Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.216
Reaction score
7.109
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Čestitke Gordanu i momcima na prolazu, igra večeras prosto nije za komentarisanje.
Aek svi priželjkujemo, Šerif i Bodo su ok, Ludogorec bi mogao, Karabag može da se igra, Lacio ako baš mora da pravimo spektakl sada.
Bragu i Trabzon nikako ne bi voleo, neatraktivne, iskusne ekipe koje itekako igraju na rezultat.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Može Aek larnaca ,dugo nismo s njima igrali.Ako izvučemo,kojim slučajem iSerif , predlažem da dovedemo Obioru Oditu, on je streptomicin za Moldavce.A i Bugari su nam dužnici i to dvostruki.
Kad vec nismo prvi bolje sto 1.Fc Koln nije dobio Nicu jer glupo bi bilo da Nemci budu ispred nas,nakon one naše dve pobede .
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.797
Reaction score
7.602
Локација
25-i maj
Licno bih voleo Bodo Glimt jer mi je zgodno da odem da gledam ali nisu losa ekipa generalno imaju sistem i respekt za to. Po jacini rivala najbolje Kipar.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.827
Reaction score
29.853
Локација
Beograd
Kad smo izvukli Nicu i Keln, teško da je neko realno mislio da ćemo proći grupu...sad kad smo je prošli ne valja nam što nismo bili prvi...
Ali...stvarno nije valjalo ovo večeras: sve nam se ,crtalo, da budemo prvi i mi opet zaseremo - kao i u većini slučajeva kada nam se ,otvara put, da u Evropi uradimo nešto više...
Koliko smo samo puta u našoj istoriji propustili priliku u Evropi koja nam se nudi... Koliko? Ja ću vam reći koliko. Svaki put.
Počevši od naših katastrofičnih uprava, preko trenera koji nisu uspevali da drže konce u rukama ili da nauče igrače šta je pravi fudbal, do fudbalera koji su se u to potpuno uklapali...
U redu je - premašili smo očekivanja, sa budžetom i timom koji je takav kakav je, teško da se i moglo više, teško i da je realno osvojiti ovu LK...ali opet...već večeras smo mogli da obezbedimo da budemo među 16 najboljih timova tog takmičenja, a nismo... Da jesmo, uz neku sreću na žrebu, neko pojačanje, neku našu dobru igru, možda bismo ušli i među 8...a posle...ko zna... I, kad smo mi to poslednji put bili među 8 ili 4 najboljih u nekom UEFINOM takmičenju? A možda nam je baš ovo bila ta šansa?!
Samo što to mnogo više brine mene, nego što to brine ljude iz Partizana...
Samo što ću ja noćas zbog toga zaspati ko zna kad, a oni sigurno pre mene...

Prosto se zapitam kako je @Goran Tomić živ.

Pa...toliko sam gorkih pilula progutao uz Partizan, da sam verovatno, vremenom, postao imun na sva ta sranja i neuspehe koji nam se stalno dešavaju...i to češće nego što bi to iko normalan bio u stanju da podnese...a možda sam i davno umro, samo mi to još niko nije rekao, pa eto, još kucam po tastaturi...

Ali...više me ubija umiranje fudbala nego neki loš rezultat Partizana ili očekivanja koja nam Partizan ne ispuni... Bože moj, u fudbalu se pobeđuje ili gubi, protivnik može da bude bolji, jači, srećniji, tako to ide...
Ali ne možeš da ideš bez kurca na svadbu, kao što ne možeš da igraš fudbal ako se plašiš da ga igraš, ali za tako nešto NAJMANJE su krivi igrači, a najviše taj prokleti srpski fudbalski mentalitet igranja bez rizika, igranja unazad, igranja na sigurno, igranja linijom manjeg otpora, i sve tako redom da te obično svaka Božija fudbalska ekipa od Arkitika do Antartika, em nadtrči, em od prvog do 90-og minuta igra na pobedu dok mi kalkulišemo, da l' je dosta bod ili gol, ili da nam i ne treba kup jer je nebitan, ili da se čuvamo za prvenstvo jer je važnije, ili da odložimo utakmicu jer smo umorni, itd...

Da se razumemo: SVAKI golman je nekada kiksnuo, i NIJE Popović glavna meta moje kritike, ali je dobar primer da pojasnim šta sam hteo da kažem...
U Zemunelu sam imao neku priču o tome kako mi fale golmani koji izleću na loptu umesto da se zalepe za liniju i čekaju da vide šta će biti, ali sam dobio odgovor da se njima savetuje da NE IZLAZE ako nisu sigurni...a kad ih tako učiš, naravno da NIKAD neće ni postati sigurni.

