Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Bivši igrači i treneri KK Partizan po svetu

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Lamza je odlican i konstantan.Ne sumnjam da ce tako nastaviti jer je odlican igrac
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Anđušić: Reprezentacija pre novca

- Ako me pitate za novac, verujte mi, to je sada najmanje bitno. Želim da sačuvam status reprezentativca, a to je jedino moguće ukoliko dobijem minutažu. Budućnost je već godinama u vrhu regionalnog takmičenja. Takođe, odigrali su sjajno u Evrokupu, izborili su plasman u narednu fazu što je još jedan motiv više. Ipak, kao što sam rekao, još nisam doneo odluku.
 

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
Peković nastavlja da dominira, protiv Finiksa za 34 minuta 28 poena, 11 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 blokada.
 
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
853
Reaction score
12
Као по обичају отресао прво полувреме и опет као по обичају не добија много лопти у наставку и кад се ломило и кад је Финикс узео вођство морао је да вади трње из пичке. :D Реакција кад је Канингем погодио бацање... :buhaha
 

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
Pekmen protiv Portlanda za 22 minuta 21 poen, 15 skokova, 2 blokade. Minesota pukla 102-97.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Jel se to povredio, vidim igrao je samo 20ak minuta,i to cini mi se nije ulazio uopste u poslednjoj cetvrtini?
 

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
Jeste povredio se u trećoj četvrtini i nije ulazio u igru posle toga.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Veseli u pobedi nad Oklahomom za 20 minuta 10 poena i 7 skokova, sut iz igre 5-6!
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
842
Reaction score
3.757
Локација
#вчћпдр
Peković počinje da dominira. Noćas 25 poena i za njega rekordnih 18 skokova u pobjedi protiv Atlante!
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
A kom na njegov ofanzivni skok i kos kaze:
"He is a monster"
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
842
Reaction score
3.757
Локација
#вчћпдр
I kod komentatora napreduje, nedavno je bio "pracovjek" :buhaha

Pregledao sam jutros na brzinu njegove akcije protiv Atlante, navjerovatno koliko dominira sa onim svojim tipicnim pokretima pod kosem. Njemu je ocigledno svejedno u kojoj ligi i protiv kojih cuvara igra. "ZVER" :D
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.999
Reaction score
7.610
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Pekovic solidan u porazu Minesote protiv Okalohome 17 poena,10 skokova.
Minesota bila oslabljena bez Lava i jos nekoliko igraca.
 

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
Al' su nama porasli apetiti kad nam je ucinak od 17 poena i 10 skokova "solidan":D Uz to je imao 6/10 iz igre 5/6 sa bacanja i sto je zanimljivo samo jedan faul i bez igubljenje lopte. Inace, Pekovic je treutno 43. strelac lige sa prosekom 16.3 i 21. skakac sa 8.7. A zanimljivo je da je Vucevic 7. skakac lige.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Kratak intervju sa Fredi Hausom za Alo

O vremenu koje je proveo u Partizanu i Beogradu, Haus ističe:
- Zaista mi je bilo fenomenalno u Srbiji. I dalje pratim šta Partizan radi, žao mi je što se nisu plasirali u Top 16 Evrolige, ali imaju mlad tim, tako da njihovo vreme tek dolazi - poručio je za kraj Haus, istakavši da se ipak nada da neće morati da pakuje kofere kako bi se preselio u Beograd ukoliko Teksas postane nezavisna država.

http://www.alo.rs/sport/zanimljivosti/ako-se-teksas-otcepi-selim-se-u-beograd/8571
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.999
Reaction score
7.610
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Al' su nama porasli apetiti kad nam je ucinak od 17 poena i 10 skokova "solidan":D Uz to je imao 6/10 iz igre 5/6 sa bacanja i sto je zanimljivo samo jedan faul i bez igubljenje lopte. Inace, Pekovic je treutno 43. strelac lige sa prosekom 16.3 i 21. skakac sa 8.7. A zanimljivo je da je Vucevic 7. skakac lige.

