Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Zimski prelazni rok (Radio Mileva)

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ja se nadam da je ovo produženja Suminog ugovora samo da bi mogli što više izvući para od njegovog transfera, ne bih voleo da ostane kod nas pa da na kraju ode džabe ili za manje para nego što je došao. Otplatio je on svaki evro uložen u njega ali mislim da je vreme i za njega i za nas da se to dobro naplati.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
The point is?

Zašto se sve svodi na pare? Pa i neka ode za džabe za 3 godine ako bude igrao kao sad. Mene zanima šta se dešava na terenu, jebe mi se za pare jer ne idu u moj džep. Ja ne razumem majke mi, sada kada je konačno proigrao, kada je dvocifren sa golovima i asistencija za pola sezone, bolje se rešiti njega pa dovesti Boga pitaj koga, za koga nemaš pojma kako će se uklopiti? Imaš Sumu, čovek igra, nije lelemud da samo čeka loptu, trči, bori se, radi presing... Da li je to ono što Savo Milošević želi? Očigledno da! Produžili su ugovor i tim grade oko njega, Savine reči. Trener je maksimalno stao iza Sume, ovaj mu vraća na najbolji mogući način. Onaj zagrljaj njih dvojice posle gola je možda jedna od lepših stvari u poslednjih ko zna koliko meseci koju sam video kod nas. Ima nešto u ovom timu, ima neka hemija, ali ima i poverenja. Ako ćemo iskreno, mi nemamo idealnog igrača, ali ovaj tim uz minimalne ali značajne korekcije može mnogo da napreduje. Sasvim solidan skup igrača, od kojih su neki bili potpuno otpisani ali Savo ih je digao. Koga god da dovede i za koga god da kaže da mu ne treba, imam poverenje u njega. Moram priznati da je za jako kratko vreme ovo što je kod nas izgradio zaslužio potpuni respekt sa moje strane, prema celom stručnom štabu. Biće padova, loših rezultata ali sa popravljenom i boljom rotacijom broj loših izdanja će se svesti na minimum.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.874
Reaction score
13.645
Nadam se da ce da ostane do kraja ugovora kod nas pa posle neka ode i kao slobodan igrac u Kazahstan, Emirate ili gde god jer ovaj Suma i Suma pre Milosevica su ne samo dva igraca vec dva coveka i valjda ce to na prolece biti jos jasnije. Ne znam sta je sa nama i tim licitiranjem oko para, visine transfera...kao da stvarno verujete da ce taj novac posle da se ulozi u boljeg igraca :) U najboljem slucaju, uz mnogo srece, nasli bi igraca slicnog Sumi.....
Rajkovic se pominje kao zamena za Pavlovica, a ko sme ovde da tvrdi zasigurno da je Rajkovic isti igrac kao Pavlovic, a kamo li bolji? Zato apsolutno ne vidim nikakvu garanciju da cemo naci adekvatnu zamenu za bilo kog vodeceg igraca u ekipi. Pricati o prodaji Sume u momentu kad nam fali skoro cela defanziva i dobar deo veznog reda je u cilju formiranja prave selekcije skroz pogresan pristup
 
Последња измена:

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Sumu moramo prodati do leta. Poenta je da Suma nije šampionski igrač, Suma nije igrač za ozbiljan sistem, nije igrač za više sistema već samo za jedan, igrač kojem je bitnija svoja statistika od tima itd itd... Šta mi imamo od tih golova i asistencija kad zaostajemo 11 bodova, jeste namešteno prvenstvo i sve to stoji ali protiv koga i čega su igrali Leonardo i Đurđević? Da nisu igrali pošteno prvenstvo? Kidali su svaku utakmicu kao da je finale i na individualni kvalitet izvlačili iz celog tima najbolje. Ne smem ni da zamislim šta bi Đurđević i Leonardo radili sa jednim znalcem kao što je Natko..

