Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.913
Glavni krivci poraza su Naneli i Smajli jer su dozvolili da budu klupirani na način da ne budu više u stanju da pomognu ekipi. Istu stvar bih rekao i za Madara ali mogu da praštam jer razumem da je njemu pritisak bio i veći od ogromnog.

Sledeći krivac je Anđuđa - No comment! Najbolje tako.

Ako se izuzme okolnost da su Izraelci imali 100 "šestih" napada u jednom, ovo je sasvim dobra tekma rezultatski. Oko 16 izgubljenih lopti. Meni ide na kurac samo nedostatak hrabrosti /najblaže rečeno/. Evo slika:

Погледајте прилог 18954

Ovde Exum ima ŽELJU I NAMERU da šutne, nikako ne da ide na ulaz /gužva je u reketu/ i nikako ne da asistira Panteru koji je u odličnoj poziciji da ili šutne na asistenciju ili ide na lagani ulaz jer svi igrači Makabija su usmereni telom /licem ka Exumu/ a da fintira šut to sigurno nije, jer nema koga da fintira. Nema veze, čovek je rešio da šutne - poštujem! Ali nema muda jer je tek peti sekund napada. Nije problem da on odustaje od šuta ako reši da asistira. Problem je u tome što on sam NE ZNA šta će da uradi, u glavi on i dalje misli šta će. I najgore, ni ostala trojica dole ne stižu da završe svoje kretnje niti da grade u pripremi za skok posle eventualnog promašaja, niti da Exumu prave "livadu" svi ostali "zamrznuti".

Brate ili šutiraj ili asistiraj ali nemoj između. Da je Panteru išla lopta za šut, ovaj bi možda i pogodio.

E u košarci jednu sekundu nemoj znati šta ćeš i prođe voz. Gledajući u obruč a nemajući muda da opali, probije /Pantera ne vidi/, on ZAPINJE. Posle toga u nuždi uvaljuje loptu Panteru. Premišljajući se daje loptu igraču koji uopšte nije trebao da je dobije u tom trenutku već sekund ranije /trenutak sa slike/.

Napad se RASPAO u 2 jebene sekunde. A onda i Panter uzima šut /nije da ga nije tako pogađao/ i OK, bilo je boljih rešenja ali je znao šta hoće taman to bilo i pogrešno. Za svakog drugog to je nerezonski šut, za njega možda i ne sasvim al jbg. On sam je bio u 5x boljoj poziciji dve sekunde ranije ali ga Exum nije ni video.

Čist primer "vode u ušima" na 1:40 do kraja. Od najmanje tri rešenja, čovek nije izabrao ni jedno već gubi korak /zapinje skoro/ i u nuždi uvaljuje loptu Panteru, a ovaj "il ču da je rešim il jbg" ali i to je jasan izbor.

Takvih uvaljivanja je bio ne mali broj večeras, ovo opisano svakako nije jedino.

Posebno je sranje što Makabi nije odigrao ništa posebno, čak se može reći da su odigrali očajno ali smo mi bili još gori. Na stranu domaćinsko suđenje koje se i očekivalo.
Da ne komentarisem ostalo do sutra.

Na pocetku akcije, polukontre, Aleksa rano krece u dvokorak, pa resava da ne baci flouter, a kako je igrac bio ka Ledeju, nije bio siguran u pas, pa je vratio Egzumu. Egzum nije idealno stajao pri prijemu, a igrac Makabija mu je prilazio. Razmislio je da je bolje da se iskreira napad, jer su se vratili u odbranu i dodao Panteru.

Panteru to nije smetalo da odapne sa 10 metara u 9-oj sekundi napada i ne iskreira nista u kljucnom napadu u utakmici. Resio je covek da se casti za prethodnu trojku i dobru odbranu u NBA stilu, ne razmisljajuci ni o cemu drugom.

Ako vec trazis krivca, to je Kevin, pa Aleksa, nikako Dante.

Uvek moze da se ocekuje neki ovakav potez kad je u poslednja 2 minuta u igri Panter, a nije seceno tajm autima i ciljano igrano.

Prozivas za muda coveka koji svaku zavrsnicu utakmica vuce i bukvalno prolazi kroz ljude snagom kad ne znamo sta cemo, iznudivsi veceras jak dvocifren broj bacanja. Haos.
 
Последња измена:

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.424
Reaction score
4.144
Локација
127.0.0.1
Malo sudije, malo mi sami, i dobi nas Makabi koji niti je u formi, niti igra neku posebnu kosarku. Ekipa koja svoje akcije zasniva na cetri slobodna sutera na trici je spremna za potop onog trenutka kad im ta trica stane. I stade Makabiju trojka. I mi to nismo iskoristili. Los poraz. Izgubili kos razliku, izgubili od direktnog konkurenta za top 8. I kako ljudi grade taj skok, prosto neverovatno.