Jbg brate proslu tekmu je imao preko 25 poena i 18 skokova tako da kapiram da to za njegove mogucnosti nije maksimum.Lose sam se izrazio :wink:
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Anđušić: Zvezda se interesovala, ali to nije bilo moguće



Godina uspona i padova, godina radosti i tuge za Danila Anđušića završila se (ne)očekivanim odlaskom iz Partizana. Reprezentativac Srbije je u 2012. s crno-belima osvojio prvenstvo i Kup Radivoja Koraća, proglašen je za najkorisnijeg igrača finalnog turnira Žućkove levice. Prošlog leta se oženio i potom postao član nacionalnog tima, a onda je spoznao drugu stranu medalje...

Po povratku u klub suočio se s bolnom istinom. Trener Partizana Duško Vujošević mu je saopštio da je tek treća opcija na spoljnim pozicijama i da prednost imaju Dragan Milosavljević i Bogdan Bogdanović. Pomirio se Anđušić s neprijatnim saznanjem, uveren da će se vremenom izboriti za svojih "pet minuta". Vreme je prolazilo, ali njegov status je ostao nepromenjen... Trpeo je i radio, međutim kada je u decembru izgubio mesto i na klupi šampiona Srbije, odlučio je da traži raskid ugovora.

U ispovesti za MOZZART Sport perspektivni bek kaže da mu nije bilo lako da prelomi i ode iz kluba za koji navija od malih nogu:

"Proveo sam prelepih godinu i po dana u Partizanu, imao nameru da ostanem što duže i ostavim dublji trag, ali stvari su se tako odvijale da sam morao da počnem da razmišljam o odlasku. Nisam se lomio preterano dugo. Jednostavno, nisam bio zadovoljan svojim statusom u ekipi. Odmah po povratku iz reprezentacije trener Vujošević mi je stavio do znanja da sam treća opcija. Nisam se bunio, već sam odlučio da treniram najbolje što mogu i da pokušam nešto da promenim. Posle nekoliko meseci video sam da nema nikakvog pomaka i kada se završio prvi deo takmičenja u Jadranskoj ligi, dan pred pauzu, presekao sam. Osnovni cilj mi je da izborim mesto u nacionalnom timu za EP u Sloveniji, a to mogu samo ako budem igrao. To je bio i presudan faktor u odluci da odem".

Da li ti je poznato zbog čega si kao reprezentativac bio u drugom planu kod Vujoševića? Da li si dobio objašnjenje?

"Rečeno mi je samo kakav je moj status, a niko mi nije pojasnio što je to tako. Prešao sam preko odluke trenera, jer sam bio siguran da će se vremenom promeniti moja pozicija u ekipi. Ipak, posle mnogo truda i svega što sam pokazao ništa nije vredelo. Bilo mi je teško, Beograd je moj grad, Partizan klub koji volim... Sve je bilo savršeno, ali morao sam da donesem takvu odluku".

Nagađalo se i o tvom konflitku s Vujoševićem. Da li ga je bilo?

"S trenerom sam imao maksimalno korektan odnos do poslednjeg trenutka. I pre mog odlaska smo razgovarali, tada sam mu izneo razloge odluke da napustim Partizan. Nikakvog konflikta nije bilo. Korektno smo se rastali".

U samo godinu i po dana u crno-belom dresu bilo je i lepih i ružnih trenutaka. Da li si se ponekad pitao šta nije u redu?

"Naravno, mnogo puta sam sebe preispitivao gde sam i da li sam negde pogrešio. Posle dobre prošle sezone očekivao sam nešto više. Očekivao sam da igram. Nažalost, nije bilo tako, ali smatram da nije bilo do mene".

Pominjalo se bi mogao da odeš u Crvenu zvezdu i tako se "osvetiš" Partizanu?

"Priznajem, Zvezda se interesovala, ali odlazak u redove večitog rivala nije bio moguć. Dolazio sam i kao klinac na mečeve Partizana, volim taj klub, a i navijači su mi prirasli srcu. Od prvog trenutka pružili su mi veliku podršku, pogotovo u teškom periodu koji je iza mene. Stvarno sam im zahvalan i oni su glavni razlog zbog kog ne bih prešao u Zvezdu. Imao sam specifičan odnos s publikom od prvog trenutka kada sam istrčao na parket Pionira i osetio neverovatnu atmosferu. Sve to sam mnogo zavoleo da bih tako nešto učinio".

Mnogi smatraju da si možda platio danak podrške navijača, jer su kritikovali Vujoševićevu odluku da ne igraš iako ekipa nije blistala?

