Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Izdvojiti bilo kog igrača u večerašnjoj pobedi je greh. Timska pobeda, ustvari ne pobeda nego rastavljanje na proste činioce ekipu koja na svom terenu izuzetno teško gubi. Prvo poluvreme iz bajke. Onda će neko da kaže, "čuvena Partizanova treća četvrtina". Da, imali smo pad, ali moramo biti svesni da ne igramo protiv neke prosečne ekipe iz aba lige nego protiv jedne čvrste ekipe i kluba koji ima nešto što se zove ozbiljan sistem i nije za očekivati da celu utakmicu vodimo 20 razlike jer ipak i oni igraju košarku i znaju nešto da urade. Onda ta mirnoća u završnici i igranje pod pritiskom koje nam je falilo u dosadašnjem delu sezone.

Postoji nešto što se zove forma. Pored budžeta, kvaliteta igrača, plejeva razigravača... je nešto što je u vrhunskom sportu ozbiljan faktor u računici formule za uspeh. Ono što razlikuje vrhunske trenere od talentovanih i školovanih je to što znaju da "hendluju" njome jer ne postoji ekipa na ovom svetu koja može od prve utakmice u sezoni do poslednje da gazi, koliko god imala vrhunske igrače. Dolazi do povreda, fizičkog i emotivnog zasićenja, prostog umaranja kad radiš jednu te istu stvar. A mi pored toga što imamo najvećeg trenera današnjice imamo i jednog od nas, Grobara na klupi. Takođe u računici formule imamo i faktor koji nema niko, a to je faktor zvani tribine tj, ludilo sa istih.

Kao što smo se složili na dan kad se najveći vratio u svoj Partizan, da izgubi svaku utakmicu, a neće, za svoje Grobare je besmrtan. Isto tako da Partizan izgubi sve utakmice do kraja, a neće jer idemo u top 8, znamo da smo na pravom putu i sa njega ne skrećemo.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Ljudi u zemlji u kojoj zivim je puno Litvanaca,svako koga poznajem voli Zalgiris i kosarku bio musko ili zensko i navijaju onako iskreno i naivno i veliki su klub skoro kao mi i ova pobeda je zlata vredna. Treba da se spremimo za Bajern,pobediti se sam nece a bogami nece nas ni pustiti sigurno,pre toga u ABA Tristan i Madar mogu da zavrse sve sto treba protiv Mege. Secam se da su neki pisali da nam fenjer ne gine,ispostavilo se da fenjer ne gine klubu za koji oni stvarno navijaju ili bi trebalo da navijaju,nije Zeljko postao trener da tavori na dnu pa sve i NBA ligu da igramo.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Mi moramo stalno da igramo Evroligu. Posle ovakvih utakmica i protivnika tačno bih poludeo da opet igramo Evrokup.
Zato me najviše raduje onaj Željkov intervju, izgleda da se sprema nešto ozbiljno i to je najvažnije.
OVO POTPISUJEM! :ziveli

Nego bravoooo!!! Nisam dugo gledao tekmu u kojoj Žalgiris ovako gubi kući a pratio sam ih bez prekida i u svim ovim sezonama dok smo mi igrali EC.... Željko bog za "elektrotehniku i računare" :D:respect Veliko izvinjenje za Exuma! Smajli igra partije sa početka prošle sezone, a Pap se probudio konačno. Naneli isto. Aleksa daje taman koliko sam i očekivao.... I da ne nabrajam dalje.

Najzrelija tekma ove sezone, momci - kapa dole!!!

Evo i tabele sada konačne po završetku ovog kola:

1675460824743.png

Ajde malo da se vratimo na pitanja u vezi plasmana i koš razlike. Ako Maccabi i Valensija imaju bolju međusobnu koš razliku sa nama, pri čemu nas je Valensija čak i dobila obe tekme - na koju foru se mi nalazimo ispred njih? Ovde ili neko nije tumačio pravila na pravi način ili ja zaista ništa razumeo nisam. Čak i ne mislim da će koš-razlika sa njima biti presudna ali me zanima da konačno prihvatim i razumem pravilo.

