Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Dule Vujošević

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Naucio od mene kad stalno sedim iznad klupe :D

K
omentar sa B92:
Dule napravi REALITY SHOW , koji bi se zvao KUCA VELIKOG DULETA. Uzmi 12 ljudi koji nikada nisu igrali kosarku I tvoj zadatak je da od njih napravis kosarkase za MESEC dana.Ovi ucesnici bi se spremali za finalnu utakmicu nakon mesec dana sa KK SLEDECA SEZONA(sa Marinovicem I Robertsom). Dule bi ih ucio kako se postaje STOKA , a kao dnevna nagrada –psovao bi im sve po spisku!Ucio bi ih kako se dizu pehari,gepekovanje , davanje trojki Iz auta ,bacanje na +30, pesme Grobara,idt. A specijalan gost bi bio Cak Noris.Mislim da bi ovo bilo veoma gledano a takodje mislim da bi Dule bio uspesan, jer mislim da je dovoljno mesec dana okupa da se dobije kkss. Pored toga zaradili bi neki kes za buduce sezone Evrolige a ti stvoreni igraci mogli bi da zamene postojece u kkss.
 

Bob Rock

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
45
Reaction score
0
Локација
6th Avenue, New York
Мислим да на слици говори нешто у фазону: Јес, ти ће да ми кажеш нешто у том маркеру од дреса. Иди у јкп.

А онда је културно наставио да му ређа женску страну фамилије, ал на српском.:D

Ипак не заборавимо споредног јунака из стрипа Тодорића који опуштено телефонира и шмека цице по хали.
Шта ће човек, до сада је све већ видео.
Ништа га не може изненадити. :buhaha

Ми смо Гроообарииии
 

Bacje

Početnik
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
116
Reaction score
2
Локација
Kungälv
ljudi, stavicu ovaj post i ovde i na temu evroliga, unapred se izvinjavam moderatorima, vezano je i za jedno i za drugo!
Ne znam koliko vas zna, ali Velikom Magu Kosarke dr.mr.sci. Duletu Vujosevicu je rodjendan 3. marta, pedeseti (50) po redu.. mislim da bi bilo fenomenalno na utakmici protiv zelenih da napravimo nesto u njegovu cast.. zasluzio je i te kako! :D

jeste da je utakmica 2 dana kasnije.. ali ako je ikako moguce trebalo bi ovo odraditi! :)
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Samo bi' zeleo da podsetim na Duletovu izjavu za sajt Eurolige pred pocetak sezone...

What are your goals going into the new Euroleague season?
"Our goal is to reach the Top 16 again. Last season was a kind of miracle. That happens, but not so often. Nobody expects it to be happen again."
Ovo cudo polako prerasta u naucnu fantastiku... Svaka, ali svaka cast...

Mali off-topic, pogledajte ko ima najvise sansi (prema navijacima) za osvajanje Eurolige na zvanicnom blogu na Facebook-u: http://apps.facebook.com/opinionpol..._fb_fromhash=2f08ad7414bc3a66c56545abe606edfd .:D
 
Последња измена:

kezman mateja

Grobar
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
623
Reaction score
6
Kada na google-u ukucate ,,basketball" ili ,,kosarka", pretrazivac vam vrati "Did you mean Dule Vujosevic."
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
Dule Vujosevic voli crvenu zvezdu.Sa senfom
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
Fil Dzekson je rekao da mu je najveci zivotni san da upozna Duleta Vujosevica
 

belgrade

Banned
Учлањен(а)
22.10.2006
Порука
20
Reaction score
0
Локација
tampa-florida
Dule Vujosevic moze da odgleda sutra ceo derbi u Hramu i da bude u Novom Sadu na vreme da dobije slaninare.
 

Genius

Hrabro momče
Учлањен(а)
14.11.2006
Порука
1.866
Reaction score
48
Локација
Beograd
Kod duleta vujosevica i Juca bi slomljenom rukom dao trojku iz auta ciganima u poslednjoj sekundi.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Novosti...