Poenta je da za tu povećanu platu možeš dovesti zverinu koja će orati po terenu, nećemo ga čekati 89 minuta da bi u 90. dočekali potez... I na kraju krajeva ko nam garantuje da sledeće sezone neće upasti u onaj mod gde neće gristi kao što sada grize.. Neka ga do leta, a onda da se dovede ozbiljniji igrač sa stabilnom psihom. Para ima hvala Bogu sad nemaju nijedan argument da ne mogu dovesti kvalitet.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.759
Reaction score
19.343
Локација
Nickname
Ja kad vidim Leonarda i njegovu karijeru, instagram, sprdanje po Arabiji, čak i kad se prisetim određene doze sebičnosti na pojedinim mečevima, rekao bih da nije šampionski igrač.
A on čovek bez obzira na ciganske svršotine na Marina ostavi pečat najboljeg stranca od samostalnosti Srbije.
Može i Suma bar približno (ne gotivim ga previše i kritikovao sam ga po forumu) nema sumnje.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.090
Reaction score
5.049
Локација
vezenemam
Kamerunac je prvi Partizanov „pik“ za januar (...)
Novi "Dominator"?
Ne znam, nisam baš za gomilanje afričkih igrača u ekipi (slično kao što u košarci nisam za previše Amera), naročito za odbranu mogu biti kritični zbog "bubica"/taktičke nediscipline. Sa druge strane Savo i ekipa su zaslužili dosta kredita za dosadašnje akvizicije, naročito ako prvo dođe na pozajmicu (slično Sadiku).
BIće zanimljiva zima svakako, hajde da vidimo kako će se odvijati priča.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.099
Локација
Академија
Sumu moramo prodati do leta. Poenta je da Suma nije šampionski igrač, Suma nije igrač za ozbiljan sistem, nije igrač za više sistema već samo za jedan, igrač kojem je bitnija svoja statistika od tima itd itd... Šta mi imamo od tih golova i asistencija kad zaostajemo 11 bodova...
По тој логици Боаћи, Томане, Жандер и остала чергарска боранија су све шампионски играчи јер су на путу да освоје титулу.
Останак Суме је добра ствар, под условом да Саво остане тренер.
 

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
Sumu moramo prodati do leta. Poenta je da Suma nije šampionski igrač, Suma nije igrač za ozbiljan sistem, nije igrač za više sistema već samo za jedan, igrač kojem je bitnija svoja statistika od tima itd itd

Ako izuzmemo Saleta kapitena koga smo iscedili kao suvu drenovinu, na toj poziciji smo imali, Daču Pantića, Kiću Kosovića, malo nešto Đuričkovića, istaknutijeg Mareta Jankovića, ranije Babovića, guran je napred pomalo i Saša Marković, bio i onaj veseli Eliomar, i tako idemo u prošlost do neprevaziđenog Doktora Moreire. Znači deceniju jednu mi čekamo da dođe desetka koja ume malo više od drugih desetki, i procenimo da nije za sistem. Ja mislim da ti Matke imaš neki bag u memoriji :D, iako se ja slažem da je Suma malo lud na svoju ruku, ali sve bih ja ove normalne, protiv kojih iskreno ništa protiv nemam, ipak menjao za pripaljenog Sumicu. A iznad svega ovoga, dugo nisam imao poverenje u nekoga kao što imam u Miloševića, nekako uz sve ovogodišnje kikseve osećam jednu extra dozu ponosa na ovaj naš tim.

Kreće meč sa Astanom, zavukosmo im, prvi, drugi, treći, ja reko jebote sećam se kad je Ivan Tomić tražio da mu se nešto u ugovor stavi broj golova jer Partizan tako mora da igra bla bla bla.. E Savo nas je naštimovao po tom ugovoru.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.377
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
The point is?