Ako igrače učiš da je uvek bolje igrati na sigurno i čuvati rezultat (i vratiti loptu unazad), NIKAD nećeš dosegnuti nivo i brzinu najjačih evropskih klubova i reprezentacija, jer ih tamo uče da što brže treba i da daš gol protivniku (ili 5 golova, ako si to u stanju).

Ako igračima usadiš u glavu strah od izgubljene lopte, umesto da ih naučiš driblingu, NIKAD više nećemo imati nekog novog Bobeka, Mocu, Mijata, Ćiru, Saleta, Moreiru...

Nekad su fudbal igrali hrabri ljudi, bez obzira koji je fudbalski rang bio u pitanju: golman je bio gospodar 16erca, bez obzira da li brani u selu ili igra pred 100 000 ljudi...bekovi i halfovi su jeli živu decu, desetke su bili dribleri, a napadači smrt za golmane a ne muve bez glave...
Pa kad naiđeš na jačeg, ti izgubiš, ali to ne znači da nisi pokušao da igraš ili da si se uplašio. U nekoj sledećoj utakmici ti budeš jači i pobediš.

Da, mnogo nam fali jača liga. Slovacko valjda nije među jačim timovima Češke, a večeras je bilo maltene kao da igramo derbi - 1:1 - nekako i uz tešku muku...
I da, nekada je bilo PRAVILO, golmane su UČILI da kad boksuju loptu, ta lopta treba da ode bar 15-16-20m dalje...

Već sam stavljao ovaj klip nekom prilikom, ali opet ću...jesu golmani sedamdesetih imali kikseve, promašaje, ali su pre tih kikseva mnoooogo situacija rešavali u svoju korist...
I nisu se plašili da ONI reše situaciju, bez da čekaju šta će da se desi. Zato su i bili golmani. Numero uno na dresu i čuvari gola velikih klubova velike lige. Reprezentativni kalibar. Nego mi je žao što skoro i da nema sačuvanih snimaka. Tek poneki minut Marića...nemam Svilara, Borotu, Janjuša...

 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.327
Reaction score
4.010
Локација
Kobasicarija "Venac".
Cestitke gordanu i momcima na prolasku ove teske i zahtevne grupe.

Slazem se sa vecinom upisa da sinocnjem izdanju kumuje losa fizicka sprema, kao i tanka klupa. Slovacko je po kvalitetu daleko iza nas, a to sto su nas sabili, iskljucivo je zbog cinjenice da je nasima dusa u nosu. Bas da vidimo da li ce biti nekih rezova po pitanju kadrova u strucnom stabu. Jel’ moguce da samo jt forumasi vide ovakve stvari.?
Za baraz zelim bilo kog osim lacija i brage.
 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.326
Reaction score
2.579
Локација
Humska 1
Bice izuzteno zanimljivo gledati ovaj tim posle priprema sa Gordanom, svakako se vidi da smo se istrosili mnogo, iskreno samo da preguramo nekako u prvenstvu ove utakmice do kraja. Nije ni to Slovacko bas tako lose kako pokusavaju ciganski mediji da ih predstave, ipak ne treba smetnuti s uma da su kakvi takvi dobili Nicu u gostima. Stoji da smo trebali nekako da ih resimo, sa navijacima koji bi mogli da malo vise poguraju sinoc bi bilo druagacije, ali bila je bitna bakljada...od dece koja su bila na stadionu ce najvrednije biti ako shvate sta znaci biti covek a ne broj, to bi bila pobeda.
Veliki kiks Urosevica sa onim nepotrebnim sutiranjem lopte u nadoknadi, zuti karton koji ga eliminise iz prvog meca, a svi znamo koliko znaci ekipi. Dosta zavisi od zreba i iz koje lige cemo izvuci protivnika, bilo bi dobro da bude neka od liga gde im je pauza ko i nama u toku zime.
 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
348
Reaction score
214
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Sve cestitke na prolazu dalje igracima i treneru.

Vidi se pad u formi i zamor, neznam vama ali meni je na tv Urosevic cak izgledao umoran u 20. minutu inace zna se da on moze trcat bez prestanka.

Izmjene su morale ranije Terzic, Bazdar i cak Pantic.
Veoma jeftin zuti u 90. od Urosevica , mozda cak jedno od losijih njegovih izdanja u zadnje vrijeme.

