Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Slaviša Jokanović

Статус
Затворена за писање одговора.

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.571
Reaction score
3.393
Gorka pilula koja se mora progutati posle ovakvog dvomeca:

1. Ovaj tim je sastavljen od jedne igracine i 10 poluproizvoda (ja ih volim, ali pricam o objektivnom kvalitetu), i kao takav- moramo da shvatimo, a kiprani su nam i te kako pomogli u tome- da nije tim za LS.
2. Ovaj trener mozda ima blistavu karijeru pred sobom, ali u ovom trenutku definitivno nije znao da iskoristi oruzje sa kojim je raspolagao, pa je poceo da ubacuje lopte u 16 i razvukao linije tima vec pola sata pre kraja. Da ne pricam o tome da je takticki pogresno odigrao prvu utakmicu, koja je ocigledno presudila. Previse za nekog trenera za LS.

Zakljucak: niti tim, niti trener nisu za LS, sto ne znaci da ovaj trener nije za ovaj tim.
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Koja je Đukić trenerčina pokazao je sa reprezentacijom.

OPOMENA! Sledeća osoba koja od danas pa do pamtiveka pomene Đukića dobija ban na mesec dana!

A da li si se upitao da li imamo igrače za "evropske utakmice"?


Ovo treće u crvenom je toliko smešno da zaista ne bi trebao da komantarišem. Koliko smo trenera imali, pa nas nijedan nije uveo. Nikad se nije toliko pljuvalo, ali za Jokana nema te granice!
Djukic je pokazao s mladom reprezentacijom koji je trener... a sa seniorima nije ni mogao da pokaze u 2-3 utakmice... doveo je u Partizan Rukavinu, Tosica, Moreiru, Diaru... ili ih je uprava dovela, u dogovoru s njim naravno... Djukic je odlican trener, i bolji je od Jokana svidjalo se to nekom ili ne... Videli smo kakav je takticar, kako je Partizan igrao dok je on bio trener... brza igra, takticki odlicno, efikasnost takodje odlicna... Nije ni on igrao evropske utakmice znamo zasto, odigrao je samo jedan dvomec, i pokazao se... jest' da je slab protivnik, al' sta sad... uglavnom da smo igrali igru "lepu" za oko, to stoji...
Sad kod Jokana se mnogo taktizira, igramo strpljivo... ok razumem to, ali kako moze Jokan da stavi "strpljivu" taktiku kad jurimo rezultat, a onda stavi da igramo na bunarke... Za nasu ligu, pa ko ne uzme duplu krunu sa ovakvim timom stvarno ne znam sta da kazem... I upitao sam se, "da li imamo igrace za evropske utakmice" i moj odgovor je - DA!
Odbrana, Djordjevic (bivsi reprezentativac, igrao i LS 2003, sasvim iskusan)
Gavrancic (bivsi reprezentativac, igrao LS sa Dinamom iz Kieva, gde je igrao dugo, iskusan igrac)
Obradovic (odlican levi bek, odlican...)
Desnog beka nemamo dobrog
Zadnji vezni - Raca Petrovic (neiskusan, ali decko ima lavlje srce, i potencijala)
desno krilo - Tomic (nema iskustvo u velikim utakmicama, ali za utakmicu protiv Apoela mu i ne treba neko iskustvo, mada, radi se o igracu koji ima fantastican potencijal)
levo krilo - Ljajic (igrac Mancestera, sto govori da ima veliki talenat... nema iskustvo, ali se odlicno snalazi s loptom...)
Moreira (o njemu svaka rec je suvisna... Doktor je dr.)
Spicevi, sasvim solidni, Diara i Cleo... Brzonog Diara, ima i dribling, i Cleo, dobar osecaj za gol, i tehnika mu je dobra, skok, brzina solidna...
Taj tim je dovoljno dobar da se pobedi Apoel... E sad, ako pokusavaju igraci da prodju kroz protivnicke, ne znam zasto je to tako, ocigledno nije zbog mene... ali mozda je do taktike...
Ja ne znam sta vi ocete, ne mozemo da imamo lamparda u timu ni nistelroja...
Ovaj tim je dovoljan da se udje u LS, sasvim dobar tim...

nastavi o njemu na nekom drugom mestu pa se vrati za mesec dana
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Uz Partizan sam bio juce, uz Partizan sam bio danas i uz Partizan cu biti i sutra. Danas sam 90 minuta navijao i na kraju pozdravio igrace, jer nisu oni krivi. Kriv je onaj koji ih trenira, selektuje, uci, motivise.

Velika vecina vas koja brani Jokana ili danas nije dosla na stadion ili ste dosli pa ste pevali ko picke. Nije mi jasno kako ima toliko ljudi koji misle da odbranom Jokana brane sam Partizan a na stadionu samo nas 1 000 konstantno peva!? Gde su ti ljudi kada treba da se bodri klub na pravi nacin?

