Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Ponovo radi bioskop, Radio Mileva leto Koronovo!

Статус
Затворена за писање одговора.

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Ne bih da se mesam u vas razgovor, kolege, ali moram da reagujem na jedan detalj - kada se pominje Bice Mladinic, mi koji smo pre njegovog dolaska gledali deset godina bez titule i 13. i 15. mesta na tabeli, ustanemo i nazdravimo. I o Tomi Kaloperovicu, koliko god je umeo da nam ponekad ide na zivce, samo biranim recima. Nisu to neki treneri od pre 50 godina, dragi prijatelju, oni su mnogo vise Partizan nego cela ova bulumenta koja nam se smenjuje pred ocima svakih par meseci ( medju kojom ima dobrih ljudi i trenera, da ne bude zabune).
Apsolutno si u pravu, ni na kraj pameti mi nije bilo da bilo koga od njih nipodastavam, naprotiv, svima njima kapa dole, samo sam hteo da istaknem da fudbal od pre 50 godina i danas skoro da nije isti sport, nista vise.
 
Последња измена:

alboy75

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.128
Reaction score
2.584
Локација
svuda gde je PARTIZAN
Jeste, ja živim u 70-im godinama prošlog veka, ali neki fudbal posmatraju po nekim šablonima, da li stalno pratite strana prvenstva ili igrate neke igrice, ili ste pod uticajem nečega što ste negde o fudbalu ,,pokupili,, ili ,,čuli,, šta li, ali fudbal nije šablon...
Ponašate se kao da Partizan ima sve te supersonične strane igrače i onda ako se ne igra tako, ništa ne valja, a mi koji pokušavamo da pričamo o OVOM OVDE smo nebulozni i zastareli...

Pa čekaj, na koju ligu ti više liči naša Njivaliga? Na ,,lige petice,, ili na neku beton ligu? Ili na nešto treće?

Da li je čaša polupuna ili poluprazna - svako bira svoj odgovor, a dobar trener ili poznavalac fudbala, fokusira se na to što ima i traži način kako da od toga što ima, pa od čega god da ga ima - ,,napravi pitu,,...
Evo, Partizan ima Sumu, Natha, Markeca, Fiću, Šćekića i ni jedan jedini ne ispunjava sva tvoja tri uslova: da i trče puno, i brzo i da su agresivni, i šta ćemo sad?
Evo, i Kleo koji nije bio baš nešto brz, pa ni agresivan, uveo nas je ,,onomad,, u Ligu Šampiona, ali, po tvom stavu verovatno ne bi trebao ni da bude u timu...
Evo, juče u Leštanima, u sastavu Teleoptika teren ,,oru,, veznjaci Minić i Momčilović, trče, riljaju, uklizavaju, igraju u oba pravca, otvaraju, zatvaraju, dodaju, čak nisu ni spori, i - i ništa, rezultat 0:0.
Onda Nađ pri kraju utakmice uvede Nenada Marinkovića, čovek verovatno ne može da igra u punom ritmu duže od 15 minuta, nije ni brz kao pre, ne igra u oba pravca. Šta može? Može samo da šutne kako treba. I šta bude? Lopta dođe do njega, on je šutne kako treba, da gol, Teleoptik pobedi.
E tako se to radi.
Ne trče oni fudbaleri tamo po terenu da bi neko sa Foruma bio zadovoljan kako igramo moderno i evropski, nego trče da pobedimo, bar bi tako trebalo da bude...ali, kad ta ,,trka,, ne donosi rezultat, onda treba ,,uključiti mozak,, pa pomisliti i na nešto drugo. Recimo da ubaciš nekog ko ne može da trči brzo puno i agresivno, ali zato može nešto drugo, ili da recimo na treninzima uvežbavaš prekide, itd, itd...
Možeš ti da i dalje misliš da ja imam stavove iz beton lige, sve o.k. ali nama Šarlroa (koji nije iz beton lige) ne dade gol iz trke i brzine - nego iz prekida.
Je l' Leonardo da Silva Souza igrao u oba pravca? Je l' i on bio zastareo pa nije trebao da bude u timu? Je l' taj njegov fudbal isto bio iz sedamdesetih, ili ipak bar malčice moderniji, jer on kod nas ipak nije igrao pre 100 godina...