"Moguće da je tako nešto postojalo, ali ja to ne mogu da znam. Sve je bilo do trenera. On je znao šta radi. I da je bilo kontraproduktivno, meni je drago što sam imao takvu podršku i što su ljudi smatrali da zaslužujem više da igram. Proveo sam lep period u Partizanu. Uspeo sam da se domognem i mesta u reprezentaciji, a jedino mi je žao što nismo uspeli da osvojimo i Jadransku ligu. Ostalo ne bih ništa menjao. Doživeo sam najbolje trenutke u karijeri u crno-belom dresu".

Posle toliko obrta u relativno kratkom vremenskom intervalu, da li imaš snage da se još jednom vratiš na pravi put?

"Nemam izbora, moram da izdržim. Imam još snage. Više je bilo lepih nego ružih perioda, ali žao mi je što se sve završilo na ovakav način i što sam morao da odem. Život je takav, okrećem se novim izazovima i ciljevima".

Posle Hemofarma i Partizana, koja je sledeća stanica u tvojoj karijeri?

"Pored Zvezde, imao sam ponude Budućnosti i Igokee, ali mislim da je najbolje da odem u inostranstvo. Ako bih mogao da biram, zemlju to bi bile Španija ili Turska. Jake lige, dobri timovi, ali u obzir dolaze i Italija, Rusija", istakao je Anđušić.

Anđušić kaže da će ubuduće biti veliki navijač Partizana.

"Verujem u svoje drugove. Bio sam deo te ekipe i pokazali smo mnogo puta, iako vrlo mladi, da imamo veliki talenat. Gledao sam s tribina utakmicu s Cibonom i kada god budem imao priliku i budem u Beogradu, podržaću Partizan. Zvezda i Radnički imaju mnogo skuplje i iskusnije igrače, ali ubeđen sam da crno-beli mogu do trofeja u svim takmičenjima".

Dolazak u Partizan, smatra Anđušić, i pored prevremenog rastanka nije bila greška...

"Da mogu da vratim vreme, sigurno bih sve isto učinio, kao pre godinu i po dana, kada sam stigao iz Vršca u Humsku. To je bila prava odluka u tom trenutku. Bio sam spreman da rizikujem i ne igram prvi deo sezone, a Hemofarmu sam oprostio prilično novca samo da bih zaigrao u Partizanu. Opet bih to ponovio. Partizan je naš najbolji klub i velika je čast biti deo takvog tima. Doživeo sam mnogo lepih stvari u kratkom periodu".
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Alal vera Danilo, grobarcino.Sve najbolje u karijeri, da nadjes klub u inpstranstvu i da kidas tamo i naravno da ovo nebude zavrsena prica sto se tice tebe i Partizana.Nadam se da ces u nekom buducem vremenu, obuci ponovo crno - beli dres.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.040
Reaction score
26.194
Локација
ante portas
Andjusa veliki si covek i to se vidi ! Pokazao si da imas obraz . Zelim ti svu srecu u daljem nastavku karijere , nestrpljivo cu pratiti dalji razvoj tvoje karijere .

Nadam se da ces nam se jednog dana vratiti !
 
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
585
Reaction score
122
Јан одиграо можда и најбољи меч од одласка у НБА:
10 поена (5/7 за два, нормално, углавном куцања, 0-2 за један)
7 скокова (5о+2н)
4 асистенције (од тога две врхунске, додавања из рекета кад је био удвојен саиграчу на куцање). Било је још неколико врхунских додавања која се не пишу нигде.
1 украдена (без изгубљених)
Невероватна +/- статистика од +29, са коликом разликом је Вашингтон и добио!
Поставио је и брдо добрих блокова из којих су Бил и Вол имали чисте шутеве и погађали.
од негативних ствари уз та промашена бацања и 5 личних, али је издржао до краја иако је пету направио 6-7 минута пре краја.

Вратио им се Вол, и некако се и атмосфера поправила. Како је изгледало до пре пар недеља, нисам очекивао да ће икога добити а и уплашио сам се да је Јан изгубио онај његов жар. Жив је! И још уме итекако да скаче.
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
I Pekovic je bio dobar 20p,12sk 8-11 sut za2 i 4-10 za 1
 
Top