Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.119
Reaction score
5.480
Локација
Beograd
i ja mislim da je do srece nakon dosadasnjeg uzorka da smo slucajno tim koji je u donjem domu po broju primljenih poena po posedu, kao i po broju dozvoljenih off skokova i sansi za druge napade. I dalje fenomenalno trosimo male faulove i dalje imamo neverovatan broj vertikalnih dodavanja od strane igraca koji najcesce igraju sa loptom u rukama i dalje brutalno branimo reket. Jel ovo dovoljno konkretno ?

Kako drugacije objasniti taj fenomen nego srecom. Za one koji su se bavili mojim prethodnim postovima, pronadji frajeru kada sam objasnjavao zbog cega nam se to desava i nakon koliko utakmica je to bilo pa mi reci sta se promenilo u medjuvremenu ( da smo sistemski promenili u nasoj igri ) ?

interesantna mi je jos ta nasa tendencija da ( ajde da kazem vecinu ) m/m situacija pokusavamo da ekploatisemo kroz napada spolja, a ne kroz unutrasnju igru. Znaci cesce nasi niski napadaju njihove visoke nego sto pokusavamo da spustimo loptu na nase visoke protiv niskih.

koje su eventualne prednosti, odnosno posledice takvog izbora da se napadnu m/m situacije ? Jel moze neko to da mi objasni ?

Makabi juče samo 3 skoka više od nas ukupno, 2 više u napadu od nas. baš smo branili užasno skok, katastrofa.

Jasno se vidi da si ili zlonameran ili potpuno slep sa ovom pretposlednjom konstatacijom, ako neko forsira napade na niske igrače u m/m to smo mi, bilo preko Papapetrua ili Egzuma najviše, a često preko LeDeja i Nanelija kad se desi takva situacija. Pitanje je kako ih rešavamo ali je koncept igre apsolutno tu.

Kome nije mrsko da prolazi kroz arhivu, videće da sam na startu napisao da je selekcija problem u smislu da nije jasno koji je nama zapravo cilj u ovom takmičenju, ali ovo konstantno prozivanje i maltretiranje ekipe da su cirkuzanti i neozbiljni mi ide na kurac. Najveća flegma (Anđušić) se ove sezone bar 20x bacio za loptu u svim takmičenjima, o ostalima da ne govorim.

Nekad smo veći cigani od cigana našim igračima
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
842
Reaction score
3.757
Локација
#вчћпдр

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
346
Reaction score
863
Локација
Kraljevo
ako me secanje dobro sluzi, toliko se secam ( ispravite me naravno ), sinoc smo imali konkretno 2 napada na niskom postu jedan preko Papapetrua koji se zavrsio pogresnim pasom nakon udvajanja i jednim cini mi se promasenim sutem Eksuma u situacijama kada smo postavili napad sa idejom da preko njih ostvarimo prednost. Govorim o situacijama koje si ti spomenuo da je primarna ideja da se ostvari prednost na taj nacin.

moja konstatacija se odnosila na nesto drugo, na momente kada postavimo napad i uspemo da ostvarimo m/m u toku akcije gde imamo opciju a) da napadnemo dole i opciju b) da napadamo spolja. Sa poprilicno velikom sigurnoscu tvrdim da u pomenutim situacijama u najmanje 4 od 5 pomenutih situacija mi biramo opciju da napadamo preko niskih.

reci mi ti eto javio si se, sta mislis.. jel znas koje su prednosti / mane kada se u tim situacijama ako se napadne spolja, a koje ako se napada unutra ?

jel ima to neku povezanost sa skokom, ili recimo eventualnom tranzicijom, potencijalnim problemima u trcanju nazad ?

EDIT :
ja volim da verujem za sebe da nisam zlonameran, a za vid imam i napismeno da nisam slep.
 
Последња измена:

Djuradj89

Grobar
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
230
Reaction score
1.817
Локација
Kraljevo
@vladokv

Нисам писао уопштено о утицају лоше среће на нашу одбрану, већ о утакмици синоћ. Мрзи ме да копам и сецкам целу утакмицу, али ево рецимо у прва два минута :

ezgif-4-2b1b6eabd2.webp


ezgif-4-3bb0b94e2c.webp


Најмање десетак пута се лопта одбила ка њима, а могла је пар цм у другу страну. Иначе Макаби је најбоља екипа у ЕЛ што се тиче офанзивног скока.

