacija je baš nezgodna, ali ništa još nije izgubljeno. Sve je u našim rukama i to je ono što je najvažnije.
Šta god da bude, ja našim momcima ne zameram ništa. Teško je biti koncetrisan na svakodnevne obaveze, treninge i utakmice, a nemati od čega da se živi. Sve ovo što vaterpolisti rade i kako se bore, osvajajući trofeje u teškoj nemaštini je podvig dostojan imena najboljeg sportskog kluba u Srbiji.

CrnoBeli Majstori, i kad vas svi zaborave, smrdljivi političari, ciganski mediji, i takozvani sponzori, mi vaši verni navijači ćemo uvek biti uz vas.
Neko na tribinama našeg bazena, neko uz tv, kako ko može, vaši Grobari su sa vama i u dobru i u zlu, i kada ste na krovu Evrope i kad nam preti eliminacija.
Borite se za ima našeg kluba koliko možete u sadašnjim teškim uslovima, niko vam neće zameriti i da budete zadnji u grupi. Vi ste najbolji bez obzira na sve!!!
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281


VATERPOLO: Partizan delje u Australiji

28. decembar 2011. 15:30 > 15:44 Podmlađeni tim evropskog šampiona uspešno reprezentuje srpski vaterpolo na turniru u Australiji.
v228948p0.jpg

Kombinovani tim Vaterpolo kluba Partizan takmiči se u Australiji na internacionalnom turniru "Tom Hoad Cup 2011" i već je zabeležio dve pobede.

Partizan je u 1. kolu pobedio australijsku ekipu Barberijans (Barbarians) 9:6, a u drugom meču ekipu Frimentl (Fremantle) 13:9.

Većina igrača ekipe Frimantl je u sastavu reprezentacije Australije.

Strelci za Partizan u pobedi nad ekipom Barberijans bili su: Miloš Vukičević 3, Laslo Šuranji 2, i Nikola Dedović, Ivan Rackov i Matija Asanović po jedan.

Partizan treba da odigra još dva meča - najpre protiv selekcije Kine, a potom i protiv Japana.

Crno-beli na turniru igraju u podmlašđenom sastavu, a od standardnih prvotimaca tu su Vladimir Vuajsinović, Nikola Dedović, Miloš Vukičević i Laslo Šuranji.

Ostali su: Matija Asanović, Draško Gogov, Stefan Ilić, Dimitrije Obradović, Nemanja Vico, Ivan Rackov, Luka Simić, Dimitrije Rističević i Stefan Živojinović (koji je rezerva golmanu Slobodanu Sori).

Većina igrača Partizana je na pripremama reprezentacije Srbije u Ajndhovenu, pred početak Evropskog prvenstva u tom holandskom gradu.

Ekipu predvodi Uroš Stevanović, prvi asistent Igora Milanovića.

(MONDO - foto: zvaničan sajt turnira)
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Crno-beli na turniru igraju u podmlašđenom sastavu, a od standardnih prvotimaca tu su Vladimir Vuajsinović, Nikola Dedović, Miloš Vukičević i Laslo Šuranji.

Ostali su: Matija Asanović, Draško Gogov, Stefan Ilić, Dimitrije Obradović, Nemanja Vico, Ivan Rackov, Luka Simić, Dimitrije Rističević i Stefan Živojinović (koji je rezerva golmanu Slobodanu Sori).

Ivan Rackov se vratio pre par nedelja zajedno sa Lukom Šaponjićem iz Amerike ( u Ameriku otišao Lukin brat Aleksa) i oni bi trebali da budu standardni ove sezone. A Rackov je igrao i protiv Egera. Tako da on nikako ne može u ovu grupu ostali.
Živojinović je drugi golman Partizana i ima već 21 godinu. Ovi ostali dečaci su uglavnom 1994 i 1995 godište.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281


VATERPOLO: Partizan bolji i od selekcije Kine


29. decembar 2011. 12:13 > 12:30 U zanimljivom meču na turniru u Australiji, Partizan pobedio selekciju Kine 14:9. Pet golova Miloša Vukičevića.
v229027p0.jpg

Podmlađeni tim Partizana zabeležio je i treći trijumf na turniru "Tom Hoad kup" u Australiji.

