Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.921
Sto se mene tice i umetnickog dojma, dogodine mozemo komotno da prodjemo grupu sa 6 neresenih od 0:0, eliminacioni deo pobedama od 1:0 i finale dobijemo na penale.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.547
Reaction score
3.854
Локација
Beograd
Sa prvim delom za Stojketa se slažem.

Dve od tri izmene su bile taktički rezonske i u momentima kad je hteo da zatvori utakmicu.
Tošić - Brežančić: svi ste kukali što Tošić uopšte igra, a sad je greška što ga je izveo. To što Brežančić nije odigrao kako treba, je drugo pitanje.
Suma - Šćekić: Natka pomerio napred, pokušao da pojača nazad.
Natko - Kiflica: jedina greška. I to velika. Kad je Natko izašao, raspali smo se.

Krivi su svi, kolektivno. Svako u svom domenu.
.

Ko kaze da ne valja sto je izasao Tosic? Ne valja ko je usao. Morao je Stevanovic da udje i koncepcijski se nista ne bi promenilo, samo bi bili jos opasniji na kontre
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.631
Reaction score
8.801
Локација
"preko bare"
Ono što smo imali u KK, a FK-u je nedostajalo je kontinuitet. Ali i taj kontinuitet nije nastao posle jedne sezone, jer teran je DV svako malo početkom 2000-tih. Ali je klub imao viziju.

Ovo što je Jasmina napisala je suština svega. Mislim da je najveći, ako ne i jedini, razlog za naše "ukletstvo" nedostatak kontinuiteta. Čim neki od trenera krene da uspostavi neki sistem i stvara tim, biva smijenjen poslije godinu ili čak i manje. Savo je pokazao da zna šta hoće i kako da to ostvari. Naravno, početnik je i to se može vidjeti iz nekih njegovih poteza i grešaka. Ali to je normalno, biće sve bolji vremenom.

Tu dolazimo do druge, ogromne boljke našeg Partizana, koja nas proganja još od finala kupa šampiona: naše uprave. Ako oni ne daju podršku i stanu iza Save, džaba smo krečili. Tu već nisam optimista uopšte. Bojim se da ce, opet, njihovi potezi da nam kroje sudbinu, koja, bojim se, nije svijetla.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Kad pricamo o kontinuitetu, mislim da je najvaznija kontinuirana selekcija igraca prvo po karakteru, zatim po fizici i na kraju po znanju. To je tezi put, mnogo je lakse dovoditi alibi pojacanja i kukati na sudbu nego oformiti grupu ratnika koja se ne plasi nicega.
Dule je upravo tako radio, dobijali smo i gubili, ali je uvek bilo puno srce.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Ovaj strucni stab definitivno zasluzuje da mu se da vreme da ostvari sve zamisli jer su pokazali da imaju potencijal da oforme jaku takmicarsku ekipu. Najvise skripi u selekciji igraca i to je nesto sto ne moze preko noci da se odradi. Dosta tu jos promena fali da bi zamisao mogla da se sprovede bez ispadanja iz sina kao sinoc...... Novi strucni stab je dosao u martu, a sad je kraj novembra....mislimo smo da do play-ofa za LE necemo da doguramo, a sinoc smo bili na korak od plasmana u nokaut fazu.... Naravno, ne trebamo da se zaodovljavamo ovim ali koliko god da nemamo strpljenja moramo da ga nadjemo jer nam nista drugo ne preostaje sada i sva sreca je da ovaj strucni stab moze da ucini da se nase strpljenje isplati. Zimski prelazni rok ce dati odgovore na sva pitanja....tu kako strucni stab bude odreagovao tako ce nam biti dokle god su ovde.
 
  • Like
Reactions: BaX
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
802
Reaction score
406
Локација
Zemun
После неколико прочитаних реакција синоћ видим да смо заслужили да нам све ове године уназад голман буде Кљајић.

Јасно је као дан, Стојковић је највећи кривац што нећемо дочекати европско пролеће.
Јасно је као дан, Стојковић више није голман.
Јасно је као дан, морамо већ на полусезони да тражимо његову замену.

Али, да ли је могуће да толико немамо поштовања према сопственим играчима?
Зајеби што је требало да одбрани други гол у Београду. Зајеби што је јуче примио гол који не би примио ни голман у другој лиги Индије, неки млађи, да не причамо о 36-годишњацима. Зајеби, што је и код другог гола био очајно постављен.

Јел мора баш да се понижава и назива циганштуром?

Јел мора да се подсећа колико пута нас је вадио из блата? Колико је заслужан за титуле које смо освајали? Колико је изгарао за Партизан? Да не патетишем како су због Партизана хтели да га линчују.

