Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
neki momci

Precednik, agen....
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Oliver Popovic 1987

Paspalj

Zeljko Obradovic 1984

Pecarski na derbiju 1987


1986 god



1987 g
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Derbi 1987 g


Paspalj

Obrad Ignjatovic

Dragutin Cermak


Partizan-Cibona 1982 g Nosimo reklamu eurokrem.Dok Slavnic nosi razlicitu reklamu.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Moka Slavnic nosi reklamu ovokat, slatkisi od takova kad se cita naopacke.
Tu reklamu smo nosili sezonu ranije kad smo bili sampioni sa Kicom kao i Aero Celje, a sezonu pre te TV Novosti.
Obrad Ignjatovic(slika gore) u duelu sa kosarkasima Berlonija iz Torina.Tek sto je Dule u januaru 1987, preuzeo ekipu kao sef strucnog staba umesto dotadasnjeg smenjenog trenera Vladislava Lucica igrali smo u Torinu protiv ovog talijanskog kluba, odlucujuci mec u grupi za prolaz dalje.Secam se da smo porazeni sa poenom razlike, (nazalost) 90-91 iako smo nepun minut pre kraja vodili sa 90-86, a Ignjatovic je u toj utakmici dobio vecu minutazu, nego inace.I tad kao i sada smo platili danak neiskustvu u Evropi, ali nam se to vratilo kasnije u play offu.
Obrad je tad bio mladji nego Milutinov sada.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...Partizan-Cibona 1982 g Nosimo reklamu eurokrem.Dok Slavnic nosi razlicitu reklamu.
Jebote, "ovokat"...koliko ovo nisam video niti pročitao...:buhaha
Al' pazite uvećana slova "O" i "K", kao čokolada je OK... :)
Čokoladna nostalgija :)D):



Ali ove različite reklame kod Miška i Moke (Cibonin igrač sa brojem 12 je legendarni i pokojni Krešo Ćosić, u padu prepoznajem Bobana Petrovića, a skroz pozadi je Cibonin Mihovil Nakić...posle naše utakmice protiv Cibone pre skoro mesec dana sam mu još jednom čestitao na onom horogu protiv cigana, horogu za titulu u majstorici plej ofa 1983. ili 1984. godine, tako nešto... :)) i nisu toliko čudne, čak ne verujem da je to bilo slučajno...Reč je o dva brenda ("Ovokat" i "Eurocrem") iz iste fabrike slatkiša..."Takovo" iz Gornjeg Milanovca. Sorry za mali off.
 
Последња измена:

Dragan9Mance

Grobar
Учлањен(а)
15.03.2012
Порука
452
Reaction score
15
Локација
ulica Dragan Mance br.9
t2ec16zyee9s5jgj6ubrcwh5.jpg
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Не знам да ли је Пера или неко други већ качио ове фотке. На првој слици, КК Партизан игра против имењака :D Партизанија из Тиране. У питању су 70-е године. Обратите пажњу на лика који је доносио воду нашој клупи, као из локалног бистроа. :buhaha

2aig19g.jpg


С лева - Пешић, Марић, Медић, Вујачић, Дуда Ивковић. На доњој слици Реба Ћорковић и Вујошевић.

34fxxfq.jpg


Славнић, тренер КК Партизан, после једне од победа

bd7jo.jpg
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Slika gore sa albanskim konobarom-kvalifikacije za Top 6 Kupa Evropskih sampiona sezona 1979/80 protiv Partizanija u Tirani pobeda 101-98.
Dole gde su Duda i igraci na time outu, jedani od mojih najdrazih Partizanovih dresova,lepsi od ovih sada a pogotovo onih pidzama iz perioda 2010/12.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Саша Алекс, постоји ли негде на нету списак свих европских утакмица КК Партизан, нешто налик архиви на сајту ФК Партизан?

Пошто видим да имаш тачне податке...
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Pa na saison guide, JNA je davao link na 40 stranici, tamo su svi rezultati
i domacih i evropskih utakmica, mada neki rezultati iz perioda kraj 70 i pocetka 80 tih, su mi ostali u glavi
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Хвала! Искрено, нисам детаљно прегледао тај материјал.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Program sa gostovanja Partizana u Grckoj 1952
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Da li neko ima sliku Danka Cvjeticanina dok je igrao za Partizan?
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Imas na strani 19 ovde sliku Cveticanina sa reklamom gradske cistoce,koju sam postavio.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Imam pitanje za malo starije forumase

Upravo gledam snimak prve utakmice finala playoffa 1981/82 kada smo izgubili od Cibone u Hali sportova posle tri produzetka.

Da ostavim samu utakmicu po strani, primetio sam da je i tada bilo vrlo dobrog organizovanog navijanja, ali mi je upalo u usi da se pevalo „Igrale se delije nasred zemlje Srbije“ i to vise puta u toku meca.

Zar to nije bila za ono vreme „nacionalisticka“ pesma koja je bila zabranjena? Da li je bilo jos nekih slicnih pesma koje su se pevale na utakmicama u ono vreme?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ма више је то била фама, да су неке песме биле забрањене. Ниједна песма те врсте није била забрањена. Значи, национална песма која не позива на насиље. Биле су разне приче, као да је забрањена "Ој, војводо Синђелићу". Нема то везе са истином.

Не кажем да неки људи нису имали проблема због певања тих песама, посебно у вишенационалним срединама, али званична забрана није постојала. А и кад хиљаде људи запева такву неку песму, све и да је забрањена, како би их спречили да не певају?

Мени је у том смислу најневероватнији догађај са почетка 1987. Партизан - Цибона у Хали спортова. Кића је довео трубаче из Чачка, и то не неке цигане, већ праве Чачане, обучене у народне ношње. Читаву утакмицу су грмеле српске националне песме, очекивао сам да Кићу покупе људи у мантилима још у полувремену. :D

На крају, и Цибона нас је откинула са око 20 разлике. Ипак, узели смо титулу те сезоне.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Ja sam tada bio u pelenama, ali koliko su mi roditelji pricali, te pesme jesu slovile za nacionalisticke, i da su neformalno bile zabranjene a valjda si mogao i par dana zatvora da popijes zbog njih, ako ih cuje neko ko ne treba.

A opet sto ti kazes, kada masa zapeva, ko da joj zabrani...


Sad gledam ovo, covece koji sastav smo imali i ne uzesmo prvenstvo. :?
Mada i druga strana je bila bas igracki jaka, ne moze se reci da nisu zasluzili trofej.
 
Top