Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

ŽKK Partizan

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Још неке фотке:






















(фото: Г.Т.)

И...
Коначно мало више медијске пажње за женску кошарку, извештаји, снимци, одличне фотографије мојих колега, итд...






И...можемо да архивирамо ову утакмицу у којој је било нокдауна, шутева, скокова, бодичека, навијања...свега!

О томе шта је даље било у Нишу...кад стигнем...
 
Последња измена:

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan sutra nastavlja takmicenje u Waba ligi gde nam gostuje sampion Buducnost koja pocinje utakmica u 18.Pobeda eventualna bi znacila odlazak na f4 Waba lige.Mada to je malo manja verovatnoca jel je prosle god oni bili sampion ali mozda njima ta utakmica nista ne znaci jel su obezbedili vec a nase iz rasterescenosti moze svasta da se desi ali imale malo vremena za odmor.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Evo, pripremio sam i tri serije fotografija sa finala Kupa, ali pre toga, red je da se zahvalim svima onima koji su pomogli da ovi snimci nastanu.

To su moje koleginice sa posla, Nišlijke od kojih sam dobio neke informacije o njihovom gradu, zatim @Direktor_Grobar koji mi je pružio logistiku za moj boravak tamo, pa onda Ivan Ivković Ivča iz KK Partizana koji je Partizan.netu dao kontakt za dobijanje akreditacije, nezaobilazna zahvalnost sledi i uredništvu/moderaciji našeg Foruma koji su mi tu akreditaciju obezbedili, takođe i kolegi @Detelinarac90 sa kojim sam bio u kontaktu oko svega, zatim ljubaznim Nišlijama i Nišlijkama koji su učinili da mi boravak u Nišu i fotografisanje utakmica budu tako ugodni, te učesnicima KZŠ koji su ljubazno odgovarali na moja pitanja.

Najveće HVALA, naravno za naše košarkašice koje su nas učinile tako ponosnim, kao i za sve ljude iz KŽK-a koji se pored terena i van terena trude da funkcionišemo, kao i za Grobare koji su u hali Čair pružali gromoglasnu podršku!

Što se tiče mog fotografisanja i finalne utakmice, mogu vam reći da Mega igra tako čvrstu odbranu da sam vrlo retko mogao da ugledam ili snimim naše košarkašice kako prilaze njihovom košu, ako bi mi se neka za delić sekunde i ukazala, već u sledećem trenutku ispred nje, ali i objektiva mog fotoaparata, našla bi se neka od devojaka u roze dresu...

Ipak, neke slike su tu, evo prve serije:






















(foto: G.T.)
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Evo i druge serije mojih fotografija:






















(foto: G.Tomić)

A evo i kako su kolege izveštavale o utakmici:



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Na samom kraju utakmice, naša Marta Jovanović nije uspela da pogodi ,,trojku,, za izjednačenje, što joj je jako teško palo, ali...stvarno ne mislim da je imala razloga za neku veliku žalost...
Košarka je kolektivni sport, a ona je svojim dotadašnjim učinkom i dovela da se uopšte približimo na tih samo ,,minus 3,,!
A naravno i ne samo ona, nego i druge devojke koje su dale ono što su u tom trenutku mogle!

Uostalom, u ukupnom zbiru rezultata jedne utakmice, tri poena su tri poena, bez obzira da li smo ih dali mnogo ranije, ili ćemo čekati poslednji sekund da ih isporučimo.
Ta tri poena ,,viška,, mogli smo imati i još puno ranije - nekim boljim slobodnim bacanjima, ili nekim preciznijim otvorenim šutem, ili nekom našem boljom odbranom u nekim situacijama...
Tako da...utakmica kao utakmica, makar bila i neko finale...život ide dalje, a utakmica će i dalje biti na pretek!

Jer mi naš Partizan volimo pa volimo, bez obzira na neki trofej, neko finale, neku utakmicu, ili neki tamo šut!
Bilo je divno videti koliko nekoj deci znači što to su imala priliku da budu blizu našeg Partizana, da uzmu neki autogram od košarkašica ili Miljane...
Prelepo!

A rezultat ovog finala znamo, Crno-bele su ,,srebro,, ponele kući kao uspomenu, a naš kapiten, Jovana Boričić, dobila je i nagradu kao najbolji strelac finala.

Posle utakmice, organizovana je KZŠ (konferencija za štampu) na kojoj sam samo ja postavljao pitanja.
Bila su upućena trenerima obe ekipe i košarkašici Mege, Sofiji Olić, koja je ranije igrala za Partizan, ali, ne sviđa mi se što na video-snimcima sa te KZŠ nema svega onoga o čemu smo razgovarali...recimo, možete čuti kako sa Miljanom Bojović pričam o tome šta bi moglo biti bolje, ali nećete čuti pohvale koje sam joj uputio.