Zašto se sve svodi na pare? Pa i neka ode za džabe za 3 godine ako bude igrao kao sad. Mene zanima šta se dešava na terenu, jebe mi se za pare jer ne idu u moj džep. Ja ne razumem majke mi, sada kada je konačno proigrao, kada je dvocifren sa golovima i asistencija za pola sezone, bolje se rešiti njega pa dovesti Boga pitaj koga, za koga nemaš pojma kako će se uklopiti? Imaš Sumu, čovek igra, nije lelemud da samo čeka loptu, trči, bori se, radi presing... Da li je to ono što Savo Milošević želi? Očigledno da! Produžili su ugovor i tim grade oko njega, Savine reči. Trener je maksimalno stao iza Sume, ovaj mu vraća na najbolji mogući način. Onaj zagrljaj njih dvojice posle gola je možda jedna od lepših stvari u poslednjih ko zna koliko meseci koju sam video kod nas. Ima nešto u ovom timu, ima neka hemija, ali ima i poverenja. Ako ćemo iskreno, mi nemamo idealnog igrača, ali ovaj tim uz minimalne ali značajne korekcije može mnogo da napreduje. Sasvim solidan skup igrača, od kojih su neki bili potpuno otpisani ali Savo ih je digao. Koga god da dovede i za koga god da kaže da mu ne treba, imam poverenje u njega. Moram priznati da je za jako kratko vreme ovo što je kod nas izgradio zaslužio potpuni respekt sa moje strane, prema celom stručnom štabu. Biće padova, loših rezultata ali sa popravljenom i boljom rotacijom broj loših izdanja će se svesti na minimum.
Iako sam nakrljao dosta članova u ignore i dalje ponekad pomislim da sam na forumu sabackih placeva polovnih automobila pa da gledamo kolko pada cena kom autu...
Mislim i meni je momak izgledao kao cirkuzant, i dalje nekad izgleda, ali opet od derbija, do evropskih utakmica, davao je golove i namestao kada je bilo najbitnije. Uostalom samo za ono lomljenje kičme engleskom balvanu (trejdmark Živa), bih mu produžio ugovor.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Taj stoper iz Olimplije je solidan igrac. Ima smisla za fudbal tj zna da odigra loptu prema napred, dobru brzinu i agilnost. Bio bo pojacanje u to nema dileme. Nadam se da cemo moci da isposlujemo neku ok cijenu za njega.
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Imam veliko poverenje u Savu i njegov strucni stab, pre svega zbog nacina na koji shvata fudbal i bira igrace za tim.
Ne bi bilo zgoreg da pogledate izjavu Amara Osima na temu selekcije igraca:


Verujem da ce mnogima posle toga biti jasnije da nije sve u Misi Filipovicu koji btw i danas radi sa igracima u FK i na koji nacim se postizu veliki transferi.
Kada govorimo o fizickoj spremi igraca uvek je najodgovorniji glavni trener.
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Sumu moramo prodati do leta. Poenta je da Suma nije šampionski igrač, Suma nije igrač za ozbiljan sistem, nije igrač za više sistema već samo za jedan, igrač kojem je bitnija svoja statistika od tima itd itd... Šta mi imamo od tih golova i asistencija kad zaostajemo 11 bodova, jeste namešteno prvenstvo i sve to stoji ali protiv koga i čega su igrali Leonardo i Đurđević? Da nisu igrali pošteno prvenstvo? Kidali su svaku utakmicu kao da je finale i na individualni kvalitet izvlačili iz celog tima najbolje. Ne smem ni da zamislim šta bi Đurđević i Leonardo radili sa jednim znalcem kao što je Natko..

Poenta je da za tu povećanu platu možeš dovesti zverinu koja će orati po terenu, nećemo ga čekati 89 minuta da bi u 90. dočekali potez... I na kraju krajeva ko nam garantuje da sledeće sezone neće upasti u onaj mod gde neće gristi kao što sada grize.. Neka ga do leta, a onda da se dovede ozbiljniji igrač sa stabilnom psihom. Para ima hvala Bogu sad nemaju nijedan argument da ne mogu dovesti kvalitet.
Da nije Sume zaostajali bi mnogo vise,i Sumi je bitna licna statistika?Koliko je covek asistencija samo pobedilo,tako da ne brukaj se dalje...
 

Al_Bundy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.003
Reaction score
3.235
Локација
Prijedor
Pustite i te statistike, dovoljno je samo gledati utakmicu i uočiti kako nam igra automatski staje čim Suma izađe sa terena. Onaj drugi gol protiv AZa, da je umjesto Sume bio bilo koji drugi igrač, garantujem da ne bi dali gol, jer niko ne bi znao onako prihvatiti loptu u okretu i namjestiti se "iz prve".
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
По тој логици Боаћи, Томане, Жандер и остала чергарска боранија су све шампионски играчи јер су на путу да освоје титулу.
Ne, nisu. Zna se dobro šta je crta pobednika.

@morrel sve to stoji ja bih samo dodao na toj listi i Zvonimira Vukića ali to je već do uprave zašto nije dovodila bolje i kvalitetnije strance, ne možeš ti dovesti Eliomara iz Javora i očekivati da će igrati kao neko iz neke malo bolje evropske lige. (holandija, austrija, portugal, belgija, južnoamerikanci...)

Taj balvan igra premijer ligu i ekipa za koju igra taj balvan nas je pobedila kući, tako da ne vidim vajde od takvog poteza, na taj način fudbal gledaju navijači prosečnih klubova, mi to nismo i ne smemo tako razmišljati. Vidim dosta vas je padalo u euforiju zbog tog lažnjaka.

