Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.953
Reaction score
21.920
Baš teške gluposti, nemojte da čitate ovu vest ako hoćete da ostanete normalni.
Što se tiče evrokupa-evrolige-fibe, nenormalno je da ti u junu ne znaš na čemu si, nego će opet da zasedaju razni hohštapleri tamo negde 25. juna i opet će neki skajlajneri i oldenburzi da dobiju prednost dok se mi palimo
 
Последња измена:

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Ljudi, sezona je juče završena... Iskreno se nadam da nećemo učestvovati u cirkusu zvanom KLS playoff playoff-a playoff-ova (da, to je adekvatan naziv!).

Mnogo toga je lepo konstatovano ovde tokom same sezone, od toga šta je falilo do toga šta je bilo suvišno. Opet ponavljam sebe, imamo svoj pravac, ovo leto će biti jednako bombastično kao i prethodno sa nekoliko bitnih razloga, a posle ovog Željkovog iskustva sasvim sam siguran da će najbitniji razlog biti filtriranje tima i doselekcija dostojna renomea kluba, samim tim i znatno življa krvna slika ekipe u novoj sezoni!

Velikom Željku Obradoviću - neizmerno hvala što ste tu!
 

malimiki

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
227
Reaction score
641
Локација
Beograd
Ljudi, sezona je juče završena... Iskreno se nadam da nećemo učestvovati u cirkusu zvanom KLS playoff playoff-a playoff-ova (da, to je adekvatan naziv!).

Mnogo toga je lepo konstatovano ovde tokom same sezone, od toga šta je falilo do toga šta je bilo suvišno. Opet ponavljam sebe, imamo svoj pravac, ovo leto će biti jednako bombastično kao i prethodno sa nekoliko bitnih razloga, a posle ovog Željkovog iskustva sasvim sam siguran da će najbitniji razlog biti filtriranje tima i doselekcija dostojna renomea kluba, samim tim i znatno življa krvna slika ekipe u novoj sezoni!

Velikom Željku Obradoviću - neizmerno hvala što ste tu!
Imas neke informacije ili lozenje mase i licne zelje?
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.802
Reaction score
1.119
Локација
Ivanjica
Kakva VTB liga ako nema letova za Rusiji i iz Rusije .
Braća nas zezaju malo odn teraju kontru zapadu
Mislim da ćemo dobiti Wild Card za EL
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
340
Reaction score
1.776
Локација
Панчево
Čitam sve ove upise ovde, i već pomalo besnim zbog naše kratke pameti i nerealnih ambicija, stalnih amplituda od pljuvanja svih, pa čak i Željka, do preterane hvale, pa samo da vas zamolim za jednu stvar. Idite na prvu stranu ove teme, pročitajte postove. A onda ćutite zbog sopstvene nedoslednosti (naročito oni koji e se prepoznati). Da imam malo jaču titulu ovde na forumu, rekao bih vam da ne dereze, ali neću. Toliko od mene.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd
Spaldinže brate, pogledaj broj otvorenih trojki koje smo šutnuli u plejofu aba lige, to nisu iznuđena rešenja nego nacrtane akcije i protok lopte. Blokovi se prave i da bivprilikom preuzimanja došlo do prednosti u situacijama 1 na 1... Čerga solidno rotira, stiže, igra malo rukometnu odbranu, malo i mi ne umemo da čitamo situacije i rezultat je +3 za njih... Ako je nešto bilo bollje kako je sezona odmicala to je protok lopte..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.772
Локација
Beograd
Celu utakmicu nas kradu, po malo, ali dovoljno da se ne odlepimo na 10. I ponovo smo imali šansu da ih dobijemo.

Tako da igraču i treneru nema se šta zameriti.
Pa...baš kad smo mogli da se odlepimo na 10 i na više od 10 naši igrači prave početničke greške...a to inače rade cele sezone...i kako u tom delu utakmice, tako i na kraju utakmice...i nije baš da te i takve činjenice imaju puno veze sa suđenjem...više sa našim igračima i trenerom...
Jedna lopta, jedan skok, sve je moglo da bude drugačije.

Moj utisak je da je Panter prerano uzeo poslednji šut, mislim da je bilo još par sekundi za tranziciju, čini mi se da je Madar bio polu-sam u uglu.

Ukratko - nismo imali sreće kad je trebalo.