Zauvek će ostati tajna i o čemu sam pričao sa Sofijom - osim ako je negde ne pronađete i nagovorite da vam ona to ispriča. :D



Ali, evo bar treće serije mojih fotografija:






















(foto: Goran Tomić)
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd

I...ako su Crno-bele imale neku svoju ,,Neretvu,, u polufinalu, pa onda ,,Sutjesku,, u finalu, nadam se da su uspele da se koliko-toliko odmore i oporave, jer ih već danas očekuje ,,Sremski front,,!

Naime, neposredno posle domaćeg Kupa, odmah se prebacujemo u WABA ligu i igramo odlučujuću utakmicu za opstanak u tom takmičenju protiv vrlo jake Budućnosti...
Meni je mnogo bitnije zdravlje naših devojka, jer su izložene popriličnim naporima, nego rezultat ove utakmice, tako da se nadam da neće biti nekih povreda, a utiske o sezoni sumiraćemo na njenom kraju...

Prenos utakmice možete pratiti ovde:


Ili, eventualno, otići u Halu sportova na NBGDU...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Preponosan na naše ratnice.
A vama čika Gorane jedno najveće hvala, vi ste pravo bogatstvo ovog foruma :clap
Eh, kolega...velika je privilegija pratiti ovu sezonu, i biti u blizini tih naših neustrašivih ratnica za ponos!

A što se mene lično tiče...hvala ti na lepim rečima, mada sam ustvari već odavno ,,zreo za staro gvožđe,,...
Samo...eto...pokušavam da se nekako ,,kotrljam,, i izdržim ,,bar još koji metar,,...ali...

Sinoć sam uspeo da budem u Hali samo prvu četvrtinu, posle sam morao na posao...i...

Ova sezona još nije završena, mada će nam svakako ostati nezaboravna, i mada nam je u njoj sada ostao još ,,samo,, jedan front, ali...

Ovaj i ovakav tim Partizana i ovaj i ovakav trener, Miljana Bojović, prosto MORAJU da ostanu zajedno i sledeće sezone!!! :respect

Iz utakmice u utakmicu one pokazuju zavidan napredak, i pitam se gde bi nam kraj bio kada bismo bili u mogućnosti da imamo više sponzora ili dovedemo par ozbiljnih pojačanja?!

Posle teškog polufinala protiv C.zvezde i sutradan još težeg finala Kupa protiv Mege, i posle samo dva dana odmora, Crno-bele su juče ,,izašle na crtu,, i jednom od dva favorita za titulu regionalnog šampiona, ekipi Budućnosti, vodile većim delom utakmice i umalo otišle na F4 WABE, ali... na kraju ipak izgubile sa poenom razlike...

Ko ne prati žensku košarku, možda ne kapira čemu moje oduševljenje našom ekipom kada (još) nismo osvojili neki trofej, ali veliki je uspeh da za samo nekoliko meseci od tima koji je od ovih istih protivnika stalno gubio velikom razlikom sada odjednom dolazimo u poziciju da pobednika odlučuje jedan koš!

I, kako god da se završi, ova sezona, kao što već rekoh - biće za nezaborav! Devojke su u svakoj prilici i u svakoj situaciji, i u onoj najtežoj ili naizgled bezizlaznoj, igrale u stilu - PARTIZANE NAPADAJ!
I hvala im na tome! :clap


Pogledajmo izveštaje od juče:











(Fotografije: Goran Tomić)

Sledeća utakmica protiv Spartaka u nedelju, 10.3.2024. od 16h - dođite i podržite pravi primer Partizanštine!