Jedino sto se nekako blesavo nadam da smo birali za koga se spremamo i spremili Baskoniju kako treba a Makabi zrtvovali.

Sve u svemu, ako je ona neka kalkulacija tacna imamo pravo na jos 5 poraza ako zelimo u Top 8.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Utakmica je izgubljena u prvih 5min,ili koliko je vec bilo na casovniku kad je bilo 12:0. Svo preostalo vreme smo igrali egal sa njima.
Jeste bilo sa skoro 8m i malo nerezonski ali ja licno Panteru ne zameram onaj pokusaj. Slican je imao u prvom poluvremenu pa je pogodio,i vidim da mu to niko ne zamera...
Andjusicu bi zakonom zabranio da prilazi reketu,a kamoli da ulazi. Toliko je usporen i predvidljiv da bi ga odbranio i mali cokijev..
Sudije su nas u prvom osakatile,drugo je bilo ok kakvo je bilo prvo...
Lorenzo Braun je mozda i ponajbolji igrac EL. Covek je ubica,poentira rutinski,asistira, ne divlja,jedino mu je mozda odbrana upitna...
I jos jedna stvar,APSOLUTNO mi nije jasno sta smo hteli poslednjih 20ak sekundi? Koja je razlika dal ces da izgubis 12 ili 9 razlike. Umesto da jurimo tu trojku za medjusobni egal,Aleksa ide na lagani ulaz,oni ga pustaju i ostaju u cudu kao i ja... Sta smo zapravo hteli,zna li neko??? :confused-smiley-013:

Teraj dalje,ovo svakako nije bio teren za neko vadjenje. Baskonija mora pasti!!!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.351
Reaction score
37.596
Hteli smo da postignemo brze poene i napravimo faul. Samo što sudije taj poslednji faul nisu želele da sviraju i mislim da se lepo vidi na snimku scena gde se Aleksa buni što nije sviran faul.

Okrećemo se sledećoj. Ako je cilj da budemo konkurentni do kraja grupne faze, onda nam je ovo prva od onih "pod moranje". Ako je sa druge strane cilj da se pliva sa najboljima i da se skuplja dragoceno iskustvo, onda sutra bez presije, maksimalno fokusirano pa kom obojci kom opanci.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
339
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
osecam neverovatnu kolicinu besa i frustracije iz razloga sto ne vidim da se bilo sta menja i sto bilo sta krucijalno moze da se promeni u nekom narednom periodu. To je ono sto me boli najvise.

reci, obecanja, foliranja.. od dela ni traga ni glasa. Slusas jedno, a na terenu vidis nesto sasvim drugo i tako iz utakmice u utakmicu. Jebeni dan mrmota iznova i iznova.

zabavljacka ekipa, jer imamo zabavljacku selekciju i nista vise od toga. Od odbrane ni traga ni glasa.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
osecam neverovatnu kolicinu besa i frustracije iz razloga sto ne vidim da se bilo sta menja i sto bilo sta krucijalno moze da se promeni u nekom narednom periodu. To je ono sto me boli najvise.

reci, obecanja, foliranja.. od dela ni traga ni glasa. Slusas jedno, a na terenu vidis nesto sasvim drugo i tako iz utakmice u utakmicu. Jebeni dan mrmota iznova i iznova.

zabavljacka ekipa, jer imamo zabavljacku selekciju i nista vise od toga. Od odbrane ni traga ni glasa.
Brate, jesi li prespavao prethodne 4 utakmice u evroligi?
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.351
Reaction score
37.596

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
osecam neverovatnu kolicinu besa i frustracije iz razloga sto ne vidim da se bilo sta menja i sto bilo sta krucijalno moze da se promeni u nekom narednom periodu. To je ono sto me boli najvise.

reci, obecanja, foliranja.. od dela ni traga ni glasa. Slusas jedno, a na terenu vidis nesto sasvim drugo i tako iz utakmice u utakmicu. Jebeni dan mrmota iznova i iznova.

