Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.119
Reaction score
5.480
Локација
Beograd
Ja mogu samo da govorim o sebi i ljudima oko mene, ali ko god je bio u hali večeras će verovatno moći to da potvrdi:

Sa ovolikom količinom mržnje, kukanja, mračenja, prozivanja i svega ostalog, ne može se ni napraviti dobra atmosfera, niti očekivati pobeda protiv tima koji je i gori od ove Valensije. Kad na to dodamo povrede koje imamo, umor igrača, loše vođenje meča (šta je bilo s Madarom posle onakvog starta i zašto ga nismo gledali?), probleme u odbrani i konceptualno i po pitanju inteligencije i sudijsko kraduckanje od početka, dobije se ovakav epilog.

Brodzijanski je mnogo spor i mekan, a ono što zna da radi nismo ni probali da iskoristimo. Celu ekipu već stiže umor, LeDej je bio mrtav već oko treće četvrtine. Tristan i Trifa sedam minuta zajedno.

Majka Džejmsa i De Koloa bismo poslali u kurac i ukanalili posle 5 mečeva, u to sam siguran.

Bolan poraz, čak iako verovatno jeste prvi pravi kiks od početka sezone (cigane tamo ne računam kao to, bolji su nego što većina ovde misli).

Nemaju pravo da se predaju ni igrači ni struka niti sme da se otpisuje bilo koje takmičenje, a ponajmanje mi smemo takav pristup da imamo. Igra se do poslednjeg trenutka dok može, pa ćemo lako sabrati mrtve na kraju. Ali kola su krenula nizbrdo i to je činjenica
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.803
Reaction score
29.767
Локација
Beograd
Mene su "navijači" baš izbacili iz takta. Zviždiš svom klubu na kraju utakmice, gađaš svoje igrače, psuješ Željka i cijelu ekipu.
Paaa, poneki zvižduk i dobro dođe kao ,,vaspitna mera,, da igrači znaju da se puna i euforična i dobrodušna Arena ipak zaslužuje nečim bitnim, a ne da misle da će ona uvek biti takva bez obzira na njihovu igru, rezultate, i plate...
Partizan je bolest, što reče jedan kolega ovde pre neki dan. A sa bolešću ne možeš baš uvek da se zezaš, ostavlja posledice.

Naravno, ja bih svakom bar prst odsekao kad gađa protivničke, a kamoli naše igrače, pa molim da se iznese još detalja - jesu li stvarno navijači Partizana gađali naše ili su gađali njihove pa promašili, koliko je toga bilo, itd...
 