Posle pobeda nad australijskim ekipama Barberijans (Barbarians) 9:6 i Frimentl (Fremantle) 13:9, crno-beli su u 3. kolu savladali reprezentaciju Kine 14:9.

Ponovo je centar Miloš Vukičević bio najefikasniji - postigao je pet golova (ukupno 14 u dosadašnjem toku turnira).

Bio je to izjednačen meč do poslednje četvrtine. Partizan je vodio, Kinezi stalno stizali. Prva četvrtina završena je rezultatom 3:3, poluvreme 5:5. Početkom treće četvrtine, golovima Nikole Dedovića i Vladimira Vujasinovića, crno-beli su stekli dva gola prednosti, ali su Kinezi odgovorili i ponovo imalio egal, da bi Dedović novim golom obezbedio crno-belima minimalnu prednost pred odlučujuću deonicu.

Na startu poslednje četvrtine, Kinezi su sa dva brza gola Pan Ninga preokrenuli rezultat u svoju korist, ali potom je usledila fenomenalna serija Partizana od 6-0 za novi trijumf na turniru u Australiji.

(MONDO - foto: zvaničan sajt turnira)
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
VATERPOLO: Partizan za trofej u Australiji

29. decembar 2011. 12:13 > 18:07


Podmlađeni tim Partizana igraće u finalu turnira u Australiji protiv domaće ekipe Frimantl. Danas pobeda nad Kinezima i poraz od Japanaca.


Vaterpolo klub Partizan imao je godinu za pamćenje. Ove godine je posle 35 godina vraćena titula evropskog prvaka posle briljantnog nastupa na završnom turniru Evrolige u Rimu, potvrđena je dominacija u domaćim takmičenjima, a nedavno je osvojio i Superkup pobedom nad Savonom.

Imaće crno-beli priliku da osvoje još jedan trofej na međunarodnoj sceni. U petak će igrati u finalu turnira "Tom Hoad cup" u Australiji protiv ekipe Frimantl (Fremantle).

Podmlađeni tim Partizana, sa samo nekolicinom standardnih prvotimaca (ostali su na pripremama reprezentacije Srbije), zabeležio je na ovom turniru tri pobede i poraz.

Posle pobeda nad australijskim ekipama Barberijans (Barbarians) 9:6 i Frimentl (Fremantle) 13:9, crno-beli su u 3. kolu savladali reprezentaciju Kine 14:9.

Ponovo je centar Miloš Vukičević bio najefikasniji - postigao je pet golova (ukupno 14 u dosadašnjem toku turnira).

Bio je to izjednačen meč do poslednje četvrtine. Partizan je vodio, Kinezi stalno stizali. Prva četvrtina završena je rezultatom 3:3, poluvreme 5:5. Početkom treće četvrtine, golovima Nikole Dedovića i Vladimira Vujasinovića, crno-beli su stekli dva gola prednosti, ali su Kinezi odgovorili i ponovo imalio egal, da bi Dedović novim golom obezbedio crno-belima minimalnu prednost pred odlučujuću deonicu.

Na startu poslednje četvrtine, Kinezi su sa dva brza gola Pan Ninga preokrenuli rezultat u svoju korist, ali potom je usledila fenomenalna serija Partizana od 6-0 za novi trijumf na turniru u Australiji.

Tokom dana, Partizan je odigrao još jedan meč i izgubio od reprezentacije Japana 8:10, iako je do poslednje četvrtine držao egal.

I pored poraza, crno-beli su uspeli da uđu u finale u kojem ih čeka ekipa Frimantl, koja je, takoreći, australijska reprezentacija u malom.
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
VATERPOLO: Partizanu trofej u Pertu!


Podmlađeni tim Partizana osvojio tradicionalni turnir "Tom Hoad Cup 2011".
v229174p0.jpg


Partizan je u velikom finalu savladao australijski Frimantl Mariners - 11:9.

Zanimljivo da ekipu iz Australije čine nacionalni reprezentativci, što još više daje na značaju uspehu crno-belih vaterpolista.

Ovo je peti trofej srpskog kluba ove sezone.

