Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
474
Reaction score
2.608
Jel može neko da mi objasni kako to mi nemamo igru a imamo ubedljivo najbolji procenat šuta za 2 u EL? To je kao da kažeš da fudbalski tim nema igru a postiže najviše golova u takmicenju. “Protok lopte” je termin koji se koristi po automatizmu i vrlo je zloupotrebljen. Kad ne znaš šta da napises posle poraza useri se u protok lopte. Za prenos lopte se slažem sa većinom obrazlozenja ali to je drugi problem.
Opet kažem, ako je protok lopte kao jedna od najbitnijih komponenti u napadu toliko loš, kako je moguće da imamo najbolji procenat za 2? Bez pokušaja da budem ciničan neka neko objasni.
Zanimljivo bi bilo vidjeti i statistiku broja šuteva za dva poena, kao i broj izgubljenih lopti po utakmici. Ako, recimo, igraš na Kaminskog i Kabokla u reketu, onda će ti procenat šuta za 2 biti zasigurno vrlo dobar (nama je protiv Govnolimpijakosa u jednom trenutku bio 80%). Ali se takođe može desiti da ta igra uglavnom ne prolazi, tj. da isti ne prime loptu ispod koša, te da imaš jako malo šuteva za 2 i mnogo izgubljenih lopti. U tom slučaju se itekako može reći da nemaš igru. Nemam pojma da li je ovo kod nas slučaj, samo navodim teoretski primjer.

EDIT - Sad pogledah, po broju šuteva za 2 smo na 7 mjestu, a po broju izgubljenih lopti smo 11. Nemam pojma sta to znaci
 

Cobi

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
110
Reaction score
338
Jel može neko da mi objasni kako to mi nemamo igru a imamo ubedljivo najbolji procenat šuta za 2 u EL? To je kao da kažeš da fudbalski tim nema igru a postiže najviše golova u takmicenju. “Protok lopte” je termin koji se koristi po automatizmu i vrlo je zloupotrebljen. Kad ne znaš šta da napises posle poraza useri se u protok lopte. Za prenos lopte se slažem sa većinom obrazlozenja ali to je drugi problem.
Opet kažem, ako je protok lopte kao jedna od najbitnijih komponenti u napadu toliko loš, kako je moguće da imamo najbolji procenat za 2? Bez pokušaja da budem ciničan neka neko objasni.
O tom protoku lopte se prica ponajviše zbog Žoca i kosarke koju on insistira da se igra. Pa kad se kaze da je los, on nije los da je medju 5 najgorih u evropi, nego nije u 5 najboljih a Žoc je trener, pa svi izgleda katastrofična ta činjenica.
A kako to u igri velikih brojeva dodje na ovo moras da vidis i napredne statistike pa onda se izvuce neki Zakljucak valjan.
Sama cinjenica da izgubis 8 9 neizvesnih zavrsnica, a dobijes 2 3 dovoljno govori i tu ne treba mnogo statistike
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik
Kad se uporede ova i prošla sezona, jedina statistička kategorija u kojoj smo drastično lošiji u odnosu na prošlu sezonu jesu izgubljene lopte. Sve ostalo slično. I ove i prošle smo bili među ekipama sa najmanje asistencija, sa najmanje skokova i najmanje šutnutih trojki. Da li su samo te izgubljene lopte razlika između 20-14 i potencijalnih 16-18, ili je nešto drugo?
 