Разумем да је он свима у подсвести (бивши) циган, и то није проблем. Сагледајте га за промену само фудбалски. Колико фудбалера Партизана у овом веку има већи допринос успесима Партизана од њега?!

Јасно је да већ другу сезону то није више онај голман. Ја сам наивно веровао да ће се вратити у форму и средити главу. Добио сам најгоре могуће разуверавање. Он је једноставно луда, поремећена глава. Она му је донедавно помагала да се залеће противничким играчима у ноге, да брани неодбрањиво, да истрпи оно што је истрпео, да буде најбољи наш голман од распада СФРЈ...

Сада, да иста луда глава га води у супротан смер, да прави овакве киксеве и вероватно је завршио са озбиљним брањењем.

Да ли је тешко написати "Стојке, хвала ти али иди"? Јел мора и после 9 година да се вређа као да је тренутно голман цигана?

Јесте, циганисао је синоћ са одуговлачењем и то голман Партизана не би требало да ради. Ипак, мени је веће циганисање вређање сопствених играча. Узгред, то је забрањено на овом форуму.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.312
Reaction score
10.865
Локација
underground
Taj Stojkovic je inace jedini igras,bivsi ili sadasnji koji je javno govorio u zlu koje nam se desava,i to platio neigranjem u reprezentaciji.Sto naravno ne znaci da je zbog tog nedodirljiv na golu,ali nagledao sam se ja gresaka i boljih golmana u vaznijim utakmicama.
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
Apsolutno sam protiv vređanja, teranja i javnog prozivanja Stojkovića. Isto tako, apsolutno sam protiv nipodaštavanja, teranja i javnog prozivanja Miloševića. I svakog drugog pojedinca iz tima ili stručnog štaba. Jeste katastrofa, jeste tragedija, nisu smeli da dozvole onako nešto, jer Partizanu evropsko proleće nije na dohvat ruke svaki dan, tako da svako ima svoju odgovornost, jer ovaj poraz nije običan poraz, već nešto nedopustivo, ali ništa nije vredno skidanja glava, vređanja, omalovažavanja pojedinaca koji su mnogo dali Partizanu (pa sve i da nisu), a neki od njih će tek da daju, kao na primer Milošević, koji zaslužuje puno poverenje i podršku u narednih bar nekoliko sezona. Mislim da svako normalan tako razmišlja. Ako ništa drugo, bar kad prođe stanje afekta. Treba imati meru. Sve ima svoje granice.
 
Последња измена:

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Ne razmislja svako normalan tako.
Kao da ne pricamo o pocetniku koji je dosao iz fotelje da radi posao koji nikad nije radio, primajuci naredjenja od ljudi koje je malo pre toga pljuvao. I kao da je nesto doneo Partizanu, osim kupa, za koji se i sad bori i na koji moze da se fokusira.
 

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
984
Reaction score
1.972
Ma kad je mogla ruzna proslost da mu se oprasta sto ne bi moglo i jedno prezimljavanje u Evropi,kao da bi je osvojili sve i da smo prosli...
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.433
Reaction score
11.904
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
Taj Stojkovic je inace jedini igras,bivsi ili sadasnji koji je javno govorio u zlu koje nam se desava,i to platio neigranjem u reprezentaciji.Sto naravno ne znaci da je zbog tog nedodirljiv na golu,ali nagledao sam se ja gresaka i boljih golmana u vaznijim utakmicama.

Sve si lepo sročio, ali...

Mene baš boli tukson što je primio onakav gol i ubio celu ekipu (dobro, nije baš tako, jebao bih mu sve po spisku u afektu), ali...

Neki se, možda sećaju, da sam o njemu napisao "ep", posle polusezone u kojoj su oterali Vuka, ali...

Ciganština, koja je iz njega izbila u jučerašnjoj utakmici, ona bedna zadržavanja lopte, podjebavanje protivničkih igrača na najciganskije moguće načine, ljubljenje lopte bez da je išta odbranio, direktna i isključiva krivica za remi koji je u stvari poraz... Nema ali..., moram Stojančetu da poljubim penis i da priznam sebi ono što sam uvek osećao - jednom ganci, zauvek ganci.

Kolega Rutkowski je opisao esenciju Partizana, u upisu koji je započeo "Caesar's wife must be above suspicion". Naš golman je kršenjem te - partizanske - estetske i moralne norme, na terenu, plastično pokazao da nije deo Partizana i da je vreme da mu se zahvalimo za sve odlične odbrane, ali i da mu poručimo da, jednostavno, nije jedan od nas.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ja bih se nadovezao samo na iznad napisano - opraštanjem ružne prošlosti navukli smo na klub lošu karmu što se između ostalog videlo i sinoć.

Kap koja je po meni prelila čašu bila je kap. traka.