zabavljacka ekipa, jer imamo zabavljacku selekciju i nista vise od toga. Od odbrane ni traga ni glasa.
Baki mislim da si pobrkao,igramo najjace takmicenje u evropi a ne protiv crnokose,ne znam sta si ocekivao? da ih sve rutiniramo...
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
840
Reaction score
3.754
Локација
#вчћпдр
Sa obzirom na njihov los sut imali smo realnu sansu da dobijemo utakmicu. Onih 0-12 su nas nazalost ukopali... Dve cetvrtine smo i dobili.
Veeelika steta za -9, to smo bas morali da sprijecimo i to je jedino sto me bas ljuti.
Sutra gazimo Baskoniju, to je vec moranje. Napred Partizan!
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
809
Reaction score
4.290
Локација
Beograd
Јест он провокатор, али вечерас је Аврамовић после првог уласка требао много раније да изађе, а поготово Анђушић који је чини ми се везао 4-5 грешака.
Исто тако ми на крају није јасно шта смо ми који курац гањали, зна ли ко???
Контам да нам је циљ требао бити да сведемо пораз на 8 или мање, а опет на крају не правимо фаул да би пробали неком тројком то достићи.
Али шта је ту је, окренути се следећој утакмици, у наредних пар утакмица ће се видјети јесмо ли за борбу за топ 8 или да се окрећемо Аба лиги.
Ma ima stvari koje nisu bile kako treba, ovo sa Andjusicem me je narocito iznerviralo, morao je napolje i na klupu do kraja meca onog trenutka kad je krenuo da glumi pleja, ali je poenta u tome da posle poraza krenu da se pojavljuju neki clanovi kojih nigde nema kad pobedjujemo, i pisu neke apokalipticne postove, ali se nikad ne uhvate ni za sta konkretno.
 

Djuradj89

Grobar
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
230
Reaction score
1.817
Локација
Kraljevo
Није Макаби одиграо тако лоше. Причамо да их стао шут, а имали су бољи шут од нас (49%-45%). Имали су доста тих других напада, али то није само до скока и позиционирања, већ и до среће. Често се лопта одбијала на бољим позицијама за њихове играче. Нас су уканалиле изгубљене лопте (чак 13, они 8) и то што смо попили 6 блокада (6-1). Ту је направљено око 10 напада разлике за Макаби, што су ови често лако решавали из те добре транзиције коју је потенцирао Жељко.

Колсон и Мартин су имали бољи индекс од Лоренца Брауна. Више скокова, бољу одбрану, шут, мање грешака, али је Браун узимао неке тешке шутеве и погађао. Једино Балдвина није ишао шут. Опет и са шутом 2/11 је имао позитиван индекс за разлику рецимо од Анђушића, који уђе 9 минута и има индекс -10. Не знам како је стигао за тако мало времена да изгуби толике лопте, направи 4 фаула, и узме 5 шутева.

Capture.jpg


Старт 12:0 и домаћинско суђење. Добро смо се и држали у таквим условима. И прилазили неколико пута. Али јбг. кад је било најважније правило смо или глупе потезе или су се специјалци са звиждаљкама активирали. Једино ме брине што се Егзум много трошио, а има путовање назад и Басконију сутра.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
339
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
i ja mislim da je do srece nakon dosadasnjeg uzorka da smo slucajno tim koji je u donjem domu po broju primljenih poena po posedu, kao i po broju dozvoljenih off skokova i sansi za druge napade. I dalje fenomenalno trosimo male faulove i dalje imamo neverovatan broj vertikalnih dodavanja od strane igraca koji najcesce igraju sa loptom u rukama i dalje brutalno branimo reket. Jel ovo dovoljno konkretno ?

Kako drugacije objasniti taj fenomen nego srecom. Za one koji su se bavili mojim prethodnim postovima, pronadji frajeru kada sam objasnjavao zbog cega nam se to desava i nakon koliko utakmica je to bilo pa mi reci sta se promenilo u medjuvremenu ( da smo sistemski promenili u nasoj igri ) ?

interesantna mi je jos ta nasa tendencija da ( ajde da kazem vecinu ) m/m situacija pokusavamo da ekploatisemo kroz napada spolja, a ne kroz unutrasnju igru. Znaci cesce nasi niski napadaju njihove visoke nego sto pokusavamo da spustimo loptu na nase visoke protiv niskih.

koje su eventualne prednosti, odnosno posledice takvog izbora da se napadnu m/m situacije ? Jel moze neko to da mi objasni ?
 

Bajchela

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2008
Порука
593
Reaction score
137
Ne znam da li je na pravom mestu pitanje...
Interesuje me da li se zna na kom delu tribina ce biti smesteni nasi navijaci u Minhenu 9. feb.?
Uzimao bih kartu ranije preko interneta, pa da znam za koji sektor da kupim?!
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Mogu da plačem za Mozlija.
Istina je da možda čovek ostario i da ne može biti iz one sezone kod nas...
Ali brate koliko je nama sjebana odbrana 1 na 1 i poenima iz tranzicije... Gde nema ko da stigne i sa leđa odigra prvi tempo
Da ne govorim o našim poenima iz kontre i alley oop ovima koji se mogu prebrojati na prstima jedne ruke.
Šteta... Prava šteta, mogli su bar da probaju njega umesto Vladimira B.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top