Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Dr. Okltis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
69
Reaction score
133
Локација
Srbija
Dzordan nije imao takvu slobodu kao Panter. Dzabe sto je on vrhunski suter kad nema mozga,selekcija suta mu je uzasna,uvek bira najtezi moguci sut,uglavnom posle gomile driblinga preko ruke. A u odbrani tek kako se gubi...
Mozda ja imam visoka ocekivanja od stranaca,u Duletovo vreme oni su pravili razliku u nasu korist i u evroligi a bili su daleko manje placeni.
Kad se setim kako se Haus bacao za svaku loptu,kako se Robertson borio,Mekejleb vukao ceo tim, Panter i Ledej su zalosni ali ajde valjda ce sad ove sezone biti bolji.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.640
Reaction score
5.456
On je prošle godine u ABA ligi imao 3 puta 0 poena. I to mu je minutaža na svakoj bila oko 20 minuta. Naročito je bilo bitno protiv Budućnosti u gostima gde smo izgubili 1 razlike a on 0 za 22 minuta igre. Tako da nije baš jedna u 50. Ovo mu je četvrta.
Da ali im je u majstorici spakovao 30 komada. Majstorica protiv fmpa 27...
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.433
Reaction score
11.820
Локација
Beograd

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.306
Reaction score
10.857
Локација
Beograd
Grobari vraćam se se mora, biće bolje :D
Šta si nam doneo? :D Ja sam za Pantera, dok je igrao za nižu rasu, stalno govorila - samo da ga ne krene, kad ono sad, karma is a bitch :rolleyes: osim što ga nije krenulo juče, pa i ranije u nekoliko navrata, onaj pogled i stav nadrkane šalteruše ili kasirke, e to ne trpim, ne mislim da treba krv sa zuba da ti curi od klanja protivnika, ali jbt, malo žara, želje, to pokaži, da i mi tebe osetimo kao vođu, kapitena, jer za mene on to nije. Samo formalno jeste ali suštinski ne. Nije Željko besan bezveze. Niti smo mi. Msm, nisam besna, više sam razočarana, više pristupom nego rezultatom, jer oni će doći ali pristup, ako ostane ovakav, teško...
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Fali nam 2 nedelje još za pripreme.. Ovako je sve u letu... i priključak repzentativaca i ovi iz povrede, ovaj sa dijete, a znamo koliko je Žoc zahtevan... to ne bih ja pohvatao za 3 dana :) , a kamoli novopriključeni.
Punter je profi igrač, biće on u proseku ono što se i očekuje od njega.

Ne znam šta piše Smajliju u ugovoru ali uspeo je da se za kratko vreme pređe put od "gazilice" do 12. igrača.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
342
Reaction score
849
Локација
Kraljevo
meni kada pogledam ovaj tim ( pricam o selekciji ) fali makar jedan, Vesa Petrovic, Dejan Milojevic, Vule Avdalovic, Novica Velickovic, Vlada Lucic, Dragan Milosavljevic itd. igraci koji su bili beskompromisni borci i koji su svojom zaraznom, pre svega, borbenoscu davali donekle primer ostalima sta znaci podrediti se ekipi u svakom smislu. Ko je bio clan neke ekipe, nekog sportskog kolektiva verujem da moze da prepozna koliko ekipi znaci kada ima barem jednog takvog igraca. Sto bi rekao moj matori, kada ga pitaju na temu sta misli o onome sta pruza neka ekipa na sportskom borilistu, "ima slike, nema tona".
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.455
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Naravno, tu smo da diskutujemo.

Sve to sto kazes, ja potvrdjujem samo mislik da imamo dosta pozitivnih stvari, pre svega fizicke predispozicije. Njemu bi najvise odgovarao neki sistem kao Trinkijerijev, da vrti pik do iznemoglosti i ne razmislja previse. Skrene mu se pznja na pas iz pika i polaganje i da to forsira neprestano. Kod nas je Mosley izgledao kao najbolji EK igrac i da bi se snasao ako udjemo u EL.