pfc4ever

Grobar
Учлањен(а)
09.10.2006
Порука
287
Reaction score
646
Secam se prosle godine kad su ovakve krize bile, pola vas je pisalo ma opustite se ljudi, Zeljko je to, bicemo pravi kad se bude odlučivalo za titulu, ko nas moze da dobije na tri dobijene... Pa znamo kako se zavrsi. Niko ko je ovdje ne trazi smenu, sto se mene tiče Zeljko treba da bude trener dok sve dok on bude htio, ne mozete da napadate ljude koji traze objasnjenje zasto se ovo dogadja. Ne moze da se gura sve pod tepih samo zato sto je Zeljko trener, zamislite sta bi bilo da je bilo ko drugi trener a da primamo 100 koseva svaki mec, pa razapeli bi ga na trg. Da je to bio jedan meč, pa drugi pa da se upali alarm, a ne evo deseti vec i nikakvog pomaka nema, ceraj dalje malo nervoze i sjutra kao da nista nije bilo. Niko od nas ne trazi da se dobija real barsa, ljudi traze borbu samo, da vide da neko gine jebes rezultat, doci ce. Večeras za 45 min je l se neko bacio za loptu, je l digao publiku kao sto je Novica radio? Ako ne vidi Zeljko ima 10 ljudi u stručnom stabu sto mu neko ne ukaze, jos gore je ako vidi a evo 2 godine se nista ne mijenja. Mi ovakvi samo mozemo neku divlju ekipu da dobijemo koja divlja kao mi, pametnu ekipu kao večeras valensiju, sanse nema. Ljudi su nas večeras odradjivali kao na basketu, svaki napad pametno, ili pik ili na niski post, čitanje i eksploatacija, tipa panter čuva klavera koji ga je za 3 glave veci i tako 3 napada prelomise meč. A mi se pogodimo dok damo kos. Nama pik nista ne znači nikakvu prednost je stvorimo i kad preuzme centar a lesora plej, nikad ne spustimo loptu dolje. Neverovatno mi je da mi 2 god nismo uigrali jednu akciju sa valja, neki specijal nesto, tipa istrcavanje tripkovica pa dupli blok, sto se sad ne radi to za pantera, pa bolje 1 akcija da bude savršena pa da je ponavljas stalno nego stotine a nista ne prolazi.. Zanima me da l jos u kosarci postoji zona, i kad smo je zadnji put probali, ako vec nista me mozes da odbranis probaj zonu nekad iznenadi protivnika. Aj sto je selekcija promašena, nego treba ti centar imao si vremena da razmislis, uzimas nekog sa domeni Lesora makar 10 minuta, treba ti masa u reketu ili fizika sa se nesto odbrani, i ti dovodis slovaka covek 100 kila nema mene ne bi mogao da brani, totalno nejasno. I jos večeras počinjes sa njim i vise ga nema do kraja. Isto tako Madar igra jedan od boljih mečeva krece vrhunski, ti ga drugo pol zakucava za klupu.. Ovu ekipu moze samo da pokrene igrač tipa novice, vese petrovića, gagi milosavljevic, lucic, ovako malokrvni tesko nam se pise. Najgore ako puknemo jos koji mec drugi dio ce nam zvrjati arena prazna, bice mučno čekati da se zavrsi svako kolo, evo i večeras je bila sasvim pristojna poseta al karata ispred koliko hoces a ne kad izgubimo svaku nadu.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.668
Reaction score
5.601
Претпрошле сезоне 20 побједа је имао осми Зенит. Нека буде распон између 17-20 опет мораш циљати 18-19. Али џаба и 17 ако губиш од Валенсије. Ово вади сада три побједе и онда Фенер да скинеш.
Ne razumem ovo dzaba ako gubis i od valensije. Pa nije valensija mega prijatelju. Ja koliko vidim pobedili su Monako Olimp i Efes. Druge dve ekipe u gostima pa mi nije jasno konstatacija. Previse ste vi poleteli pricam to i pre pocetka sezone.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.555
Reaction score
3.892
Локација
Beograd
Neverovatno mi je da mi 2 god nismo uigrali jednu akciju sa valja, neki specijal nesto, tipa istrcavanje tripkovica pa dupli blok, sto se sad ne radi to za pantera, pa bolje 1 akcija da bude savršena pa da je ponavljas stalno nego stotine a nista ne prolazi.. Zanima me da l jos u kosarci postoji zona, i kad smo je zadnji put probali, ako vec nista me mozes da odbranis probaj zonu nekad iznenadi protivnika. Aj sto je selekcija promašena, nego treba ti centar imao si vremena da razmislis, uzimas nekog sa domeni Lesora makar 10 minuta, treba ti masa u reketu ili fizika sa se nesto odbrani, i ti dovodis slovaka covek 100 kila nema mene ne bi mogao da brani, totalno nejasno. I jos večeras počinjes sa njim i vise ga nema do kraja. Isto tako Madar igra jedan od boljih mečeva krece vrhunski, ti ga drugo pol zakucava za klupu

Ovakvi upisi su nesto sto kreira potpuno pogresnu atmosferu, a bilo je jos ovakvih gde se neko pazi trese kada mi napadamo dal ce biti kos a mi u Top 5 napada EL sa najvecim procentom suta za 3. Verovatno slucajno i verovatno zato sto 2 godine nismo uigrali nijednu akciju.
Ovde na ovoj temi imas posle jedne od EL utakmice link ka twiteru gde je covek detaljno izdvojio mnoge nase akcije. Vecina tih akcija je za Dantea ali i za sutere gde u svakoj akciji postoji i plan B. Sve to funkcionise veoma dobro. Jedini problem ove ekipe je odbrana koja cak i kad se poboljsa nece biti na nivou da prima 60 koseva i ne moze jer se trosis ekstra u napadu ali mora da bude bolja.

Sto se Madara tice momak je potencijal veliki i to se vidi ali zapitaj se zasto je popio klupu. Prodao je loptu na dodavanju iz kog smo dobili kos na kontru. Mlad je igrac i tako nesto na njega utice. Panter je prekaljen igrac koji je juce prodao 3 vezane lopte ali onda strpao 8 poena u poslednja 2,3 minuta i odveo nas u produzetak. Zeljko mnogo vise zna sta svaki igrac moze u odnosu na nas.