Partizan je pored pehara klubskog šampiona Evrope i pobednika LEN Superkupa, bio i najbolji u Kupu i domaćem šampionatu.
izvor: mondo
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
BRAVO SAMPIONI!!!!
vi ste ponos naseg SD PARTIZAN!!!!
snajderu koliki je njima budzet!!!!!
 

jagodinac

Grobarčina
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
1.433
Reaction score
198
Локација
francuska
zelim svim vaterpolistima PARTIZANA srecnu novu 2012!!!!


VATERPOLISTI PARTIZANA VLADARI U PET SLIKA

(0) Subota, 31. Decembar, 2011.| Autor:
Vaterpolisti Partizana u 2011. godini osvojili sva takmičenja u kojima su učestvovali


130732.jpg

Pet od pet za čistu desetku!
Oni su baratali loptom na vodi kao niko drugi. Oni su se nadmetali u pet takmičenja u 2011. i osvojili pet trofeja. Oni su prvaci i osvajači Kupa Srbije, oni su se prošetali Evrointer ligom, oni su pregazili Evropu, osvojili titulu šampiona i evropski Superkup pobedom nad Savonom. Oni su dominantni. Oni su vaterpolo klub Partizan. Njihova godina je bila bajkovita.


A počeli su je porazom od Mladosti, pa remizirali sa Barselonom, a onda je krenula beskrajna pobednička serija. Nije bilo tog rivala koji je mogao da se suprotstavi crno-beloj četi. Antologijski turnir fajnal fora Evrolige u Rimu bio je pravo ogledalo odnosa snaga. Svima je postalo jasno da je to srpski sport. U polufinalu „dužnici“ iz prvog kola, igrači Mladosti, sa kapitenom srpske reprezentacije Vanjom Udovičićem, bili su posmatrači na bazenu u italijanskoj prestonici. „Parni valjak“ poslao ih je na dno bazena i u borbu za treće mesto. U finalu Pro Reko. Domaćin „težak“ milione i milione evra stajao je na putu do trona koji je Partizan čekao 35 godina. Očekivala se drama, od koje nije bilo ništa. Mnogo su crno-beli naučili u prethodnom porazu od Reka na finalnom turniru, kada su prokockali dobijen meč. Ovog puta kockanja nije bilo. Samleli su rivala sa 11:7 i kapiten Vladimir Vujasinović podigao je toliko željeni pehar. Nova stranica istorije je ispisana!

(G. F.)

viliki veliki:respect:respect
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Filipović: Vratiću se u Partizan u najboljim godinama

Boško ŽIVANČEVIĆ | 31. decembar 2011. 11:49
To je moj klub. Osećam se kao dete koje se posle igre vraća kući. Želim da u crno-beloj kapici osvojim ono što nisam uspeo dok sam bio na Banjici – kaže najbolji vaterpolista sveta



Filip Filipović

Više od 10 godina je prošlo od kako je uskočio u vodu sa velikima. Proglašen je talentom kakav se retko rađa, jedno vreme bio i nestašni dečko srpskog vaterpola. Sada se 13-godišnjak pretvorio u najvećeg. Filip Filipović (24), najbolji vaterpolista sveta u godini na izmaku.
- Kada sam saznao da sam izabran, prva reakcija mi je bila spontano prisećanje na početke. Imao sam 7 godina i banuo sam na bazen kao iz vedra neba. Sećam se da mi je bilo izuzetno teško. Nisam mogao ni da zamislim da ću postati profesionalni vaterpolista, a kamoli najbolji - kaže Filip Filipović za „Sport“.

Odrastanje je, kaže, nosilo i iskušenja.
- Kada ste dečak od sedam godina, nemate pojma šta ćete da postanete. Možete da sanjate, ali ni ovo što mi se dogodilo nije bilo deo tog sna. Roditeljima je bilo važno da se sklonim sa ulice. A meni je nekoliko puta došlo da dignem ruke. Hteo sam čak da promenim sport. Presudila je podrška roditelja, posebno oca.