Trenutno ima previse situacija gde on treba da “razmislja”. Za odbranu ne bih preterano komentarisao jer timski delujemo lose i pogubljeno.

@zaro
Ne mislim da cemo mnogo bolje zaigrati, ali ce fokus i koncentracija biti na mnogo vecem nivou kao i zalaganje. Vec sam rekao kada je tako, mozemo da nateramo protivnika da ne dodje svaki napad u situaciju da nam napravi visak. A igra u napadu mislim da ce biti bolja, to svakako.
Generalno si u pravu, pogotovo oko Trinkijerijeve logike da igrači manje razmišljaju, ali baš u tom sistemu Lesor ne bi imao šansu. Mi smo igrali samo preuzimanje da bi igrači sto manje razmišljali i tu su prolazili samo Mozli i praktično N Janković jer su mogli da preuzmu niže igrače. Nama je tada najbitniji igrač bio Volden i raspali smo se njegovim i Trinkijerijevim odlaskom.
Taj sistem ima ogromne mane ali manje više je konstantan sem kad naletiš na izuzetnog napadača.
Meni je Lesorov najveći napadački problem što ne ume da igra s 2 noge na zemlji pa automatski ne možeš da se nadaš nekom trouglu povratnom pasu, low post igri, ali ostatak radi korektno napadački, odbrana je poznata stvar kod njega.
Opet stanje na tržištu centara u evropi je toliko jezivo da je očigledno rešenje da se ne preplaćuje neko ko bi bio nešto bolji od njega. Rizikovati sa nekim američkim centrom je opet nestabilnost, čekati nekog očigledno nije bila opcija jer se išlo na to da se tim što ranije uigra. Razumljiva opcija on je među najboljim ek centrima i automatski ok rešenje za donji dom el. Nama fali atletike pod košem i to je ključ svega da je aleksej bolji atleta ili obrnuto to se sve ne bi videlo, nemamo klasičnog rim protectora ako ne računamo Koprivicu koji ima drugih problema i tu pokazujemo slabosti.
Vrlo mi je logičan potez u situaciji sa ograničenim budžetom uložiti većinu novca u manje više proverene igrače spolja nego bacati uzalud dole, ali jedan tzv Lazmoliki bi istini za volju rešio dosta problema.
Ja očekujem napredak pre svega na 1 gde se vraća Aleksa plus Exum koji je fit jedan od najboljih defanzivaca el i uigravanje novih igrača pre svega Papapetrua.
A što se tiče Pantera kada nam i ako njegova slaba napadačka partija bude bila najveći problem mi ćemo biti top 8 ekipa ako ne i f4.
 

srna

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.529
Reaction score
2.622
Локација
Skopje
"Samo da rata ne bude"Dz.B.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Panter jeste dobar igrac, ali ja sam licno od njega ocekivao vise, sa 28% suta za 3 u EK i 32% u ABA me je malo je reci razocarao ali isto tako pokazivao je fantastican sut sa poludistance pa je eto na taj nacin balansirao. Istini za volju prosle sezone je bio pod velikim pritiskom jer je cesto bio usamljen i svi su gledali samo njega, pa se nadam da ce ove sezone biti rasterecen i pruziti ono sto se od njega ocekuje.
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Imamo neke brze mlade igrače koji urade nešto dobro, ali potom urade i nešto mladalački neiskusno...pa će možda da dodatno napreduju tokom sezone...ili neće...teško da ja to mogu sad da znam...

A imamo i ove, ajde, rećiću, stare i spore igrače koji znaju da odigraju nešto izuzetno dobro na iskustvo, ali znam da sigurno neće biti sve mlađi kako sezona bude odmicala, a da li će moći da budu i mnogo brži nego sad...nisam baš siguran...