Ljudi Jokanovic vec 2 godine trazi igru!!!! Kada bi vas neki stranac pitao koji je Partizanov stil igre jer ste sigurni da bi ste znali odgovor? Ja ne bih znao. Po cemu je Radosav Petrovic bolji od Fejse, po cemu je Gavrancic igrac za Partizan, kad vec dve godine nije ni za Dinamo Kijev ni za Paok? Zasto je prodat Stevanovic kada nemamo boljeg a ni desnog beka istih kvaliteta? Zasto nije dovedena kvalitetna zamena za Jucu? Zasto Ljajic ima zagarantovano mesto u Partizanu bez obzira na sve, iako je Manchesterov igrac?

Jokanovicu ostaje da izmislja nova pravila fer pleja, ne bi li na taj nacin motivisao igrace.
 
Последња измена од уредника:

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
da podsetim, jokanović je došao nakon ukupno NULA dana na mestu trenera bilo kog kluba u bilo kom rangu takmičenja.

...i to Jokanu ide u prilog, jer su npr. Jesic i Reber dosli kao "iskusni" treneri koji su osvajali trofeje pa smo sa njima igrali po meni ocajno i najgori fudbal!
Jesic mozda i nije imao neki tim, ali Reber je imao sasvim solidan!
 

Svetogorska

Početnik
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
125
Reaction score
2
tesla.ki је написао(ла):
Мислим да је суштина иста...
Реално квалитетнији смо од Апоела и то доста... Требали смо да их прођемо без већих проблема...

Realno imamo bolji tim, ali je velika šteta što nemamo i boljeg trenera
 

BlackReaper

Početnik
Учлањен(а)
02.02.2007
Порука
135
Reaction score
16
Локација
Бор
Skrenucu malo sa teme ali me nerviraju konstatacije da smo ispali od "kiparskog tima". Kao da smo ispali od nekih iz Tunguzije. Ne zaboravite da je Anorthosis izbacio prosle godine one cigane sa Pireja sa 3-1, da su pobedili Panathinaikos u grupi istim rezultatom i da su odigrali nereseno sa Interom i Werderom. I to je taj "neki kiparski fudbal". Danas svi igraju fudbal jedino nasa liga nazaduje...
 

Adv.

Početnik
Учлањен(а)
17.10.2008
Порука
119
Reaction score
14
Локација
dorcol
Realno - imamo pristojne igrace na vecini pozicija ali nam je igra katastrofa. Bez pocetka i bez kraja, bez ideje, bez agresije, sa potpuno kretenskim trcanjem gde ne treba i stajanjem kada treba stisnuti. Ko je za to kriv?
Ovaj Jovanovic je izvukao maksimum iz svoje ekipe, a nas trener ....
Boli me dupe da li je smeker i da li se razmece izjavama. O njemu kao treneru dovoljno govori ono sto smo mi pokusavali protiv Sampdorije, Standarda, Stutgarta... Vi sto ga branite koju ste promenu videli veceras? Kaze covek posle utakmice `prerano smo prestali da igramo fudbal` Ko je kriv? Igraci? Nece biti.
Nastavi ti da se hvalis svojom karijerom ali si samo jos jedan dokaz da solidan fudbaler moze da postane nikakav trener.
Za sve koji pljuju fudbalere - pa on je valjda znao s kakvim fudbalerima raspolaze kada je najavljivao vise od dva gola i nase ambicije u Evropi.
Dosta je bilo. Kada igras ovakav fudbal moras da se povuces.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Jokanu treba dati podrsku bar jos narednih 6 meseci. Pravicemo ga mi od blata kada nam posle njega bude dosao ponovi neki Jesic ili Reber, kad budemo ponovo gubili od Timoka i slicnih ekipa.
Mlad je trener, jos ima da uci. Realno, ja nisam stekao utisak da su nasi igraci nesto mnogo kvalitetniji od Kiprana. Po cemu su Petrovic, Tomic, Kleo bolji od Haralambidisa, Hadzija i onog njihovog kapitena. Ljudi shvatite da danas svi igraju fudbal. Svi napreduju, a jedino mi nazadujemo. Imamo ekipu za domace prvenstvo, ali za Evropu realno treba mnogo vise.
 

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Ех. Горка пилула...
Јокан је доста прошао као играч, играо је озбиљан фудбал, колико се сећам са Депором узео и титулу 2000. Почео школовање на време.

Прошле године после Стандарда сам написао да пре сваке сезоне треба да доведемо тим из Топ 16 да нам каже где смо. Лион је био знак да нисмо озбиљни за ЛШ. А шта је за то време урадио тренер?