Ideja sa Brodzijanskim nije da bude teskas koji samo menja Lesora nego da rasiri u napadu jer moze 3 da pogodi a da u odbrani moze da preuzme i nizeg od sebe. Covek je tek dosao a vec su ga neki proglasili promasajem iako je u Huventudu igrao odlicno.
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Imas ljudi u strucnom stabu koliko igraca na klupi a igra je ramna = 0 Rez dali na klupi ili u igrackom kadru je neminovan za spas sezone.

Da uradimo ovo, i taman da se vratimo u sezone i pre Trinkijerija, gde je cilj bio ulazak u plej-of ABA lige...

Ne stima nesto trenutno, rekao bih da smo u teskom padu forme u najgorem trenutku po nas (najvise zbog ABA). Ali ne sumnjam da cemo opet da se izdignemo.

Isto se ovako pricalo posle 0-3 u Evroligi, pa se posle par pobeda pricalo drugacije, i do sinoc smo (po tim kolegama forumasima sto komentarisu), bili i legitimni u borbi za TOP 8.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.432
Reaction score
4.172
Локација
127.0.0.1
Glupost je prica o Zeljkovom statusu nakon krize rezultata. Sve da smo poslednji u svim takmicenjima on ne sme da se dira.

Veceg Grobara na nasoj klupi necemo naci. Veceg dokazanog strucnjaka za kosarku necemo naci.

S druge strane, onaj sto je zaduzen za trening odbrane u strucnom stabu... sa njim popricati. Da se vidi sta je problem.

A Zeljko da sedi na klupi dok nesto ne osvoji. :šal

Meni je ova ekipa toliko draga i sa karakterom, i da sve gube i nista ne osvajaju ja bi ih podrzvao.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.573
Reaction score
29.755
Локација
Novi Sad
Koliko vecih trenera od Zeljka ima ovde, svi sve znaju bolje od njega. Ne valja mu ovo, ne valja mu ono. Pitanje je utakmice kad ce neko napisati da treba da ode ali bas onako otvoreno. I isti se javljaju uvek nakon poraza, ali zato kad dobijemo na primer Buducnost, bice od 7 do 10 komentara, a ovih strucnjaka vecih od Zeljka nece biti jer gurnu ruke kroz rupu na tastaturu samo kad je poraz u pitanju.

Jbt kao da se brat Ilija sova povampirio i klonirao, mada ni on ne bi terao Zeljka i ceo strucni stab....

Koji vam je vise kurac, sta ocekujete? Top 8? F4? Lepo od vas, ali zelje su jedno, a stvarno stanje nesto sasvim drugo.
Nisi igrao EL godinama, imas xy povredjenih i polupovredjenih u timu, imas novog igraca koji se jos uigrava, imas mlade glave koji moraju da prave greske da bi nesto naucili.... Ne trazi se od vas da budete rEalni Grobari, ali daj ono malo oladite. Covek se trudi da napravi nesto od ekipe, ako nemate sad vremena, sa Zeljkom na klupi, ne znam sta bih vam rekao osim da se zapitate gde smo bili poslednjih nekoliko godina a gde sad, pa ako ni onda nemate strpljenja, vremena i razumevanja za ekipu, necete nikad.

