Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dragan Mance - njegova duša lebdi nad jugom

zile vern

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2008
Порука
94
Reaction score
0
Локација
sabac,crno beli grad
nikad prezaljeni idol,neka ti je vecna slava,dok god disem nosicu tvoje ime u srcu

Ako se koji slucajem moze meriti, kao sto se fudbalsko znanje meri recima: igra k’o Pele – merna jedinica navijcke ljubavi je Mance.
 
Последња измена:

south_kengur

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
57
Reaction score
0
Локација
australia
Uh nezelim ni da se setim tog dana,imao sam 15 godina,jos se secam auotograma sto mi ga je dao u Petrinji...to se ne zaboravlja kao ni njegovi golovi i klizanje na kolenima.
Legendo neka ti je vecna slava i hvala za sve radosti sto si nam doneo:respect!!!
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Има нас неколико на форуму који памтимо Драгана и његове незаборавне голове. Откад сам ја почео да идем на Партизанове утакмице, а то су отприлике три деценије, памтим и увек ћу памтити три играча, легенде, људине у црно-белом дресу. Драган је један од њих. Један је давно завршио играчку каријеру (Моца), а један, на радост свих нас, још носи свети дрес (Мореира).

Драгане, за све што си дао Гробарима, вечна ти слава!

Порука млађим Гробарима: Све лепе ствари које сте прочитали или чули о Драгану су истините и још много више од тога.
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
TROFEJ „DRAGAN MANCE 2009“ 03.09.2009. - 16:56
656.jpg
Turnir DRAGAN MANCE se organizuje na inicijativu Časopisa Izaberi Partizan, uz tehničku saradnju FK Partizan i održava se svake godine. To je vrhunski događaj po kvalitetu organizacije, učesnicima i promociji fudbala, našeg kluba i SC Teleoptik kao domaćina.

Ove godine Turnir je širi projekat, koji pored sportskog, sadrži veliki broj i zabavnih programa i manifestacija, kao i više akcija okrenutih mladim navijačima Partizana i široj društvenoj zajednici. Organizovan je po protokolu najprestižnijih turnira u svetu, počev od ceremonije otvaranja, takmičarskog i zabavnog dela, do podele nagrada i ceremonije zatvaranja.

Na velikom sportskom kompleksu SC Partizan - Teleoptik 6. septembra 2009. godine, od 12 sati organizovano će nastupiti ekipe klubova navijača Partizana, ekipa članova uprave našeg kluba, naši sponzori, predstavnici fudbalskih asocijacija, mediji... Svi oni dolaze da odaju poštu Gospodaru Juga – Draganu Manceu.

Za trofej se bore ekipe navijača Partizana iz Srbije, Republike Srpske i Crne Gore. Na kraju dana revijalnu utakmicu odigraće i poznati sportisti Partizana, prijatelji Dragana Mancea.

U sklopu Turnira planirana su takmičenja merenje jačine šuta, takmičenje u žongliranju, kockicama i prava poslastica, natezanju konopca. Obezbedili smo i zonu za druženje sa poznatim sportistima Partizana gde će svi klinci moći da postavljaju pitanja svojim fudbalskim idolima, uzimaju im autograme, fotografišu se sa njima...

Posebna atrakcija biće trofejna sala sa sva 4 klupska trofeja aktuelnih prvaka Srbije u fudbalu, košarci, vaterpolu i rukometu.

Svesni činjenice da se u poslednjih 15 godina malo radilo na tome da se skrene pažnja sa negativnih uticaja medija koji nas okružuju i imajući u vidu da su mladi navijači Partizana sami prepušteni izboru svojih uzora, pozivamo Vas na Turnir DRAGAN MANCE 2009 koji ima za primarni cilj i zadatak da doprinese vraćanju kulta fudbalera kome se divio ceo svet - Dragana Mancea.

Raspored utakmica na turniru Dragan Mance 2009.

