Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Sigurno ste primetili dres koji je Marko Valok dobio danas. Neko reče da je njegov dres a neko reče da je napravljen po uzoru na dres iz tog vremena. Dres je prelep i stvarno mi nije jasno kako ne mogu da naprave takav.
Inače Bajern Minhen je napravio retro dres koji će nositi samo na jednoj utakmici. Dres je po uzoru na ekipu koja je osvojila prvu titulu. Grb i sponzor su skroz beli kao i dres tako da na prvi pogled izgleda kao da je skroz beo. Klub nam ove godine slavi 75 godina mogli bi nešto da urade po tom pitanjuScreenshot_20200305_210408.jpg
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
Ja sam skoro dobio jednu repliku iz Prijedora, onaj sa Rubin reklamom iz 1983, mislim da se fb stranica zove Retro dresovi ili tako nešto... međutim, ispostavilo se da je taj 2XL ipak premali za mene, tako da sam ga poklonio burazeru koji još uvek nema stomak kao ja :D

Ubiše me te veličine, ne samo kada su dresovi u pitanju... imam utisak da u Srbiji i ex-Yu trenutno važe oni kineski sistemi mera, pa ono što je 2XL više odgovara nekom našem XL, a zapadnom L... Imam kod kuće dva para vojničkih pantalona domaće prozvodnje, oba su (navodno) 2XL, međutim, jedan je rekao bih za nijansu komforniji, a uz sve to imam i neke zapadne vojničke pantalone koje su XL i koje su veće od oba domaća 2XL :icon-confused: Sve se ređe odlučujem da naručim nešto online...
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Ja sam skoro dobio jednu repliku iz Prijedora, onaj sa Rubin reklamom iz 1983, mislim da se fb stranica zove Retro dresovi ili tako nešto... međutim, ispostavilo se da je taj 2XL ipak premali za mene, tako da sam ga poklonio burazeru koji još uvek nema stomak kao ja

Ubiše me te veličine, ne samo kada su dresovi u pitanju... imam utisak da u Srbiji i ex-Yu trenutno važe oni kineski sistemi mera, pa ono što je 2XL više odgovara nekom našem XL, a zapadnom L... Imam kod kuće dva para vojničkih pantalona domaće prozvodnje, oba su (navodno) 2XL, međutim, jedan je rekao bih za nijansu komforniji, a uz sve to imam i neke zapadne vojničke pantalone koje su XL i koje su veće od oba domaća 2XL Sve se ređe odlučujem da naručim nešto online...

Sto bi rekli nasi stari valja probusiti kasiku :D
Mada kad je vec tema te velicine i narucivanje online, pogotovo u takvoj situaciji kao sto si ti. Ne treba se uopste orijentisati na velicine M, L i slicno negde uzeti onaj krojacki metar i izmeriti sam struk i kukove (za pantalone), uglavnom ima dosta uputstava online sta tacno, i uzeto svoje mere i uporediti sa onima koje su na sajtu navedene za odredjenu velicinu. Obicno svako ko prodaje online ima tacno u cm za svaku velicinu. U slucaju da nema prvo im poslati poruku ili mejl da se upita i onda nema greske :šal
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.230
Reaction score
17.915
Локација
Kej Republika
Isti slučaj, uzeo sam i ja taj XXL dres. Obukao jednom, stomak puca. Odmah ga dao caletu koji je lakši jedno 30kg od mene. :)
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.507
Reaction score
13.063
Локација
Yaoundé
@Micke slažem se, pogotovo onaj deo sa kašikom :D

Meni je taj sistem mera u centimetrima jedini koji mi omogućuje da nešto poručim (osim obuće, to je posebna priča), a i pokušavao sam da pitam ljude da uvedu mere, ali čak ni to ne funkcioniše uvek... pogledaj samo online shop KK Partizan. Ne znam otkad su to dresovi 2XL veličine širine pazuha 59 cm...

Nije problem, ako meni ne odgovara, ima ko u familiji da ga ponese... da ste samo videli burazerovu facu kad sam izvukao dres... nisam mogao da sačekam maj kad mu je rođendan, već sam to uradio pre jedno dve nedelje...
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Imam i ja nekoliko replika. Ima i na fb stranica koja pravi replike i to sve moguće. U nedostatku originala dobra je i replika.
 

zokizvrk

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
720
Reaction score
1.249
Локација
zemun ceo crn i beo
Ove nesposobne iz kluba boli uvo za sve sem njihove guzice. Treba mi da se organizujemo i napravimo retro dresove.
U kolekciji imam oko 70 različitih dresova Partizana, većinom originala i dosta igračkih, ali i po koju repliku i vrlo rado bi učestvovao u izradi
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.297
Reaction score
11.895
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ja sam uvek za, al’ za to treba napraviti dobro istrazivanje, traziti slike dresa koji je igrac nosio, kakav je bio grb i kakav broj. Ja sam to poceo bio ali odustao na kraju jer je veliki posao
 
Top