VATERPOLISTI UVEK PRIMER

Vaterpolisti daju primer igrama, ponašanjem, kulturom i - obrazovanjem. Recimo, svi igrači državnog tima su završili neki od fakulteta, ili su studenti. Filipović studira Fakultet organizacionih nauka.
- Obrazovanje vrhunskih sportista je dugo bila zapostavljena kategorija. Ali, nešto se menja. Moj fakultet izuzetno ceni sportski trud i čelnici FON nastoje da odgovore našim potrebama. Mislim da je sjajno što sarađuju jedna takva institucija i najuspešniji sportski savez - rekao je Filip Filipović.

Ali, sve je brzo došlo na mesto?
- Da, vaterpolo je uzeo maha. Kada hlor uđe u sve pore, ovaj sport uđe u krv. I, tu sam gde jesam...

...Najbolji na svetu.
- Tako su drugi odredili. Sebe ne smatram najboljim.

Prvi asovi sveta u nekim drugim sportovima su multimilioneri u stranoj valuti. Kod vas to nije slučaj.
- Kada sam počeo ozbiljno da se bavim vaterpolom, video sam i prednosti i mane ovog sporta. I, nikada nisam zažalio što sam izabrao ovu divnu igru.

Postoji, kaže, druga vrsta bogatstva.
- Vidim ga u bliskim ljudima, u prijateljima. Ne postoji novac koji to može da nadoknadi. Znate, i bogati pate. Nemaju ni gde ni sa kim da potroše zarađeni novac. Jesu pare bitne u životu, ali džaba sve kada nemate sa kim da podelite radost življenja. Znate li šta je moje bogatstvo? To su ovi ljudi sa kojima sam u reprezentaciji, to su ljudi sa kojima igram u Pro Reku.

A ko su prijatelji najboljeg na svetu?
- Ljudi koji su bili i ostali uz mene kada sam bio u pravu i, što je važnije, onda kada nisam. Uvek sam imao dobre savetnike, a kroz sve dobro i loše što mi se dešavalo, prijateljstvo se iskristalisalo. Vremenom čovek shvati ko mu je istinski prijatelj, s kim može da popije kafu, a kome je dovoljan samo pozdrav.

PAMTIĆU „FIĆO KRALJU“
Kada se 2003. vratio iz Kranja kao prvak Evrope, drugari su ga dočekali ispred Skupštine sa transparentom na kojem je pisalo: „Fićo kralju, uzeo si medalju“.
- Pamtiću taj doček dok sam živ...

Reprezentativna priča Filipa Filipovića traje već punih osam godina. A on ima tek 24...
- Bilo je to 2003. Petra Trbojevića je napao virus, pa sam ja uleteo u tim. Bila je to svojevrsna prekretnica u mom životu. Morao sam da sazrim preko noći, da savladam sve strahove. Upao sam u mašinu, doslovno.

Nije sve to lako za jednog 16-godišnjaka.
- Bio sam baš mlad. Verujte, nisam uopšte razmišljao o utakmicama, o prvenstvu. Jedino mi je bilo važno da pokažem da sam zasluženo u tom timu, da pružim udeo uspehu ekipe, da pokušam da pobedim. Vaspitanje mi je tako nalagalo. Tako je počela moja priča u seniorskom timu. Evo, traje i dan, danas.

RADIO KAO DRAGSTOR
Tokom prva dva meseca sezone, Filip je radio „kao dragstor“. Bio je praktično jedini vaterpolista Pro Reka koji je igrao u sva tri takmičenja: Ligi šampiona, Jadranskoj ligi i šampionatu Italije.
- Potpuno nova situacija za mene. Izazovna, ali neverovatno teška, čak do nehumanosti. Dešavalo se da moram da odigram dve utakmice u istom danu. Jednom prilikom sam igrao popodne u italijanskoj ligi, morao na doping kontrolu, stigao kući, promenio stvari i posle 45 minuta ponovo bio na bazenu. Sada sam „samo“ u ekipi za Jadransku ligu i Evropu.

Jedno vreme, pratio ga je naziv bundžije.
- Nekako sam u to vreme išao više srcem nego glavom. Ali, ako bih se sutra našao u istoj sitiaciji, opet bih isto učinio. Imao sam 22 godine i bio sam ubeđen da sam ispravno postupao. Možda je pogrešan način na koji sam hteo da isteram ono što sam hteo. Ipak, uspeo sam da se distanciram od svega.