A druga tema je to što smo za jedan koš mogli da imamo bolji međusobni skor, što oni nisu smeli da izgube bodove u regularnom delu, što su nam pobegli sa lopate u drugoj tekmi finala.
Po koji put više ove sezone?! Jedna ili dve izgubljene tesne završnice su loša sreća, ali kad izgubiš svaku... Pola klub pola Panter sa 8 metara... Protiv Huventuda je prošlo pa smo nastavili da forsiramo isto cele sezone i nikad više nije prošlo...
Ma kakva sreća...
mi smo u ovom finalu bili na jednu loptu od titule.
E sad, sto ta lopta nije usla u kos, to je druga stvar.
Nije druga, nego prva i najbitnija stvar - ništa nama ne ulazi onda kad je odlučujuće:
Problem je što ta jedna lopta cele sezone ne ulazi u koš, i što svi živi znaju da ako dođemo do te jedne lopte da ona odlučuje, da sigurno neće ući... Znači da nije do sreće nego da je problem mnogo dublji... Ne mogu ja da nalazim rešenje kad kurca ne znam o košarci, ja samo vidim ono što vide svi, da ta jedna lopta nikako da uđe... Da smo ove sezone odigrali sto utakmica na jednu loptu, 99 bi izgubili... Uzdam se u Željka da reši taj problem sledeće godine, ne znam šta drugo...
Baš tako, sreća, kosmička pravda, karma - nema to baš direktne veze sa tim što bi od 100 utakmica na jednu loptu mi bi izgubili 99...
ne moze da se napravi tim za jednu sezonu
Pa...nisam baš siguran da ne može, ali...ove ga svakako nismo napravili za ono u šta smo verovali - u bar tri osvojena trofeja i ulazak preko terena u EL...
Ali, eto...
Hvala na borbi, teraj dalje, ispravljaj i menjaj ono što ne valja...
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.294
Reaction score
18.522
Локација
Kej Republika
Kosarku svesno pratim jos od vremena Winston YUBA Lige. Znaci od 2001-02 pa na ovamo.
Imam 36 godina.

Znaci aktivno i svesno pratim kosarku i nas KK nekih 20ak godina vec. Vreme jebeno leti zar ne?

Za tih 20 sezona radovao sam se uz 13 titula sampiona Srbije, 6 titula ABA Lige i 10ak domacih kupova.
Doziveo F4 u Parizu, Kecmanovu trojku. Od mnogih igraca pravio male idole.

2014. odlazim u Ameriku, sticajem okolnosti tad krece i "krah" naseg KK-a. Promena vlasti, teranje Generala Vujosevica. Marginalizacija KK Partizan. Od 2014. pa na ovamo, gotovo da nista bitno osvojili nismo. Retko kad bi se dovukli i do finala bitnih takmicenja.

U zemlji kakva je Srbija, koja je u svemu polarizovana, mislim da su donekle normalni periodi dominacije kao i periodi stagnacije.
Klubovi su nam drzavne firme, stanje sa vrha vlasti se preliva na sport. Veza je neraskidiva.

Od 2014. pa na ovamo, utisak je da smo bili sve gori i gori. Par bljesaka, pa potom potop. Jedina donekle svetla sezona je ona ukinuta zbog korone sa debelim zabarom.
A onda prosle godine dolazi Zeljko. Budi se nova nada, krece mastanje. Sad osvajamo sve, rekoh sebi.
Ali kako je vreme odmicalo vratih se u realnost. Ipak kosarka nije instant sport. Ne moze rezultat preko noci. Ne moze.
Treba vreme, kontinuitet. Prvo trenera pa i igrackog kadra. Tim je kao neko fino testo sa kojim treba da se radi, mora malo da odstoji na toplom.
Pa tek onda da se razvija i oblikuje.

Kapiram da cu ziveti jos nekih 30ak godina. Znaci jos nekih 30 sezona uz nas Partizan.
Ako je ova sezona bila samo uvod u nesto lepse i bolje sto sledi, nema veceg srecnika od mene.
Bilo trofeja ili ne, nase mesto se zna. Uz klub, dok postoji.
Uz trofeje je svakako lakse, lepse. A i ako izostanu, ja se Partizana necu odreci. Kasno je sad...
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Spaldinže brate, pogledaj broj otvorenih trojki koje smo šutnuli u plejofu aba lige, to nisu iznuđena rešenja nego nacrtane akcije i protok lopte. Blokovi se prave i da bivprilikom preuzimanja došlo do prednosti u situacijama 1 na 1... Čerga solidno rotira, stiže, igra malo rukometnu odbranu, malo i mi ne umemo da čitamo situacije i rezultat je +3 za njih... Ako je nešto bilo bollje kako je sezona odmicala to je protok lopte..

