Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

7DAYS EuroCup 2020/21

Статус
Затворена за писање одговора.

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Ja ne znam šta ste se uhvatili toliko za nešto što se svi slažemo.
Da rezimiramo .
Sve je bilo dobro osim odbrambenih zadataka S Jankovića
i odluke trenera da u poslednjem minutu drži Miku.Ne zato što je loš već zato što ne poznaje dovoljno dobro tim.
Akcije može da nabuba ali ne poznaje tim.
REcimo poslednji napad.
9 sekundi do kraja ...Skoku odbrani,svi igrači Partizana i igrači Huventuda znaju da će Gordić iznositi loptu...Mika ne zna.
Umesto blokova svom igraču koji će juriti ka košu ide na centar i traži loptu gde može biti utrojen.
Normalno je da na četiri sekunda nećeš bacati svom centru koga će samo okružiti.
Dakle jeste greška Šćepanovića...Ako se odlučio da poslednja četiri napada rešava sa Gordićem(štonije greška)
Normalno je da ćeš ubaciti nekog koji će mu praviti blokove...A Mozli to radi najbolje u Evrokupu a ostao je na klupi?Dakle jeste greška Šćepanovića.
Ko je rekao da Šćepanović nije trener?
Niko.
Svi imaju maksimalno poverenje.Neki u sebi nose gnev na upravu što Trinkijeri nije bio da završi što je počeo a neko (ja) pizdi što danGubić igra u ovom dresu.
Poraz je količnik iz neuigranosti i sudijskog kriterijuma A u jednačinu može ući i odluka Šćepanovića da rizikuje sa Mikom u poslednjoj četvrtini.
Ništa više.
 

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Jako vazan mec veceras, moze se reci i potencijalna prekretnica. Posle prosute pobede, poraz kod kuce i pocetak sezone sa 0-2 moze ozbiljan nemir da unese u ekipu. Najgore od svega je sto je Venecija u 5 najboljih ekipa u takmicenju ove godine, veoma su ozbiljan rival, svim srcem uz momke veceras
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.987
Reaction score
26.001
Локација
ante portas
Venecija je preozbiljan rival , sastav praktično nisu ni menjali. Čeka nas vraški teška utakmica,tako da će svi igrači morati da budu na maksimumu svojih mogućnosti.Nisam optimista za večeras.
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.211
Reaction score
7.030
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Opravdano se stvorio veliki pritisak, videćemo kako će se Vlado nositi sa tim.
Želim mu da pobedi večeras, kao i svaki naredni put, ali prvo večeras!
Od igrača očekujem borbu i fokus od početka do kraja utakmice, granitnu odbranu i skok.
Srećno crno-beli!
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.375
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Nepotreban pritisak je sebi napravio Vlado, prvo s glupim porazom tamo, onda se događa i ovo s borcem, sada mu je rok trajanja neke 2 utakmice otprilike. A mogao je obe da rutinira.
Vidi se klasa Trinkijerija u svemu, koji je ono nivo igre, i koliko smo ga brzo dostigli i koja je vrednost ozbiljnog trenera.
Opet i drljati stalno trenere menjati jednog početnika drugim nema neke svrhe, bilo bi dobro da Vlado bar veže 2,3 pobede da se digne moral, da vidimo dal je ovo slučajnost ili je stvarno toliko loša situacija.
Mada generalno u sportu uopšte posle dobrog trenera sledeći obično bude jako brzo smenjen.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Jedina neka + strana posle odlaska Trinkijerija je što bismo bar mogli da se složimo, konačno, da su i KK i FK uprave iste i da bar tu prestanemo sa podelama.
Naravno, ako idemo logikom "nije ni Dule oteran, nego mu je istekao ugovor", onda je i Trinkijeri sam otišao, zbog para.
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.476
Локација
Novi Sad
Stojance, imam jedno pitanje za tvoje oko...kao i za sve strucnije.. :

-da li je ova minutaza, ucinak, i opsti utisak o Mozliju, da to nije isti Mozli... dolazi kao rezultat loseg koriscenja igraca, promene zahteva u igri, nacina odbrane... ILI je rezultat promene tela samog igraca (kilaza, misicna masa, fizika sprema)???

Postoji li nesto trece.. U povredu ne verujem, motivacija ne bi trebala biti problem iako jeste da se on "hrani" publikom... nostalgija za Trinkijerija mozda... neki štrajk... kresanje plate??
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.375
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Jedina neka + strana posle odlaska Trinkijerija je što bismo bar mogli da se složimo, konačno, da su i KK i FK uprave iste i da bar tu prestanemo sa podelama.
Naravno, ako idemo logikom "nije ni Dule oteran, nego mu je istekao ugovor", onda je i Trinkijeri sam otišao, zbog para.
Ta podela nije ni postojala među normalnim ljudima, to je samo plod mašte tvitera i dva debila portparola kluba. S tim što je pantić i ozbiljno psihički bolestan.
@ZliGli
pisao sam o tome i pre nego što je sezona počela, da je sumanuto očekivati da ponovi sezonu.
Prvo što način na koji ga je koristio Trinkijeri i skrivao njegove nesumnjive mane, mogu samo top treneri, drugo i kada sam pisao ovde da je ugovor sa njim na 3 godine čist populizam jer on nema 3 sezone na evropskom nivou u nogama ( moje mišljenje), jer karijeru zasniva na fizikalijama i jednostavno vreme ga sustiže i treće je da igrači koji neku sezonu bljesnu kao "underdog" igrači, obično sledeću ne opravdaju očekivanja, tako je obično u košarci ( Linsanity Ajzea Tomas iz Bostona itd itd).
Inače sve ovo pišem iz ugla nekog kome su Mozli i Jaramaz verovatno najdraži igrači u ovom timu, nemam nameru da kritikujem čoveka.
Opet mislim da će dati doprinos, ali ne kao prošle sezone, jer je on cele sezone kao bio drugi treći centar, ali isplivavao kao prvi zbog Parahuskog i Mekadua.
 