Capture.jpg


Било је гомила лоших преузимања и поклањања лопти у нападу. То нико не спори.
Што се тиче тактике ту се не би мешао у Жељков посао. Верујем да зна зашто форсира овакав напад. Са њима ради стално.
Нећу сигурно да му оспоравам стручност. А и не знам ти шта се ложиш и што си толики песимиста.
Уз Жалгирис имамо најбољу форму у последњих 5 утакмица.

Capture.jpg


Имали смо и серију пораза пре тога, али услови су били такви да због повреда нисмо имали довољно играча за нормалан тренинг 5 на 5.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Najveci problem ovde je sto neke osobe imaju prevelika ocekivanja i misle da moze lagano da se pobedi svaka utakmica, sto kuci to i u gostima..

realnost je puno drugacija, cak i kad imas najbolje pojedince to ne znaci pobeda u svakom kolu. pa jedan fener umalo nije vezao 6 poraza uzastopno, a svi znamo kakav tim ima i ko im je trener..

Nas tim je pun mana, imamo dosta kvaliteta, ali imamo i svoje bubice.. nekad lose odigramo zato sto nam protivnik to ne dozvoli, nekad lose odigramo zato sto par igraca ne slede trenerova uputstva, nekad, prosto nije tvoj dan i sta god pokusas, nista te nece..

Juce je bila kombinacija svega, na zalost doziveli smo dupli poraz i uopste nije dobro ono sto se desilo juce, ali vreme za tugovanja nema i nova utakmica je vec sutra..

U nove pobede, po novu seriju pobeda, Napred Partizan!
 

mrksašin

Početnik
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
139
Reaction score
610
Локација
Beograd
Ja se ne secam kad smo imali ovako jaku ekipu. I kad igramo lose, tu smo negde. Fali tecnost u igri, u smislu da bijemo jako iz svih pozicija, sto bi dovelo do raspada igre protivnika. Realno, mnogo hocemo, ali mislim da je to sto sto nam malo fali. Da smo potpisali Musu ili Hezonju ili nekog Kinsija, to bi bilo to.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.787
Reaction score
55.640
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ovaj poraz je skroz ok. Oni su jaka domaćinska ekipa, s tim što smo trebali možda da ih zakoljemo na spavanju jer su imali očajan šut.
Ali stvarno više ubija ovo narikanje iz kola u kolo. Kad se pobeđuje onda je euforija ali se ne priča o kvalitetu igre, kad se gubi, odjednom se traži konkretan uzročnik. Konkretan uzročnik čega, izjednačene el, pa sinoć je pobedila ona nesretna valensija. Šta da kažu navijači organizaciono ozbiljnijih klubova tek? Treba pokupiti neke lekcije, ali svaki put se vrteti u krug je stvarno suludo već.
Valensija, cigani i Asvel su meni najgori porazi ali smo se izvadili nekim neočekivanim pobedama.
Ozbiljnije zamerke bih imao na stvarno lošu energiju na gostovanjima u odbrani, ali nisam jedini koji to vidi.
Što se tiče selekcije tu se može imati milion zamerki, ali nešto je i do novca. Ja sam pisao više puta o Anđušiću ali čak i njegovo dovođenje razumem, traži se domaći igrač, e sad druga je priča što bih ja duplo preplatio Jaramaza i doveo brata Amara :D
Najveća misterija mi je dovođenje Slovaka, tj nije misterija nema para, kada Ledej ne može nikog da odbrani i slab je generalno atletski. Nama je tu trebao neko ko ne mora da vidi koš u napadu, ali da ima fizikalije, da drži skok i aktivan je u odbrani.
Ovo sve ostalo su finese, da li Panter, ovaj onaj, eto s Lesorom smo za duplo manje novca rešili problem centra koji gro ekipa u EL ima, niko o tome ne piše.
Što se tiče pleja jedan od razloga poraza je što jedini plej koji bi se bolje uklopio u ovu ekipu od Exuma možda u El je upravo Braun, visok, vidi iznad odbrane, dobar u defanzivi, može da preuzme, ali jbg ne može sve.
Ne volim generalizacije na osnovu poraza ili pobeda. Isto kao i ono kad Anđušić da 4 trojke "gde ste sad pljuvači", isti je to onaj igrač od sinoć. Razlika je u njihovoj spoljnoj liniji koja je fizički jaka kao zemlja, Madar nije mogao da im priđe jer oni mogu sa dvojicom Madara benč da rade. Anđušić dva driblinga ljudska nije uspeo da spusti, sve je to i ok donekle.
Da nije Exuma da nas drži sa iznuđenim faulovima mi bi tu utakmicu odavno izgubili. Zašto se Naneli često klupira, pa jer Papapetru radi posao u skoku i odbrani, nije neka filozofija nije košarka nuklearna nauka.
Niti je Željko debil da ne vidi nešto što mi vidimo.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.428
Reaction score
38.100
Najveci problem ovde je sto neke osobe imaju prevelika ocekivanja i misle da moze lagano da se pobedi svaka utakmica, sto kuci to i u gostima..
A kao dodatni nivo frustracije ide činjenica da neki ljudi imaju bolesnu potrebu da KKP obavezno stavljaju na tiket. I onda kada tiket ne prođe onda kreće paljba iz svih oružja. Često sam siguran više zbog novčanog gubitka nego zbog bola izazvanog samim porazom. Možda grešim, ali takav sam stekao utisak.