Panter nula poena za celu utakmicu...kapiten u klubu u kojem su igrali Kićanović, Dalipagić, Đorđević, Danilović, pa hajde, i Željko Obradović...
Pa izvedi ga iz igre, kad vidiš da ne može NIŠTA da pogodi, majku mu, poštedi ga tog negativnog rekorda.
Biće još utakmica, davaće po 20 i 30 poena, ali ako danas ne može nijedan, odmori čoveka, nek sedne malo na klupu, igraće drugi put.
Zeljko ga je i drzao do kraja u tom minus modu da mu lakse objsani razliku izmedju njega i pomenutih legendi. Daleko si sinko trenutno od Vlada Scepanovica iz prajma, Kecman je u kontinuitetu isporucivao vise, Cami Ricbe je imao uravnotezenije brojke os tebe. Saberi se ,oduzmi se , i povedi nas do top 8. I Tarens Kinsi je za krarko vreme pokazao i klasu i kontinuitet, a niko od oomenutih nije nimao ni priblizan stazus u ekipi.
Dan odmora , neka dobra knjiga, dupli espreso pre treninga sledeceg i da svima jebes mater. I da se lepo igras.

U suprotnom ,neces zrele tresnje docekati u PFK.
Za vise motivacionih govora zaoratite me na cbetkobre.com
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Generalno si u pravu, pogotovo oko Trinkijerijeve logike da igrači manje razmišljaju, ali baš u tom sistemu Lesor ne bi imao šansu. Mi smo igrali samo preuzimanje da bi igrači sto manje razmišljali i tu su prolazili samo Mozli i praktično N Janković jer su mogli da preuzmu niže igrače. Nama je tada najbitniji igrač bio Volden i raspali smo se njegovim i Trinkijerijevim odlaskom.
Taj sistem ima ogromne mane ali manje više je konstantan sem kad naletiš na izuzetnog napadača.
Meni je Lesorov najveći napadački problem što ne ume da igra s 2 noge na zemlji pa automatski ne možeš da se nadaš nekom trouglu povratnom pasu, low post igri, ali ostatak radi korektno napadački, odbrana je poznata stvar kod njega.
Opet stanje na tržištu centara u evropi je toliko jezivo da je očigledno rešenje da se ne preplaćuje neko ko bi bio nešto bolji od njega. Rizikovati sa nekim američkim centrom je opet nestabilnost, čekati nekog očigledno nije bila opcija jer se išlo na to da se tim što ranije uigra. Razumljiva opcija on je među najboljim ek centrima i automatski ok rešenje za donji dom el. Nama fali atletike pod košem i to je ključ svega da je aleksej bolji atleta ili obrnuto to se sve ne bi videlo, nemamo klasičnog rim protectora ako ne računamo Koprivicu koji ima drugih problema i tu pokazujemo slabosti.
Vrlo mi je logičan potez u situaciji sa ograničenim budžetom uložiti većinu novca u manje više proverene igrače spolja nego bacati uzalud dole, ali jedan tzv Lazmoliki bi istini za volju rešio dosta problema.
Ja očekujem napredak pre svega na 1 gde se vraća Aleksa plus Exum koji je fit jedan od najboljih defanzivaca el i uigravanje novih igrača pre svega Papapetrua.
A što se tiče Pantera kada nam i ako njegova slaba napadačka partija bude bila najveći problem mi ćemo biti top 8 ekipa ako ne i f4.
Da.
Gde vidiš Madara u pretpostavci da su Avram i Dante fit? Jasno je da će imati minute dok se ovi ne vrate sa 100%. Šta ako do tada odigra bolje nego što se očekuje tj ako iznenadi ako "pocepa" što bi mladi rekli.. Ima li tu mesta iznenađenju ili misliš da na EL nivou pored ove dvojice ne može imati minute. Možda sa 2 u postavi (mada tu je i Anđušić...)? Mnogo je utakmica, ja bih ga držao po 30 min u ABA..
2. Kao da u ovim pripremnim vidim više asistiranih poena i bolji protok lopte (mada tako je bilo i sa početka prošle sezone ako ne grešim)?
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Provociranje i vrije