Da nije Sume zaostajali bi mnogo vise,i Sumi je bitna licna statistika?Koliko je covek asistencija samo pobedilo,tako da ne brukaj se dalje...
Da, Sumi je bitna lična statistika, u utakmici sezone je u 2 navrata bio sebičan i on nas je koštao plasmana dalje uz kikseve Stojkovića kasnije i ostatka odbrane. Isto kao i Sadik što se veliča a većinu golova do sad što je dao dao je već kad su bile utakmice rešene uz nekoliko izuzetaka. U dve utakmice nas je koštao 6 bodova, u gore pomenutoj utakmici u Holandiji je imao samog Brežančića na levoj strani i nije dodao, sve to na 0:2. Dižete i veličate strance koji su dovedeni da prave razliku, jedini stranac koji je po meni instant kvalitet je Natko. O Sadiku što sam pričao pred kraj prelaznog roka mislim i sad, mora još mnogo da se brusi i biće od njega nešto ali da bi bilo nama lakše moramo imati krila mnogo učinkovitija. Greška uprave zašto nije doveden još jedan klasični špic za našu ligu.

Sa ovolikom zaradom mora se napraviti odlična ekipa, naredne sezone moramo biti prvi jer one tamo godine 2 ide u 3. evropsku ligu.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.285
Reaction score
10.749
Локација
underground
Pa po takvom kriterijumu ja bih mogao i Salahu naci manu,i reci da je prosuo xx bodova.Suma je ok igrac za nase uslove, i za novac koji placen,a to je smesna svota u danasnjem fudbalu.sto ne znaci da nam se ne moze posreciti,pa da za iste ili cak i vece pare nadjemo boljeg,ali su za to sanse mnogo manje,nego da za iste pare nadjemo goreg.Opet to ne znaci da ga u nekom trenutku ne treba prodati,ali po mogustvu,kad mu cena bude najvisa,a to je uvek mac sa dve ostrice,da se proceni kad je taj trenutak.
 

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Ako nama igra Suma, onda krila moraju da budu izuzetno pokretljiva, da kidaju odbranu i da stizu u napad, isto i bekovi. Asano to moze, Bambi nikako, Miletic i Urosevic tesko, centarsutevi su im tragicni uglavnom. Stevanovic mozda, Markovic tesko, Lutovac obecava, Brezancic je uglavnom povredjen, Sehovic ne verujem... ako se Lutovcu da sansa na beku (mislim da treba), a krila su nam pokrivena sa Asanom, Markovicem i Stevanovicem, ostaje levi bek (i Urosevic i Sehovic previse kiksaju) da se pokrije, ako moze kvalitetnijim resenjem, ali tu vec imamo tri igraca, plus ne znam za domaceg nekog dobrog beka...
Sredina pored Natka u Zdjelara koji mogu da igraju u bilo kom sistemu i Scekica koji moze samo u nekim utakmicama da bude od pomoci, treba nam jos jedno kvalitetno resenje, a slazem se da Lazar treba negde na pozajmicu da ode da igra sto vise. Cela moze da se vrati na halfa ako ostane, ali bolje je i za njega da negde uzme vecu kintu (dok ima status nekakvog reprezentativca), tako da ostaje prioritet jedan stoper, jedan na sredini i spic alternativa da Sadik ne lipse od napora (ako Sumu moram vec da trpim u ekipi, tesko da je izdrzljivo gledati i Ivanivica tu ili jos gore Nikolica...)
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Ima i do trenera kada je sprema u pitanju.
Videli smo to na primeru Djukica, u stvari, vecina nas je videla.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.099
Локација
Академија
suma.jpg

sadik.jpg

Пошто ме није мрзело, ево мало статистике за све оне који сматрају да би Сума и Садик требало да оду и да нису добри за Партизан.

У досадашњем делу сезоне њихов учинак је следећи:

Сума 12 голова и 9 асистенција; Садик 16 голова и 12 асистенција.

Укупно 28 голова и 21 асистенција.

Ово је учинак голови /асистенције станаца у „шампионском тиму“ Черге:
Бен 9/1; Боаћи 6/2; Томане 5/3; Ван ла Пара 1/2; Жандер 0/2; Кањас 0/0; Гарсиа 4/1.
То је укупно 25 гол 11 асистенција.

Закључак, Сума и Садик имају већи допринос од 6 Чергиних странаца (ако бисмо укључили Натка и Асана разлика би била још већа). Они дефинитивно морају да остану а појачања треба тражити на месту голмана, штопера и бекова.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top