Mi svi moramo da "smanjimo" očekivanja. Igramo EL posle 8 godina, treba još mnogo da rastemo bez obzira na to koliko svi smatrali da nam je tu prirodno mesto. Ja mogu da razumem da svi imamo veća očekivanja iz prostog razloga što je tu Željko i što imamo pojačanja koja DV svojevremeno nije mogao ni da sanja, ali po čemu to nešto pa garantuje? Koliko su dugo Turci ulagali pre nego što su njihovi klubovi došli do prve titule u EL?

Malo realnosti ljudi, bez obzira na to što svi dobro znamo da realnost nije briga na koju se mi obaziremo...
 
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
378
Reaction score
2.356
Локација
Kraljevo
Ne znam da li je na pravom mestu pitanje...
Interesuje me da li se zna na kom delu tribina ce biti smesteni nasi navijaci u Minhenu 9. feb.?
Uzimao bih kartu ranije preko interneta, pa da znam za koji sektor da kupim?!
Guest area for Partizan Belgrade fans is located in blocks K1, K2, K3, K4, L1, L2, L3, L4, M1, M3.
 

Duksi

Početnik
Учлањен(а)
07.06.2011
Порука
30
Reaction score
44
Температура 40, нисам лепо исспратио утакмицу, али сам до краја веровао да их можемо стићи. Па, можда до оног шута Пантера са колико метара..
Остаје жал због разлике, али идемо даље!
 
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
378
Reaction score
2.356
Локација
Kraljevo
Ne verujem da se iko nadao pobedi u Izraelu, ništa strašno. Nadam se samo da igrači neće osetiti neku nervozu od strane navijača u Areni usled eventualno lošijeg otvaranja utakmice
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.119
Reaction score
5.480
Локација
Beograd
ako me secanje dobro sluzi, toliko se secam ( ispravite me naravno ), sinoc smo imali konkretno 2 napada na niskom postu jedan preko Papapetrua koji se zavrsio pogresnim pasom nakon udvajanja i jednim cini mi se promasenim sutem Eksuma u situacijama kada smo postavili napad sa idejom da preko njih ostvarimo prednost. Govorim o situacijama koje si ti spomenuo da je primarna ideja da se ostvari prednost na taj nacin.

moja konstatacija se odnosila na nesto drugo, na momente kada postavimo napad i uspemo da ostvarimo m/m u toku akcije gde imamo opciju a) da napadnemo dole i opciju b) da napadamo spolja. Sa poprilicno velikom sigurnoscu tvrdim da u pomenutim situacijama u najmanje 4 od 5 pomenutih situacija mi biramo opciju da napadamo preko niskih.

reci mi ti eto javio si se, sta mislis.. jel znas koje su prednosti / mane kada se u tim situacijama ako se napadne spolja, a koje ako se napada unutra ?

jel ima to neku povezanost sa skokom, ili recimo eventualnom tranzicijom, potencijalnim problemima u trcanju nazad ?