Bazzile

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
451
Reaction score
2.412
Sve ovo sto je Stojance napisao ima smisla. Ali opet, drugo poluvrijeme protiv Borca je pokazalo da Mozli moze opet da bude stari, cim je dobio koji minut, tad smo i spustili raziliku. Cak je i on na instagramu napisao nesto u fazonu ,,kazu da sam izgubio korak,,(ironicno) aludirajuci na kritike.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
@Стојанче Ристевски
Ima i ona stvar ...
Definitivno najpokretniji centar koji imamo
I da ima povredu brže,jače i bolje će postavljati blokove.
Protiv Borca se videlo da je jedini od svih igrača posle šutev jurio na koš kako bi pokupio eventualni odbitak.
Koliko god da ima mana a one su povezane više za siromšnim arsenal u napadu.
Ali to što poseduje i pored dobrog skautinga je teško imobilisati.
Što govori u pravcu da pri Gordićevom ,Jaramazovim najverovtnije Kodijevim prodorima bolja varijanta od pokušaja pikenrola sa Mikom (ne i Jankovićem)
Tako da ne znm zašto je odustao od nečega što je Partizan dobro radio.
Pogotovo ovaj eksperiment koji je ponovo počeo da radi sa Pejdzom na pleju.
Kada je reč o odbrani...mislim da i u 40. bolje braniti pikenrol i biti zaštitnik obruča od svih centara koje sad imamo .
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.375
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
@Grave mada mislim da sad o čistoj košarci nema diskusije ali aj da probam.
Stoji sve, saglasan sam.
S tim što opet on nije klasičan pnr igrač nego tz lob igrač, on nema tehniku dobrog pnr centra, ne može da završi polaganje jednom rukom sigurno, ne može baš da se prilagodi ako nije maltene na tabli, ako ga fizički udaljiš od obruča nastaje mu problem. Što opet nije preveliki problem s obzirom na to kakav je tip igrača.
I on generalno nije napravio bolju karijeru do nas, ne zbog ovog ili onoga, nego jer su mu noge dobre u vertikali, ali nema baš tu brzinu koja bi trebala za njegovu visinu da bi bio top mismeč kao Hajns recimo. Ali nije ni imao sreće, vidi se, imao je potencijal za više.
To je Trinkijeri majstorski radio, ili je Mozli skupljao otpatke, ili je imao 1,2 eventualno 3 napada iz pika po meču i to je dovoljno, jer da ih proba više zaustavili bi ga, pročitali i jednostavno tu pada i psiha, a njemu je to posebno bitan faktor, i dozirao ga je baš taman, ja sam nekad zamerao i što ne igra više, ali čovek mnogo više zna od svih nas ovde ( uostalom kao i Šćepanović i svaki drugi trener ali to je druga priča)
To je sve trebalo Mika da radi, taj čist pik, on ima pnr tehniku, ali tu su se dogodile neke druge stvari koje su se po meni videle iz skautinga ali ajde.
Nikola Janković je najstandardniji sa pnr, samo što je ograničen dosta na levo, i na period igre kada nismo u bonusu, kada nije 4/4 zbog penala itd.
Meni je jasno ko dan da je uzrok naših poraza menjanje odbrane, sa preuzimanja ( u kom smo bili na El plej of nivou) smo došli pola na preuzimanje, a pola na klasično branjenje, i onda nismo više dobri ni u jednom ni u drugom, pogotovo što te kombinacije sem u izuzetcima teraju igrače da razmišljaju umesto da mehanički rade u odbrani i tu centri pucaju, a pogotovo ako imaš Stefana Jankovića njemu puca sve u glavi.
To je meni priča slična onoj u fudbalu, sa tranzicije smo prešli na posed, pa sad nemamo ni tranziciju ni posed.
Da se ovo skrati, sve se svodi na trenera i stručni štab.
Čak i početnik ima neku šansu sa nekom ozbiljnom iskusnom njuškom u stručnom štabu, i to obično budu ljudi koji su loši prvi treneri, ali dobri pomoćnici.
 
Последња измена:

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Kad vec pomenuste Mozlija, iako smo pricali pre pocetka sezone da se po fizickom izgledu vidi da je dosta radio na sebe i da je nabacio misicnu masu, meni je na terenu delovao da je malo sporiji nego prosle godine.. imam osecaj da je malo izgubio na eksplozivnosti i brzoj reakciji..

mozda gresim, ali tako mi je delovalo vrz osnovu ono malo minusta koje je proveo na terenu..
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.099
Локација
Академија
Мозли није исти са публиком и без. Стоји све што сте рекли али на њега је доста утицала и мотивација са трибина.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Sasvim logicno je da se izgubi na brzini kada se dobije masa, plus je stariji godinu dana, a u tim godinama to solidno znaci.

Bice dobar brat Mozli, imam utisak da ce biti sve bolji kako sezona bude odmicala, nesto kao Ostojic u fudbalu.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.336
Локација
Kej Republika
Razlika je samo kako se dobila ta masa. Ako je u teretani i planski super. Problem je ako je za tu masu zadužena KFC piletina. :)

Venecija je klasična kratko ćebe ekipa.
Treba nam reakcija čitavog tima. Blamaza protiv Borca mora nekako da se premosti.
 

Bazzile

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
451
Reaction score
2.412
Da je neko rekao da ce utakmica koja ce da lomi sezonu biti treca po redu, rekao bih mu da je lud.
Ali izgleda da je to veceras.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top