Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dres Partizana - nekada i sada

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Neca Grobar

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
43
Reaction score
10
Локација
U zemlji cuda...
Дрес к'о дрес, што написа већ неко пре мене не може дрес Партизана да буде ружан... Партизанов дрес је светиња, може да буде само мање или више леп, ружан никако...

Што се тиче приче око компаније која треба да нас "облачи", нико од нас не воли што нас стављају у последњу категорију и сваке године имамо генерички дрес, међутим нема много могућности да се то промени... Једноставно, мало тржиште + слаба платежна моћ даје резултат да Партизан, као и сви остали клубови са ових простора, не могу очекивати никакав специјални третман... Перманентан успех у Европи донео би препознатљивост која би се могла одразити на бољи статус, међутим тренутно смо ту где смо... Оно на шта треба ставити акценат свакако је финансијска страна уговора и ту верујем да је Најк (као што је и Адидас био) у великој предности у односу на компаније које тек граде своје име у фудбалском свету...

Поводом приче о дречавој трећој гарнитури, мени се лично свиђа таква варијанта, потребно је променити нешто с'времена на време, нити ће се често носити нити ће нас учинити мање Партизаном, а свакако би донело освежење... Уосталом, ми морамо ширити своју навијачку базу и на нове генерације, а данашњи клинци, поред Партизана, имају огроман избор и доступност европских клубова за које могу да навијају... Када већ немамо неке достојне резултате у Европи и када играче продајемо пре него што изађу из пубертета тако да данашњи клинци ни не стигну да се идентификују са њима, можда бар дрес мало поправи стање... Неко ће рећи "ако им треба дречави дрес да крену да прате Партизан онда и не морају, ето им Барса и Сити", али ово су ситнице о којима сваки озбиљан клуб размишља, свакако не може да шкоди, а може донети понешто доброга...
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.244
Reaction score
33.837
Локација
vaginamandibularia
O jebote, nije ružan nego manje lep... Kakvo napredno, sofističko razmišljanje, u stilu nije govno nego se pas posro...
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Гледам овај наш дрес и заиста ми не прија за око. Од Најкиа и Адидаса можемо само очекивати стандарде дресове, али дресови адидаса личе на дресове док Најки нема лијепог дреса чак и за ове најбоље клубове путпуни кичерај. Што се дресова за фудбал тиче Умбро и Адидас имају убједљиво најбоље. Оно што је огромна замјерка јесте да нам грб лијпљен (на углавном свим дресовима Најкија је тако или још гора варијанта штампани грб), док нам нам да адидасу долазио шивен. Горег техничког спонзора нисмо могли узети. Али ипак праву љепоту дреса знаћемо на крају сезоне.
 

Zeljko_S

Grobarčina
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
1.570
Reaction score
775
Локација
Niksic
Ja nisam vidio stampani grb na nekom Nike dresu, a vidio sam ih dosta...
Koliko znam, Adidas nam nije isporucivao dresove sa grbom, mi smo ih naknadno sili, makar je u pocetku bilo tako (to znam 100%).
Tesko da se Nike moze proglasiti najgorim mogucim tehnickim sponzorom; to kako dres izgleda je jedna strana medalje ali ima tu jos dosta stvari...
 
Последња измена:
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Дресови су такви какви су, а и требали смо инсистирати на бордо плавим дресовима, заиста је трагедија да нико не води рачуна о томе.
Такође мислим да би се неки слабији бренд сигурно више потрудио и око дресова и свега осталог.
 

Neca Grobar

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
43
Reaction score
10
Локација
U zemlji cuda...
Ако је некоме дрес ружан не мора да га пазари и решен проблем, не верујем да ће ико од нас мање пратити Партизан због промене техничког спонзора, макар нас облачио и 1. Мај Пирот... Има овај клуб много већих проблема од загорелог дреса, цела држава се окомила на наше СД, банда преузела клуб и трибину, а сада је дрес проблем... Уосталом, ако узмемо титулу у овом дресу сви ће га се сећати са осмехом на лицу... И опет, лепота је у оку посматрача, али дрес Партизана не може бити ружан, крпа са Партизановим грбом оставља леп дојам, а камоли дрес...
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
E nek si nam otvorio oci :roll:

Mada si malo omasio temu, na ovoj nemamo vecih problema od dimljenog dresa, stoga je zaobidji i bavi se vaznijim stvarima.
 

Neca Grobar

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
43
Reaction score
10
Локација
U zemlji cuda...
Ја, друже, и пишем о дресу, довољно је тема загађено прљавштином из клуба, лоповима, назадњацима и осталом бандом тако да не мора и ова... Нема потребе да се сви сложимо, некоме је дрес леп, некоме није, зато и служи форум да се размене мишљења...