EDIT :
ja volim da verujem za sebe da nisam zlonameran, a za vid imam i napismeno da nisam slep.
Logičnije je da se napada niskim protiv visokog u prodoru pogotovo ako stalno imaš dvojicu nakačenih na Lesora u tim situacijama. Nepostojanje 3 sekunde u odbrani drastično menja prostor koji visoki ima da koristi u Evropi jer automatski ga čuva njegov igrač u većini situacija + onaj koji dolazi na pomoć. Itekako uspevamo da rešavamo u tim prvim situacijama bilo preko Pantera ili Madara najviše a LeDej i Lesor sve bolje izbacuju povratne pasove i igraju short roll. Nema mnogo centara ili visokih koji to tako lako mogu da igraju u Evropi, pa čak ni u NBA. Mnogo su veći problemi promašeni otvoreni šutevi juče i užasna odbrana u tranziciji koja ne sme da se ponovi, svaki put kad je Makabi hvatao skok bilo je 4 na 2 ili 5 na 3. Morala je da se uspori igra, što smo mnogo bolje uradili u BG.
Teško je reći da li taj m/m ima uticaj na kontru kad se pola ekipe ne vrati, značajan broj bekova u timu zna da makar uspori ili u potpunosti spreči pas visokom na niski post u odbrani, makar dok se ne vrate Lesor/Smailagić ali za to mora da se postavi cela odbrana.

Falilo je čvrstine, zato me raduje ovo na kraju s Panterom i Kolsonom i pre toga s Lesorom i Boldvinom. Previše fino igramo, mislim da nijedan faul nismo napravili sličan onom koji je Otelo Hanter napravio protiv Egzuma kad ga je u kragnu uvukao prilikom prodora.
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Guest area for Partizan Belgrade fans is located in blocks K1, K2, K3, K4, L1, L2, L3, L4, M1, M3.
Biće nas i u D4 :D pošto vidim da je ostao od gostujućih još samo M3 za Minhen, ako i to ode da znate.

Da podsetim da imam i za C4 (studentski blok) 3 karte. Studenti po Nemaćkoj ili sa rodbinom studentima tamo koji bi/biste na utakmicu - javljajte se, prosleđujem gratis!
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
231
Reaction score
1.120
Локација
Beograd
osecam neverovatnu kolicinu besa i frustracije iz razloga sto ne vidim da se bilo sta menja i sto bilo sta krucijalno moze da se promeni u nekom narednom periodu. To je ono sto me boli najvise.

reci, obecanja, foliranja.. od dela ni traga ni glasa. Slusas jedno, a na terenu vidis nesto sasvim drugo i tako iz utakmice u utakmicu. Jebeni dan mrmota iznova i iznova.

zabavljacka ekipa, jer imamo zabavljacku selekciju i nista vise od toga. Od odbrane ni traga ni glasa.
druze bazdis na kilometar
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.477
Reaction score
41.289
Локација
Žrnov
Ne znam šta je gore - loženja posle pobeda i hvalospevi ili ovo kukumakanje i polivanje govnima posle poraza....
Mrtva trka....

1673535767598.png

Drago mi je da među nama ima takvih profesionalaca koji sve uvek urade savršeno i ređaju samo pobede i uspehe u svojim profesijama.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.251
Reaction score
2.844
Utakmicu sinoc ne bih komentarisao jer mi je tu jedini zal sto makar ne uspjesmo odrzati nasu prednost u medjusobnim susretima.

Zanima me jesu li ovo sve karte za utakmicu protiv Baskonije prodate ili meni sajt tiketlajna ne radi?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top