Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Prvo da se zahvalim JNA na linku za saison guide.Moram priznati da sam pre izvesnog vremena jos dok sam bio samo posmatrac na forumu otvorio i ovlas pogledao, nazaost samo neke od mnogih stranica istorijata svetog nam KK, ali sad vidim da ima mnogo toga da se procita, pogleda, izanalizira.
Cast svim nasim kosarkasima iz perioda od 1945-pa do pocetka sedamdesetih godina, koje su nazalost trofeji zaobisli ali sve nekako krece od te Kicine i Prajine generacije kada ulazimo u sam vrh jugoslovenske kosarke i ostajemo do dan danas vodeci klub u regionu i klub za strahopostovanje i respekt u evropskim okvirima.
Sto se tice rezultata naseg kluba u periodu vec sad davnih, sedamdesetih i osamdesetih godina, dugo , dugo su mi u dlavi ostali mecevi i rezultati iz perioda od 1978-1982,znao sam nekada napamet sve razultate od poena do poena nasih kosarkasa u tom vremenu( bez obzira je i protivnik bio Metalac, Borac, Rabotnicki ili oni najjaci protivnici kao Bosna,Jugoplastika,Cibona), kad je neretko postizavano po preko 100 poena na obe strane. Moram reci da sam mnoge rezultate iz tih sezona i sad pogodio, proverivsi na ovoj stranici.
Kada govorimo o dueima sa pokojnom cigankom iz tih sedamdesetih godina, sigurno da je na ovoj temi spominjano, ali i da jos dodam da iako smo mi u to vreme tek pocinjali sa osvajanjem trofeja a oni su ko biva bili rekorderi u broju osvojenih sampionata, nabili smo im zesci kompleks u vremenu od 1973-1979.
(tad se nismo cesto sastajali jer nije bilo plej ofa), ali smo ih dobilli u dvanaest susreta zaredom tj. punih 6,5 godina nas nisu mogli pobediti. Tek u decembru 1979, godine, par dana uoci nove 1980., su dobiili sa 89-80 u Pionir.Secam se da smo ih tog dana pobedili u hokeju(Zvonko Mihajovski, igrao za nas) a oni su nas u kosarci.
To je ona druga i poslednja, a manje uspesna Dudina sezona na klupi kada je Praja predvodio tim , a Kica i Kerkez billi u vojsci.Sezona karakteristicna po losim rezultatima u prvom delu sezone kad smo bili u drugoj polovini tabele, Pesiceva teza povreda ligamenata , kada je bogami Arsenije pauzirao skoro pola sezone.Mi smo se u drugom delu popravili i na kraju bili cetvrti i tad smo bili bolji od cigana.
U toj sezoni smo igrali i Kup Evropskih sampiona(po drugi put) i nismo se proslavili, sa skorom 1-9 u Top 6. Dobili smo jedino Bosnu, jos aktuelnog evropskog prvaka u Hali Sportova, sa 3 razlike, kada je 17-godisnji Nebojsa Zorkic u poslednjoj sekund,i postigao kos i potvrdio pobedu.
Ima mnogo toga da se pise i podseca iz tog perioda i slazem se s da se nekako previse pisalo o onim sezonama od 1986.-1989.(Divceva generacija).
I za kraj, da se vratim na duele sa pokojnom kuravom, mozda je neko i pisao a ja sam propustio, pa da podseti malo ako zna, kad smo tacno prestigli cigane u medjusobnom skoru u pobedama....
Imamo nekih 37 pobeda vise od njih zakljucno sa 2011 godinom, kada smo ih upokojili...Sorry na duzem postu.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Jedan podatak za koji sam čuo odavno, koji nisam proveravao, a koji je fascinantan ako je tačan, ujedno izazov za statističare kao kao što je Saša Aleks. :D

Dragan Kićanović
kao igrač Partizana nema nijedan poraz od cigana!
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Kica je dosao kod nas 1972 godine i nazalost u toj sezoni ima poraz od cigana(jedino ako nije nastupio), ali od 1973. pa do 1981. kada je presao u Scavolini zna samo za pobede u prvenstvenim duelima.
Proverio sam i Kup utakmice, tu ima dva poraza 1974/75,100-102 i 1976-77. 74-76 i tu pise da je igrao.Tih utakmica se inace, ne secam..bio sam isuvise mali
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Mislim da se odnosilo samo na prvenstvene utakmice. Kada se pogleda, to je skoro cela decenija iživljavanja nad ciganima. Kakvo je samo to uzletanje, koje sa blagim povremenim ateriranjem i danas traje. Mnogo dobar i moćan trip, u kojem treba znati uživati.:)
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1979 u Tirani protiv Partizanija

Kica 1980 kao vojnik prima trofej od Sportskih novosti za najboljeg igraca u sezoni 1978-79

Za ovu sliku nisam siguran da je Partizan protiv cigana.Mada igrac levo koji sedi na klupi mi lici na Zecevica.
 