1. пропуст: Организовао пријатељске утакмице са Работничким и Јагодином. Па зар нема у кругу од 500 км озбиљан тим на припремама? Шта можеш да видиш против оваквих ривала.?Сад ће нека паметница да се јави и каже нема, није било екипа за пријатељске. Питање: да ли вам је сада јасно зашто је Матеус водио тим у Немачку/Швацарску?

2.пропуст: Дијара на полушпица. Последица: угасио си Клеа против екипа које играју чврсто на Мореири јер Дијара није играч који у дубини од 30 м од гола може да се ослободи играча и да пас иза леђа одбрани за Клеа. Може ово прво, али и прво и друго нема теорије.

3. пропуст: како стојимо на терену? Знате ли зашто имамо утисак да је против Апоела свака ничија лопта њихова? Зато што су им линије близу. Ово Јокан не исправља већ 20 месеци. Зато смо јадно изгледали на свим дербијима изузев последњег, чак и када би победили 2:0 или 3:2 махали. И они онако јадни као прошле године су знали да нас разбуцају. Зар није тако?


4. пропуст: форма. Ниси регенерисао Томића, Обрадовића и Фејсу. Добро, имали су ЕП. А како си темпирао форму остатку екипе? Шта ти је играо Петровић против Апоела? Колико одузетих лопти? Колико лопти које је донео на 30-35 м од противничког гола?

5. пропуст:прекид. ОООООООООООООООО, Боже! Ово нећу да коментаришем.

6. пропуст: вођење утакмица. Ово данас са Вашингтоном му није први хит. Сећа ли се неко Миљковића против Сампа или Тошића на левом спољњем против Стандарда?

7. пропуст: припремљеност играча. Видели смо данас дуел игру.

За крај, а имало би још... Све ја разумем, али Партизан је у Европи макар код куће био тим. Испадали смо ми од јаких на ЈНА, али смо увек били екипа. А са Јоканом дефинитивно нисмо. А они који се позивају на Фљамуртари нека знају да је Јусуфи екстра припремио ту утакмицу и стигао предност, али Зец и екипа + Сокољ су нас спречили да идемо даље.
 

Svetogorska

Početnik
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
125
Reaction score
2
@Svetogorska
Та екипа је легија странаца...сви су играли за своје репрезентације (осим овог нашег шабана, њега се не сећам)......

Chiotis, Poursaitides, Constatinos (Kipar), Kosowski (Poljska), Broerse , Satsias (Kipar), Zewlakov (Poljska), Kontis (Kipar), Nuno Miguel, Mirosavljević, Haxhi (Albanija).

U pitanju su reprezentativci Kipra, Albanije i Poljske. Jako nema šta
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Овако:

Јесте Јокан неискусан тренер, можда би неки искуснији, са овим тимом, ушао у ЛШ, или бар прошао Апоел, а можда и не би, све је у домену нагађања.

Лако је после битке бити генерал. Моје мишљење је да Јокан сноси онолико кривице колико и сви остали. Овде мислим на управу и играче. Управа зато што је продала неке играче, а није довела адекватне замене (позиција десног бека и Жука), а играчи зато што нису пружили свој максимум када је то било најпотребније.

Ни мени, као свима на овом форуму, није драго што смо испали и шта сад, пљунути по Јокану, никако.

Пуно поверење Јокановићу и управи, ово је лекција за све њих, изаћиће паметнији и искуснији из свега.
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Partizan je za tebe verovatno klub koji sebi moze da priutsti 2 godine brukanja po evropi kao lekcije?
 

Adv.

Početnik
Учлањен(а)
17.10.2008
Порука
119
Reaction score
14
Локација
dorcol
Ja ne razumem koji ste vi mazohisti pa zelite da gledate Jokanovicev Partizan jos 6 meseci, godinu, dve.
 

Cerberus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.11.2008
Порука
1.027
Reaction score
56
Imao je moju podrsku sve ovo vreme i nadao sam se da izrasta u velikog trenera. Tu i tamo sam ga malko iskritikovao kad je gresio ali sam cesto govorio da verujem u njega.
Pogresio sam,
nije za trenera, nije za Partizan u svakom slucaju, mozda za par godina kad se iskali u nekom manjem klubu.

Apsolutni potpis za ceo post (ne smem ceo da kvotujem). Isto sam, do veceras, bio potpuno na njegovoj strani, verovao da ce postati odlican trener, ali ono na Kipru i ovo veceras je totalna havarija.
 

Adv.

Početnik
Учлањен(а)
17.10.2008
Порука
119
Reaction score
14
Локација
dorcol
Isto sam, do veceras, bio potpuno na njegovoj strani, verovao da ce postati odlican trener, ali ono na Kipru i ovo veceras je totalna havarija.