Veruj u proces, veruj u tim!
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
299
Reaction score
2.658
Локација
Beograd
Naravno, ja bih svakom bar prst odsekao kad gađa protivničke, a kamoli naše igrače, pa molim da se iznese još detalja - jesu li stvarno navijači Partizana gađali naše ili su gađali njihove pa promašili, koliko je toga bilo, itd...
Samo je sreća što su pobacali sve kad nesportska nije suđena, pa su im ostali papiri koje gužvaju. A tek psovanje Željka i igrate ko pičke Grobari u momentu kad Lesoru, Ledeju, Panteru i Naneliju duša na nos izlazi, daj bre.
Nikola Jokić je odlično jednom rekao: Naš narod ne voli sport on voli samo da pobjeđuje, u suprotnom si ništa. Kad uzmem da čitam komentare o kvalitetima ekipa koje smo pazi sad "MORALI" da dobijemo, bude mi muka. Alo bre pa nije ovo Ciganka u domaćem prvenstvu da mora sve da se dobije, ovo je regularno takmičenje u kom sve ekipe treba da imaju određeni budžet i zato možeš da kupiš jake igrače i trenera. Nema u Evroligi slabe ekipe, to su davno prošla vremena, svako ima igrače koji su super šuteri, koji su jaki pod košem i koji znaju da igraju košarku. I zbog toga Željko forsira određeni stil igre koji bi nam donio prednost u odnosu na sve to, jedinu prednost koju on zna da donese, drugačiju igru. Ja sam se isto pitao zašto ne uvodi Tristana, Trifu i Veselog iz Slovačke malo više, ali posle svake Evroligaške utakmice mi je jasno zašto. Pukli bismo za 5 minuta uvijek. Zato za sada imaju epizodne uloge, a mogu misliti šta bi sve doživjeli od svojih navijača da izgubimo 15 razlike od Valensije zato što oni igraju više. Glasa da ne pominjem.
I da se ne zavaravamo, Arena je puna samo zato što mnogo ljudi očekuje da Partizan ode na f4 i da osvoji Abu bez problema, a da ne pričam što većina misli da je FMP 50% lošiji od nas sad. Što sve veze s vezom nema. Kad vidim koliko je frustriranih ljudi okolo zbog takvog razmišljanja, strah me je da sledećeg četvrtka ne napravimo neko još veće sranje, a naročito da zbog imperativa pobjede neko od igrača rovit ispadne iz kadra na mnogo duže. U periodu kad je najpotrebnije razumjevanje, jer su pokazali da mogu ranije, mi vršimo najgoru vrstu pritiska. Ja više ne vičem: Uzmi Željko Evro titulu, jer nije on Deda Mraz pa da nam isporučuje poklone da ne bismo plakali. Hvala ti Željko što si tu i što ponovo mogu da gledam vrhunski basket uživo, a ostalo šta možeš ti ćeš sigurno uraditi. I ti i igrači, jer niko ne gubi namjerno kako očigledno mnogi misle.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.717
Reaction score
23.244
Локација
Академија
Читам многе постове овде последњих дана и сваки пут одлазим са форума све нервознији. Просто не могу да верујем шта се пише.
Ја имам 35 година, навијам за Партизан од када знам за себе. Најлепше године младости улепшао ми је Вујошевић оним титулама и победама од 2002 до 2013. Цела једна деценија, значи гимназија па факултет и још пар година. Сваке године титула, брдо играча, скалпови свих највећих европских тимова, учешће на фајналфору и да не набрајам сада... Што се мене лично тиче, Партизан до краја мог живота не мора више никога да победи и ниједан трофеј да освоји и ја га нећу волети ништа мање него сада. Често долазим у ситуацију да ми је дражи осећај после пораза, јер се тада види ко је прави Гробар а ко је навијач само када се побеђује, дежурни пљувач. Мука ми је од те пљувачине чим нешто зашкрипи. Кад је криза тада треба подржати екипу и тренера, бити још гласнији у подршци на трибинама. Момци треба да збију редове, да тренирају и све ће ово доћи на своје. Екипа је млада, тренутно су у кризи. Ако осете да губе нашу подршку онда ће да потпону и нема им спаса, пропашће и ова сезона. Прекретница може да буде меч против цигана у ЕЛ следећег четвртка. Ја сам карту купио (сектор 400 јер се за боље нема) и спреман сам да ми пукне глас. Зато, само подршка и ништа друго!
 

Urije

Grobarčina
Учлањен(а)
03.05.2010
Порука
1.587
Reaction score
3.128
Локација
PRIJEDOR-CRNO BELI GRAD
Pitanje koliko nasi igraci mozgom mogu da shvate sta Zeljko zeli. Zato i dolazimo do toga da sinoc Panter zadnjih 5 napada ostaje u mismecu sa Claverom.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
435
Reaction score
2.823
Локација
Beograd
Razočaran sam ovom tekmom...
Svi, ali jebeno svi na Budućnost, da grmi, da srušimo Arenu! Nemamo mi drugi klub. Volim Partizan, volim Željka!

Mi Grobari, teški smo mi bolesnici, ne odustajemo baš tako lako i neko će za to da plati! Prvi za naplatu Futuristi, pa predgrađe... juriš u Arenu da bude, u nedelju nema izgovora za ijednog pravog Grobara, na toj utakmici mora se biti. Toliko.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.402
Reaction score
37.957
Očekivano teška utakmica, čak sam se i pribojavao poraza, ali nisam očekivao da baš toliko izgledamo kao razbijena banda u pojedinim momentima. Biće mnogo posla u narednom periodu, moramo da se čupamo.

Ja nisam stručnjak za košarku i to ne krijem, ali mi nisu jasni ljudi koji "napadaju" Željka za neke stvari, kao da ih on namerno radi. Gledam ga juče u hali X puta, a i pre ove utakmice još milion sličnih situacija, čovek urla, traži faul, samo što ne uleti u teren i sam ga napravi i igrači to ne odrade. I nije to jedan igrač pa da kažeš, ok, zameni ga prijatelju i rešen problem. Bukvalno su retki oni koji naprave rezonski faul kada treba. I to traje...

