Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.009
Zastava toliko kvari da nemam reci. Koji ce moj tu zastava ne razumem.
 

zimski

Grobar
Учлањен(а)
01.02.2014
Порука
571
Reaction score
2.191
Ljudi al ste negativni, crno beli dres je dobar( meni cak i odlican)...Znam da svako ima svoj ukus, ali se uvek nadje neka mana. Ove godine jedina zamerka sto opet nema bordo/plavog, ali izgleda da ce to tako biti jos dugo vremena.
Nema tu mnogo filozofije, ili ce biti 3 deblje crno bele pruge ili kao ovaj novi, vise tanjih i oba su lepa.
I jos nesto, koliko je cirilica lepo pismo, greota sto je ne koristimo koliko bi trebalo.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.750
Reaction score
11.448
Локација
.
Ljudi al ste negativni, crno beli dres je dobar( meni cak i odlican)

Nismo mi negativni zbog dresova, pa svi hvalimo crno-beli jer realno i jeste prelep i ja ću ga sigurno kupiti kad bude bio u prodaji, nego zbog činjenice da je po ko zna koji put viđeno vređanje zdravog razuma Partizanovog navijača. Najavljuješ promociju dresa kao neku ekskluzivu, pričaš priče o praćenju istorije Partizana gde smo svi realno očekivali bordo-plavi dres i onda dobijemo crni dres gde su leđa u šljokicama i beli koji je klasičan Najkov dres za trening.

I ovo što @tobacco kaže, zastava ovde nema smisla da stoji zato što imaš ogroman prostor gde možeš da staviš nešto mnogo smislenije, možda reči himne ili tekst "Da volim crno bele" ili bilo šta drugo i ti na tako velik prostor staviš malu zastavu koja realno može da bude i na rukavu.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.769
Reaction score
19.398
Локација
Nickname
U čemu je problem, najavili su dres prema istoriji Partizana, dobili smo istoriju Partizana - crne i bele boje, treba biti zahvalan. :D
Bordo-plavi dres je postao legenda u rangu penala sa večitog derbija, kad se najmanje budemo nadali dobićemo i njega, zato polako.
 

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
По логици, разуму ако би нормалан човек размишљао, а камоли неко ко воли Партизан и још је на функцији у клубу, требао би веома лако да схвати да једне сезоне домаћа односно пругаста гаритура би могла бити тамнија, а следеће сезоне светлија и тако у круг. Дакле ако је једне сезоне домаћа комбинација црно-бела, односно црна доминира (леђа и шорц нпр.) тада гостујући да буде скроз бели и обрнуто, у сезони када се одлуче за бело-црни домаћи дрес, тада гостујући буде скроз црни. И онда нормално остаје слободна трећа варијанта која може комотно бити бордо-плаве боје. Значи домаћи дрес је увек пругаст црно-бели, а гостујући или црни или бели, у зависности од боје која доминира у кућној варијанти. У том случају сваке сезоне би могли имати и комбинацију бордо-плавог дреса у трећој варијанти.
А немамо га јер у истој сезони већ годинама носимо и црно-бели, и бели и црни дрес. Маркетинг нам је нула. У озбиљној фирми такав би попио одавно отказ. Невероватно. Ове сезоне је ношен кућни пругасти дрес са црним шорцем, па са белим, па бели са белим, онда бели са црним, затим црни са црним...једино нису навукли још и бели шорц на црни дрес. Све очекујем да ће се неко зезнути као пре пар година цигани у дербију, када су двојца обукла погрешну гарнитуру.
Могу и шарене комбинације, са контра шорцевима од мајце, и кућни и гостујући, па да мењају по сезонама. И тада је увек слободна трећа, алтернативна, 'европска' гарнитура за бордо-плаве боје. Нема потребе да у истој сезони носе и скроз црне и скроз беле, досадно је, монотоно. Сваке друге године, уз нови дизајн техничког спонзора би промена гостујућег, са црног на бели и обрнуто пријала.