Vujošević: Vredimo mnogo više

Nedeljko ILJUKIĆ, 01.03.2009 20:51:17




VREDIŠ onoliko koliko radiš! Učiš dok živiš! Teško je izabrati koja je od dve rečenice prva u glavi Duška Vujoševića kada otvori oči ujutro i krene na trening košarkaša Partizana. Tvrac novog modernog Partizana, koji je svoju misiji počeo još sa generacijom koja će zauvek ostati upamćena u istoriji domaće i evropske košarke, otvoreno, bez mnogo razmišljanja priznaje da mu je među nekoliko najvećih ljubavi u životu jedna od većih - dvočasovni ili tročasovni trening.
Jedan od najuspešnijih i najtrofejnijih trenera u srpskoj klupskoj istoriji bio je pre tri dana gost “Večernjih novosti”. Kako reče, došao je u posetu prijateljima. Tema mali milion, ali iza svake viri priča o apsurdu koji je poslednjih osam godina postao prezime KK Partizan: skoro da je neverovatno da crno-beli sa ubedljivo “najplićom potrošačkom korpom” godinama iz evrologaškog supermarketa izlaze sitiji od mnogih koji svakog septembra u njega ulaze punog novčanika!
Koliko evra košta put kroz Evropu? Koliko živaca košta samo jedan dan na klupi Partizana? Kako se meri ljubav prema klubu? Na ova i neka druga putanja pričao je “gospodar titula” Duško Vujošević.
* Da li je došao trenutak da priča o finansijskim problemima postane priča o zajedničkom uspehu Beograda, Srbije i Partizana?
- Pravi je trenutak da se radi. Moji igrači i ja to najbolje znamo kada se svako jutro sretnemo u “Pioniru”. Mi radimo. Radili su i neki pre nas, ali smo, nažalost, od bivše uprave uspeli da nasledimo problem oko duga sa jednom bankom, koji umalo da ne preraste u centralnu temu razgovora. Srećom, rezultati iz ove sezone su priču skrenuli ka pravom smeru. Jednostavno, prepoznavanje naših rezultata je postala stvar elementarne pristojnosti - kaže Duško Vujošević.
* Pojasnite?
- Ne možemo da govorimo o poslednjem trenutku da se nešto radi. Ali, možemo da govorimo o mentalnoj higijeni celog okruženja. Zar nije došlo vreme da se prepozna ono što dva puta nedeljno, sredom i subotom radi 12 momaka u crnim ili belim dresovima. Podsećam da na leđima ispod prezimena i broja tamo piše i Beograd. Osim toga, svi mi se u “Pioniru” ne grejemo na globalno zagrevanje, već na mazut - pojašnjava u svom stilu Vujošević.
* Čini li vam se ponekad da ste dosadili sebi ili drugima pričom o finansijskim problemima Partizana?
- Ako se to tako zove, onda sam dosadan. Ali, hajde da sada uspostavimo neku vrstu moralne skale, da pokažemo prstom na jednog čoveka, ili tim ljudi i da kažemo: “oni su uspeli, oni zaslužuju pažnju i više od pažnje”.
* Običaj je da se kaže koliko para, toliko muzike. Vaš orkestar kao da svira na veresiju poslednjih godina?
- Meni se smeju kada, namerno, upotrebim termin stipendija kada govorim o primanjima naših košarkaša. Prvo, ona su minorna u odnosu na plate mnogih igrača koji su i ove sezone u Evroligi prošli kroz “Pionir”, pa ostali iza nas. Drugo, Partizan je postao dragocenost ovog društva. I poslednje, ja, moji saradnici, ali i svi igrači, posvećeni smo košarci na neki potpuno drugačiji način. Lično, ne shvatam ovaj sport kao zanimanje od kojeg se živi, ali me boli kada na kraju meseca ljudi oko mene ne dobiju adekvatnu nagradu za svoje vreme i trud.
* Učite i napredujete svakog dana. Koliko je u košarci ostalo tajni?
- Mnogo! Ko ne prati inovacije, ko ne prati vreme u kojem se košarka i dalje razvija, taj ostaje na prosečnom nivou. Ja ne želim
da ostanem na prosečnom nivou, pa je zato svaki trening, svaka nova utakmica ili borba za trofej uvek novi izazov.
* Kažu da ste odavno jedan od pet najboljih trenera Evrope?
- Znamo mi iz trenerskog esnafa tačno, skoro bez greške, ko koliko vredi.
* Koliko vredi Partizan? Koliko košta ljubav prema klubu?
- Već nekoliko sezona ulazimo u igru sa ubedljivo najmanjim budžetom. Primera radi, na startu ove sezone CSKA je raspolagao sa 41 milion evra, Real Madrid sa 24, Efes pilsen sa devet, Armani džins sa osam, Panionios sa pet, Unikaha sa 17, Lotomatika sa devet i Panatinaikos sa 25 miliona evra. Naveo sam namerno samo klubove sa kojima smo se sastali do današnjeg dana. Mi smo ušli sa nepuna tri miliona evra u sezonu, sa poslednjeg mesta na podužoj skali bogatih i manje bogatih.
* Ovo govori sve, ali kao i košarkaška statistika možda ne otkriva ništa. Kako funkcionišu klubovi iz okruženja?
- Lako je bilo ranije. Savez organizacija fizičke kulture (SOFK) je po ključu, iz budžeta velike zemlje usmeravao sredstva klubovima i savezima. Danas su druga vremena, kapitalizam je na velika vrata ušao i kod nas. Sve mnogo košta. Zagreb je prepoznao, pa pomaže Dinamu i Ciboni. Ljubljana je prepoznala, pa pomaže Olimpiji. Sa oko tri do pet miliona evra. Mi o ovim parama možemo samo da maštamo - zaključuje Duško Vujošević, koji u utorak slavi 50. rođendan.