:shal
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.278
Reaction score
10.718
Локација
underground
Kad to pomenu. U drugoj polovini 80-tih u Tuzli gde sam ziveo, zenska kosarka je bila veoma popularna. Jedinstvo Aida je bila prvak Sfrj , a bila je i prvak Evrope.
Postojala je u Tuzli organizovana navijacka ekipa koja je isla na gostovanja a hala Mejdan je cesto bila puna.
Ja sam par godina bio deo te navijacke grupe kao osnovac 7,8 razred. Mislim da je samo jos Sibenik imao navijacku grupu za zensku kosarku.
Medjutim u toj navijackoj grupi je bilo i dosta nas Partizanovaca. Na jednoj utakmici kad je Partizan gostovao u Tuzli smo se organizovali i presli na suprotnu tribinu da navijamo za Partizan.
Podesilo se i da je Partizan pobedio i ovi nas sacekaju ispred hale i tu nastana nekakva tuca secam se imali su kaiseve i bili su brojniji te smo izvukli deblji kraj.
Naravno ta tuca je bila pickin dim u odnosu na navijacke tuce koje su usledile samo par godina kasnije pred rat.
Nisam vise nikad cuo da je bilo tuce posle zenske kosarke pa bi se to moglo voditi kao kuriozitet.
Ali koliko su to bila benignija vremena govori cinjenica da smo samo par nedelja kasnije svi opet isli u Pionir da bodrimo Jedinstvo protiv zvezde
Btw u pioniru je bilo nas stotinak i jedno pedesetak obicnih gledalaca dok se posle pola sata pojavila i narodna milicija valjda sokirana cinjenicom da su ih poslali na zensku kosarku jer je eto dosla "problematicna" grupa iz Tuzle.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Али, могу ти рећи да је женска кошарка, макар у Београду, сад потпуно пацификована...
Од како је ја пратим, само једном се у Хали спортова неки човек нешто бунио, био гласан, и судије су тражиле да изађе из хале...и док није изашао, нису ни хтели да наставе утакмицу.
И шта ће човек, он изашао напоље, утакмица настављена.
У миру и тишини. :D
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.278
Reaction score
10.718
Локација
underground
Pa i tada je bilo . Rekoh ti da su navijacke grupe bile samo u Tz i Sibeniku i da je tu bilo puno a u pioniru osim nas stotinak sto smo doputovali bilo je pedesetak verovatno clanova rodbine igracica ciganke. A tako je bilo i na Vozdovcu , Zagrebu , Ljubljani , Sarajevu, sto se secam da smo isli od gostovanja
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Из утакмице у утакмицу, из такмичења у такмичење, уз сусрет са понеком правдом и са понеком неправдом...таква је садашња судбина кошаркашица Партизана...
Није им јуче било баш тако лако да савладају Спартак, али су у другом делу утакмице ,додале гас,, и урадиле оно што треба да се уради - још једном показале свима да више нису мале и да са њима нема шале. :D


Биле су јуче у публици и неке некадашње наше играчице, а сео сам и ја мало на трибине да видим како изгледа наша игра кад је не гледам само кроз објектив фото-апарата...
Волимо да држимо висок ритам целу утакмицу, да нападамо противника на непостављену одбрану, проток лопте је одличан и течан, имамо доста отворених шутева. Још када би више тих шутева погађало кош, где би нам био крај...

А што се тиче ове сезоне, има још доста до њеног краја, Мега Мис је тренутно лидер са 33 бода, друга Ц.звезда са 31, Краљево треће са 30, ми четврти са такође 30, пета Војводина са 26, итд...

Наравно, ни фотографије са јучерашње утакмице - неће изостати:



Снимио: Горан Томић
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Posle burnih događaja u polufinalu Kupa u Nišu, pa zatim malo WABA Super i malo domaće obične lige u Beogradu, Crno-bele opet putuju u Niš!

Razlog je prvenstvena utakmica protiv lokalnog Studenta koja počinje 16.3. od 18i30 u hali Čair, a prenos možete pratiti ovde:


Naravno, opet pozivamo navijače Partizana iz Niša i okoline da dođu u halu i da tamo bodre naše košarkašice!

:napred-partizan:
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
I još jedna ubedljiva pobeda košarkašica Partizana u ovoj sezoni! :clap



Ali, u poslednjim kolima prvenstva, očekuje nas nimalo lak raspored, dolazi nam Kraljevo, idemo Dugi pa C.zvezdi, i dolazi nam Novosadska ŽKA...
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan je pobedio student koja nije ni malo naivna kuci namucili su Zvezdu sampiona gde su igrali sa njima na jednu loptu.Partizan je obezbedio playoff samo sad je pitanje sa koje pozicije bitna utakmica protiv Kraljeva da se dobije bilo kojom razlikom da nebi zeleo da budemo 4 i da idemo na Mega mis.Partizan je juce usao smuseno i od pocetka sezone mislim najlosije poluvreme i na kraju posle poluvremena uspeo da resi pitanje pobednika a imali smo srece da domacinke nemaju suterako vece.Ali kako se kaze u kosarci kolko ti da protivnik da igras toliko ces igrati.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.561
Локација
Beograd
Сутра ће наше ратнице покушати да победе Краљево и да га претекну на табели...па видећемо...
Утакмица у Хали спортова (Фонтана/НБГД) почиње у 18 часова.
У суштини...верујем да би и ми, и Краљево, и Ц.звезда радије да избегнемо Мега Мис у полуфиналу плеј-офа, јер та екипа ове сезоне има само један једини пораз.
Мада...свеједно је којим редоследом побеђујеш противнике ако хоћеш да будеш шампион Србије. :D

 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
193
Reaction score
460
Локација
Beograd
Partizan igra protiv Kraljeva koje je pokazalo da je ranjivo u vise navrata u nekim utakmicama manjim koje nije izgubio pogotovu u proslom kolu protiv Duge gde su izborili produzetak.Partizan je mogao Kraljevo da dobije u prvom delu sezone ali nije jel smo imali mnogo sansi da dobijemo to_Ovo je i direktan duel ko ce na Mega mis naravno nikog se ne treba plasiti ni u playoffu jel je lopta okrugla.
 
Top