Тада, не бих ништа имао против, да с времена на време, уместо бордо-плаве алтернативне гарнитуре буде и скроз сива. Мени се свиђа. Било би освежење, а потом наредних пар година да врате бордо-плаве. Али овако је криминално. Све што раде, раде јер им налаже форма посла па морају, а њима се с опроштењем ј*бе, јер су се увалили у фунционерску фотељу.
 
Последња измена:

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
Meni se sviđaju dresovi. Lepo izgleda grb na broju nazad.
Prevelika zamerka je na NALEPNICU na dresu!!!
Ljudi, to je BUKVALNO bilo tako pre 10-15 godina!
Koja ekipa na svetu (iole ozbiljna) sponzora na dres stavlja tako što NALEPI NALEPNICU?!
To je za svaku kritiku!!!
Možda nekima to ne smeta, ne omalovažavam ih zbog toga, prosto ljudi na to ne obraćaju pažnju.
ALI!!! Ako ti kao PARTIZAN odeš i gostuješ bilo kojoj ekipi u zapadnoj Evropi tvoji dresovi su u odnosu na njihove SMEŠNI. Jer na njihovim dresovima ime sponzora je ODŠTAMPANO na dres, USKLAĐENO, NE ODUDARA zbog sjaja reflektora direktno na njega ili zbog sunca. Prosto ime sponzora (ili logo) je SEKUNDARAN i NIJE U PRVOM PLANU!!! On se "stapa" sa dresom, tu je, primetan je, usklađeno i lepo stoji ali to je sve.
Evo zašto sam toliko nervozan zbog ove gluposti. Zato što znam gde štampa na ovom materijalu kao što je dres košta 300din. Očigledno imaju neki dil, dogovor ili šta god sa nekom štamparijom, ili imaju negde neku staru štamparsku mašinu i onda samo NALEPE sponzora, I BAŠ IH BRIGA. Složiće se svi do jednog da to nije glavni problem. Pa nije glavni problem, glavni problem je trenutno Đukić, ili to što će Stojković da ode, ili to što nemamo golgetera... ah, da, tu je #51... Pa kad neko dozvoli nekog kao što je #51 potpiše za PFC, šta njega briga da li je sponzor nalepljen na dres ili odštampan, da li je dres lep ili nije... bitno da su mu džepovi puni.
Evo kako ime ISTOG sponzora izgleda na dresu Radničkog iz Niša:
http://niskevesti.rs/wp-content/uploads/2018/06/IMG-bf8f4abd4c1bd3ba6ec643401603461f-V.jpg
Jel vidite razliku? Nema pravougaonika iza slova!!! Ipak, možda je slika i loša, pa ne mogu da procenim da li ipak ima pravougaonika koji je bezbojan... :D
Evo u attachmentu konkretno na šta mislim...
 

Прилози

  • 2.jpg
    2.jpg
    419,2 KB · Прегледа: 71

SalePFK

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2018
Порука
89
Reaction score
107
Локација
Novi Sad
Пардон, бордо-тегет, извињавам се

@PFC_4ever баш тако. Лепо си рекао.
Мада ипак мислим да се све рекламе штампају на дрес, разлика је само што су наши идиоти и не виде да тај правоугаоник штрчи. Натпис, реклама, у 21ом веку се лако може наштампати и на штрафте. Али ето, то је још један пример њихове нестручности због које ми морамо да пиздимо.
Шта рећи о сезони, у којој смо узели титулу са Николићем, клуб је имао ДВЕ различите варијанте домаћег дреса - Са тамнијим грудима и светлијим (први пут против Заглебја), а о накарадној црвеној мтс реклами у белом правоугаонику да не причам.

Код ових нових, допада ми се фонт, допада ми се и што је ћирилица на дресовима домаћег такмилења. Исто тако ми се свиђа и грб на бројевима на леђима.
 
Последња измена:

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
ocekivano... jasno nam je stavljeno doznanja da od bordo plave kombinacije nema nista, sta nike ponudi oni prihvataju za svako izvoljevanje mora dobro da se otvori kasa...

crno bela kombinacija ok, naravno opet ova mts reklama odradjena amaterski !
bela, crna ne znam meni se to jednostavno ne svidja, mislim da dres treba da ima pruge i bar 2 boje, sto neko rece da bar upare beli dres sa crnim sotsem to bi vec bilo mnogo bolje

bravo za promociju u pozoristu d radovic
 
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
802
Reaction score
406
Локација
Zemun
Marketing nam je go kurac, kad vidim onog živčanog direktora marketinga što trese nogama i rukama dok ga Pantić govedo intervjuiše, vidim koliko nam je marketing jadan i u kom smjeru ide.