Klupa nam je kratka vidi se isto.

Menig nije lose krenuo poslije nista, treba nam bolji igrac za startnih 11 a on da bude zamjena.

Na Dijabateu flaster od 3 igraca uvjek ali malo je i mrsomudio isto.

Odbrana ok ali brate nekad panicno se izbaciva mozda je bolje nego izgubiti loptu u opasnoj zoni ali nezadrzavamo posjed onda nikakao.

Ostaje zal za pobjedom nad Slovackom posto sad moramo da se bodemo sa Lacijom ili slicnim.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.912
Reaction score
13.802
Žreb u ponedeljak 7 novembra. Mogući protivnici:
- Lacio
- Trabzonspor
- Braga
- Bodo/Glimt
- Qarabag
- Sheriff
- Ludogorets
- AEK Larnaca

Ovo je moj neki red za izbegavanje. Lacio pa ovnm redom

Како нас је кренуло са овим жребањем, после Келна и Нице сигурно нам пада Лацио. Нек буде 2 од 3 против лига петице.
Први меч играмо у гостима и то је нека каква-таква предност.
 

ZHOO

Grobar
Учлањен(а)
24.02.2008
Порука
232
Reaction score
581
Локација
Bijeljina
Djeca su urlala i urlala, čulo se i uprava napolje, a mi na izduvanoj gumi priveli ovaj veoma uspješan dan kraju. Ostaje žal što bar ne sačuvamo rezultat iz prvog poluvremena, no glavu gore treba završiti prvenstvo. Ako uspijemo da se ratosiljamo uprave i sačuvamo/osnažimo tim, opet će proljeće biti sa plodovima, očekujem četvtfinale ULC. Znači 6 utakmica.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.263
Reaction score
3.029
Ne mogu ni ja,posebno sto ocekujem da ispadnemo vec u tom barazu(a nadam se da necemo)
I nemojte molim vas ,,da nam je neko ponudio ovo posle zreba,,
Da nam je neko ponudio da igramo X u zadnjem kolu kuci sa Slovacko da li bi bili zadovoljni?! (I posle zreba a i sad kad smo mogli da budemo prvi)
 

majonez

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
577
Reaction score
810
Pop nas je izvadio nekoliko puta,al gledam ga ,slabo izlazi sa linije.Kad bi to prevazisao,taj strah...al to dolazi sa godinama.Slovacko je odlicna ekipa,ne slazem se da su po kvalitetu ispod nas.Pa Česi su uvek igrali dobar fudbal.Zadovoljan sam uglavnom,na prolece cemo biti jos bolji,uz neko pojacanje.
 

Dubaz

Grobar
Учлањен(а)
18.05.2020
Порука
383
Reaction score
3.483
Локација
Kući.
Očigledna su dva stava ovde. Jedna strana kaže - imali smo prvo mestu u šaci i usrali smo na svom terenu protiv nekih anonimusa. A druga strana tvrdi da bi potpisala drugo mesto u ovoj grupi nakon žreba.

Iskreno, mislim da je istina negde između. Jer, da, imali smo šansu da rešimo sve, ali protiv ekipe koja je dobila Nicu u Francuskoj dok nije bila raterećena, dakle nisu baš toliki dunđeri plus su raterećeni. Sa druge strane postojalo je očigledno kalkulisanje sa naše strane, ali to ne treba zameriti nikome. Zamislite da smo jurnuli u finišu na taj drugi gol, pozadi promaja i oni ga ufuljaju...a u Nemačkoj samo jedan gol domaćina i mi ispadamo...

Sve u svemu, cilj je postignut, a ono što je meni najvažnije je da sinoćna publika na JNA nije od onih koji se bave ovakvima kritikama, kalkulacijama i slično. Oni su sinoć proslavili prolaz grupe, pobedu košarkaša, čak su imali i vođstvo. Siguran sam da su srećni otišli kući, a tome su doprineli Gordan Petrić i naši fudbaleri...
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.489
Reaction score
38.513
Pop nas je izvadio nekoliko puta,al gledam ga ,slabo izlazi sa linije.Kad bi to prevazisao,taj strah...al to dolazi sa godinama.
Nema to veze sa strahom i godinama. U našem fudbalu 99% golmana su linijaši. I od koga posle novi naraštaji da uče, kada su i oni koji su im nazovi treneri imali isti problem?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top