I odmah da sprečim potencijalne prigovore - ne sporim mu ovim što sam rekao sjajne odbrane tokom svih ovih godina. Pričam o nečemu drugom, višem, vanfudbalskom.
 

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
984
Reaction score
1.972
Drago mi je da jos neko misli i oseca za ovog kao i ja,pomislio sam na trenutak da samo ja to mislim,puno hvala ovoj braci iznad sto su izneli svoje misljenje sa kojim se slazem u potpunosti
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.768
Reaction score
29.660
Локација
Beograd
Ne razmislja svako normalan tako.
Kao da ne pricamo o pocetniku koji je dosao iz fotelje da radi posao koji nikad nije radio, primajuci naredjenja od ljudi koje je malo pre toga pljuvao. I kao da je nesto doneo Partizanu, osim kupa, za koji se i sad bori i na koji moze da se fokusira.

U zemlji gde se samo dva kluba ozbiljnije bore za titulu, onaj koji je drugi to zaista može smatrati neuspehom...

Ali, moraš da uzmeš u obzir da sada iza njih stoje sponzori, država, mediji, sudije, klubovi koji im se sklanjaju, i novac koji su zaradili u dve uzastopne Lige šampiona...dakle mi uopšte ,,trku,, ne počinjemo sa istih pozicija nego je ,,njihov trkač već na pola staze kad mi tek krećemo,,...
I onda ti Savo početnik nije ništa doneo sem kupa...pa ne znam da li bi ti i Murinjo od marta do sad doneo još nešto sem kupa...

Nije Sava sveta krava pa da je zaštićen od kritika, ali ne sviđa mi se i taj stav navijača Partizana koji hoće sve sad i odmah i da sve bude u broju pobeda i titula. A ako nije tako, onda odmah niko i ništa ne valja!
Jebiga, izdrži neku godinu i bez titule, izdrži težak poraz, nije sve u životu i sportu samo med i mleko!

Nekad se za Partizan navijalo zato što je Partizan poseban, a sad ko zašto navija, nek odgovori sam sebi...ako mu se navija za klub koji ima više pobeda, titula, trofeja, igra bolji fudbal i jača takmičenja, pa ima puno takvih klubova na svetu, ne mora za Partizan da se navija, nije zakonom propisano, nije nikad ni bilo...

I, opet da se vratim na ,,paralelu,, K.K. - F.K.
Trinkijeri se nije ,,slizao,, sa ,,slugama režima,, a šta za Savu, on jeste, je l'? Ljudi, manite se bre politike, gledajte sport...
U klubovima (i firmama) pod ,,državnom šapom,, uvek vlast postavlja upravu, tako je bilo pre, tako je i sad. Ali mora neko u klubovima da bude i trener, sportista, pa ako je i prinuđen da sarađuje sa upravom ne znači da im viri iz dupeta...
Kao što su i u ,,javnim preduzećima,, (zdravstvu, prosveti, kulturi) ,šefovi,, uvek iz vlasti, a oni što rade ,,dole,, em su uvek isti, pa ma kako se vlast menja, em većina i nije ,,slizana,, sa vlastima...

Ciganština, koja je iz njega izbila u jučerašnjoj utakmici, ona bedna zadržavanja lopte, podjebavanje protivničkih igrača na najciganskije moguće načine, ljubljenje lopte bez da je išta odbranio, direktna i isključiva krivica za remi koji je u stvari poraz... Nema ali..., moram Stojančetu da poljubim penis i da priznam sebi ono što sam uvek osećao - jednom ganci, zauvek ganci.
Nisam video da je saigračima ili trenerima Partizana smetalo to zadržavanje i ljubljenje lopte u slučajevima kada bismo izvukli povoljan rezultat, ako im je smetalo imali su godine da mu kažu da to ne radi. Ali nisu.
Kolega Rutkowski je opisao esenciju Partizana, u upisu koji je započeo "Caesar's wife must be above suspicion". Naš golman je kršenjem te - partizanske - estetske i moralne norme, na terenu, plastično pokazao da nije deo Partizana i da je vreme da mu se zahvalimo za sve odlične odbrane, ali i da mu poručimo da, jednostavno, nije jedan od nas.
Dobro je da su ,,originalni,, Partizanovci u svakom segmentu svog života dokazali da su ,,deo nas,,...
Samo mi navedi imena i prezimena i postupke koji to dokazuju...

Taj Stojković je imao muda da ,,zvezdizam,, nazove ružnom prošlošću, da mu preti linč zbog prelaska kod nas, da nas 100 puta sprečava bruke na terenu kad smo igrali ko kurac, da digne glas protiv situacije u državi u kojoj je Partizan, i opet vam je bitnije to što je čovek igrao za one iz ,,rupe,, što nosi glupu traku oko glave, krsti se , zadržava i ljubi loptu nego to šta je sve URADIO za Partizan!