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
Panter je prosle sezone najbolje igrao kada nije silovao trojke vec isao na tu polu distancu i tu ga treba usmeravati i ove god pa uvek na povratnom da ga cekaju andjusic i naneli
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
Za mene je Panter promašaj decenije. Igrač kome se daje carte blanche, a Željko je kroz svoju karijeru imao igrače koji su mogli da šutnu kad im se prohte i koliko im se prohte, mislim da ovu slobodu u igri Panter ne koristi ni približno da bude zadovoljavajuće. On je doveden kao neko oko koga se pravi tim, mora da podigne svoju igru i da bude lider, u protivnom, crno nam se piše.
I dalje smo defanzivno tanki, na početku nas ubiše ofanzivnim skokom, kojim nisu uspeli da se odlepe. Kad se sa drugih petorka krenulo na prve, rutinirali su nas kao amatere.
Mnogo očekujemo, porasli su nam apetiti, dobro je ovo da nas vrati na zemlju. Željku puna podrška!
Mislim da je Panter sujetan i mislim da mu tesko pada sto je dosao Naneli kao bolji suter od njega.Zato je usao juce u mec da krene da sipa ,a posto je poceo da masi sve a Naneli da pogadja,poceo je da sizi. Dokaz toga da je prso nacisto je to sto je ono drugo bacanje opalio onako bas preko kurca. On ne sme biti kapiten jer ne vuce ekipu ,vec kanali totalno. Ne plasi mene kvalitet ekipe (i ako centra nemamo) vec ta sujeta i kako ce se uklopiti. Videcemo
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Pa nemoj više da čitaš takvo sranje od teme. Olakšaj sebi a nama kako bude...
Covek je u pravu.

Ljudi su sa pravom nezadovoljni oko milion stvari, svi mi ovde volimo klub koji deceniju nista nije osvojio. Ali ide se iz krajnosti u krajnost i insistira se na besmislicama.

Panter i Ledej su najbolji igraci proslogodisnjeg Partizana. Panter sa razlogom ima platu koliku ima. Tom logikom "divlja, losa selekcija suta, nadrkan stav..." mi mozemo da otpisemo kao neznalice sigurno vise od polovinu najboljih igraca u evropskoj kosarci.

I aman vise, dosta sa Perom Bozicem, knjigama, domacim liderina i Duletovim Partizanom. Svi znamo da to valja, ali evropska kosarka prosto nije isti sport vise. Ne samo da nije isti sport, nego su i ostali faktori drugaciji. Umesto na ono sto valja u kosarkaskom klubu, a tu mislim pre svega na sportski sektor jer bukvalno bolji ne mozemo da imamo da jebe jez jeza i pola EL klubova bi dupe dalo za takav ss, ali i na samu ekipu, red bi bio da se bes usmeri tamo gde treba. Ili bar za dlaku racionalizuje jer je neprijatno za citanje.
Kako napraviti domaceg lidera tima kad u drzavi imas cisto menadzerski klub ciji je gazda mocniji nego Covic i Ostoja zajedno? Usput, Covic ima dva kluba, drzavu iza sebe i 10 godina vestacki izazvane dominacije. Usput, ni on nema lidera tima koji bi se uklapao u ovde prihvacene standarde.

Pogledajte samo nasih startnih 5, gde najvise skripi? Ja sam i prosle sezone mislio isto, nije se promenilo, na petici. Gde su ti standardi kurcobolje, borbenosti, pozrtvovanja i bacanja po parketu kad je Lesor u pitanju? I hocemo li da se lazemo da je malokrvan i bezmud? Ispunjava apsolutno sve navedeno, a najslabija je karika u timu, po mom misljenju ubedljivo...

Panter je takav kakav je. Ja stvarno nemam pojma da li je sujetan ili nije. Nisam ni ocekivao da bas u svakoj utakmici ubacuje 20+ i da nema jednu, dve ili pet u 50 utakmica u kojoj ce da zajebe stvar. Ipak pricamo o zivom bicu jebote. Evo pokusao sam da se setim koji to igrac tog tipa nema takve padove forme i nisam uspeo.

Pripremni period je. Te stvari o kojima pricate mogu da znace nesto, a mogu da ne znace ama bas nista. Sa razlogom se plasimo odbrambenih raspada jer su nas kostali mnogo prosle sezone, ali vreme je da se prestane sa trovanjem teme oko 100 puta ispricanih prica o Partizanu od pre 10 godina.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top