Nije fudbal šablon i koristiš ono što imaš. Ne apostrofiram ja Sumu, Leonarda, Klea, pa eto i Marinkovića od juče, zbog onoga što nemaju, nego zbog onoga što imaju. A to je ono, jel čaša polupuna ili poluprazna.
E pa, kako kome!
Napises "kao da Partizan ima sve te supersonicne igrace" i izgubim volju da citam dalje...
Da ih mozda Novi Pazar nema? Ili Metalac?
Sto protiv njih ne dominira nas ultra-giga-mega najbolji igrac? Kog to ovi stopera imaju pa ga svi stave u dzep, daj da ga odmah dovedemo jer mora da je mnogo dobar kad nas "najbolji" igrac ne moze protiv njih da se sastavi...
Bice da je ipak do njega, jer mu treba aerodrom slobodnog prostora da bi nesto odigrao, pa i kad to ima cesto zasere.
A da, zaboravio sam, nece ovi nasi da mu dodaju loptu, mrzi ga trener...
PS. A ovo sa Marinkovicem mi je pa tek jako... a da porazmislis koji bi rezultat bio da nije imao ko da trci, zatvara, rilja... da li bi broj primljenih golova bio 0 ili drugaciji?
Gle cuda fudbal se igra u oba pravca, i to ga igra svih 11 igraca, probaj da to razumes nije tesko, ne boli.
 
Последња измена:

duxpfc

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
984
Reaction score
1.972
Samo je smrt siguran posao=Samo je Miljkovic siguran u prvom timu
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Samo Miljko nema alternativu :p
JPr3Mub.png
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Problem je sto ni Asano, a ni Stevanovic ne mogu igrati 4-4-2. Asano mozda i moze, ali kao drugi spic, u veznom redu tesko.

Ako vec mijenjamo formaciju u pola sezone, onda bar da je promijenimo u nesto sto mozemo igrati.

--------------------Popovic------------------------------
Asano Markovic Vitas Banjak Brezancic
--------------Zdjelar----------Jojic---------------------
----------------------Suma--------------------------------
-----------Francuz------------Madjar----------------

Ovo se po potrebi vrlo lako i bez izmijena moze mijenjati u 4-3-3 u toku utakmice.

E sad, druga je stvar sto za sve ovo sto mi pisemo treba dosta uigravanja i sad nije trenutak za to...
 
Последња измена:

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Druze, mi nismo mi nego ramadani united, ako njemu treba doci ce pre ili kasnije, kao sto ce i da ode nedugo zatim . Ako smeta njegovom projektu, doci nece i to je to.
Na kraju bi posteno bilo da nas taj papak kupi, onako zvanicno, i da razigravamo njegovu ergelu. Ima on dobrih grla, ali bi morao da se tali na vise nivoa nego sada, tako da od toga nista do daljnjeg.
Tunel, svetlo, dobro je da za sada voz ne nailazi..

Nije lud da nas kupi, ovako mu je isplativije.



Što se tiče Jovanovića, nije isključeno da dođe ali ne vidim poentu. Razloga je više.
Prvo, Štuliću bi se zatvorila vrata prvom timu a bolje njega da razvijamo.
Drugo, nigde se nije naigrao. Neverovatno je da u daleko slabijim klubovima od Partizana nije uspeo da se izbori za minutažu i golove. Znači ipak i nije neki talenat kakav smo mislili da jeste.
Treće, dobro se sećam nezalaganja na pripremama jer sam pisao o tome.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Slažem se za Štulića ali nije loše zaoštriti konkurenciju sa dva dečaka. Bolje da se pobiju ko će bolje da odigra nego da Štulić zna da će sigurica ulaziti sa klupe da menja Željka Bebeka.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Evo i mog licnog stava, koji bi gurao dok zvalja ne umre ili snszgadija ne ode sa vlasti:
Pa druga liga, druga liga.. sta ga jebem!

a istorijski gledano, najveci uspesi su nam sa nasim “bebama” bili to Vladica Kovacevic i ekipa ili Sasa Ilic i ekipa

AA78DCBA-BDFB-4795-9312-4E2440E831AD.jpeg
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top