I sve se mislim, nazivali biste ga danas ,,ciganinom,, da smo juče pobedili utakmicu, pa makar da je folirao i ležao na travi 15 minuta...
Ko da se meni sviđa što folira i krade vreme, a da li ste ikad pomislili KOLIKO je juče Partizan bio u stanju bio da drži ,,posed lopte,, a da nam je AZ ne oduzme?! Koliko? Ko da je drži? Zdjelar, Šćekić, Brežančić, Urošević, Miletić, Pavlović, Ostojić? Ko?!

Ne, bitne su partizansko-estetske i moralne forme, i grobari slušaju samo pank i čitaju knjige, i ,,čistota neke izmišljene grobarske rase,, u kojoj ni jedan ,,cigan,, nikad nije dobrodošao,, i jedna divna paralelna realnost za intelektualce i umetnike, kao da Partizan nije i nešto sem toga i kao da život (i opet Partizan) nisu i nešto sasvim drugo!

Esencija Partizana...kako da ne...od nekadašnjih 55000 navijača Partizana na stadionu JNA, bar 50000 nije ni znalo šta znači reč esencija, ali su znali šta je Partizan i da postoji razlika između nas i ,,cigana,, - u svemu i svačemu ali pa makar i u tome, da mi ne prebrojavamo krvna zrnca nekome, niti ga pitamo za rasu, naciju, veru, ubeđenja, i da svakome pružamo ruku kad dođe u naš klub, da, čak i onima koji su nam došli od ,,cigana,,...

A od tih nekadašnjih davnih 55 000 Partizanovaca sa JNA već je dobar deo u grobu gde se verovatno prevrće ako čita naše upise gde se Partizanu priznaju samo pobede, uspesi, trofeji i ništa drugo, i gde se Partizanovim igračima i treneru traži svaka moguća zamerka i ,,dlaka u jajetu,, i šta sve nisu uradili kako treba, i da li su ,,cigani,, ,,tarabe,, ili nešto treće...
 

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
984
Reaction score
1.972
Onako iskreno,bar za mene,taj je ciganin uvek bio i ostao,da je bilo i malo pameti i obraza i da vodeci sa juga tada nisu uzeli masne pare za to i dalje bi se pevalo Ti si prvi golman Radisaaaaa
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
@Goran Tomić Radnicki iz Nisa je bio ispred nas. Umalo i jos neki...
I trenutno je Cukaricki ispred nas. Plus Vojvodina, samo sto ona za razliku od ovog prvog ima utakmicu vise.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.129
Локација
Žrnov
Ja bih se nadovezao samo na iznad napisano - opraštanjem ružne prošlosti navukli smo na klub lošu karmu što se između ostalog videlo i sinoć.

Kap koja je po meni prelila čašu bila je kap. traka.

I odmah da sprečim potencijalne prigovore - ne sporim mu ovim što sam rekao sjajne odbrane tokom svih ovih godina. Pričam o nečemu drugom, višem, vanfudbalskom.

ne počinje karma Partizana sa Stojkovićem.... mnogo veće grehe smo mi kao klub imali. i pre petah tikve i pre šamaranja igrača i prettnje trenerima...

bogu hvala, duga nam je istorija pa smo mogli duže vreme da skupljamo recke na računu karme...
 

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
Niko nije zadovoljan trenutnim rezultatima Partizana. I ne treba da bude. Partizan MORA i više i bolje. Naravno da treba težiti tome i zahtevati to. (Istina je da rezultati nisu jedino što je važno, ali ne treba ni da ih se odričemo i stavljamo ih u drugi plan, koliko god okolnosti bile teške.) Niko ne treba da bude nedodirljiv u tom smislu. Pitanje je samo na koji način se iznosi kritika. Nema potrebe biti ekstreman i surov.

I tačno je da su pojedinci napravili greške i bili tragičari. Ali problem je što se greške ponavljaju i provlače kroz, slobodno se može reći, istoriju ovog kluba. Lepo je neko već napisao, uvek se nađe neki tragičar. Juče ovaj, danas onaj, sutra neko treći. (Nadam se da to sutra neće postojati u tom tragičnom smislu!) Nekad vrhunski igrač ili trener, nekad onaj koji je daleko od vrhunskog. Nekad legenda kluba, nekad bivši cigan. Mi smo se sad fokusirali samo na ovu utakmicu i trošimo energiju na to, što je normalno, besni smo i razočarani, ali treba gledati i tu širu sliku i shvatiti da je to boljka ovog kluba koja se provlači kroz generacije igrača, odnosno timova, i da treba raditi na tome da se ta matrica zvana ,,pobedili smo sami sebe" nekako eliminiše.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top