Cobi

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
110
Reaction score
338
Pa i jeste, posebno kad bi se izvuklo kad su izgubljene te lopte koje su razlika, tj same zavrsnice meceva zadnje cetvrtine.....
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.767
Reaction score
55.444
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Jel može neko da mi objasni kako to mi nemamo igru a imamo ubedljivo najbolji procenat šuta za 2 u EL? To je kao da kažeš da fudbalski tim nema igru a postiže najviše golova u takmicenju. “Protok lopte” je termin koji se koristi po automatizmu i vrlo je zloupotrebljen. Kad ne znaš šta da napises posle poraza useri se u protok lopte. Za prenos lopte se slažem sa većinom obrazlozenja ali to je drugi problem.
Opet kažem, ako je protok lopte kao jedna od najbitnijih komponenti u napadu toliko loš, kako je moguće da imamo najbolji procenat za 2? Bez pokušaja da budem ciničan neka neko objasni.
Nemamo mi loš protok u odnosu na druge ekipe nego u odnosu na naš koncept i pre svega Željkov prepoznatljiv stil.
Mi nismo skakačka ekipa, nismo atletska, defanzivna itd, mi živimo do napada i protoka lopte. Nemamo toliko dobar šut za 3 baš zbog protoka lopte i zbog izgubljenih lopti.
Mi generalno imamo dobar protok lopte dok je Kaminski u igri jer je on sekundarni plejmejker vidi sve, al je realno neočekivano koliko Dozer pored svega ima loš pas, iako ima dobar pregled igre. Jako čudan aspekt igre jer to nas košta i nekih završnica izvođenja lopti iz auta itd
Ima tu ta druga strana price s Kaminskim u odbrani ali tu je dosta i povezano sa njegovom apsolutnom nekomplementarnoscu sa Ledejem.
Ali sad pričamo o protoku lopte u napadu.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Mi generalno imamo dobar protok lopte dok je Kaminski u igri jer je on sekundarni plejmejker vidi sve, al je realno neočekivano koliko Dozer pored svega ima loš pas, iako ima dobar pregled igre. Jako čudan aspekt igre jer to nas košta i nekih završnica izvođenja lopti iz auta itd
Mislio sam da sam jedan od rijetkih kome to baš bode oči. Ne pamtim kad je kod nas igrao, da tako kažem, bolji igrač na spoljnim pozicijama a da ima toliko loš, ma šta loš, KRIMINALAN pas. Čovjek bukvalno ne zna da izvede loptu iz auta a i pitanje je hoće li je prodati u presudnom trenutku napada. Do te mjere da sam se 100X zapitao vježbamo li mi to izvođenje lopte iz auta uopšte.
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
840
Reaction score
3.754
Локација
#вчћпдр
Mnogo mi je tesko pao poraz od grckih cigana, toliko da nisam ni na forum ulazio dok se ne smirim. Ne zbog poraza kao poraza, nego nacina na koji smo izgubili.
Hvatamo se za ono sto je ostalo, to je pobjeda u Berlinu kojoj cu da prisustvujem i pobjeda Fenera u petak.

Bio sam i prosle godine u Berlinu, tako da nisam ni malo opusten, ali ko tamo ne pobjedi nema sta da trazi u top 10.
Nadam se da je Zeljko "probudio" jos bar 1-2 igraca na jutranjem treningu poslije Podgorice! :)
 

Cobi

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
110
Reaction score
338
Ako je verovati kladionicama daju nam bas velike sanse.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.699
Reaction score
23.129
Локација
Академија
Ево каже Жоц да после Будућности није било најављеног тренинга за неке играче, одмах по доласку са аеродрома, како је најавио. Капитен је замолио да тог тренинга не буде а он им је изашао у сусрет.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.275
Reaction score
18.345
Локација
Kej Republika
Nismo valjda digli ruke od EL?

Nadam se da ćemo odigrati jednu dobru utakmicu i na strani. Da nam se vrati neki glup poraz nekako.

Alba I ako je poslednja, vrlo je nezgodna. Poslednje vreme sve sto je gubila, bilo je neizvesno. Očekujem neki egal opet. Naravno uz njihov procenat šuta za tri od 99%. Da postanu golden state u prime-u.

Uz fokus i pametnu igru, bolji smo za 10-15 razlike. Ali samo uz fokus, svih 40 minuta. Da PJ, u tebe gledam.
 

DraganBG

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2022
Порука
23
Reaction score
130
Локација
Beograd
Napred momci,ovo mora da dobijemo,sutra ocekujem pobedu Fenera,jer su po meni jaci,na nama je da odradimo danas sto je do nas
 
Top