Meni je recimo misterija Madar. Počeo je odlično, a na kraju zakucan na klupu, ali to što ja ne vidim razlog ne znači da on ne postoji. Na kraju krajeva i Obradović je živ čovek, svi grešimo.

Bilo nam je lepo uz KK decenijama, hajde da sada kada je teško pokažemo svi ko smo i šta smo. U nedelju svi u Arenu.

Edit: Hvatam sebe da mi teže pada ulazak na forum posle poraza nego sam poraz... Dajte ljudi malo dostojanstva. Razumem da niko ne voli da gubi, ja da igramo trening crni protiv belih iznerviraću se što su crni izgubili na primer, ali neke stvari...
 
Последња измена:
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
4
Reaction score
13
Локација
Beograd
Последња ствар коју желим да радим на овом форуму а и на билом ком сајту,је да блатим играче и Жељка. Волео бих да изнесем шта један обичан гробар (ја) осећа после свега овога.
Сигурно нам није драго кад видимо све странце у тиму,из утакмице у утакмицу. Знамо колико странаца смо заволели, и често се дешава да странци више "гину" за Партизан, али ја не видим жар,борбу ,назовите то како год желите. Слушам сваку емисију везану за Партизан,сваки подкаст,јер ме само Партизан занима. И сере ми се више од пантићевог претеривања,и тегелтијиних прича о пребројавању крвних зрнаца и причу о пасошима. Требамо сви да будемо уз Партизан,и да му свако помаже на свој начин,то шта појединци раде,може само да одмогне. Нису довољни ови смрдљиви медији, него ајде и ми сами себе да закопавамо. Друго, што се мене тиче, политика НИКАДА не би требала да буде главна тема Партизана,али знамо где живимо тако да нећу много да дужим на ту тему,само да се држимо тога да на ова власт ( а вероватно и доста других ако не и све) неће ништа добро донети,и то шта се учини,су на крају медвеђе услуге. Треће,свима је пун курац прича око навијача и подела,али онакво навијање,не само копа,већ и осталих људи....ја то не могу да разумем. Извињавам се ако сам скакао са теме на тему,али просто пишем оно шта ми је у глави и срцу,а тамо је поприлични хаос....гробарски хаос.... НАПРЕД ПАРТИЗАН !!!
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.198
Reaction score
18.665
Локација
U Kinšasi
Navijanje u skladu sa igrom - bez snage i loše. Navijači su iscrpljeni, nisu navikli na evroligaški ritam. Biće to bolje kad malo zbijemo redove.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.402
Reaction score
37.957
Slažem se, samo što je i takvo nikakvo bilo bolje od igre.

Nije smak sveta ljudi... još uvek. ;) ;-)
 

Pam Pam

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
107
Reaction score
364
Kad smo kod sinoćne utakmice, poraz ko poraz ne smeta mi toliko koliko neke greške koje se stalno ponavljaju. Pre svega kod Nanelija i Zeka. Naneliju su sinoć 2-3 lopte na prenosu uzeli i nelokiko puta u reketu zaboravlja igrača koji se prošeta do koša. Isto se u odbrani desava i Zeku pa i bratu Janisu.
Ono što mi je teško da shvatim jeste da kada smo u situaciji sa smanjenim fondom igraca da ne postavljamo zonske varijacije odbrane, već konstantno insistiramo na preuzimanju do iznemoglosti. Sinoć su nam masu koseva dali kad Lesor preuzme njihovog pleja. I u startu se vidi šta im je cilj svaki put im je prošlo.
Nama na terenu fali dosta igrača i to je osnov i jedini uzrok ovakvih partija. Sinoć se na sredini 3. četvrtine videlo da teško možemo da dobijemo, a pre svega po govoru tela igrača.
Jednostavno moramo svi da budemo strpljivi dok nam se povređeni igrači vrate i to bi trebalo da bude druga priča.
Svako ko je trenirao zna šta znači kada nema dovoljno igrača za trening 5 na 5 + po 2 izmene.

Zvižduke podržavam jer mogu pozitivno da utiču na igrače.
A ko god da gađa, i protivnika, taj mi više ne bi usao u halu.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Odlično smo skautirani, e sad koliko je to lako ili teško- to ne znam.
Nemamo 17 igrača kao neki, a od ovih 10, satrašmo petoricu.

Da se iskrpimo kako znamo, i mi i igrači.

Teraj dalje.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top