Jebeno nemaju osjećaj za estetiku!

То је чувени директор маркетинга који показује како се користе нове капије на улазу са цвикерима за сунце и рукама у џеповима. Одмах видиш да нема основну културу, а камоли неко знање везано за маркетинг. Ни за шта немају осећај па ни за естетику.

Тад сам први пут видео како изгледа човек који је директор маркетинга чини ми се дуже од 10 година, много ми је помогао тај снимак - сваки пут када помислим да би маркетинг могао нешто да уради само се сетим њега и више се ничему не надам.

Једино што ми се свиђа на новим дресовима јесу црно бела леђа, дојадила су ми једнобојна леђа.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.666
Reaction score
2.844
Локација
Humska ulica
Crno - beli je bas lep,pogotovo ledja,crni takodje lep sa ovim aplikacijama u dubini,beli obican.
Ok je ovo ,braco dobro smo prosli pa nismo popili neki narandzasti ili rozi kako inace nike ume da da ...neke ludacke boje.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.760
Reaction score
29.645
Локација
Beograd
Jedan utisak je gledati nešto (pa i dres) na fotografiji, drugi gledati nešto uživo izbliza, treći gledati nešto uživo iz daleka...

Crno-beli dres na fotografiji solidno izgleda, bar nije onaj ,,zagoreli-nagoreli-nagaravljeni,, koji se nije istakao estetskim smislom, ali mu je zato smisao itekako dala dupla kruna osvojena krvavom borbom baš u njemu...a posle je sjaj krune (i ,,garavog,, dresa) ponovo ,,zacrnjen,, laganom predajom titule, ali priznajem da uzesmo Kup i odigrasmo i nešto Evrope pre nego što ,,izgoreli,, dresovi odoše u penziju...

Beli i crni dresovi se nekako stalno ponavljaju, ajd ovaj crni je pomalo ,,maskirni,,...ali...pa nije estetika za svakoga niti se svako razume u estetiku...
Može svaka budala da pravi neki dizajn, ali vrhunski dizajn (bilo čega pa i dresova) prave vrhunski dizajneri...
A smisao i smernice nečemu (pa i marketingu) daju duboko umni ljudi...ako ih, jeli, ima ,,na raspolaganju,,...
Pitam se, a kako li uopšte ,,teče,, taj naš dogovor sa firmom koja proizvodi dresove, tražimo li mi nešto, nude li oni nešto, ko odlučuje, ko je dizajner, itd, itd...
Ili je realno stanje stvari da je dobro da uopšte imamo dresove...
Ja mislim da je ova druga opcija ipak nešto bliža istini od one da se tu nešto mnogo ,,mozga,, oko estetike...

1. Crno-beli dres treba da bude prvi izbor, ali čak i meni, tradicionalisti, pomalo je monotono da se sve godinama i godinama svodi na tanje pruge ili deblje pruge (doduše bile su i one ,,nagaravljene,, pruge ali to je bio promašaj, a ne pokušaj)...

Treba se poneku godinu ,,odmoriti,, od tradicije čisto da je se zaželimo i kada nam se vrati da kažemo, uh kako je ovo lepo...sve sve ali ništa bez ,,klasike,,...
Dakle ,,odmor,, od ,,klasike,, može biti npr. beli dres, crni šorc i štucne...(kao 70-ih)
Ili neka inovacija kao što je bila samo crna pruga na belom dresu (80.i neke)
Neko ,,ludilo,, (kao onaj Vokado koji se nikome nije dopao, ili kao sadašnji moderni rukometni dres koji se mnogima dopao)...
One smešne tanke prugice koje su nosili Sale, Kežman, itd...
Svaki put kada bismo se posle takvih ,,izleta,, vraćali na ,,klasiku,, bilo nam je nekako milo za pogledati je...
A monotonija (sliični dresovi godinama) nije baš najsrećnije dizajnersko rešenje...