A prosla sezona u Evropi nije bila havarija?

Imali smo mi i teze poraze i vece blamove (sve sam ih doziveo i preziveo od 70-ih do danas), ali moj Partizan NIKADA NIJE IGRAO RUZNIJI FUDBAL.
 

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Оне којима су сада играчи криви, а не тренер, поставио бих питање:
колико је наших играча из сезоне 2003/04 када смо играли ЛШ касније играло исто такмичење?

Дуљај и Илић.

Где : Галатасарај и Шахтјор. Смешно.

Али зато смо поред Илиева, Делибашића, Малбаше, Огњановића, Ђорђевића, Ћирковића и осталих имали Веста, Нађа и Друловића.

Па имамо и сада Гавранчића и Ђорђевића. Дакле два искусна, ту је и Крстајић, али он не би ништа променио.

По мени, једина битна разлика је у тренеру.
Препорука: одгледајте на Јутјубу снимак реванша са Ђургарденом, па ће вам бити јасно о чему причам, само без млаћења празне сламе о судијској помоћи. Оно је била екипа са тренером и срцем!
 
Последња измена:

tootoll

Grobar
Учлањен(а)
18.09.2007
Порука
862
Reaction score
132
Локација
Izmedju atomskih nivoa
Necu da diskutujem previse ali recicu da je taktika bila kao kada Nikola Simic u filmu sa Lepom Brenom kada u svlacionici kaze : " Na teren izlazi Lepa Brena i izvodi pocetan udarac. A posle ? Posle si j***** mater"

Ovo govorim bez ikakve namere da vredjam bilo koga ! Delovalo je kao da se nismo odlucili ni za napada kroz sredinu ni za bocne napade vec samo da smo molili Boa da nas induvidualni kvalitet preovlada i da nekom cudnom slucajnoscu postignemo go (sto se i desilo ali jednom a ne dva puta). A da ne govorim o tome sto su nasi bocni vezni igraci previse ali previse isli u sredinu (sa izuzetkom Bogunovica), kao i ponovo sasvim neprimetnog Klea!

Jos da kazem da me je bas briga ko je trener Partizana, ja ovaj klub volim najvise na svetu i volecu ga i sve da ga treniraju Tarot Milan i Guru Ridza a ne Slavisa Jokanovic.

Neko je rekao da nemamo alternativu ukoliko se smeni Jokanovic, bez ikakve iniciranje smene trenera ja preporucujem pojacavanje strucnog staba Velickom Kaplanovicem. Proglasen je najboljim trenerom PLS, i najperspektivnijim trenerom cele Evrope u izboru (cini se) Gazzeto dela Sport-a!!! Trenutno je bez profi licence i od 19.6. pomocni je trener BSK-a! Ljudi ko je gledao BSK zna da ljudi iz Gazzete nisu pogresili. Izvinjavam se na ovom zadnjem pasusu koji je bio potpuni off. Nadam se da ce admini razumeti da smo svi malo potreseni eliminaciijom od APOEL-a
 
Последња измена:

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Ne bih toliko govorio o Jokanovoj krivici jer daleko od toga da je on glavni pa cak i najveci uzrok ovog, budimo realni debakla u Evropi.. Pokazalo se ipak da nemamo tim za Ligu sampiona, i to je 100% tacno...
Ipak, iznecu moje zamerke u vezi sa Jokanom na ovoj tekmi, a to su: izlazak Ljajica vec na samom pocetku drugog dela, iako je decko uz Moreiru bio najbolji ne terenu do tad, igranje Race Petrovica umesto Fejse, pa i drzanje Diare celu utakmicu na terenu... Nista od ovoga necu obrazlagati, niti cu sta dodatno pisati (mada bi verovatno moglo) bar ne sad niti cu davati bilo kakve druge komentare, jer ipak treba sacekati da se glave ohlade a i trenutno razocarenje je stvarno preveliko...
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Мислим да нема никаквог смисла кривити Јокановића за стање у српском клупском фудбалу. Ми смо прваци једне трећеразредне европске лиге и док други улажу велике паре у своје клубове, ми се овде крпаримо како знамо и умемо. То што ми мислимо да имамо тим за ЛШ, то је наш проблем, није нам Јокановић крив због тога. Ја верујем да је и он хтео и желео најбоље, али истина је да су из квалификација, до сада, испали и нели много богатији клубови од нас. Наше жеље су једно, могућности нешто сасвим друго.

Сада нам је најпотребнији мир у клубу, не треба нам никакво таласање, а Јокановић ће, временон, бити онај прави. Најлакше је за сва срања октивити тренера.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top