Jbg ja pisao o poslednjoj tekmi i sramotnoj igri a ti obuhvatio celu seriju pa izvadio prosek...
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.402
Reaction score
3.272
Локација
Tamo gde su Grobari

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Imas neke informacije ili lozenje mase i licne zelje?

Predugo sam na forumu da bih ložio masu ili iskazivao lične želje :D te daleke 2007. godine kao pubertetlija pa i ajde, ali sada u tridesetim i sa ozbiljnim stažom u košarci - nikako.

Ima ljudi iz sveta košarke jako bliskih našem klubu sa kojima diskutujem u zatvorenim viber grupama - ima tu delegata ABA, menadžera, kolega trenera, bivših pro igrača, sudija - i naravno svi su naši, i svi sa nekim svojim kontaktima pa se mnogo toga aktuelnog i pre svega realnog tu napiše i prodiskutuje. Od kako je Željko došao imenima se ne licitira, dele se druge informacije iz kojih se može zaključiti kakav se tip igrača traži na tržištu, pa i o Evroligi i našem učešću u njoj (o čemu se u principu najviše i pisalo bez obzira na dostignuća). Kada takve informacije dođu od relevantnih ljudi to meni radoznalom navijaču iz struke daje razloga za optimizam pa ta neka svoja saznanja stidljivo podelim ovde sa svima vama bez namere da izigravam nekog hardcore insajdera.
 
Последња измена:

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Mislim da je smesno pricati o igri a da se ne dotaknemo sudijskog kriterijuma. Ako neko misli da svi oni nesudjeni faulovi prilikom milion kontakata u jednom napadu nisu bitni, onda ne znam sta da kazem. To sputava igrace jer se svako prilagodjava kriterijumu. Kosarka je takva igra da sve te "sitnice" u velikoj meri direktno i indirektno uticu na ishod. Kad igraci shvate da nemaju slobodu da reaguju na pravi nacin na igru protivnika onda sve ostalo pada u vodu.

A opet, bili smo bas blizu i pored svega toga. Nase vreme tek dolazi i verujem da ta era pocinje vec danas.
 

MS22

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2012
Порука
505
Reaction score
665
Локација
Beograd

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.772
Локација
Beograd
Kapiram da cu ziveti jos nekih 30ak godina. Znaci jos nekih 30 sezona uz nas Partizan.
Malo je kume, ne zajebavaj!
Pa onaj pravi život (uz Partizan) počinje tek posle...50e, 60e, 70e, 80e, 90e...jbg...kako kome, i kako ko dokle uspe da ,,dogura,,...ali...čemu žurba...dajmo sebi još koju ,,godinicu,, ili ,,decenijicu,,...ako se ikako može...
Od fudbala sam digao ruke davno, od košarke sam to uradio noćas.
A šta da radiš bez toga u ostatku života, ne zajebavaj vojniče, nego se vraćaj na borbeni položaj!
Bitka je izgubljena. A možda i rat.
Ali nema veze...pa biće valjda i neki novi rat! :D

Evo, sa'će i taj kakav je da je - KLS, i - nema predaje!
I biće to opet nova lepa prilika, da, što bi rekao najveći od nas:

 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Ostaje žal i bol za Evrokup i gorčina da smo mogli a nismo znali.
ABA titula i sve ono što je bilo potrebno u borbi ostavlja za mene bol ali i neko zadovoljstvo da smo mogli ali nisu nam dozvolili.
Ne slažem se da nismo imali igrače koji će izmisliti poen i izvuku poene.
Panter pa i Mur su bili tu za takvo nešto.

Jebote pobednika je odlučila sudijska odluka nakon pregledavanja snimka ko je poslednji igrao loptom nakon čega su nam suljnili trojku.
To je sitnica... Moglo je biti druga priča i veličanje. Ovako se priča o nekom pičkizmu.?!

Prikazana borba nije trajala poslednjih 2 minuta... Trajala je dugo.... Minimum u ovih pet utakmica.
Pričati o lošim akcijama koje su odlučili ABA titulu i pičkizmu naših igrača je katastrofa i sramota za svakog koji navija za Partizan.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top