Надам се да ће вратити и бордо-плаву гарнитуру, то је једна од традиција клуба и очигледно је да навијачи прижељкују повратак тих боја као резервне варијанте, надам се да неко заиста размишља о томе и да ће се спровести у дело...
 

Maler

Disident
Учлањен(а)
17.08.2007
Порука
1.666
Reaction score
138
Локација
Višegrad
Slazem se sa Necom.

Vecina nas voli Adidas,ali imali su i oni promasaja. npr
2ilk7is.jpg
( Sta Cempi radi sa ovom rukom dok trci nije mi nikako jasno :pop )
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Hahahha!!! :D :D :D
Ja sam jednu utakmicu samo njega gledao da provalim šta radi sa rukom, a to govori i o utakmici koliko je bila zanimljiva. :D

Meni je drago što smo se rešili Adidasa jer nikad skuplji dres nisam imao a sramota me na šta liči. Da ga nisam dobio od žene ne bih ga ni nosio na utakmicama. Inače, drugar sa kojim sam često išao na stadion ima isti dres. Sedimo jedan pored drugog a dresovi različiti, njemu grb zašiven na crnoj štrafti a meni na spoju crne i bele. OK, nije to do Adidasa već do naših ali opet sramota.
 

Iberzokna

Grobar
Учлањен(а)
12.03.2016
Порука
566
Reaction score
177
Najgori dres koji pamtim. Čak su i oni sivi bili bolji. Dizajn "spoj starog i novog" i na to još sponzori: mts *fljas*, audi *fljas*

Kad tako pogledaš, ovi Najkijevi su još i dobri.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Kao neko ko voli sportsku opremu, trenerke, patike i ostalo, mogu da kažem da je Nike za klasu bolji od adidasa i da stvari koje imam od jednih i drugih po 4-5 godina, ne mogu da se porede.

Ovaj dres, ako ne zaseru sa sponzorima će izgledati vrhunski kad se obuče, ličićemo na moderan klub, a ne ove adidasove krpetine.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Slazem se sa Necom.

Vecina nas voli Adidas,ali imali su i oni promasaja. npr
2ilk7is.jpg

Укуси су различити, наравно, али мени је овај дрес одличан. Не зато што га имам. Гарнитура за 2013/14, и домаћи и гостујући дрес откидају. По мени, у овој ери Адидаса то су били најлепши дресови. Ту је направљена права комбинација, црно-бели дрес са крагном и доминантном белом бојом као домаћи, и једнобојни црни као гостујући, и као контраст домаћем.

Овај црни дрес је у ретро фазону, Адидас је имао сличан дизајн негде почетком осамдесетих.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.610
Reaction score
13.699
Локација
Yaoundé
Kao neko ko voli sportsku opremu, trenerke, patike i ostalo, mogu da kažem da je Nike za klasu bolji od adidasa i da stvari koje imam od jednih i drugih po 4-5 godina, ne mogu da se porede.

Ovaj dres, ako ne zaseru sa sponzorima će izgledati vrhunski kad se obuče, ličićemo na moderan klub, a ne ove adidasove krpetine.
Nikola, živ mi ti, pa ti kao da, u najmanju ruku, radiš u Najkiju :D

Poenta cele ove priče nije Adidas, Najki ili neko treći...



...već vizuelni identitet kluba sa kojim ne bi smelo biti poigravanja. Levo imaš primer te, kako si je nazvao, ''krpetine'' i koju, lično, nikad ne bih menjao. Ali moram priznati da je i ovaj desno fenomenalan, imao je čak i odličnu bordo-plavu alternativnu varijantu. Znači, i Najki itekako ume da napravi dres. Ali ovo što nam se u najavi ''smeši''... Uzgred, da li ste videli kako izgleda varijanta sa dugim rukavima?

s-l1600.jpg


Možda će to zaista izgledati dobro kada se nađe na igračima, ali iskreno se nadam da se Partizanov grb neće naći na takvom modelu dresa... Bogu hvala što nisam moderan!
 

Iberzokna

Grobar
Учлањен(а)
12.03.2016
Порука
566
Reaction score
177
Ništa drugo se u današnje vreme i ne očekuje od Najkija. Ljudi se trude da dresove učine "modernim", drugačijim, da fudbal izgleda moderno...

To im nekako i polazi za rukom u bogatim klubovima sa šljaštećom opremom ali ne znam šta mi imamo s tim.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.916
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ovo je definitivno dres za sledecu sezonu.

Meni licno je simpatican, samo na onoj slici je jako lose slikan.

Svima bode oci ona reklama mts, zato i jesu ovakvi komentari.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.014
Reaction score
26.082
Локација
ante portas
Ne može, valjda nike po sezoni ima/daje samo tu jednu prugastu varijantu aktuelnu.
Možda sledeće sezone konačno dobijemo nešto slično poput ovog gore.
 
Top