Taj period je zaokružen rastankom sa Partizanom. Na vreme?
- Ne. Otišao sam godinu kasnije nego što je trebalo. Posle svega, od ljudi iz vaterpola sam dobio potvrdu da sam u mnogo čemu, nažalost, bio u pravu. Lošim stvarima u mojoj karijeri ne pridajem preveliki značaj. Ali, ne smem da ih zaboravim.

U današnje vreme, ali u nekim drugim sportovima saznajemo da su sportisti bili Zvezdaši ili Partizanovci od malih nogu, zavisno od toga za koga potpišu. Filipović je izuzetak, kao i svi vaterpolisti.

- Ljudi bliski meni znaju koliko mi znače Banjica i klub. Imam naravno kuću u kojoj živim, ali moja prava kuća je Partizan. Moja najveća želja je da se jednog dana ponovo stavim crno-belu kapicu. Ukoliko se steknu uslovi, finansijski i strukturni, hoću da ostatak sportskog života provedem u mom domu, u Partizanu.

Možda u nekom drugom klubu, srpskom, naravno.
- Ne bih, iskreno. Sport i život su takvi kakvi jesu, pa čovek ide gde mu je bolje. Ja sam profesionalac i može da se desi da odem u nekom drugom smeru, ali srce će zauvek da ostane Partizanovo. To vam je kao dete koje se posle igre vraća kući.

Jednog dana...
- Ne želim da se vratim na zalasku karijere, već u punoj snazi, u najboljim godinama. Želim da pokušam da osvojim ono što nemam. Osvojio sam Ligu šampiona, ali sa Pro Rekom...
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Čučković ispao sa spiska reprezentacije Crne Gore za EP.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Партизан учи Казахстанце

8 јан, 2012
Шампиони Европе крећу пут Азије. Део првог тима и стручни штаб Партизана провешће наредних недељу дана у Казахстану.
Тиме ће бити настављена сарадња ватерполо федерације ове земље и клуба са Бањице, која је један вид признања Партизановој ватерполо школи.

Федерација Казахстана је изабрала Ватерполо клуб Партизан за сарадњу на стручном плану. Партизан ће Казахстанцима пружити помоћ пре свега у раду репрезентација – каже тренер Партизана Игор Милановић.
Казахстанци, на чијој клупи седи Сергеј Дроздов, су јесенас били гости Партизана. Уз Милановића у стручном делу експедиције Партизана су и његов помоћник Урош Стевановић, као и Немања Кнежевић, који неколико годинама ради са млађим категоријама црно-белих, а требало би да преузме кадетску репрезентацију Казахстана.
Од играча путују Стефан Живојиновић, Никола Дедовић, Милош Королија, Милош Вукићевић, Ласло Шурањи и Иван Рацков. Капитен Владимир Вујасиновић је добио одмор, остаје у Београду, а остали првотимци су на припремама репрезентација.
По уговору је предвиђена трогодишња сарадња Партизана и Ватерполо савеза Казахстана, који ће 2014. године бити домаћин Светског првенства за јуниоре.

журнал
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Za ovaj sport nema zime dok je VK Partizana.
Mlađi juniori Partizana, igrači do 16 godina uspešno idu stopama starijih. Dečaci su najbolji u regionu. Na završnom turniru Final8 Jadranske lige za mlađe juniore u Zagrebu (učestvovale 6 najboljih ekipa sa Jadrana plus Pro reko i Partizan) osvojili su zlato.

rezultati u grupi
Partizan - Slovenija 22:6
Partizan - Jug 13:5
Partizan - Primorac 9:7

polufinale
Partizan - Medvešćak 9:3
Budva - Primorac 6:10

finale
Partizan - Primorac 11:8 (2:3, 1:1, 4:3, 4:1)

Konačan plasman:

1.Partizan
2.Primorac
3.Mevešćak
4.Budva
5.Pro Reko
6.Mornar
7.Slovenija
8.Jug

Sastav Partizana
PARTIZAN: Osmanović, Lazić, Janković, Bakić, Manojlović, Japundžić, Nešić, Andrejević, Jakšić, Vučićević, Stojanović, Jović, Brakočević, Radojević
Trener: Zoran Milenković
 
Последња измена:
Top