LIČNA KARTA

Datum rođenja: 3. mart, 1959. u Podgorici
Od 1976. do 1986. trenirao mlađe selekcije Partizana, OKK Beograda, zemunske Mladosti.
Prvi trener Partizana, Crvene zvezde, španske Granade, Budućnosti, Breše, Pistoje i Skavolinija, selekcije Crne Gore.
Trofeji: osam titula sa Partizanom, četiri nacionalna Kupa sa Partizanom, dve Jadranske lige sa Partizanom, evropski Kup Koraća sa Partizanom, prvak Evrope sa juniorskom reprezentacijom Jugoslavije 1986.

"GUBITNIK"

* VELIKI kolekcionar umetničkih slika i knjiga i čovek koji je do ušiju zaljubljen u košarku, Duško Vujošević, ipak, ima jedan omiljen naslov. Ne ide, nekako, uz materijalne dokaze da je rođeni pobednik. Ipak, roman austrijskog pisca Tomasa Bernharda “Gubitnik” krije mnoge tajne uspeha.
- Vredi pročitati “Gubitnika”. I u ovoj knjizi ima recepata za pobedu. Roman opisuje životni put grupe talentovanih pijanista. Nekoliko njih je imalo i sreće, ali sreća mora da se izazove radom i poštenjem.

ČAROBNJAŠTVO

* PRE izvesnog vremena ste u košarkašku terminologiju uveli izraz “čarobnjaštvo” kada ste o njemu pričali kao zanatu koji vam je potreban i ove sezone da biste došli do četvrtfinala Evrolige ili nekog trofeja. Uspeli ste?
- Priznajem da je i ovog puta na našem putu ka četvrtfinalu bilo elemenata čarobnjaštva. Takve stvari se dešavaju u posebnom ambijentu, sa posebnim ljudima. Igrači su najzaslužniji za sve što smo napravili, a poznato je da čarobnjaštvo okuplja mali broj ljudi na grupnim seansama.

IZLOŽBA

* U ČETVRTAK, 5. marta, 20.000 partizanovaca doći će u “Arenu” na istorijski meč Partizan - Panatinaikos, a samo dan kasnije Duško Vujošević će s druge strane Save uživati u svom drugom fetišu.
- U petak, 6. marta u 19 časova galerija “Beograd” na Kosančićevom vencu organizuje prvu u nizu izložbi iz velikih privatnih kolekcija umetničkih slika. Čast mi je da se serijal otvara po imenom “Kolekcija porodice Vujošević”.
 

Leksa

Grobar
Учлањен(а)
16.10.2008
Порука
229
Reaction score
2
obrada jednog hita:D

Udri Dule

Otis'o sam juče u Pionir jaaaaa
Igrao je Partizan,moja simpatijaaaa
Odmah na početku
počelo tepanje
do tad mirna publika poče s navijanje...
Udri Dule,ritaj Dule
pobi gi svi
ne daj niko da prezivi od ovi olosi
Jedan glumac svije
ne znam da li vara
Dule samo bije al se ne zamara
pljuste na sve strane karate udarci
Dule sve ubija k'o da su komarci
Udri Dule,ritaj Dule
pobi gi svi
ne daj niko da prezivi od ovi olosli
Dule ne prestajeee
sevaju karateee
oce sve da ubije
niko ziv da nijeeee
pa su gledaoci
suze padaju
zao gi za oni ljudi
sto gi Dule ubi
Dosta Dule,brate mili!
Imaj dusu tiiii
ostavi nam bar jednoga za sledeci film


ko ne zna o cemu se radi:
http://www.youtube.com/watch?v=KyN4AU7DbUg&feature=related

:buhaha
 

Bacje

Početnik
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
116
Reaction score
2
Локација
Kungälv
svi me iskulirali, kad sma prosli put spomenuo sledece..
Duletu je sutra rodjendan.. PEDESETI..
daj da smislimo nesto za cetvrtak.. :) zasluzio je covek!
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.484
Reaction score
2.277
Posto sutra nasa ziva legenda Dule slavi 50 rodjendan, hteo bih da mu pozelim mnogo zdravja sreca u njegovom zivotu da nikad ne izgubi derbi protiv komsije i da sa nasim Partizanom osvoji 50 titula, Dule ovo ti zelim od srca jer se retko radjaju takvi ludi kao sto si ti.
 
Top