Naravno, neki vrhunski dizajner, odlično upoznat sa istorijom kluba umeo bi da napravi i ,,iskorak,, u crno-beloj kombinaciji a da istovremeno niti napusti tradiciju niti da bude monoton, dosadan ili smešan, a kamoli promašaj...

Ali kome da ja to pričam, sem vama, sapatnici moji na Forumu...

2. Bordo-plavi, ili, ja bih čak rekao možda i crveno-plavi, em ima veze sa tradicijom (iako je u njoj zaista bilo i mnogo drugih dizajnerskih rešenja!), em nam dobro dođe ako igramo sa protivnikom koji nosi crno-bele dresove - više puta je ponovljeno zašto, ali neki ne paze na času!
Kao drugi ili treći dres (ali svakako različitih boja od crne i bele) MORAO bi da nam bude na ,,meniju,, ali zašto nije...ne mogu da shvatim...

3. Neke gluposti kao narandžasti, žuti, roze, ljubičasti dres - ne dolaze u obzir!
Ako nekad osnujemo ženski f.k. e tek onda možemo da razmislimo o nekoj ,,dodatnoj,, kombinaciji boja...

4. Ćirilica je divno pismo, sad pokušavaju da uvedu neke zakone da je zaštite...ali ja nikako ne bih da to ide ka proterivanju latinice...
Nemam ja ništa protiv oba naša pisma (zašto bih imao, ceo život ih sa uživanjem koristim i čitam oba), ali ne volim ako to ide po sistemu, vidla žaba da se konji kuju, pa i ona digla nogu, ili ka nekom i nekakvom dokazivanju da smo Srbi...
Fudbal igraju fudbaleri zato što su fudbaleri, a ne zato što su Srbi...Tavamba nije Srbin, Rikardo nije Srbin, i tako redom, ima ih još...
Himna pred početak domaće utakmice, glupost, zastava Srbije na dresu za domaće prvenstvo...ne vidim istinsku potrebu za tim...nismo reprezentacija Srbije...
Ćirilična prezimena na leđima...ajde...al što se onda i MTS ne ,,ućiriliči,,! On latiničan, a fudbaleri ćirilični...čak i oni koji i ne znaju ćirilicu...mala ,,papazjanija,, zar ne...?

5. Šta ću, često svuda tražim smisao i estetiku, ili bar želim to da nađem i vidim...a vrlo često ne nađem i ne vidim...
Zapravo nemam bitne zamerke na ove dresove, samo kažem da to može i bolje (plus može i bordo-plavo), a momci na terenu tim novim, dresovima itekako MOGU da daju neki istinski SMISAO, ako u njima imaju puno USPEHA!

Napred Partizan! :šal
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Prezime ispisano cirilicnim pismom, jel se secate da li je to nekad ranije bio slucaj? Ja stvarno ne pamtim.
 

Virke

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2016
Порука
1.546
Reaction score
836
Dobar dres.
Nemam ništa protiv ćirilice, naravno, ali nije baš ni moralo.
Eto, nekako mi nepraktično, jedno pismo za naše livade, drugo za Evropu...
 

matkecar

Početnik
Учлањен(а)
20.06.2018
Порука
58
Reaction score
17
Локација
Sabac
Dresovi crno beli mi je ok samo sto rekoste sponzor je mogao biti bolje odradjen ali ocigledno onu budalu od direktora marketinga nezanima nista vec sto jednostavnije to lakse ,pa nece ni nike da se preterano mesa kad vidi da ovom neznam kako da ga nazovem sve odgovara,beli klasika crni onako moglo i bolje ali opet prica od gore kroz istoriju nesecam se ovakvog crnog dresa ako se neko seca neka me ispravi
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.760
Reaction score
29.645
Локација
Beograd
Prezime ispisano cirilicnim pismom, jel se secate da li je to nekad ranije bio slucaj? Ja stvarno ne pamtim.
Не сећамо се...