Tlocrt svih dešavanja na Zemunelu


www.partizan.rs
 

W8NS

Početnik
Учлањен(а)
16.04.2009
Порука
4
Reaction score
0
Uffff.....bio sam dete........6 godina.......tog 3. septembra 85-te godine meni se svet srushio,moj ljubimac,moj idol poginuo:( Iskreno ne secam se najbolje njegove igre(osim klizanja na kolenima ka jugu kojih se kristalno secam).....ali sam puno prochitao,puno slushao od oca i mnogo golova video u snimku.Mnoshtvo golova i ono chuveno klizanje na kolenima prema jugu posle svakog gola.....i sad se najezhim kad se setim te slike. Pochivaj u miru GROBARCHINO!!!!!!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Upravo je prosao prilog Ace Stojanovica na RTS povodom 24.godine od smrti nase legende.:cry::cry:
 

joca kkp pfc

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
805
Reaction score
14
Локација
Knjazevac/BG
Neka mu je vecna slava.Ja sam za to da se buduci stadion(valjda cemo i to docekati) zove po njemu.
 

Mirge

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2008
Порука
249
Reaction score
0
Локација
Republika Srpska
Ni ja nisam gledao Manceta, ali osjecam tu pozitivnu energiju ljudi koji jesu. Hvala ti Mance, hvala sto si covjek!!!
 

bojan-pfc

Grobar
Учлањен(а)
09.05.2008
Порука
930
Reaction score
33
Локација
РС
Његова душа лебди над југом!!!Драган Манце,легенда живи!!!
 

Zex

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2007
Порука
525
Reaction score
173
Локација
Basel / Svajcarska
Trebalo bi danasnjim generacijama u Partizanu pustati redovno klipove sa ovom legendom, da nikad niko ne zaboravi, kako treba da se bori (gine!) i igra za nas klub!
 

amansio

Grobarčina
Учлањен(а)
03.02.2007
Порука
2.143
Reaction score
4.589
Локација
tamo daleko......uz grupu JNA
Neka ti je večna slava legendo.Kroz Partizan je prošlo mnogo igrača ali samo je jedan Dragan Mance.Samo me jedna stvar teši a to je da sam imao priliku da gledam Legendu:napred Partizan
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
Svake jeseni ista tuga, septembar je vecina uvek vezivala za pocetak skole, nas nekoliko za jedan tuzan dogadjaj. Nadaam se da ce jednog dana bar jedna kapija na novom stadionu nositi njegovo ime...
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Ne vidim problem da se novi stadion zove po njemu, tako da ocekujem to, cim se napravi novi stadion!
Slava mu.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Немојте више о милион пута обрађеној теми око назива стадиона! Ово је тема посвећена Драгану Манцеу и сећању на његове игре и голове!
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
Koliko sam samo puta pogledao nekoliko stranica iz novina o jednom muskarcu. Na jednom je pisalo "Legenda zivi!", pa onda "Poginuo Mance".
I tako sam iz dana u dan listajuci te stranice ubijao vreme. I tako sam, smarajuci caleta sa decijim igrama pre jedno desetak i vise godina pitao onako iz vedra neba: "Tata, a ko je taj Dragan Mance?"
Onako iznenadjen mojim pitanjem pogledao me je pogledom kojeg do dana danasnjeg nisam razumeo. Samo je odgovorio: "Dragana nemozes da upoznas preko moje price, Dragana moras osetiti."
:confused Naravno nisam razumeo sta mi je hteo reci ali su ipak te reci ostale urezane u negde u mom secanju.
Godine su prolazile, ljubav i predanost Partizanu je bila sve veca i veca pa je tako i znanje o voljenom klubu raslo. Uz neizbezna ceprkanja po internetu, slusanja pesama i zamisljanju kako igram basket u prepunoj hali ili drugi dan kako vodim navijanje na prepunom Jugu, pronalazio sam i razne price, tekstove o Draganu. Kroz te price sam ga i zamisljao. U toj mojoj masti igrao je fudbal tako lagano ali ipak cvrsto, varao je protivnicke igrace u tom svom boju da stigne do gola. Kada je dosao pred golmana znalo se sta ce se desiti. Pao je gol. Zatrcao se i na kolenima proslavljao svoj gol. Sa Jugom, sa svojim saigracima. Sa Partizanom.
Polako sam poceo shvatati oceve reci.
Uz citanje tekstova i gledanja raznih klipova nasao sam se u tim 80im godinama kada je majstor igrao i dovodio do ludila protivnike a Grobare u delirijum.
Osetio sam Dragana.

Vecna ti slava majstore!
 
Top