Kao što sam već ranije rekao, moja su očekivanja da ispadaju Monako i Baskonija. Ko će da uđe, više nisam siguran ali i dalje u TOP8 očekujem Efes.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Nisam se brinuo ni pre utakmice pa ni tokom iste, ali baš nisam očekivao da ćemo voditi +22

Lesor koji svaki short roll uspeva da prepozna i reši pravovremenim pasom
Naneli i Papapetru koji ne maše kad su sami
Panter i Egzum koji probijaju prvu liniju
LeDej koji igra s tuferom u nosu i hvata 10 skokova
Naših 50 ljudi nadglasalo punu halu

Nadam se da nam ovo nije prva pobeda u Kaunasu
Bajern će nam biti izuzetno težak

Bravo za sve

PartiZan
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Defanziva Trife i cele ekipe, agresivnost, bitna večeras koliko i ofanziva dokazanih mašina.

Uhvatili smo ih u dobrom momentu po nas a lošem po njih.
Bajern očekujem na jednu loptu u koju će stati cela EL sezona, iako se odigralo tek 2/3 ligaškog dela.

Bravo SVIMA.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.612
Reaction score
13.698
Локација
Yaoundé
Prerano je govoriti o tome, ali ako bi napravili mini-tabelu sa Makabijem, Valensijom i Žalgirisom, i ako nisam pogrešio:

Makabi 4/1 (+19) 9
Partizan 3/3 (+16) 9
Valensija 2/3 (-13) 7
Žalgiris 1/3 (-25) 5

Partizan sa Valensijom ima 0:2 (-8, produžetak), Makabi 1:1 (-1), sa Žalgirisom 2:0 (+25)
Valensija ima sa Makabijem 0:2 (-17), sa Žalgirisom trenutno 0:1 (-4, drugi meč 31. marta u Kaunasu)
Makabi sa Žalgirisom ima 1:0 (+1, drugi meč u Kaunasu 6. aprila)

Pod pretpostavkom da na kraju imamo isti ukupan skor sa timovima sa kojima smo sada izjednačeni, ispred Makabija nikako ne možemo biti, dok dok nam je za bolji plasman od ostalih potrebno da rezultati još dve utakmice u Kaunasu budu npr. nebitno je ko dobija ako rezultati budu neki sa manjom razlikom, da Valensija ne dobije većom razlikom, da Žalgiris ne dobije obe nekom većom razlikom i ne napravi u ta dva meča +42. itd.

Ali, kao što rekoh, prerano je, pa se trenutno gleda koš razlika, a tek na kraju prave kalkulacije u krugovima do kojih bi došlo. Ko zna sa kim ćemo do kraja imati isti učinak...
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.153
Reaction score
2.099
Локација
u srcu šesnaesterca
Kako sam i prizeljkivao, pretvaramo se u pravu kaznenu ekspediciju. Igra iznad svih ocekivanja, bukvalno rutiniranje na jednom od "najvrelijih" terena u EL. A mogu reci da su smesni u odnosu na nasu atmosferu, oni sede i navijaju. Zeljku da zahvale sto nije uvodio Andjusica. On bi ih tek natrpao.
Nek se spremi Bajern. Tamo tek ocekujem domaci teren
 
Последња измена:

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.612
Reaction score
13.698
Локација
Yaoundé
Sad me ono smrdljivo povlačenje mrežice Kolsona u Tel Avivu za +9 o kom sam sigurno pisao ovde već mesec dana DODATNO nervira jer bi i s tim Makabijem imali prednost da nije bilo toga

Nadamo se da neće doći do toga
Trudim se da ne gledam unazad, ali ni ja ne mogu to da izbegnem... Mene pojedoše onaj meč sa Baskonijom u Vitoriji, produžetak sa Valensijom u BG i prvi meč sa gancima. Samo ta tri meča da smo priveli kraju kako je trebalo, sad bismo imali 15/8 i ne bismo se bavili đavoljom matematikom...

Tešim se jedino time da smo tada bili nekompletni.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top