Судећи по фотографијама са овог Форума, на црно-белом дресу је презиме на ћирилици, на црном је на латиници, а на белом не знам...
Дакако да ми ћирилица не смета, али смета ми не то што Црвена Звезда већ дуже време има тај ћирилични ,,фазон,, него то што ми сад све то личи као да их ми у нечему копирамо...и све то што ми личи на њих, смета ми...јер ми - нисмо они.

А наравно да они немају ,,тапију,, ни на црвену боју ни на ћирилицу, и тако даље...

Него све је то ствар озбиљног приступа дизајну...ја сам још у прошлом веку ишао у средњу ,,Дизајнерску,, и имали смо тада предмет ПИСМО, као нешто што је јако важно да би се неко уопште бавио дизајном...дакле, избор ћирилице, што да не, али онда уз њу (и њене облике!) треба ,,сложити,, и остале елементе дреса! Или и остала писма и знакове који се ту јављају... (као нпр. ,,латинични,, спонзор - ,,Mts,,...)

Узгред, па ваљда није забрањено играти такмичења УЕФЕ и ФИФЕ у ,,ћириличним,, дресовима?!
Нпр, чак је и репрезентација Русије као домаћин СП играла у ,,латиничним,, дресовима...шта ли је то њих спречило да буду,,ћирилични,, или ,,потакло,, да буду ,,латинични,,?

Мада ми се чини да је неки произвођач баш дизајнирао дресове многим репрезентацијама на СП тако да латинична слова имају облике који ,,подсећају,, на руску ћирилицу...апропо оригиналног дизајна у складу са приликом, догађајем и местом где се догађај збива...
Е то је размишљање о дизајну...
 

PAOK hool

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
360
Reaction score
144
Локација
Београд
Crni dres je prelep. Jedva čekam da vidim kako izgleda sivi broj na leđima.

Ne znam kako ih nije sramota da ovako unakaze pa i jednu običnu pamučnu majicu, a kamoli dres sa ovom "reklamom". Nekako i mogu da je svarim na crno-belom dresu, ali na crnom ili na belom... Pogledajte donji levi ugao nalepnice na belom dresu. Ovo nema ni na buvljaku. Verano Motors dres od pre 20 godina je naspram ovog govneta pojam i što se tiče kvaliteta i dizajna!

21. vek, toliko programa u kojima može da se napravi logo, toliko ljudi koji znaju da koriste te programe, toliko štamparskih rešenja, toliko materijala od kojih se dresovi prave... I oni zalepe krpu. Skandal za Partizan da se pojavi u ovakvoj opremi bilo gde, skandal za MTS da ih promoviše ovakva reklama, skandal za Nike što dozvoljavaju da im na opremu lepe svakakve gluposti.

1531180326490.png
 

maximilian72

Grobarčina
Учлањен(а)
13.04.2011
Порука
6.100
Reaction score
2.039
Локација
Ispod zenine suknje
Ako se slozimo da jos nismo izbacili kompletno zavrsen i odstampan dres moram reci da mi se sva tri jako svidjaju. Crno-beli je odlican sa crnim rukavom, nema nijednu manu sto se mene tice.
 

ctpaxota

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
403
Reaction score
536
Dresovi su dobri. Neportebna je i komplet crna i komplet bela garnitura. Pošto je prvi dres dosta beo, onda rezervna može biti crna i onda treća bordo plava, kao što je već rečeno.
Ova reklama izgleda kao da se neki pučkoškolac zaigro u Paint-u! Evo pola nas sa foruma bi to bolje odradila sa dva poziva drugarima za nekih nula dinara, brat bratu. Smešno i neozbiljno.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.277
Reaction score
18.359
Локација
Kej Republika
Prva I osnovna garnitura prelepa. Kad smo slabi na crno-belo.
Druga dva me ne zanimaju previše. Crni i može da prodje, dok je beli obična majica.
Sve u svemu bitno je da se ovaj sveti dres natopi krvlju i znojem, ostalo je i manje važno kada utakmice krenu.
Aj nek nam je sa srećom nov dres i da u njemu dignemo bar 4 pehara u nizu.
 
Top