Последња измена:

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Kica je dosao kod nas 1972 godine i nazalost u toj sezoni ima poraz od cigana(jedino ako nije nastupio), ali od 1973. pa do 1981. kada je presao u Scavolini zna samo za pobede u prvenstvenim duelima.
Proverio sam i Kup utakmice, tu ima dva poraza 1974/75,100-102 i 1976-77. 74-76 i tu pise da je igrao.Tih utakmica se inace, ne secam..bio sam isuvise mali

Ovi iz wikipedie ( a ja im verovao) strašno kenjaju, zato i ispravljam:

Definitivno, Dragan Kićanović koji je došao u KK Partizan 1973. godine ,ima skor sa ciganijom u prvenstvenim utakmicama: 14 susreta-14 pobeda
 

Dulence_ns

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2012
Порука
336
Reaction score
19
Локација
Novi Sad
dadada,VJ@NS potpuno si u pravu..secam se kako su se i okrsaji bili na terasici onoj na severnoj tribini stadiona slaninine...
oni su vozom dosli iz pravca bulevara,a Grobari iz Bg-a su dovezeni busevima tamo iza pomocnih terena...to je bilo bas bas zestok momenat kad su nasa crno bela braca krenuli da probijaju kordon ka ciganima da dodjemo...
ali poenta je u tome da ni dan danas nisam svestan kako sam usao u halu a da je utakmica vec pocela,a da je sigurno minimum 1500 ljudi ostalo napolju.... ;)
HAus izdominirao,pojeo ih bio i onda nas sjebe na kraju onaj njihov crnac koji veze nije imao sa kosarkom i posle nekoliko nedelja kad su nas dobili i osovojili taj kup napustio kosarku ...
 

grb

Početnik
Учлањен(а)
08.11.2007
Порука
127
Reaction score
62
Kad ste se vec opet dotakli teme o kupu u NS-u... Jel su tad u polufinalu cigani zavrsili sa 4 igraca na terenu kada su isticale poslednje sekunde utakmice jer im je cela ekipa izasla zbog 5 licnih? Pokusavam da se setim ali nisam siguran 100%.

Eh kada bi se opet neka zavrsnica kupa odigrala u NS-u... Tada je stvarno bilo ludilo! Secam se, ja cekam par drugova, oni usled sranja po gradu skroz odseceni, na kraju nisu ni otisli na utakmicu, ja sam sa 2 sala i dresom (jedan sal poneo drugu da ne pomislite da sam debil:D ) pravo preko platoa do naseg dela. Pandure bolelo d.., pustili me opusteno tuda da prodjem sa obelezjima posto je mene mrzelo da idem oko stadiona. Jbg mladost-ludost. Ni dan danas ne znam kako me neko nije provalio i kako sam ostao ziv dok sam prelazio plato koji je bio prepun cigana. Kako sam usao u halu tako krecu sranja napolju. Sve u svemu pamtice se taj kup.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1987 Pred utakmicu sa Barselonom u Kes


Djordjevic,Pecarski,i Grbovic


Problemi pred Kes 1987


Divac

 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1984 Mladi kosarkasi Partizana.Na prvoj slici je i Tegeltija(cuci)

 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Te 1987g Beograd se bas nije pretrgao da stane uz Partizan?Nesto slicno kao sad.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
На сликама Грбовића и Ђорђевића легендарни дрес, ношен док грб није избледео. :D Обележио сезону у којој смо отишли на Ф 4 у Белгију.
 

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Ne znam jel bilo... interesantna slika :D

Zar ne možeš da pogledaš samo par postova iznad, nalazi se ista ova slika!

WebCrew edit
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Pero majstore, hvala za legendu Bobana Petrovića! :ziveli
 

alex92

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
895
Reaction score
23
Hvala momci za ovo..Mnogo vredi za nas koji nismo uzivo pratili nase legende..
A sto se tice slucaja Grbovica bice ovaj Puki sudija gotov samo kad dovoljno naljuti Grbu:)
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Rizikujem da ispadnem smesan sa mojm postavljanjem slika, posle @Pera115@ , velikog majstora, ali ajde...
Ovom čoveku sa prve slike su dugo pevali Partizanovci - Zvezda ima Ducija, Kaponju i Moku, al kad Kićan zakuca...
Jeste da je u svetom dresu , ali ako neko smatra da predstavlja kontaminaciju teme, brišite slobodno...
Druga i treća slika su ok...Na drugoj nedostaje jedan lik, i njemu smo pevali dosta, Dražene majmuneeeee odjekivalo halom sportova...
I precednik na kraju...
 
Последња измена:
Top